Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mexiko San Cristóbal de las Casas

Počasí Mexiko San Cristóbal de las Casas


San Cristóbal de las Casas je horské město v jižním Mexiku, které se nachází ve státě Chiapas. Jeho poloha ve vysokých nadmořských výškách a horském terénu vytváří unikátní podnebí, které se liší od většiny Mexika.

San Cristóbal de las Casas leží v nadmořské výšce přibližně 2 200 metrů nad mořem, což způsobuje mírně chladnější teploty než v oblastech ve nižších nadmořských výškách. Město se nachází v horském regionu Chiapas Highlands, který je obklopen hřebeny hor.

Počasí v San Cristóbal de las Casas je charakterizováno mírnými teplotami po celý rok. Nejteplejším měsícem je květen, kdy průměrné teploty dosahují až kolem 25 °C. Během letních měsíců se teploty pohybují kolem 20-23 °C přes den a klesají na 10-12 °C v noci. V zimních měsících (prosinec až únor) mohou teploty klesnout na 5 °C nebo dokonce nižší.

Jako horské město je San Cristóbal de las Casas také známé svými častými srážkami, které se více vyskytují ve vesměs mokrém měsíci od června do září. Tyto deště jsou často doprovázeny prodlouženými přeháňkami a bouřkami. Během zbytku roku je město suché s minimálními srážkami.

Kvůli své poloze ve vyšších nadmořských výškách a horském terénu může být počasí v San Cristóbal de las Casas proměnlivé. Ranní mlhy jsou časté a mnohdy se vytváří nízká oblačnost, která může ovlivnit viditelnost. Ovšem v průběhu dne se oblačnost obvykle rozptyluje a umožňuje vychutnat si slunečné a příjemné odpoledne.

Díky svému jedinečnému podnebí je San Cristóbal de las Casas oblíbenou turistickou destinací pro lidi, kteří preferují mírnější teploty a výjimečnou atmosféru horského prostředí. Navštěvníci mohou využít svého pobytu k prozkoumání archeologických nalezišť, etnických trhů, kostelů a barevných koloniálních budov, které zdobí město.

Celkově lze říci, že počasí v San Cristóbal de las Casas je příjemné po celý rok s mírnými teplotami a občasnými dešti. Toto horské město nabízí turistům jedinečnou kombinaci kulturního bohatství a malebného horského prostředí, které je rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko San Cristóbal de las Casas


1. Jaké je počasí v San Cristóbal de las Casas?

Počasí v San Cristóbal de las Casas je chladnější, zejména v noci a během zimních měsíců, s teplotami kolem 10-20 stupňů Celsia. Během letních měsíců může být teplota až kolem 30 stupňů Celsia.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do San Cristóbal de las Casas?

Nejlepší způsob, jak se dostat do San Cristóbal de las Casas, je letecky do letiště Tuxtla Gutiérrez a poté pokračovat autobusem do San Cristóbal de las Casas. Také je možné použít autobusové linky i z jiných měst v Mexiku.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu San Cristóbal de las Casas?

Nejlepší doba na návštěvu San Cristóbal de las Casas je během suchého období od prosince do dubna. V těchto měsících je méně srážek a teploty jsou příznivější k turistickým aktivitám.

4. Kolik dní je nutné strávit v San Cristóbal de las Casas?

Ideální délka pobytu v San Cristóbal de las Casas závisí na vašich zájmech a plánech. Nicméně, doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v městě a navštívit okolní atrakce jako je např. horská vesnice San Juan Chamula nebo vodopád Agua Azul.

5. Jakou měnou se platí v San Cristóbal de las Casas?

Měnou v Mexiku je peso (MXN). Většina obchodů v San Cristóbal de las Casas akceptuje platby v měně peso. Také můžete platit v amerických dolarech, ale bude vám vrácená částka v měně peso.

6. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v San Cristóbal de las Casas?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v San Cristóbal de las Casas patří katedrála San Cristóbal de las Casas, kde se nachází malované stropní fresky a klášter Santo Domingo, dalšími atrakcemi jsou etnobotanická zahrada, Zócalo náměstí a Muzeum Mayan Medicine.


Dovolená Mexiko San Cristóbal de las Casas


San Cristóbal de las Casas je malebné město v Mexiku, které leží v hornaté oblasti státu Chiapas. Toto historické město je oblíbeným turistickým cílem díky svému bohatému kulturnímu dědictví, krásné architektuře a úchvatné přírodě.

San Cristóbal de las Casas se nachází ve výšce přes 2 000 metrů nad mořem, což znamená, že zdejší podnebí je příjemně chladné po většinu roku. To také umožňuje existenci rozmanité a bohaté flóry a fauny v okolí města. V této oblasti se také nachází několik přírodních rezervací a parků, které nabízejí možnosti pro turistické výlety a prozkoumávání přírodních krás.

V samotném městě můžete objevovat historické uličky s kamenickými domy a rajskými náměstími. Mnoho budov pochází z koloniální éry a je úžasné vidět, jak se mixuje španělská architektura s tradičním mayským stylem. Nejvýznamnějšími památkami jsou katedrála, která je zasvěcena sv. Kristoforovi, a kostel Santo Domingo, který je pokládán za svatyni. Navštěvovatelné jsou také místní muzea, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře města.

Město je také známé pro svoji bohatou tradiční kulturu a řemeslnou výrobu. V místních trzích a řemeslných dílnách si můžete zakoupit autentické mayské textilie, ručně vyrobené šperky a další tradiční výrobky. Je to skvělá příležitost kolem sebe vidět zručnost místních řemeslníků a také jim podpořit jejich živobytí.

Okolí města nabízí mnoho možností pro výlety a dobrodružství. Můžete se vydat na prohlídku neuvěřitelného kanionu Sumidero, který vytesal řeka Grijalva. Tato skalní soutěska je obdivuhodná svojí velikostí a krásou, a bude se vám nabízet nádherné výhledy na řeku, vodopády a skalní útvary.

Další možností je návštěva mayských vesnic a archeologických nalezišť v okolí. Můžete se vydat do vesnice Zinacantán, kde si můžete prohlédnout tradiční život místních obyvatel a navštívit místní chrám. Pokud máte rádi historii, můžete navštívit Palenque, jedno z nejvýznamnějších mayských nalezišť v Mexiku. Zde se nachází mnoho zachovalých mayských pyramid, chrámů a paláců, které vám nabízejí pohled do minulosti této starobylé civilizace.

San Cristóbal de las Casas je opravdu jedinečnou destinací, která spojuje historii, kulturu a přírodu. Je to místo, kde se můžete ponořit do barevného světa tradičních řemesel, poznat historické památky a objevovat okolní přírodu. Pokud plánujete dovolenou v Mexiku, rozhodně zařaďte návštěvu tohoto malebného města do svého itineráře.


Letenka Mexiko San Cristóbal de las Casas


Pokud hledáte cestovatelský ráj v Mexiku, neměli byste minout návštěvu San Cristóbal de las Casas. Tento malebný historický městys se nachází ve středozápadní části státu Chiapas a je považován za jedno z nejkrásnějších měst v zemi. Díky svému kulturnímu bohatství a fascinující historii přitahuje každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa.

San Cristóbal de las Casas je známý svými koloniálními budovami, úzkými uličkami a tradičním atmosférou. Hlavní náměstí, známé jako Zócalo, je srdcem města a obklopeno historickými stavbami, jako je katedrála svatého Kristofora. Zde si můžete sednout na lavičku, obdivovat bohatě zdobenou architekturu a pozorovat dění kolem sebe. Město je také plné malebných kostelů, klášterů a koloniálních domů, které poskytují dokonalou kulisu pro procházky po ulicích.

San Cristóbal de las Casas je proslulý svým bohatým kulturním dědictvím a tradičními obyvateli. V centru města se nachází mnoho řemeslných tržišť, kde můžete objevovat ručně vyrobené šperky, keramiku, textilie a další řemesla, které se zde tradičně vyrábějí. Město je také proslulé svými fiestami a festivály, které se pořádají během celého roku. Mezi nejznámější akce patří například Día de los Muertos (Den mrtvých), který se slaví koncem října a začátkem listopadu a přináší mnoho barevných parád a oslav.

Pro přírodovědce a dobrodruhy nabízí San Cristóbal de las Casas také spoustu možností k výletům do okolí. Nedaleko města se nachází národní parky, jako je Cañón del Sumidero, kde můžete prozkoumávat úchvatné kaňony a divokou přírodu. Okolí je také bohaté na jezera, vodopády a malebné vesničky, které stojí za návštěvu.

Letenky do San Cristóbal de las Casas jsou snadno dostupné z hlavních mexických měst, jako je Ciudad de Mexico nebo Cancún. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny a při příletu na místní letiště máte na dosah ruky celou škálu ubytovacích možností od luxusních hotelů po levné hostely.

San Cristóbal de las Casas je skutečným pokladem Mexika, který na vás čeká. Jeho malebné uličky, koloniální architektura a bohaté kulturní dědictví vás rozhodně nezklamou. Pamatujte, že při cestování do zahraničí je vždy důležité brát v úvahu místní zvyklosti a respektovat místní kulturu.


Ubytování Mexiko San Cristóbal de las Casas


Mexiko je země, která svým návštěvníkům nabízí mnoho nevšedních zážitků, a to nejen v oblasti gastronomie, kultury a historie, ale také v oblasti ubytování. Jedním z míst, které by neměli turisté minout, je San Cristóbal de las Casas. Toto město v mexické státě Chiapas nabízí návštěvníkům mnoho skvělých možností pro ubytování, a to v různých cenových kategoriích.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, můžete sáhnout po hotelu Casa Santa Lucía. Tento hotel se nachází v historické čtvrti San Cristóbal de las Casas a nabízí moderní pokoje s koupelnou, televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. Součástí hotelu je i společná kuchyň a terasa, na které si můžete vychutnat snídani. Cena za noc se pohybuje okolo 800 mexických pesos.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se ubytovat v Boutique Hotel Casa de los Arcángeles. Tento hotel se nachází v historické čtvrti a disponuje prostornými pokoji a suitami s krbem a velkou postelí s nebesy. Součástí pokoje je také koupelna s vanou a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotelová restaurace nabízí široký výběr jídel, které jsou připravovány s použitím čerstvých surovin. Cena za noc v této kategorii se pohybuje okolo 2000 až 5000 mexických pesos.

Pokud se chcete ubytovat v blízkosti historického centra města, můžete zvolit hotel Jardines del Centro. Tento hotel nabízí moderní pokoje s výhledem na zahradu a koupelnou s vanou nebo sprchou. Hotel poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení a zdarma vám zapůjčí kolo na projížďku po městě. Cena za noc se pohybuje okolo 1300 mexických pesos.

Pokud preferujete relaxační dovolenou, můžete zvolit hotel Hacienda Don Juan Boutique. Tento hotel se nachází mimo centrum města a nabízí pokoje se stropem z tradičních dřevěných nosníků. Součástí pokoje je koupelna s vanou nebo sprchou a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel má také venkovní bazén a zahradu, kde si můžete odpočinout. Cena za noc v této kategorii se pohybuje okolo 2000 mexických pesos.

V San Cristóbal de las Casas je mnoho dalších možností ubytování všech kategorií, a tak si každý turista určitě najde tu nejvhodnější volbu pro sebe. Město je plné krásných historických budov a úzkých uliček, které rozhodně stojí za návštěvu. Navštivte San Cristóbal de las Casas a nechte se unést jeho kouzlem.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky