Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)

Počasí Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Mongolsko je známé svými rozsáhlými pustými krajinami, které se táhnou do nekonečna. Jednou z ikonických lokalit v této zemi je Bayanzag, známý také jako Flaming Cliffs. Jeho název dokonale vystihuje nádherný úkaz, který zde můžeš zažít - zářivě oranžové a červené pískovcové útesy, které se zdají být v plamenech.

Jedním z prvků, které mají na tento fascinující úkaz vliv, je samozřejmě počasí. Mongolsko je známo svými extrémními klimatickými podmínkami a Bayanzag není výjimkou. V létě se zde teploty vyšplhají až na nesnesitelných 40 °C, zatímco v zimě mohou klesnout až k -20 °C. Je tedy třeba mít na paměti, že návštěva Bayanzagu by měla být plánována s ohledem na tato skutečnost.

Dalším významným aspektem počasí v Bayanzagu jsou sezónní deště. Mongolsko je všeobecně suchou zemí, ale během letního období mohou nastat prudké deště, které s sebou přinášejí zelenou oázu uprostřed pustiny. Tato období jsou ideální pro pěší turistiku, protože se přirozeně zvýší počet zvířat, která vyhledávají vodu. Turisté se mohou těšit na pozorování divokých koní, koz, jakynů a mnoha dalších druhů živočichů, kteří sem přicházejí, aby našli útočiště a občerstvení.

Vzhledem k rozlehlosti oblasti mohou být v Bayanzagu také důležité i místní vítry, které ovlivňují oblast. Vítr je zde vlastně vítaným jevem, protože pomáhá udržovat výjimečnou a nezaměnitelnou atmosféru tohoto místa. Zároveň může být značně silný, takže je třeba zvolit správně oblečení a jistý krokový plán, pokud se rozhodneš podniknout turistický výlet či procházku v oblasti.

Bayanzag je fascinujícím místem jak z geologického hlediska, tak z pohledu přírody a krajiny. Je neměnným svědkem minulosti a nádherou současnosti. Při návštěvě tohoto místa však nezapomeňte zohlednit i počasí, které může významně ovlivnit váš zážitek. Být dobře připravený a s vědomím aktuálních podmínek vám zajisté umožní plně si užít to, co Bayanzag nabízí.


Dovolená Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Mongolsko je fascinující země ležící v centrální Asii, která je známá svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a unikátní kulturou. Mezi nejznámější turistické atrakce této země patří Bayanzag, známá také jako Flaming Cliffs.

Bayanzag je skalnatá poušť nacházející se v jižním Mongolsku. Tato oblast je významná pro paleontologické objevy a její geologické bohatství. Známé je především díky objevu fosilizovaných dinosaurů, které byly objeveny na přelomu 20. a 30. let minulého století.

Flaming Cliffs dostala své jméno díky červenému a oranžovému zbarvení svých skalních stěn, což se děje především během západu slunce, kdy sluneční paprsky dodávají úchvatné barvy této skalní formaci. Tento přírodní fenomén vytváří jedinečnou atmosféru a dodává této lokalitě zvláštní kouzlo.

Bayanzag je také jedním z nejbohatších nalezišť fosilizovaných dinosaurů na světě. V roce 1923 zde byl objeven první úplný exemplář dinosaura známý jako "Velociraptor". Tento objev změnil naše poznatky o těchto prehistorických tvorech a otevřel nové cesty ve světě paleontologie.

Dnes můžete na tomto místě vidět repliky dinosauřích vajec, fosilizovaných kostí a také výrobu fosilizované stromové pryskyřice, která se používá v tradiční mongolské medicíně.

Bayanzag není jen o fosilních nálezech, ale také o krásné krajině, kterou lze objevit během procházek nebo jízdy na velbloudu. Okolní krajina láká návštěvníky svými písečnými dunami a nekonečnou rozlohou. Můžete se tady cítit jako v jiném světě – v krajině, která vypadá více jako z Marsu, než z naší planety.

Navštívíte-li Bayanzag, můžete také zažít kulturu mongolských nomádů. Můžete zůstat v jejich yurtách, tradičních mongolských stanových obydlích, a naučit se o jejich každodenním životě a tradicích. Také si můžete vychutnat tradiční mongolské jídlo připravované z čerstvých surovin.

Cestovat do Mongolska je velký dobrodružství a Bayanzag je jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete navštívit. Uvidíte neuvěřitelnou krásu přírody a odhalíte kus historie prehistorického světa. Nechte se unést kouzlem Flaming Cliffs a objevte skryté poklady Mongolska.


Letenka Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Pokud hledáte nezapomenutelnou destinaci pro vaši příští dovolenou, je Mongolsko rozhodně jedním ze skvělých možností. Tato země je plná neuvěřitelných přírodních krás, unikátních kultur a fascinující historie. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Mongolsku je bezpochyby Bayanzag, také známé jako Flaming Cliffs.

Bayanzag, nebo také "3 okresy" v mongolštině, se nachází v jižní části země, v poušti Gobi. Toto místo je proslulé tím, že zde byly objeveny některé z nejvýznamnějších fosilních záznamů dinosaura na světě. První objevený dinosaurus z Flaming Cliffs byl v roce 1922 a našly se zde pozůstatky mnoha dalších druhů jako byl například Velociraptor.

Flaming Cliffs získalo svůj název, protože vypadají jako plameny, když slunce zapadá a osvětluje je zlatě a červeně.

Navštívení tohoto úchvatného místa je zážitkem na celý život. Kromě pozorování fosilií, můžete zde relaxovat pod jedním z mnoha okolních stromů a sledovat západ slunce. V noci můžete pozorovat hvězdy na obloze, což je doplnění krásného dne.

Pokud se rozhodnete navštívit Bayanzag, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a ochranného prostředku proti slunci, protože teploty zde mohou dosáhnout velmi vysokých hodnot. Cestu sem si můžete usnadnit letenkou do mongolského hlavního města Ulánbátar, odkud je Bayanzag dostupné autem (či spíše terénním vozem) za zhruba 10 hodin jízdy.

Navštěvovat Bayanzag a obdivovat jedinečné přírodní divy, jsou jedním z největších klenotů Mongolska. Čeká zde na vás neuvěřitelná kombinace historie, kultury a přírodní krásy. Vstupte do této oblasti a objevujte fascinující svět, o kterém jste snili.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


1. Kde se přesně nachází Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)?
Mongolsko Bayanzag, známé také jako Flaming Cliffs, se nachází v jižní části Mongolska asi 56 km od města Dalanzadgad.

2. Jak se dostanu do Mongolska Bayanzag?
Nejbližším přístupem k Mongolsko Bayanzag je letiště v Dalanzadgadu. Z hlavního města Ulánbátar je možné se tam dostat letecky nebo autobusem. Z letiště či města je potřeba si pronajmout vozidlo, které vás odveze k Mongolsko Bayanzag.

3. Proč se Mongolsko Bayanzag nazývá Flaming Cliffs?
Flaming Cliffs dostalo své jméno díky jejich žluté, oranžové a červené barvě, která se zdá, jako by plameny hořely ve slunci. Je to dáno unikátními barevnými sedimenty a skalami.

4. Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Mongolska Bayanzag?
Nejlepší doba na návštěvu Mongolska Bayanzag je od května do září, kdy je počasí nejteplejší. V tomto období se také konají různé tradiční festivaly a události.

5. Co můžu vidět a dělat v Mongolsko Bayanzag?
V Mongolsku Bayanzag můžete obdivovat krásnou poušť Gobi a prozkoumávat Flaming Cliffs, které jsou známé svými fosilními nálezy. Můžete také navštívit poblíž ležící jeskyně s buddhistickými svatyněmi a zhlédnout tradiční nomádské zvyky a kulturu.

6. Jak dlouho trvá výlet do Mongolska Bayanzag?
Délka výletu závisí na zvoleném způsobu dopravy a na tom, kolik času si chcete vyhradit na průzkum Flaming Cliffs a okolních atrakcí. Obecně se doporučuje vyhradit 1-2 dny na návštěvu Mongolsko Bayanzag.

7. Mám potřebu požádat o povolení nebo vízum k návštěvě Mongolska Bayanzag?
Pokud jste cizinec, potřebujete platné turistické vízum k návštěvě Mongolska. Informace o vízovém režimu a požadavcích se doporučuje získat konzultací ve vaší místní ambasádě nebo konzulátu Mongolska.

8. Existují možnosti ubytování v blízkosti Mongolska Bayanzag?
Ano, v blízkosti Mongolska Bayanzag jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně tradičních jurtových táborů, turistických kempů a místních hotelů. Je vhodné si rezervovat ubytování předem.

9. Jaké další zajímavosti nebo atrakce jsou v blízkosti Mongolska Bayanzag?
V blízkosti Mongolska Bayanzag se nachází další atrakce, jako je národní park Gobi Gurvansaikhan s úžasnými kaňony a horským masivem. Lze také navštívit město Dalanzadgad a zážitky a tradiční kulturu nomádských komunit.

10. Mám se vybavit něčím speciálním na návštěvu Mongolska Bayanzag?
Když navštěvujete Mongolsko Bayanzag, je dobré si vzít dostatek vody, sluneční ochranu, pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro pohyb v poušti. Také si vezměte foťák, abyste zachytili krásu a unikátní atmosféru tohoto místa.


Ubytování Mongolsko Bayanzag (Flaming Cliffs)


Bayanzag, také známá jako Flaming Cliffs, je jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Mongolsku. Jedná se o skalnatou oblast pokrytou červeným pískem, a je to také místo, kde byla objevena jedna z nejvýznamnějších paleontologických nálezů v historii - Vdova s Rexem, první zástupce dinosaura, který byl nalezen se zachovalou kůží.

Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete potřebovat ubytování. Bohužel, Bayanzag není velké město a možnosti ubytování jsou omezené. Existuje však několik možností, jak si zde můžete pronajmout nocleh.

Jednou z možností je táborové ubytování. V oblasti Bayanzag jsou několik táborů, kde můžete přenocovat. Tyto tábory nabízejí klasické stany nebo ger-y (mongolské tradiční stanové obydlí), které jsou vybaveny postelemi a základním nábytkem. Tato možnost ubytování je pro turisty velmi oblíbená, protože poskytuje autentickou mongolskou zkušenost.

Další variantou ubytování jsou guesthousy nebo rodinné domy. Tyto typy ubytování se nacházejí v okolních vesnicích a obcích a nabízejí pohodlnější a výhodnější variantu pro turisty. Můžete nájemce těchto domů najít prostřednictvím místních agentur cestovního ruchu nebo online.

V oblasti Bayanzag najdete také několik luxusních hotelů. Ty jsou většinou uprostřed ničeho a nabízejí kvalitní ubytování i služby. Pokud preferujete větší pohodlí, možná byste měli zvolit tuto druhou možnost. Taková ubytování ovšem bývají poměrně drahá a mohou tedy překročit cenový rozpočet mnoha turistů.

Antelope Guesthouse je jeden z nejlepších guesthousů v oblasti Bayanzag. Tento guesthouse nabízí kvalitní ubytování za přijatelnou cenu. Majitelé jsou velmi přátelští a přívětiví. Pokud si s nimi někdy posedíte, můžete se dozvědět spoustu zajímavých informací o oblasti a získat cenné tipy na výlety.

V pensionu Munkhgu guest house se můžete ubytovat v gers. Tyto ger-y jsou velmi prostorné a pohodlné. Majitelé vám také zajistí stravu a výlety do okolních oblastí.

V Bayanzag Ger Camp, který se nachází přímo v oblasti Bayanzag, narazíte na luxusní ubytování. Nabízí moderní ger-y s vlastní koupelnou. K dispozici je také restaurace, kde si hosté mohou pochutnat na mongolských specialitách.

V oblasti Bayanzag se nachází mnoho různých typů ubytování, takže si snadno vyberete tu variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Co je ale nejdůležitější, zůstanete v této krásné oblasti čas, který je potřeba ke spokojenosti s vaší návštěvou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky