Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Nepál Rara National Park

Počasí Nepál Rara National Park


Rara National Park v Nepálu je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších parků v zemi. Nachází se v oblasti Rara, v pobřežních regionech západního Nepálu. Park je domovem několika ohromujících jezer a úchvatných horských scenérií, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jedním z největších lákadel Rara National Parku je jezero Rara, které je největším jezerem v Nepálu. Je obklopeno zelenými loukami a hustými lesy, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů flóry a fauny. V parku lze najít tygra indického, medvědy himálajské, levharty, pralesničáky, goraly a mnoho dalších druhů zvířat. Je tedy ideálním místem pro milovníky přírody a živočichů.

Současně je Rara National Park také rájem pro ornitology. Mnoho druhů vzácných ptáků se zde nachází, včetně volavek, kormoránů, orlů a dravců. Park je proto oblíbeným cílem pro ptáčníky z celého světa.

Počasí v Rara National Parku závisí na ročním období. V období letních měsíců, od června do srpna, je teplé a deštivé počasí. Teploty vystoupají na příjemných 20-25 stupňů Celsia, ale srážky jsou časté a intenzivní. Na druhou stranu, během zimních měsíců, od listopadu do února, je zde chladno a suché počasí. Teploty klesají pod bod mrazu, ačkoli sníh zde obvykle nepřichází v hojnosti.

Jaro a podzim jsou obdobími nejvhodnějšími k návštěvě parku. V těchto měsících, březen duben a říjen listopad, jsou teploty mírné a příjemné, a srážky jsou minimální. Turisté mohou vychutnat krásu parku a vyzkoušet si různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, rybaření a kempování.

Při návštěvě Rara National Parku je třeba dbát na ochranu přírody a nezasahovat do přírodního prostředí. Tuto oblast spravuje nepálská agentura pro přírodu a občané jsou povinni dodržovat stanovená pravidla a omezení. Zachování tohoto úžasného místa je důležité pro ochranu přírodní diverzity a zachování její krásy pro budoucí generace.

Rara National Park je vzácným klenotem v Nepálu, který nabízí návštěvníkům příležitost zažít přepych divočiny a krásu nepálského přírodního bohatství. S jeho krásnými jezery, rozsáhlými lesy a úchvatnými výhledy je to místo, které stojí za návštěvu každého, kdo je ohromen krásou a odvráceností divočiny.


Dovolená Nepál Rara National Park


Dovolená v Nepálu: Prozkoumejte krásu Rara Národního parku

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v přírodě, Nepál je skvělou volbou. Tato země, ležící v samém srdci Himálaje, je domovem mnoha národních parků a přírodních rezervací, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších parků zde je Rara Národní park, který stojí za návštěvu.

Rara Národní park se nachází v severozápadní části Nepálu, ve vysokohorském regionu Dolního Dolpo. Park je pojmenován po svém největším jezeře, Rara, které je jedním z nejhlubších jezer v Nepálu. Toto idylické jezero, obklopené zelenými horami a hustými lesy, je možná největším lákadlem parku.

Park se rozkládá na ploše více než 100 km² a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Rara Národní park je známý svou pestrou faunou, která zahrnuje vzácné druhy jelenů, jelenců, medvědů a mnoho dalších. Je také útočištěm pro velké množství ptáků, díky čemuž je Rara Národní park rájem pro milovníky ptactva.

Procházka po parku je jedinečným zážitkem. Malebné cesty vás provedou zelenými lesy, přes horské louky až k překrásnému jezeru Rara. Můžete se vydat na výlet lodí po jezeře nebo si jen tak sednout na jeho břeh a užívat si klid a krásu přírody okolo vás. Podél cest můžete také narazit na tradiční vesnice, ve kterých můžete potkat místní obyvatele a poznat jejich kulturu a zvyky.

Rara Národní park je také výchozím bodem pro mnoho trekingových tras, které vás zavedou do odlehlých oblastí Nepálu. Jednou z nejoblíbenějších tras je trek do Dolpo, který vás zavede do údolí Shey-Phoksundo. Údolí je domovem starobylého kláštera Shey Gompa a krásného jezera Phoksundo, které se řadí mezi nejkrásnější jezera v Nepálu.

Kromě přírodních krás nabízí Rara Národní park i možnost zážitkového turismu. Můžete se například vydat na safari na sloních zádech a prozkoumat park s průvodcem, který vám povypráví o flóře a fauně parku. Pokud jste odvážnější povahy, můžete zkusit i rafting na řece Karnali, která protéká okolo parku.

Pokud plánujete dovolenou v Nepálu, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu Rara Národního parku. Tento malebný park nabízí překrásnou přírodu, bohatou faunu a nezapomenutelné zážitky. Prožijte dobrodružství v jeho lesích, objevte křišťálově čisté jezero Rara a poznávejte místní kulturu. Můžete si být jisti, že tato dovolená vás naplní energií a krásou přírody, kterou jinde jen těžko najdete.


Letenka Nepál Rara National Park


Nepál je zemí, která nabízí mnoho krás a přírodních zajímavostí. Mezi ně patří i Národní park Rara. Tento park se nachází v nejzápadnější části Nepálu a je považován za jedno z nejkrásnějších míst v zemi. Proto je letenka do této oblasti pro mnoho turistů neodolatelnou nabídkou.

Národní park Rara patří k územím, která jsou chráněna pro svou přírodní krásu a druhovou rozmanitost. Park je také domovem pro mnoho druhů vzácných rostlin a zvířat, jako jsou například ohrožené rysy a medvědi. Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Rarské jezero. Toto jezero patří k největším jezerům v Nepálu a ponese vás svým kouzlem.

Cesta do Národního parku Rara je plná překrásných výhledů a fascinujících scenérií, které vás provází po celou dobu cesty. Při cestě můžete navštívit i mnoho malebných vesnic a seznámit se s mnoha kulturami a tradičními zvyky. Toto vše vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek plný krásy a odpočinku.

Pro cestu do této oblasti je nejlepší použít letadlo, jelikož minimální dobu potrvá z Bhairahawa letiště 45 minut, z Kathmandu letiště 1,5 hodiny a z Nepalganj letiště 45 minut. Cena letenky se pohybuje okolo 200 až 250 dolarů v závislosti na sezóně a počtu cestujících.

Při návštěvě Rarského národního parku zůstaňte několik dní, abyste mohli plně vnímat krásy a přírodní scenérie. Zdejší krajina je úchvatná a je zde spousta sportovních aktivit, jako jsou pěší túry, turistika, kempování, rybaření a mnoho dalších.

Národní park Rara je tedy ideální cílem pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí zažít skutečnou čistou přírodu a získat pocit klidu a relaxace. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, nezapomeňte se vybavit vhodným oblečením a obuví pro pohodlné a bezpečné pohybování v terénu.

Na závěr musíme říct, že letenka do Národního parku Rara stojí za investici. Tento zážitek vás zanechá bez dechu a umožní vám získat nové zkušenosti a především nezapomenutelné vzpomínky. Navštivte tuto krásnou oblast a prožijte nezapomenutelný zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Rara National Park


1. Kde se nachází Nepál Rara Národní park?
- Národní park Rara se nachází v regionu Karnali v západním Nepálu.

2. Jak se dostanu do Rara Národního parku?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Rara Národního parku, je vyzvednout letadlo do letiště Talcha, které se nachází poblíž parku. Odtud je možné buď pokračovat po silnici nebo pěšky.

3. Jaké aktivity mohu v Rara Národním parku podniknout?
- V Rara Národním parku si můžete vychutnat pěší výlety, kempování, přírodní procházky, pozorování ptáků a divokých zvířat, rybolov nebo jízdu na lodi po jezeře Rara.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Rara Národního parku?
- Nejlepší čas pro návštěvu Rara Národního parku je od dubna do června a od září do října, kdy je počasí příjemné a pohled na jezero Rara je nejlepší.

5. Potřebuji vízum k návštěvě Nepálu a Rara Národního parku?
- Ano, potřebujete vízum k návštěvě Nepálu. Vízum lze získat buď přímo na letišti po příletu, nebo v předstihu na nejbližší ambasádě nebo konzulátu Nepálu.

6. Jaké je ubytování ve Rara Národním parku?
- V parku jsou k dispozici základní ubytovací zařízení, jako jsou hotely, turistické chaty a kempovací místa. Doporučuje se předem rezervovat ubytování.

7. Kolik času bych měl vyhradit pro návštěvu Rara Národního parku?
- Obvykle se doporučuje vyhradit minimálně 2-3 dny, aby vám zůstal dostatek času na prozkoumání parku a okolních atrakcí.

8. Je možné dostat průvodce pro návštěvu Rara Národního parku?
- Ano, je možné najmout si průvodce, který vám pomůže při prohlídce parku a poskytne vám informace o přírodě, zvířatech a zajímavostech místa.

9. Mohu v parku obdivovat divokou zvěř?
- Ano, v Rara Národním parku žije mnoho druhů divoké zvěře, jako jsou například jeleni, medvědi a kozy. Můžete je pozorovat během treků a safari v parku.

10. Existuje nějaké omezení pro vstup do Rara Národního parku?
- Ano, pro vstup do parku je vyžadováno povolení, které můžete získat na turistických informačních centrech nebo na vchodu do parku. Také je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody a respektovat životní prostředí.


Ubytování Nepál Rara National Park


Nepál Rara National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších národních parků v Nepálu. Nachází se v severozápadní části země a je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně kozorožce baltického a rysa šedého. V parku se nachází i malé jezero Rara, které je považováno za největší jezero v Nepálu.

Pokud plánujete návštěvu Nepálu Rara National Park, nemusíte se bát, že byste měli problém s ubytováním. V okolí parku se nachází několik možností ubytování od tradičních vesnických domů až po moderní hotely.

Jednou z možností ubytování v parku je Rara Eco Resort. Tento resort nabízí několik druhů ubytování, včetně tradičních vesnických domů a pokojů s vlastní koupelnou. Každý pokoj je vybaven pohodlnými postelemi a koupelnou s teplou vodou. Resort také nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou pěší túry, výlety na hory a vodopády a rybaření.

Další možností ubytování v parku je Hotel Rara View. Tento hotel je vybaven moderním zařízením a nabízí svým hostům pohodlné pokoje s vlastní koupelnou. Hotel má také restauraci, kde se podávají tradiční neplské pokrmy, jako je dal bhat a momo. Hosté mohou také využít služby taxislužby, když chtějí navštívit okolní oblasti a památky.

Poslední možností ubytování v okolí parku je Tibet Guest House. Tento hostel nabízí pohodlné pokoje, které jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Hostel se nachází v blízkosti parku a nabízí dobrou polohu pro pěší túry a výlety v okolí.

V Nepálu Rara National Park naleznete širokou škálu možností ubytování. Během své návštěvy nezapomeňte prozkoumat krásy parku a okolní oblasti a využít všech možností, které vám nabízí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky