Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Národní park Durmitor Albánie

Ubytování Národní park Durmitor Albánie


Národní park Durmitor se nachází na území Černé Hory a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodní krásu a mnoho možností pro aktivní odpočinek. Ale co kdybychom vás překvapili tím, že existuje i Národní park Durmitor v Albánii?

Ano, je to pravda! Albánský Národní park Durmitor se nachází na severozápadě země, nedaleko hranic s Černou Horou. Tento nádherný park nabízí úchvatné scenérie, malebná jezera, strmé vrcholky hor a nekonečné množství možností pro outdoorové aktivity.

Když už se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor v Albánii, budete potřebovat vhodné ubytování, které vám umožní přijít na čistý stůl a odpočinout si po celodenním objevování přírodních krás parku. Naštěstí v této oblasti Albánie existuje mnoho skvělých možností ubytování.

V neposlední řadě je zde také možnost kempování. Parkování je zpravidla k dispozici v blízkosti vstupu do parku a je to skvělá volba pro ty, kteří mají rádi přímý kontakt s přírodou a cestování s karavanem nebo stanem. Můžete si vychutnat ticho a klid, který park nabízí, a vstoupit přímo do nádherné přírody okamžitě poté, co se probudíte.

Další možností ubytování v parku jsou chaty a horské chaty. Tyto nabízejí základní pohodlí a jsou ideálním místem pro pobyt pro ty, kteří si chtějí vychutnat přírodu a zároveň mít určitou míru komfortu. Chaty v oblasti Durmitor jsou zpravidla vybaveny základním nábytkem a také mají vlastní sociální zařízení a vybavenou kuchyňku.

Pokud preferujete více luxusu a pohodlí, v okolí parku se nachází také některé hotely a penziony. Tyto nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, včetně restaurací, bazénů a wellness center. Můžete si odpočinout ve vyhřívaném bazénu a dopřát si masáže, abyste se uvolnili po dlouhém dni stráveném v přírodě.

Ať už se rozhodnete pro kempování, chatu nebo hotel, ubytování v Národním parku Durmitor nabízí všechny možnosti, které vám umožní si návštěvu tohoto úchvatného místa opravdu užít. Příroda je krásná a rozmanitá, a vy můžete být součástí této krásy, i když jste na dovolené.

Pokud tedy hledáte místo pro svou příští dovolenou, které nabízí přírodní krásy, dobrodružství a pohodlí, Národní park Durmitor v Albánii je tím správným místem pro vás. Užijte si to nejlepší, co příroda má nabídnout, a čerpejte novou energii v tomto úchvatném koutě Albánie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Národní park Durmitor Albánie


Je mi líto, ale Národní park Durmitor se nachází v Černé Hoře, nikoli v Albánii. Rád vám ale poskytnu několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se tohoto národního parku:

Dotaz: Kde se nachází Národní park Durmitor?
Odpověď: Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hoře, nedaleko města Žabljak.

Dotaz: Co je hlavní přírodní atrakcí v Národním parku Durmitor?
Odpověď: Hlavní přírodní atrakcí v Národním parku Durmitor je horský masiv Durmitor, který nabízí impozantní vrcholy, ledovcová jezera a hluboké rokliny.

Dotaz: Jaké aktivity lze v Národním parku Durmitor provádět?
Odpověď: V Národním parku Durmitor si můžete užít různé aktivity, jako je turistika, horská cyklistika, horolezectví, rafting, rybaření a v zimě i lyžování.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější turistické trasy v Národním parku Durmitor?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější turistické trasy v Národním parku Durmitor patří výstup na vrchol Bobotov Kuk, procházka kolem ledovcových jezer Crno jezero a Zminje jezero nebo túra roklí Medjurecje.

Dotaz: Existuje v Národním parku Durmitor možnost ubytování?
Odpověď: Ano, v Národním parku Durmitor se nachází několik hotelů, penzionů a chat, které nabízí ubytování pro turisty.

Doufám, že vám tyto informace pomohou a že si v Národním parku Durmitor užijete skvělé dobrodružství v přírodě.


Letenka Národní park Durmitor Albánie


Národní park Durmitor se nachází na území Černé Hory a je jedním z nejkrásnějších přírodních rezervací v této oblasti. Avšak ne všichni vědí, že výjimečná přírodní krása a jedinečný ekosystém tohoto parku se rozprostírají také do sousední Albánie.

Albánie je země plná nepřekonatelné přírodní krásy a výjimečné biodiverzity. V posledních letech se stala stále populárnějším turistickým cílem pro svou bohatou kulturu, historii a nádherné pláže na pobřeží Jaderského moře. Avšak pouze málo lidí ví o překvapivém pokladu, který leží v pohoří na severu země - Národním parku Durmitor.

V roce 2012 byl rozšířen rozsah tohoto národního parku přes hranice Černé Hory až do Albánie, čímž byla zajištěna ochrana více než 40 000 hektarů vzácné a ohrožené přírody. Tato expanze zahrnuje kopce, údolí a řeky, které jsou domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, mezi nimiž se nachází i endemická a kriticky ohrožená flora a fauna.

Pro turisty, kteří přijíždějí do Albánie, je Národní park Durmitor skvělým místem pro podnikání turistických výletů, horolezectví, pěší turistiky a cykloturistiky. Návštěvníci mají možnost prozkoumávat malebné vesnice v okolí parku, které dodnes přetrvávají s tradičními venkovskými domy a způsobem života. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a otevření návštěvníkům, což vytváří autentickou a přívětivou atmosféru.

Na území parku se nachází také mnoho jezer a vodopádů. Národní park Durmitor hostí nejvíce jezer v celé Černé Hoře a Albánii. Jezera jsou obklopena majestátními horami a lesy a nabízejí návštěvníkům nepopsatelně krásné scenérie. Tato místa jsou ideální pro pikniky, fotografování a odpočinek od každodenního shonu.

Národní park Durmitor Albánie je také domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, jako jsou medvědi, vlci, lišky, sokoli a mnoho dalších. Tyto druhy jsou chráněny a díky úsilí obou zemí jsou zajištěny ideální podmínky pro jejich přežití.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor v Albánii, budete svědkem neuvěřitelné přírodní krásy, která se těžko shání jinde. Od horských vrcholků až po malebná jezera a horské provazové mosty, tato oblast nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Národní park Durmitor v Albánii je dosud tajemným a nedotčeným rájem, který čeká na objevitele. Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou v nádherné přírodě, nedaleko známých turistických cílů, neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto úžasného parku.


Počasí Národní park Durmitor Albánie


Národní park Durmitor se nachází v krásné zemi Albánie, která láká turisty z celého světa svým úchvatným prostředím a pohádkovou přírodou. Jednou z hlavních atrakcí tohoto národního parku je jeho neobyčejné počasí.

Durmitor je známý svými vysokými horami, hlubokými soutěskami a nekonečnými pastvinami. Tato rozmanitost terénu zajišťuje, že počasí v Národním parku Durmitor je velmi proměnlivé a nezřídka nepředvídatelné.

Během léta je počasí v Durmitoru obvykle slunečné a teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem příjemných 25 °C a návštěvníci mohou vychutnat krásné sluneční paprsky, kdy se mohou vydat na túry nebo si užívat jiné outdoorové aktivity. Nicméně, i během letních měsíců se může počasí rychle změnit a přinést bouřky a přívalové srážky. Je proto důležité být dobře připravený a vzít si sebou vhodné oblečení a vybavení.

Podzim je v Durmitoru obdobím, kdy se příroda mění do úchvatných odstínů žluté, oranžové a červené. Teploty začínají klesat a prší častěji. Může být chladno a větrno, takže je vhodné si vzít s sebou teplé oblečení. To však nezabrání milovníkům outdoorových aktivit vychutnat si krásné výhledy a procházky přírodou.

Začátkem zimy se Durmitor promění v zasněženou krajinu, která je rájem pro lyžaře a snowboardisty. Sníh hoří na horách zůstává až do jara, což poskytuje skvělé podmínky pro zimní sporty. Teploty klesají pod bod mrazu a mohou dosahovat až -10 °C. Je proto důležité mít sebou odpovídající teplé a nepromokavé oblečení a vybavení.

Jaro v Durmitoru přichází pomalu, ale jistě. Sníh taje a kvetou první jarní květiny. Teploty začínají stoupat a mohou se pohybovat kolem 10-15 °C. Stejně jako na podzim, je vhodné si přibalit do batohu i něco na převléknutí, neboť počasí může být proměnlivé.

Národní park Durmitor v Albánii nabízí neuvěřitelnou scenérii a různorodé počasí, které je pro mnoho návštěvníků jeho hlavní atrakcí. Ať už jste zde v létě, podzimu, zimě nebo na jaře, mějte na paměti, že počasí se může rychle změnit, a proto je důležité být dobře připravený a užívat si všechny krásy tohoto nádherného národního parku.


Dovolená Národní park Durmitor Albánie


Albánie je země plná krásných přírodních scenérií a jedním z nejohromnějších a nejvýznamnějších národních parků této země je Národní park Durmitor. Nachází se v severní části Albánie, v horském masivu Durmitor, který je součástí Dinarických Alp. Tento národní park je doslova rájem pro milovníky přírody a nezapomenutelnou destinací pro dovolenou.

Durmitor nabízí jedinečnou kombinaci malebných hor, otevřených plání a hlubokých kaňonů, které zde vytvořila řeka Tara. Tento kaňon je jedním z nejhlubších v Evropě a láká turisty z celého světa. Zakotvený v neuvěřitelně krásném přírodním prostředí, národní park Durmitor je jedním z míst, kde se divoká příroda spojuje se skvělými turistickými službami a aktivitami.

Přímořské letovisko Žabljak je bránou do tohoto národního parku a oblíbeným východiskem pro turisty. Tato horská vesnička se nachází ve výšce 1456 metrů nad mořem, a právě odtud je možné vyrážet na pěší túry a objevovat krásy Durmitoru. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je túra na nejvyšší vrchol Srbska Bobotov Kuk, který měří 2523 metrů nad mořem. Z vrcholu je úžasný výhled na celé okolí, které vypadá jako z pohádky.

Další oblíbenou aktivitou v národním parku Durmitor je rafting na řece Tara. Tato divoká řeka nabízí nezapomenutelný adrenalinový zážitek a jednoznačně patří mezi nejlepší místa v Evropě pro tento druh sportu. Smaragdově zelená řeka protékající hlubokým kaňonem vytváří panoramata, která vám vezmou dech.

Durmitor také láká zimní sportovce. Region je v zimě pokrytý sněhem, který přitahuje lyžaře a snowboardisty z celého světa. Lyžařské středisko Savin Kuk je oblíbenou destinací pro tuto zimní sportovní aktivitu. Existuje tu mnoho sjezdovek různé obtížnosti, takže si každý najde svou příležitost k vášeň.

Pokud jde o ubytování a stravování, v blízkosti národního parku Durmitor se nachází řada hotelů, penzionů a chat. Místní kuchyně nabízí širokou škálu tradičních balkánských pokrmů, které okouzlí každého gurmána.

Albánie je turistickým a přírodním rájem a národní park Durmitor je jednou z nejhodnotnějších přírodních atrakcí této země. Každý, kdo hledá dobrodružství, klid a neotřelé krásy přírody by měl zvážit Durmitor jako svou další dovolenou. Ve vysokých horách, šumících řekách a nekonečných pláních Durmitoru si přijdou na své milovníci přírody, sportu a adrenalinu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky