Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Malta Comino

Letenka Malta Comino


Malta a Comino jsou dvě úchvatné ostrovy, ležící v Středozemním moři. Tato maltská destinace je skvělým místem pro dovolenou plnou slunce, písku, historie a kulturního bohatství.

Letenka na Malta Comino je skvělým způsobem, jak se dostat na tento kousek ráje. Malta je hlavním ostrovem a nabízí mnoho atrakcí, které stojí za to objevit. Z historického hlediska je Malta fascinující, přičemž nejvýraznějšími památkami jsou Megalitické chrámy, které jsou starší než egyptské pyramidy. Tato světově proslulá středověká architektura si zaslouží návštěvu a je snadné si představit, jak ostrov vypadal před staletími.

Dalším neodolatelným lákadlem Malty jsou její pláže. Národní park Blue Grotto je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst. Skládá se z řady skalních jeskyň, kde je možné prozkoumat podvodní svět nebo jen relaxovat na slunci. Nedaleko od Blue Grotta se nachází také oblíbená pláž Ghajn Tuffieha s bílým pískem a azurově modrou vodou.

Comino, s nímž je Malta propojena trajektovou linkou, je menším ostrovem, který nabízí útulné klidné pláže a krásné moře. Slavnou atrakcí Comina je Modrá laguna, která nabízí jedinečnou příležitost k potápění nebo šnorchlování. Toto místo je známé pro své průzračné a tyrkysově modré vody. Dalšími zajímavými místy na ostrově Comino jsou Santa Marija Bay a San Niklaw Bay, které jsou ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a klid.

Letenka na Malta Comino je tedy skvělou volbou pro dovolenou, která nabídne nádhernou kombinaci historie, krásného moře a nezapomenutelných zážitků. K tomu ještě přidejte místní pohostinnost a skvělou kuchyni a jistě budete mít dovolenou snů!


Počasí Malta Comino


Malta a Comino jsou obě krásná místa, kde se můžete těšit na slunce, moře a historii. Tyto ostrovy jsou skutečně klenotem v jižní části Středozemního moře a jsou známé svým teplým a slunečným počasím.

Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu nebo Comino, je důležité vědět, jaké počasí zde očekávat. Průměrná teplota na obou ostrovech se pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, což znamená, že průměrná sezóna trvá od dubna do října.

V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia a to je obvykle doprovázeno vysokou vlhkostí. Pro ty, kteří milují pláže a vodní sporty, je to ideální počasí, ale pokud nejste zvyklí na horko, může být trochu náročné.

Zima na Maltě a Cominu je velmi mírná, s průměrnou teplotou okolo 16 stupňů Celsia. To znamená, že bývá stále možné se koupat v moři a vyrazit na procházky po ostrově. Nicméně, v noci mohou teploty klesnout až k 10 stupňům, takže si určitě vezměte s sebou nějaký ten svetr a bundu.

Jaro a podzim jsou krásnými časy na Maltě a Cominu, kdy jsou teploty mírnější a turistická sezóna je méně rušná. Denní teploty se obvykle pohybují mezi 20 a 25 stupni, což je ideální počasí pro procházky po ostrově, návštěvu památek a prozkoumání místní kuchyně.

Obecně platí, že počasí na Maltě a Cominu je velmi příznivé a slunečné. Pokud však nejste zvyklí na velmi horké teploty, může být lepší se vyhnout létu a jet na dovolenou v jiné roční době. V každém případě vás zde určitě čekají krásné pláže, historické památky a nádherné scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Comino


1. Jak se dostanu na ostrov Comino?
- Nejlepší možností je vyjet z ostrova Malta nebo ostrova Gozo trajektem. Na Comino je pouze jedna přístavní zastávka, kterou lze dosáhnout pouze lodí.

2. Jaký je nejlepší čas k návštěvě ostrova Comino?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrova Comino je během jarních a letních měsíců, kdy je teplé a slunečné počasí. Může být velmi rušno v červenci a srpnu, takže pokud preferujete klidnější prostředí, možná zvážte návštěvu mimo špičkovou sezónu.

3. Co je na ostrově Comino k vidění?
- Hlavní turistickou atrakcí na ostrově Comino je Modrá laguna, která je známá pro svou průzračnou vodu. Dalšími zajímavostmi jsou jeskyně, skalnaté útesy a Male Medovy ostrov.

4. Kolik stojí trajektová jízdenka na Comino?
- Ceny trajektových jízdenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a provozovateli lodní dopravy. Obecně platí, že cena se pohybuje kolem 10-15 eur za osobu.

5. Jak dlouho trvá trajektová plavba na Comino?
- Trajektová plavba z ostrova Malta nebo Gozo na Comino trvá obvykle kolem 20-30 minut.

6. Kam se mohu ubytovat na Comino?
- Na Comino není příliš mnoho možností ubytování, protože ostrov je malý a neobydlený. Můžete však zůstat v jednom z několika resortů nebo vyhrazených kempových míst.

7. Jaké aktivity si mohu užít na ostrově Comino?
- Na Comino si můžete užít potápění, šnorchlování, procházky po krásných plážích a výlety po ostrově. Také si můžete pronajmout malou loď a objevovat okolní vody.

8. Můžu si na ostrově Comino najmout auto?
- Ne, na Comino není povoleno provozovat motorová vozidla. Ostrov je malý a vše je dostupné pěšky.

9. Je na ostrově Comino restaurace nebo potraviny?
- Ano, na ostrově Comino jsou některé restaurace a stánky s občerstvením. Můžete si také vzít vlastní jídlo a piknikovat na pláži.

10. Mám si na ostrov Comino vzít plavky?
- Ano, určitě si vezměte plavky, pokud plánujete navštívit Modrou lagunu nebo jiné pláže na ostrově. Budete mít příležitost si zaplavat v nádherné průzračné vodě.


Ubytování Malta Comino


Malta Comino je malý ostrov v Maltském souostroví. Tento ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a poklidnou dovolenou. Pokud hledáte ubytování, Malta Comino nabízí několik možností, které jsou vhodné pro každého.

Na ostrově Malta Comino nenajdete mnoho hotelů a resortů, ale to vůbec neznamená, že zde nenajdete kvalitní ubytování. Na Cominu se nachází několik malých hotelů a ubytování v soukromí, které nabízí pohodlné a bezstarostné ubytování.

Jedním z nejlepších hotelů na Cominu je hotel Comino. Tento luxusní hotel se nachází na břehu ostrova s krásným výhledem na moře. V hotelu najdete bazén, restauraci a další zařízení. Pokojové služby jsou k dispozici po celý den a personál je vstřícný a přátelský.

Dalším skvělým ubytováním, které lze najít na Cominu, jsou apartmány s výhledem na moře. Tyto apartmány nabízejí příjemné a soukromé ubytování, kde si můžete vychutnat krásný výhled na moře. Výhodou apartmánů je, že si můžete připravit vlastní jídlo, což je velmi praktické.

Na ostrově Comino se také nachází několik campů. Tyto kempy jsou velmi levné a nabízejí základní ubytování. Pokud rádi cestujete s vlastním stanem nebo karavanem, pak jsou campy dobrým řešením. V kempu najdete i zázemí, jako jsou kuchyně, sprchy a toalety.

Kromě těchto variant můžete najít ubytování i přímo u místních obyvatel. Toto ubytování je levné a velmi zajímavé pro ty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou.

Závěrem lze říci, že Malta Comino nabízí kvalitní a různorodé ubytování pro každého. Ať už hledáte luxusní hotel nebo levné ubytování, na Cominu najdete to, co hledáte. Navštivte tento krásný ostrov a užijte si svou dovolenou v pohodlí a klidu.


Dovolená Malta Comino


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou dovolenou, rozhodně nezapomeňte na malé evropské ostrovy Malta a Comino. Tyto malé ostrovy v Středozemním moři jsou domovem neuvěřitelného množství zajímavých památek, přírodních krás a přátelských lidí.

Malta je ostrov s bohatou historií a kulturou, kde najdete neuvěřitelné množství památek, ať už jde o dědictví římského impéria nebo o vliv arabského období. Zdejší památky vás zavedou do jiného světa, kde všechno naoko stojí stále a je možné se kochat krásnou gotickou architekturou ve městečkách a katedrálách.

Na druhém ostrově - Comino, můžete prožít dovolenou v úplném klidu a relaxu. Jedinečné krystalkově průzračné vody, přátelské lidi a krásné pláže s pozvolným vstupem do moře, to vše Vás nechá vynořit se z každodenního shonu. Comino je ideálním místem na pobyt pro ty, kteří hledají odpočinek, ale také pro ty, kteří milujú vodní sporty jako například potápění nebo windsurfing.

Po celý rok zde panuje příjemné středomořské klima se spoustou slunce a vláhy, což je ideální počasí pro průzkum ostrovů. Malta a Comino jsou celoročně otevřené pro turisty, ale nejlepší období pro návštěvu je od května do října, kdy se můžete těšit na teplejší teploty a stále krásnou modrou oblohu.

Na Maltě dovolená nepatří mezi ty nejlevnější, ale výhodou je, že se zde můžete ubytovat nejen v luxusních hotelech, ale také v menších penzionech a apartmánech, které nabízejí nižší ceny, ale přesto kvalitní servis. Na druhé straně, Comino převážně nabízí luxusní ubytování na exkluzivních místech.

Pokud jste milovníci dobrého jídla, na Maltě nebudete zklamáni. Nachází se zde mnoho skvělých restaurací nabízejících nejen místní speciality, ale i jídla z celého světa. Ať už máte chuť na ryby, mořské plody, maso, nebo výborné tradiční pokrmy, na Maltě najdete vše, co Vaše srdce požaduje.

Celkově řečeno, Malta a Comino jsou úžasnou destinací pro ty, kteří hledají nejen dovolenou, ale i historii, kulturu, přírodní krásy a nadýchaný relax. Návštěva těchto ostrovů Vás zcela určitě nezklame!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky