Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Namibie Cape Cross

Dovolená Namibie Cape Cross


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásných krajin a fascinující fauny, potom je Namibie ideálním místem pro vás. A jedno z míst, která byste měli zahrnout do svého plánu, je Cape Cross.

Cape Cross se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, přibližně 120 kilometrů severně od hlavního města Windhoeku. Je to jedno z největších přírodních rezervací ve světě, a jeho hlavní atrakcí jsou tisíce tuleně kapských, kteří si zde nacházejí svůj domov.

Rezervace Cape Cross se rozkládá na ploše přes sto kilometrů čtverečních a je oblíbenou turistickou destinací. Každoročně sem přijíždí tisíce návštěvníků, aby se pokochali ohromujícím pohledem na obrovské kolonie tuleních mláďat. Jejich počet však kolísá podle ročního období a aktuálních podmínek, ale mohou se rozpohybovat až do desítek tisíc.

Když sem dorazíte, budete svědky fascinujícího a hlučného spektáklu. Tuleni kapské se zde shromažďují na plážích a skalách, kde mezi sebou vybojují o místo na slunci. Jejich pohyby jsou elegantní a zábavné zároveň, a každý má svůj vlastní charakter a osobnost. Jejich ochrnuté mláďata si zde užívají nezávislosti, zatímco starší jedinci se brodí v moři, loví ryby a hrají si ve vlnách.

Dalšími zajímavými obyvateli této oblasti jsou i desítky druhů mořských ptáků, které sem přilétají hnízdit a rozmnožovat se. Mezi ně patří pelikáni, rackové, albatrosi a další druhy. Pokud jste fanoušci ornitologie, nezapomeňte si s sebou vzít dalekohled, abyste mohli pozorovat tyto ptáky ve své přirozené kráse.

Rezervace Cape Cross také nabízí možnost procházek a turistiky po okolních plážích a dunách. Můžete se projít po písečných dunách a sledovat východ slunce nad oceánem, nebo se vybrat na delší procházku a objevit krásu pobřežní divočiny. Zdejší krajina je velmi měnící se a unikátní, což poskytuje návštěvníkům neuvěřitelné fotografické příležitosti.

Pokud si na tuto dovolenou chcete nechat dostatek času, můžete si pronajmout malý kemp nebo ubytování v jednom z nedalekých turistických letovisek. K dispozici jsou i možnosti kempování, pokud jste dobrodružníci, kteří se chtějí ponořit do přírody a zažít opravdové dobrodružství.

Kromě nádherné přírody a divokých zvířat nabízí Cape Cross i příležitost prozkoumat nedaleké historické památky, jako je Kapský kříž. Tento kříž byl postaven portugalským mořeplavcem Diegem Cão, který sem dorazil v roce 1486 jako první evropský objevitel. Kříž sloužil jako navigační bod na jeho cestě kolem mysu Dobré naděje.

Pokud toužíte po nezapomenutelné dovolené plné přírodní krásy a fascinující fauny, neváhejte si zařadit Cape Cross do svého plánu. Namibie je země, které si zamilujete pro její malebnou krajinu a jedinečné zážitky, které zde zažijete.


Počasí Namibie Cape Cross


Namibie je úchvatnou zemí ležící na jihozápadě Afriky. Tato africká perla je neuvěřitelně různorodá v krajinných podobách a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedno z těchto míst je Cape Cross, což je slavná kolonie tuleňů nacházející se na západním pobřeží země. Ačkoli je Cape Cross známé hlavně svými obrovskými koloniemi tuleňů, není menší významem ani jeho fascinující počasí.

Namibie je známá svým suchým a horkým podnebím. Cape Cross není výjimkou. Toto pobřežní letovisko se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, což má výrazný vliv na jeho klimatické podmínky. Místní podnebí je charakteristické silnými větry, silnými dešti a chladnými teplotami.

Větry hrají klíčovou roli v počasí Cape Cross. Toto místo je proslulé svým vítrným západním pobřežím, které přináší silné větry ze Studeného Benguelského proudu. Tyto větry mají obrovskou sílu a můžou být velmi nebezpečné. Je proto nezbytné při návštěvě Cape Cross dbát na opatrnost a dodržovat bezpečnostní pokyny.

Dalším důležitým aspektem počasí Cape Cross jsou srážky. I když se Namibie obecně považuje za suchou zemi, jsou místa, jako je Cape Cross, občas postižena deštěm. V oblasti kolem Cape Cross může být deštivo, zejména v období letních dešťů, které trvá od listopadu do března. Tyto letní deště mohou přinést očekávané osvěžení, které uvolní horká měřítka v oblasti.

Posledním významným faktorem ovlivňujícím počasí Cape Cross jsou teploty. Stejně jako většina Namibie, i zde se může stát, že jsou denní teploty extrémně vysoké. V létě může být teplota okolo 35-40 stupňů Celsia. Nicméně noční teploty během léta klesají na příjemnějších 15-20 stupňů Celsia. Během zimy, která trvá od května do srpna, se teploty snižují a je zde znát chladný podnebný vliv Atlantiku. Přesto zde stále nejsou tak nízké teploty, jako je tomu v některých chladných oblastech.

V závěru lze říci, že počasí Cape Cross je charakteristické svými silnými větry, dešťovými srážkami a vysokými teplotami. I přes tyto pověsti však stojí za to navštívit toto jedinečné místo a zažít jeho rozmanitou krajinu a fascinující atmosféru. Jestliže si rádi prohlížíte přírodu a zvířata, určitě nezmeškejte příležitost vidět kolonii tuleňů v Cape Cross a nechť vás jejich pyšný švihot a houpání a vzrušení kolem vás touto krásnou zemí v Namibie zaujme.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Cape Cross


1. Kde se nachází Cape Cross?
Cape Cross se nachází na západním pobřeží Namibie, asi 120 km severozápadně od hlavního města Windhoek.

2. Co je Cape Cross?
Cape Cross je pomník a chráněné území, které je známé pro velké množství tulenů Mrtvých moří, kteří na této pláži žijí.

3. Jakou je nejlepší dobu na návštěvu Cape Cross?
Nejlepší doba k návštěvě Cape Cross je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty příjemné a tuleni jsou v plné síle.

4. Jak se dostanu do Cape Cross?
Návštěvníci mohou Cape Cross dosáhnout po silnici C34 z hlavního města Windhoek nebo z města Swakopmund.

5. V jaké cenové relaci jsou ubytování v Cape Cross?
V Cape Cross jsou několik ubytování, které se liší cenově. Ceny se pohybují od cca 500 CZK za noc pro člověka v kempu až po luxusní resorty za 5000 CZK za noc.

6. Jaká je nejlepší trasa k prohlídce tulenů v Cape Cross?
Z parkoviště vedou dvě turistické stezky. První vás dovede na malé vyhlídkové místo, kde můžete pozorovat tuleně zblízka. Druhá stezka vás provede celou kolonií tulenů.

7. Je možné v Cape Cross koupit potraviny a pití?
Ano, v Cape Cross jsou obchod a restaurace, které nabízejí potraviny a pití.

8. Kdy mohu vidět tuleně v Cape Cross?
Tuleni jsou v Cape Cross k vidění celý rok. Nicméně, nejlepší doba pro pozorování tuleně je mezi prosincem a lednem, kdy samice jen nedaleko pláže rodí svá mláďata.


Letenka Namibie Cape Cross


Cape Cross, nejznámější kolonie tuleně ve střední Namibii, je fascinujícím cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tato malebná oblast, nacházející se přibližně 60 kilometrů severně od Swakopmundu, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost pozorovat tisíce tuleních těl a sdílet prostor s těmito fascinujícími tvory.

Letenka do Cape Cross je ideálním způsobem, jak cestovat do této oblasti a objevovat přírodní krásy Namibie. Cape Cross je domovem asi 80 000 tuleních jedinců, což představuje jednu z největších kolonií tuleně na světě. Tento úžasný přírodní fenomén láká návštěvníky z celého světa, kteří touží zažít naprosto jedinečnou interakci s tuleni.

Po příletu na letiště v blízkém městě Swakopmund můžete snadno najít dopravu, která vás dopraví do Cape Cross. Cesta autem je poměrně snadná a rychlá, zároveň však nabízí úžasné výhledy na nádhernou krajinnou oblast Namibie.

Jakmile dorazíte do Cape Cross, čeká vás neuvěřitelné spektákulum. Zde se nachází jedno z nejlepších míst pro pozorování tuleních těl na celém světě. Milovníci přírody a fotografování si zde přijdou na své, jelikož mají jedinečnou možnost zachytit tyto fascinující tvory ve svém přirozeném prostředí. Můžete sledovat tulení kolonii ze vzdálenosti nebo je dokonce sledovat během procházek po pláži. Zvuky, vůně a pocity, které zde na vás zapůsobí, jsou dojemné a nezapomenutelné.

Navštívit Cape Cross je i příležitostí ke kamennému vybavení, které je rozeseto v okolí. I když je Cape Cross nejvíce známé pro svou tulení kolonii, je zde mnoho dalších věcí ke zkoumání. Můžete se procházet po nedaleké pláži, kam se tuleni často vrací z moře, relaxovat na sluněném pobřeží nebo si dokonce užít malý piknik v prostředí neuvěřitelné přírodní krásy.

Cape Cross nejvíce naplno vyniká v odpoledních hodinách, protože zde můžete obdivovat nespočet tuleních těl přicházejících z moře, jak se snaží najít si místo v kolonii. Je to fascinující pohled na to, jak se tuleni mezi sebou vášní a jak spolu komunikují. Ti, kteří bydlí v okolí, si mohou vychutnat nádherný východ nebo západ slunce a sledovat, jak slunce barví oblohu do různých odstínů.

Celkově řečeno, Cape Cross je jednou z nejimpresivnějších atrakcí, které Namibie nabízí. Abychom si však skutečně užili vše, co místo má nabídnout, je nejlepší si zakoupit letenku do Cape Cross a tím urychlit svou cestu do této nádherné oblasti. Nezáleží na tom, zda jste nadšeným milovníkem přírody, dobrodruhem nebo prostě jen toužíte po odpočinku na pláži, Cape Cross je tím pravým místem pro vás.


Ubytování Namibie Cape Cross


Cape Cross je jedno z nejznámějších přírodních a historických turistických míst v Namibii. Nachází se na západním pobřeží země, asi 130 kilometrů severně od hlavního města Windhoek.

Cape Cross je nejlépe známý svou obrovskou kolonií tuleních lachtanů. Každoročně sem přijíždí tisíce turistů, aby obdivovaly a fotily tuto ohromnou populaci tuleně. Mnoho lachtanů je také zdejších návštěvníků zvyklých a během návštěvy se můžete setkat s tuleními mláďaty a jejich roztomilými houpacími se pohyby.

Cape Cross má také bohatou historii. Toto místo bylo pojmenováno portugalským mořeplavcem Diogo Cãoem, který sem dorazil v roce 1486. Původní kříž, který dal Cão postavit jako symbol objevení místa, byl později nahrazen replikou. Turisté mohou navštívit tento historický památník a získat více informací o cestování a objevování v minulosti.

Pokud plánujete navštívit Cape Cross a zůstat zde několik dní, existují různé možnosti ubytování v okolí. V blízkosti Cape Cross se nachází několik kempů a lodgí, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování.

Jedna z možností ubytování je Cape Cross Lodge. Tato exkluzivní Lodge nabízí krásný výhled na oceán a je obklopena divokou přírodou. Můžete se těšit na luxusní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou s výhledem na lachtany. V restauraci Lodge si můžete vychutnat vynikající jídlo a ochutnat některá z místních speciálností.

Další možností je Cape Cross Camping Site, pokud preferujete přímořskou atmosféru a chcete zažít autentický outdoorový zážitek. Tento kemp nabízí vybavené kempovací stany a místa pro karavany. Zde můžete strávit noc pod hvězdami a vychutnávat si přirozenou krásu okolí Cape Cross.

Je také možné se ubytovat v blízkém městě Henties Bay, které se nachází asi 60 kilometrů jižně od Cape Cross. Zde najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

Cape Cross je místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Namibie. Kromě úchvatných lachtanů a bohaté historie budete mít také možnost objevit krásu okolní přírody a vychutnat si relaxaci na pláži. Buďte si vědomi, že místo je přírodní rezervací, proto je důležité respektovat zdejší prostředí a zvířata.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky