Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve

Počasí Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve


Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve, nacházející se na ostrově Madagaskar, je neobyčejným geologickým útvarem a jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací na světě. Tato oblast je známá svými ostrými vápencovými skalisky, které vytvářejí jedinečnou krajinu a lákají turisty i badatele z celého světa.

Madagaskar je ostrov na východním pobřeží Afriky a zahrnuje širokou škálu klimatických podmínek. Tsingy de Bemaraha leží v západní části ostrova a je ovlivněna především místním tropickým monzunovým klimatem.

V oblasti rezervace se vyskytují dvě základní klimatické období - suché a deštivé. Suché období trvá zhruba od dubna do listopadu a je charakterizováno suchem a nízkou vlhkostí vzduchu. Teploty se pohybují v rozmezí mezi 20 a 30 stupni Celsia, přičemž nejteplejší měsíce jsou prosinec a lednor, kdy mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia.

Naopak deštivé období trvá od prosince do března a je často doprovázené tropickými bouřemi a silnými dešti. Během deštivé sezóny jsou teploty mírnější a pohybují se mezi 20 a 25 stupni Celsia. Díky tomuto období, kdy se místních řeky rozplavou a vytvoří dočasné vodopády, je Tsingy de Bemaraha ještě okouzlujícější.

Kvůli těmto klimatickým podmínkám je doporučováno návštěvu rezervace plánovat pečlivě, aby se minimalizovaly negativní vlivy počasí na zážitek ze zařízení. Nejlepší období pro návštěvu jsou období přechodu mezi suchým a deštivým obdobím, která padají na jaro (září a říjen) a podzim (duben a květen). V těchto měsících se počasí zpravidla zklidňuje a příroda ožívá.

Tsingy de Bemaraha nabízí turistům mimořádný zážitek - při procházce touto oblastí se cítíte jako byste se ocitli v jiném světě. Série výrazných vápencových skal a propasti vytváří přirozený bludiště, ve kterém je možné pozorovat endemickou floru a faunu, která je charakteristická pro Madagaskar.

Tropickej prales a říčné údolí v rezervaci vytvářejí útočiště pro mnoho zvířat, včetně vzácných druhů lemurů, kteří jsou jedním z nejsymboličtějších tvorů Madagaskaru. Někteří lemuři jsou dokonce přizpůsobeni životu ve skalním prostředí a jsou schopni šplhat po strmých stěnách.

Kromě toho se zde nachází také velké množství ptáků, hmyzu a dalších druhů živočichů. Rezervace je také domovem pro vzácné rostliny, jako jsou bonsaje nebo masožravé rostliny.

Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je jedinečnou a ohromující destinací pro přírodovědce, fotografy a milovníky dobrodružství. Je to místo, které nabízí nezapomenutelnou kombinaci přírodní krásy, geologických zázraků a endemické flory a fauny. Pokud se cítíte odvážně, připravte se na dobrodružství svým výběrem vhodného období a vychutnejte si jedinečnou krásu Tsingy de Bemaraha.


Dovolená Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve


Madagaskar je známý svou úchvatnou přírodou a pestrou biodiverzitou. Jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací na tomto ostrově je Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve, která se nachází na západě Madagaskaru. Tento úžasný přírodní útvar je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na ostrově.

Tsingy de Bemaraha je unikátní krajina s vysokými vápencovými útvary, které připomínají ostré jehlice. Název "Tsingy" v jazyce místního kmene znamená "kůže", což je přesný popis toho, jak tyto útvary vypadají. Jsou tuhké, hranaté a ostré, připomínající skalní hory. Tento přírodní fenomén vznikl po miliony let v důsledku eroze a vytvořil jedinečnou krajinu, která v sobě ukrývá bohatství rostlin a zvířat.

Rezervace Tsingy de Bemaraha je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Mezi nimi patří například lemur tmavý, který je jedním z největších druhů lemurů na Madagaskaru. Dalšími endemickými druhy jsou například modroocasý zobanovník nebo kobylka zelénaná. Návštěvníci mají jedinečnou možnost spatřit tyto vzácné a unikátní druhy ve svém přirozeném prostředí.

Kromě pozorování zvířat si turisté mohou vychutnat i krásu rezervace samotné. Jsou zde různé turistické stezky a vyhlídky, ze kterých je možné obdivovat tyto roztomilé vápencové útvary. Pro dobrodružnější turisty je tu také možnost absolvovat horolezecký výstup na některé z útvarů, což je nezapomenutelný zážitek.

Cesta do Tsingy de Bemaraha však není jednoduchá. Rezervace se nachází na odlehlém místě a cesta trvá několik hodin po špatných silnicích. Proto je doporučeno si vyzkoušet místní průvodce, kteří znají okolní terén a jsou obeznámeni se specifiky tohoto území. K dispozici jsou také turistické kempy a ubytování v okolí, které umožňují strávit více času v této úchvatné přírodě.

Navštěvování Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je nejen unikátní zážitek, ale také příležitost poznat a podpořit ochranu této ohrožené oblasti Madagaskaru. Rezervace se pyšní přísnými ochrannými opatřeními a jejím cílem je zachovat tuto přírodní krásu pro budoucí generace.

Pokud jste příznivcem ekoturistiky a toužíte po dobrodružství v úžasné přírodě, Tsingy de Bemaraha vás jistě nadchne. Neváhejte si naplánovat dovolenou na Madagaskaru a prozkoumat tuto jedinečnou přírodní rezervaci. Budete svědky neuvěřitelného bohatství a krásy, kterou Madagaskar nabízí.


Ubytování Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve


Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací na Madagaskaru. Nachází se na západě ostrova a patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO od roku 1990. Toto unikátní místo přitahuje milovníky přírody ze všech koutů světa a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat jedinečné geologické útvary, ohromující faunu a flóru a zároveň podporovat ochranu vzácných živočichů a rostlin.

Tsingy je termín, kterým domorodci nazývají kamenité hřbety, které se nacházejí v parku. Jsou to vlastně vápencové ostrovy, které se v průběhu milionů let vymodelovaly deštěm a erozí. Jejich povrch je pokryt ostrými jehlicemi a úzkými rozsedlinami, které připomínají pohled na skalní džungli.

Aby byla chráněna toto unikátní geologické území a jeho životní prostředí, byla zde zřízena přírodní rezervace. V parku se nachází mimo jiné i několik ohrožených druhů, jako jsou lemurové, endemické pavouky, želvy a mnoho dalších.

Kvůli své odlehlosti a obtížnému přístupu je ubytování v Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve relativně omezené. Návštěvníci mají možnost zůstat v jednom z několika kempů v okolí, které poskytují základní vybavení a ubytování ve stanech nebo bungalovech. Kempy jsou ve vlastnictví místních komunit a turisté tak přispívají do místní ekonomiky.

Turisté, kteří si přejí mít komfortnější ubytování, mají také možnost pobytu v blízkém městě Bekopaka. Zde se nachází několik hotelů a penzionů různých cenových kategorií, které nabízejí pohodlné pokoje s teplou vodou a dalšími moderními vybaveními.

Ať již zvolíte ubytování v kempu nebo v blízkém městě, je důležité mít na paměti, že Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je velmi citlivou přírodní oblastí. Návštěvníci by měli respektovat pravidla rezervace a šetrným způsobem se pohybovat po území.

Při pobytu v Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve si turisté mohou užít různé aktivity a výlety, jako je turistika po značených stezkách, procházky mezi vápencovými útvary, pozorování zvířat a obdivování krásy nedotčené přírody.

Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je jedinečným a fascinujícím místem, které stojí za návštěvu. Ubytování zde může být skromné, ale zážitek z prozkoumávání této přírodní rezervace a obdivování jejího přírodního bohatství je nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve


1. Co je Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve a proč je tak unikátní?

Tsingy de Bemaraha je přírodní rezervace na Madagaskaru, která je součástí UNESCO světového přírodního dědictví. Je chráněna kvůli své neobvyklé geologii a ekologii, která zahrnuje rozsáhlou oblast skalních útesů, jeskyní, soutěsek, jezer a lesů. Tento světový přírodní dědictví zahrnuje svěží druhy flóry a fauny.

2. Jak se dostat do Tsingy de Bemaraha?

Tsingy de Bemaraha se nacházejí na západním pobřeží Madagaskaru. Nejsnadnější způsob, jak se sem dostat, je letět do města Morondava a poté cestovat po silnici do obce Bekopaka, kde se nachází vstup do rezervace.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tsingy de Bemaraha?

Nejlepší čas na návštěvu Tsingy de Bemaraha je v období sucha, které trvá od května do listopadu. V tomto období jsou cesty suché a překážek je méně, což usnadňuje průchod skalnatým terénem.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Tsingy de Bemaraha?

V rezervaci jsou k dispozici různé aktivity, jako jsou pěší túry, výlety do jeskyní, koňské výlety, kanoe, plovoucí kempování a další. Každá z aktivit je vedená profesionálním průvodcem.

5. Co je potřeba mít při návštěvě Tsingy de Bemaraha s sebou?

Při návštěvě rezervace je důležité mít s sebou odpovídající oblečení a obuv. Doporučujeme nosit pohodlné boty, které kryjí kotníky, a oblečení vhodné pro turistické aktivity. Dále je třeba myslet na dostatek vody a jídla, protože v rezervaci není mnoho obchodů a restaurací.


Letenka Madagaskar Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve


Madagaskar je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která je plná fascinujících přírodních krás a zajímavostí. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve, která se nachází na západě země.

Tato oblast je jednou z největších a nejvýznamnějších přírodních rezervací Madagaskaru. Byla založena v roce 1927 a v roce 1990 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Chrání více než 1 575 km2 území a je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve je známá pro své unikátní krajinu, která je tvořena skalními věžemi a hroty, které vytvářejí ostny, obdobné těm, které se nacházejí v krasových jeskyních. Tyto skalní útvary jsou zdejší dominantou a vytváří opravdu unikátní zážitek.

Rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, jako jsou například lemuři, paosy, tenreky, gekoni a ještěrky. Tuto přírodní krásu můžete objevovat při prohlídce pěšky, kdy můžete překonávat útesy, brodit řeky a chodit přes provazy a mosty. Cestou si můžete všimnout krásných orchidejí, vodopádů a jeskyní.

Pro návštěvníky je možné zakoupit různé balíčky, které zahrnují různé aktivity a zážitky. Například okruh po Tsingy de Bemaraha, který trvá přibližně 5 hodin, nebo vícedenní túru, během které budete přenocovat v táboře uprostřed divoké přírody.

Pokud chcete shlédnout jedinečné přírodní krásy a užít si zážitky, které se budou jistě vryt do vaší paměti na dlouho, rozhodně stojí za to navštívit Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve. Tuto exotickou destinaci si můžete zařídit díky mnoha cestovním kancelářím a off-road turistickým agenturám, které nabízejí výlety do této oblasti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky