Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Nizozemsko Leiden

Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Leiden


Některé nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Nizozemska a města Leiden mohou zahrnovat:

1. Jaké jsou nejpopulárnější památky v Leidenu?
V Leidenu jsou mezi turisty velmi oblíbené památky jako univerzitní budovy, Rijksmuseum Volkenkunde, Hortus Botanicus (botanická zahrada) a utlačovaná hráz Rijnland.

2. Jak se dostat z letiště do Leidenu?
Několik možností:
a) Nejbližším mezinárodním letištěm k Leidenu je Amsterdam Schiphol. Z letiště jezdí přímé vlaky do Leidenu a jízda trvá zhruba 20 minut.
b) Můžete také použít taxi nebo půjčovnu automobilů.

3. Jaké je počasí v Leidenu?
Leiden má mírné mořské podnebí s vlhkými a mírnými zimami a mírně chladnými léty. Průměrná teplota se pohybuje od 2 °C v lednu do 20 °C v červenci.

4. Co je typické pro nizozemskou kuchyni?
Typická nizozemská kuchyně je známá především svými sýry, jako je Gouda a Edam. Dalšími specialitami jsou hranolky s omáčkou, sladké palačinky, hareng na cibuli a nizozemský koláč známý jako "stroopwafel".

5. Jakou měnu používají v Nizozemsku?
V Nizozemsku se používá euro (EUR) jako měna. Je vhodné mít dostatek hotovosti nebo kreditní kartu při cestování.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Leiden?
Nejlepší čas na návštěvu Leidenu je zpravidla na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a město nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů.

7. Jak se dostat z Leidenu do Amsterdamu?
Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Leidenu do Amsterdamu, je vlakem. Jízda trvá zhruba 30 minut. Autobusové linky také spojují obě města, ale trvají déle.

8. Kde se nachází nejlepší místa k nakupování v Leidenu?
Nejlepší místa k nakupování v Leidenu jsou Haarlemmerstraat, Breestraat a Oude Rijn, kde najdete mnoho obchodů, butiků a restaurací. Město také nabízí několik trhů, kde si můžete koupit čerstvé potraviny a suvenýry.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Leidenu?
V Leidenu se nachází řada hotelů, hostinců a pronájmů dovolených. Je vhodné rezervovat ubytování dopředu, zejména v obdobích s vysokou sezónou.

10. Co stojí za návštěvu mimo Leiden v Nizozemsku?
Mimo Leiden jsou další zajímavá místa, která stojí za návštěvu, jako je Amsterdam, Rotterdam, Haag, které nabízejí rozmanitou kulturu a historii. Nizozemské venkovské oblasti, jako je národní park De Hoge Veluwe nebo Delftské modré továrny, jsou také oblíbené u turistů.


Dovolená Nizozemsko Leiden


Jste plni očekávání, že si na své letní dovolené v Nizozemsku odpočinete a zároveň objevíte nová místa a zážitky? Pokud ano, určitě byste neměli minout nádherné město Leiden, které se nachází uprostřed atraktivní krajiny s řekami a kanály.

Leiden se nachází necelou hodinu jízdy od hlavního města Amsterdamu a je to město, které je plné historie a kultury. Zde se můžete projít po nábřeží nebo navštívit univerzitu Leiden, která patří k nejstarším a nejvýznamnějším univerzitám v Evropě.

Také byste si neměli nechat ujít návštěvu míst, kde se narodili a žili slavní umělci, jako Vincent van Gogh, Rembrandt van Rijn a jméno, které je dobré si pamatovat, je Jan Steen, umělec ze zlatého věku nizozemského malířství.

Pokud jste nadšeni pro přírodní krásy, měli byste tuto roztomilou destinaci navštívit v létě, kdy se zde slaví festival květin. Město se stává krásným květinovým showcasem, kde je možné vidět mnoho druhů květin a rostlin. Navíc se zde vytváří elegantní aranžmá a je k vidění mnoho uměleckých děl, které jsou inspirovány květinovou tematikou.

Pro turisty, kteří milují zábavu, bude hlavní atrakcí nezávislý filmový festival "Leiden International Film Festival", který se koná v listopadu. Filmový festival je zde již několik let, a protože je pro umělce volně přístupný, získal si velkou oblibu jak u návštěvníků, tak u místních obyvatel.

Po celý rok se také v Leidenu koná slavnosti piva a gastronomie, kde můžete ochutnat nejen horké hodinky a tradiční nizozemské speciality, ale také mnoho druhů piva, která jsou zde k dispozici.

Leiden nabízí nejen kulturní atrakce, ale také mnoho možností pro sportovní aktivity, jako například kanoistiku nebo jízdu na kole. Mnoho turistů si pronajme kolo a užije si krásné výhledy z míst, kam autem nezajedou.

Celkově můžeme říci, že návštěva Leidenu je zcela určitě jedinečný zážitek. Toto město kombinuje nezaměnitelné kulturní dědictví, krásnou přírodu a bohatý kulturní program, což vytváří ideální podmínky pro perfektní letní dovolenou.


Ubytování Nizozemsko Leiden


Leiden je krásné historické město v jižní části Nizozemska, které je často opomíjeno ve prospěch větších a turisty středisk, jako je Amsterdam či Utrecht. Nicméně, pokud máte chuť na objevování neznámějších koutů Nizozemska, rozhodně byste si měli nechat Leiden nevynechat. Město nejenže nabízí nádhernou architekturu, ale také mnoho kulturních a vzdělávacích aktivit, což z něj činí ideální cíl pro mnoho turistů.

Jelikož je Leiden univerzitním městem, můžete zde jít do muzea, navštívit knihovnu, nebo se projít po kampusu. Kromě toho byste se měli rozhodně zastavit na lokalitě Pieterskerk, která je pro Leiden velmi významná. Je to kostel z 14. století, který využívají jako koncertní sál. Můžete mít štěstí a zahlédnout zde koncert v průběhu své návštěvy.

V Leidenu je mnoho ubytovacích možností, které uspokojí různé finanční možnosti. Pro ty, kteří hledají levnější ubytování, jsou k dispozici hostely jako je např. The Golden Tulip of De Barones, které nabízí pokojové uspořádání typu dormitory, a díky tomu si můžete ušetřit nějaké peníze. Můžete si zvolit čistý a dobře vybavený hostel ať už přímo v centru nebo jen o několik zastávek tramvají. V nabídce je i několik krásných hotelů jako je Van der Valk Hotel Leiden nebo Rembrandt Hotel Leiden, s prvotřídními službami. Tyto hotely nabízí vynikající polohu, pokoje s výhledem na město a luxusní vybavení.

Dále jsou k dispozici krásné apartmány, po kterých není snadné sehnat a stojí něco více, jako např. La Bordelaise, Apartmány De Volharding nebo Fort Leyden Suite. S těmito zvláštními ubytováními je zábava zajištěna a určitě Vám zůstane na dlouho v paměti.

Celkově vzato, Leiden není jen krásné město s kulturním dědictvím, ale také ideálním místem pro strávení několika dnů. Neznají zde hektickou turistickou atmosféru, což se mnohým lidem líbí, a navíc si můžete pochutnat na specialitách tamní kuchyně. Ubytování je tu pro každého, nehledě na to, jaký máte rozpočet. Pokud navštívíte Leiden, nebudete litovat, že jste zvolili toto malé, ale úchvatné město k poskytnutí Vaší dávky zážitků a zážitků z jídla.


Počasí Nizozemsko Leiden


Nizozemsko je známé svými proměnlivými počasími, a Leiden není výjimkou. Leží na západě země a má oceánské podnebí ovlivněné Golfským proudem a větry z Atlantiku. To znamená, že počasí v Leidenu je často deštivé, větrné a mírné.

Léto v Leidenu je naštěstí příjemné s průměrnými teplotami kolem 20-25°C. Jsou zde některé teplé dny, kdy teploty mohou dosáhnout až 30°C, ale jsou výjimečné. Léto je také obdobím, kdy je v Nizozemsku nejvíce srážek, takže dešťové přeháňky jsou běžné. Oblečení s možností vrstvení je doporučeno, protože počasí se může rychle měnit.

Podzim v Leidenu se vyznačuje chladnějším počasím a opadáváním listí. Teploty klesají na průměrně 10-15°C a srážky se stále zvyšují. Deštivé a větrné dny jsou častější, ale ještě existují i slunečné intervaly. Příroda se v tomto období v oblasti Leidenu mění na nádherné odstíny oranžové, červené a hnědé.

Zima v Leidenu je chladná s průměrnými teplotami kolem 2-6°C. Mrazy nejsou příliš běžné, ale mohou se objevit o vzácných příležitostech. Sněžení je ojedinělé, ale když sníh spadne, město se promění v pohádkový kraj. Nízké teploty a vlhký vzduch znamenají, že oblečení včetně bundy, šálu a rukavic je nezbytné. V zimě se také stahují četné srážky, které jsou většinou ve formě deště.

Jaro v Leidenu je příjemné, kdy teploty stoupají na průměrně 10-15°C. Začíná se roztápět sníh a povrch se oživuje kvetoucími květinami a stromy. Počasí se stále mění a stále jsou možné deštivé dny, ale délka slunečního světla se postupně zvyšuje.

Celkově vzato, počasí v Leidenu je proměnlivé a deštivé po celý rok, s mírnými teplotami a častými větry. To je důvod, proč byste měli být vždy připraveni na různé povětrnostní podmínky, když navštívíte tento krásný nizozemský město.


Letenka Nizozemsko Leiden


Letenka do Nizozemska pro mnoho cestovatelů znamená cestu do nádherného města Leidenu. Tento historický město se nachází 20 kilometrů severovýchodně od hlavního města Amsterdamu. Leiden je známý svou univerzitou, malebnými kanály a krásnou architekturou.

Proč navštívit Leiden?

Leiden je městem s bohatou historií. Jeho architektura a obecně celková atmosféra města připomíná návštěvníkům Amsterdam, ale Leiden je mnohem menší a klidnější. Můžete se zde toulat úzkými ulicemi se starobylými domy, navštěvovat muzea, parky a zahrady jako například Hortus Botanicus - nejstarší botanickou zahradu v Nizozemsku. Také se můžete projít podél krásných kanálů, nechat se unášet romantickou atmosférou města a jejích malebných mostů.

Univerzita v Leidenu

Univerzita v Leidenu je nejstarší státní univerzitou v Nizozemsku. Byla založena v roce 1575 a je jednou z nejvýznamnějších v Evropě. Univerzita má velké množství budov, které jsou rozmístěny po celém okolí města. Kromě bohaté historie a architektury nabízí univerzita výzkum v různých oblastech, například ve zdravotní péči, lidských právech a jazykových a kulturních studiích.

Muzea a galerie

Město Leiden má také mnoho zajímavých muzeí a galerií. K nejznámějším patří Muzeum národní historie, Rijksmuseum van Oudheden a Muzeum Molen de Valk. Muzeum národní historie se nachází v historické budově amsterdamského lodního kanálu a zachycuje historii Nizozemska. Rijksmuseum van Oudheden je muzeum archeologie, které se zaměřuje na starověké civilizace, jako jsou Římané a Egypťané. Muzeum Molen de Valk se zabývá historií mlynářství.

Závěr

Leiden je jedno z těch míst v Nizozemsku, které stojí za to navštívit. Její kanály a historická architektura jistě přilákají pozornost každého milovníka krásného. Navíc návštěva města v kombinaci s univerzitou s mnoha výzkumnými oblastmi a bohatou historií, jakož i množstvím muzeí a galerií, nabízí všem návštěvníkům nejen rozmanitost, ale i neopakovatelný zážitek. Pokud cestujete do Nizozemska, neváhejte a zajděte se podívat do Leidenu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky