Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Maďarsko Esztergom

Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Esztergom


1. Jak se dostat z Budapešti do Esztergomu?
Je možné použít vlaky, autobusy nebo lodě. Nejlepší je jet vlakem nebo busem, jelikož jsou levnější a rychlejší než lodě. Cesta trvá přibližně 1-1,5 hodiny.

2. Kde si mohu koupit lístky na cestu do Esztergomu?
Lístky můžete zakoupit přímo ve vlakovém nebo autobusovém nádraží nebo on-line na webových stránkách dopravce.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Esztergomu?
Nejznámější atrakcí je Bazilika svatého Štěpána, která je největší kostel v Maďarsku a nabízí nádherný výhled na Dunaj a okolní krajinu. Dalšími atrakcemi jsou hrad Esztergom, Křižová cesta a Muzeum Christiana Esztergomense.

4. Kde se dá v Esztergomu dobře najíst?
Návštěvníci mohou ochutnat maďarskou kuchyni v místních restauracích a bistrech, které nabízejí širokou škálu jídel. Doporučujeme navštívit restauraci Fortuna nebo Sub Rosa.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Esztergom?
Nejlepším způsobem, jak objevit všechny krásy Esztergomu, je objevování města pěšky nebo na kole. Turistické trasy jsou dobře značené a vedou k nejlepším turistickým atrakcím města.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Esztergomu?
Nejlepší čas pro návštěvu města je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a slunce svítí déle. V období zimy jsou v Esztergomu často mrazivá rána a sněžení.

7. Kde se dá nejlépe ubytovat v Esztergomu?
Esztergom nabízí širokou škálu ubytování včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme zůstat v blízkosti Baziliky svatého Štěpána, aby byly turistické atrakce snadno dostupné.


Počasí Maďarsko Esztergom


Esztergom, situované v severozápadním Maďarsku poblíž hranic s Slovenskem, má podobné klima jako v jiných oblastech země: teplé léto a mírnou až chladnou zimu.

Léto v Esztergomu (červenec a srpen) je obvykle teplé, s průměrnou teplotou kolem 25 °C. Nicméně, teploty mohou být velmi vysoké až kolem 35 °C. Léta jsou humidní a mohou být deštivá, s občasnými bouřkami. Dny jsou velmi dlouhé, slunce vychází brzy ráno a zapadá pozdě večer, takže je hodně času na prozkoumání města a jeho okolí.

Podzim (září a říjen) v Esztergomu je obvykle chladnější a vlhčí, s průměrnou teplotou kolem 10-15 °C. To je období, kdy se mohou vyskytnout první mrazy a vítr většinou fouká ze severu. Nicméně, podzim může být také velmi hezký, s krásnými barevnými paletami a zřídka s deštěm. Je to též období, kdy se život a turismus znovu oživuje po letním období.

Zima v Esztergomu (listopad až únor) může být velmi chladná a suchá. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou být dny s velmi nízkými teplotami až k mínus 20 °C. Sněžení se obvykle vyskytuje jen zřídka, ale pokud se to stane, může to způsobit komplikace v provozu na silnicích. Zima je též ideální doba pro lyžování a další zimní sporty, které se konají v horách nedaleko města.

Jaro (březen a duben) je v Esztergomu velmi krásné období, kdy se příroda po probuzení začne projevovat. Teploty se začínají oteplovat a průměrná teplota je kolem 10-15 °C. Dny jsou opět velmi dlouhé a slunce začíná pálit. Jaro je také období, kdy se do města vrací turisté.

Celkově lze říci, že Esztergom má příjemné klima a turistické aktivity se dají podnikat po celý rok. Jediným problémem může být nečekané deště nebo velké výkyvy teplot, takže by bylo nejlepší být vždy připraven na každé počasí.


Ubytování Maďarsko Esztergom


Esztergom je jedno z nejstarších měst v Maďarsku a nachází se na hranici s Slovenskem, kde se řeka Dunaj stává nejširší. To z něj dělá velmi oblíbenou turistickou destinaci a ubytování v Esztergomu je proto důležitým prvkem vašeho cestování.

Při hledání ubytování v Esztergomu máte na výběr z několika možností. Můžete si zvolit hotel, penzion, apartmán nebo privát, v závislosti na vašich preferencích a potřebách.

Hotely v Esztergomu nabízejí širokou škálu pokojů ve všech cenových kategoriích. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se ubytovat v hotelu Bellevue, který se nachází na kopci s nádherným výhledem na Dunaj. Dále si můžete vybrat z hotelů Basilica, Szent Kristof Panzio, Hotel Var vagy Hotel Esztergom.

Pokud hledáte ubytování s rodinou nebo přáteli, může být výhodnější si pronajmout apartmán nebo privát. Tyto ubytovací zařízení nabízejí větší prostor a některé z nich mají vlastní kuchyň. Mezi apartmány a priváty v Esztergomu patří Apartmanok Esztergomban , Apartment Dunakanyar, Apartmanházak , nebo Apartman Berki.

Další možností ubytování v Esztergomu je penzion. Tyto ubytovací zařízení jsou často menší než hotely, ale nabízejí podobné pokoje za nižší cenu. Mezi penziony v Esztergomu patří Penzion Korona, Penzion+ , nebo Penzion DVORÁK.

Při výběru ubytování v Esztergomu je důležité brát v úvahu umístění a blízkost hlavních turistických atrakcí. Mnoho hotelů a penzionů se nachází v blízkosti baziliky sv. Štěpána, která je největší bazilikou v Maďarsku a dominantou města. Pokud se chcete ubytovat v klidném prostředí mimo centrum města, můžete zvolit ubytování na břehu Dunaje s výhledem na hrad Esztergom.

Celkově, Esztergom nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé cestovatele. Ať už hledáte luxusní ubytování nebo levné apartmány, určitě najdete to pravé pro vás a budete si užívat skvělého pobytu v této krásné části Maďarska.


Letenka Maďarsko Esztergom


Esztergom: Křesťanská metropole Maďarska

Esztergom je malebné město nacházející se v blízkosti hranic Maďarska a Slovenska, v údolí řeky Dunaje. Toto historicky významné místo je často nazýváno "Křesťanskou metropolí Maďarska", díky svému strategickému umístění a významu v maďarských dějinách. Letenka do Esztergomu vám umožní objevit jedinečné dědictví tohoto místa.

Esztergom je nejstarším místem křesťanského kultu v Maďarsku a byl to právě zde, kde v roce 1000 korunoval král Štěpán I. z rodu Arpádovců prvním uherským králem. Jako sídlo arcibiskupa a hlavního biskupa katolické církve v Maďarsku sdílí Esztergom silné náboženské a historické kořeny. Jeho dominantou je impozantní Bazilika svatého Štěpána, která je největším kostelem v zemi a jedním z nejvýznamnějších architektonických pokladů Maďarska. Stavba baziliky začala v roce 1822 a trvala téměř 50 let. Její výška a rozměry dosahují monumentálních rozměrů a uvnitř najdete bohatě zdobené interiéry a umělecká díla.

Dalším historickým skvostem, který byste měli vidět při návštěvě Esztergomu, je Kostel svatého Tomáše z Canterbury, který pochází z 13. století. Tento gotický kostel se pyšní nádhernou freskovou výzdobou a ukrývá také několik historicky cenných exponátů, jako je renesanční oltář a sochy svatých.

V blízkosti Esztergomu se nachází také majestátní hrad Visegrád, který kdysi sloužil jako sídlo uherských králů. Budova je postavena na kopci s panoramatickým výhledem na Dunaj, a nabízí nezapomenutelný pohled na krajinu.

Pokud jste fanouškem sportu, můžete v Esztergomu vyzkoušet i různé outdoorové aktivity. Například můžete se projet na kole podél Dunaje nebo si zahrát golfové hřiště, které se nachází nedaleko města.

Esztergom je také ideálním výchozím bodem pro objevování dalších okolních atrakcí. Například můžete se vypravit na výlet do Bratislavy, hlavního města Slovenska, které se nachází jen pár kilometrů od Esztergomu. Také Budapešť, hlavní město Maďarska, je snadno dostupná a nabízí širokou škálu kulturních a historických památek.

Letenka do Esztergomu vám umožní prozkoumat toto fascinující a historicky významné místo v Maďarsku. S jeho bohatou křesťanskou historií, malebným prostředím a okouzlující architekturou je Esztergom jedinečným místem, které stojí za návštěvu.


Dovolená Maďarsko Esztergom


Esztergom, jedno z nejstarších měst Maďarska, které se nachází na břehu řeky Dunaj, je skvělým cílem pro dovolenou plnou historie, kultury a krásné přírody. Toto malebné město, které je známé jako centrum křesťanství v Maďarsku, nabízí návštěvníkům mnoho lákadel.

Esztergom je domovem jeden z nejimpozantnějších křesťanských staveb ve střední Evropě - Baziliky svatého Štěpána. Tato velkolepá stavba je nejen náboženským a historickým symbolem, ale nabízí také úžasný výhled na okolní krajinu. Návštěvníci mohou vystoupat na kopuli baziliky a obdivovat panoramatický pohled na Dunaj a blízké hory. Uvnitř baziliky se nachází také muzeum, které představuje chrámové umění a artefakty ohromující krásy.

Další z hlavních atrakcí města je sídlo královny Alžběty (Sisi), manželky císaře Františka Josefa I. Je to impozantní barokní budova, která nabízí návštěvníkům pohled do života a dědictví této slavné panovnice. V sídle se nachází také muzeum, které prezentuje dobové oblečení, šperky a osobní předměty královny.

Esztergom má také bohatou historii, která je odrážena v jeho historickém centru. Zde lze obdivovat řadu krásných historických budov, jako je Stará radnice a jezuitský kostel. Procházka ulicemi města je skutečným posunem času, když se návštěvníci dostanou mezi historické domy a úzké uličky.

Pokud se při dovolené v Esztergomu chcete odreagovat v přírodě, pak je tu také spousta možností. Město se nachází na soutoku Dunaje a řeky Garam, což nabízí návštěvníkům krásné výhledy a příležitosti k vodním sportům. Kolem města se nachází také národní park Pilis, který nabízí skvělý prostor pro pěší turistiku, cykloturistiku a pikniky.

Esztergom je také vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolních obcí a měst, jako je Visegrád a Szentendre. Město Visegrád je známé krásným hradem a úžasnou vyhlídkou na Dunaj, zatímco Szentendre je malé, ale malebné město s bohatou uměleckou scénou a galeriemi.

Pokud plánujete dovolenou v Maďarsku, Esztergom by mělo být na vašem seznamu. Toto malebné město nabízí návštěvníkům kombinaci historie, kultury a krásné přírody. Bez ohledu na to, zda jste nábožensky založení, milovníci historie nebo přírody, Esztergom má pro každého něco k nabídnutí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky