Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Libanon Byblos (Jbeil)

Ubytování Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je malá země na východním pobřeží Středomoří, která je známá svými půvabnými plážemi, historickými památkami a okouzlujícími městy. Jedním z těchto míst je Byblos (Jbeil), které se nachází přibližně 40 kilometrů od Libanonu hlavního města Bejrútu. V tomto článku se zaměříme na ubytování v Byblosu a téměř vše, co by cestovatel mohl potřebovat vědět o ubytování v tomto krásném městě.

Byblos je považován za jedno z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě a je také součástí světového dědictví UNESCO. Toto starobylé město nabízí návštěvníkům nádherné památky, jako jsou chrámy, archeologické naleziště a pevnost ze 12. století. Kromě této historické krásy města, návštěvníci se mohou těšit i na krásné pláže, přírodní parky a gastronomickou scénu, která je také velmi populární.

Když přemýšlíme o ubytování v Byblosu, existuje několik faktorů, které je třeba zvážit. Pokud chcete zůstat co nejblíže k přístavu a veselému ruchu, doporučujeme zvolit ubytování v hotelu v samotném centru města. Pokud preferujete klidnější prostředí, jsou k dispozici i ubytovací zařízení mimo centrum města, například na vzdušnějších místech s výhledem na oceán nebo uprostřed přírody.

Většina hotelů v Byblosu nabízí kvalitní a komfortní ubytování. Pokud hledáte luxusní zážitek, doporučujeme si zarezervovat pokoj v jednom z nejlépe hodnocených hotelů, jako je například Eddésands Hotel and Wellness Resort nebo Ahiram Hotel byblos. Tyto hotely nabízejí skvělé vybavení a množství služeb, jako jsou například wellness centra, venkovní bazény a vynikající restaurace.

Pokud hledáte ubytování, kterého se můžete účastnit, je také možné se ubytovat v soukromém bytě. Tyto byty jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí být více nezávislí a samostatní. Tyto byty jsou velmi pohodlné a nabízejí velké množství prostoru a soukromí. Není to však nejvhodnější volba pro ty, kteří hledají více luxusu a vybavení.

Celkově lze tedy říci, že Byblos je krásné a okouzlující město, které nabízí mnoho různých možností ubytování. Pokud hledáte luxusní zážitek, jsou k dispozici řady hotelů s vynikajícím vybavením a službami. Na druhou stranu, pokud hledáte něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, je zde i řada možností pro soukromé byty. V každém případě má Byblos co nabídnout pro každého a je ideálním cílem pro ty, kteří hledají krásné a historické místo k navštívení.


Letenka Libanon Byblos (Jbeil)


Byblos, známý také jako Jbeil, je historické a malebné město ležící na pobřeží Středozemního moře v Libanonu. Byblos je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených míst na světě, s historií sahající až do 5. tisíciletí př. n. l. Je to fascinující místo plné bohaté historie, architektury a kultury, které stojí za to navštívit.

Cesta do Byblosu je snadná, díky dostupnosti letenek do Libanonu. Mezinárodní letiště ve městě Bejrút je vzdálené pouhých 40 kilometrů od Byblosu, což umožňuje turistům příjemnou cestu letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Libanonu z různých částí světa, což usnadňuje přístup k tomuto úžasnému městu.

Po příletu na letiště ve městě Bejrút můžete využít různé dopravní prostředky, abyste se dostali do Byblosu. Nejběžnější možností je pronájem auta, který vám umožní snadno prozkoumat celou oblast. Dále je zde také možnost využít taxi služby nebo veřejnou dopravu, která vás dovede až k vašemu cíli. Vzdálenost mezi Bejrútem a Byblosem je relativně krátká, takže můžete být v Byblosu během krátkého časového rozmezí.

Po příjezdu do Byblosu si můžete vychutnat krásné pohledy na Středozemní moře a prozkoumat jeho úžasné historické památky. Zdejší staré město je zapsáno na seznamu UNESCO a nabízí návštěvníkům bohaté historické zkušenosti. Můžete procházet úzkými uličkami obklopenými starými kamennými domy, navštívit Bybloský hrad, který pochází z 12. století př. n. l., a navštívit také velký fénický chrám.

Kromě historie je Byblos také známý pro své krásné pláže, kde si můžete užít slunečního svitu a osvěžujícího pobytu na písku. Existuje také mnoho restaurací a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a koupit tradiční suvenýry. Navíc je zde také mnoho kulturních festivalů a akcí, které se zde pravidelně konají, takže můžete zažít nejen historii, ale také živý kulturní život města.

Letenka do Byblosu vám umožní objevit jedinečný kousek historie přímo na pobřeží Středozemního moře v Libanonu. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec, milovník kultury nebo prostě jen hledáte krásné místo s plážemi a dobrou stravou, Byblos vám nabízí všechny tyto zážitky. Zajištěte si letenku do Libanonu a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, krásy a zábavy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Byblos (Jbeil)


1. Jak se dostanu do Byblos (Jbeil) v Libanonu?
- Nejrychlejší způsob, jak se do Byblos dostat, je letecky do Bejrútu a poté pokračovat přes silnici z Bejrútu do Byblos. Je také možné cestovat do Bejrútu po moři nebo ze sousedních zemí.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Byblos (Jbeil)?
- Mezi hlavní atrakce v Byblos patří Byblos Castle, Byblos Souk, Byblos Fishing Port a Byblos Falesie. Dále se doporučuje navštívit Byblos Wax Museum, Byblos Phoenician Wall a Byblos Public Beach.

3. Jakou měnu používají v Libanonu?
- V Libanonu se používá libanonská libra (LBP). Je možné směnit peníze na letišti, v bankách nebo směnárnách. Některé turistické místa také přijímají platbu v dolarech.

4. Kolik stojí vstupenka do Byblos Castle?
- Cena vstupenky do Byblos Castle je zhruba 6 liber (LBP) pro dospělého a 3 libry (LBP) pro děti. Může se však lišit v závislosti na sezóně a událostech.

5. Který je nejlepší čas na návštěvu Byblos (Jbeil)?
- Nejlepší čas na návštěvu Byblos je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy je počasí příjemné a teploty nejsou příliš vysoké. V létě může být velmi horko a vlhkost vysoká.

6. Existují v Byblos (Jbeil) restaurace s tradiční libanonskou kuchyní?
- Ano, v Byblos najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční libanonskou kuchyni, včetně jídel jako hummus, tabbouleh, falafel, kebab a mnoho dalších. Doporučenou restaurací je například Fawzi.

7. Jaký je vstupní poplatek na pláž v Byblos?
- Některé pláže v Byblos mají vstupní poplatek, který se obvykle pohybuje mezi 5 až 10 liber (LBP) za osobu. Některé hotely a kluby v okolí také nabízejí přístup na své pláže za poplatek.

8. Jak dlouho by měla trvat návštěva Byblos (Jbeil)?
- Na prohlídku hlavních atrakcí v Byblos by mělo stačit jedno odpoledne a večer. Pokud si chcete pořádně prohlédnout Byblos Castle a další památky, doporučuje se zůstat přes noc.

9. Mohu se ubytovat v Byblos (Jbeil)?
- Ano, v Byblos naleznete mnoho hotelů a ubytování různých cenových kategorií. Doporučené hotely pro pobyt jsou například Aleph Boutique Hotel a Monoberge Byblos Hotel.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Byblos (Jbeil)?
- V Byblos je možné se pohybovat pěšky po historickém centru. Existují také taxislužby a veřejné autobusy, které vás přepraví do okolních oblastí a do centra města Bejrút.


Počasí Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon patří mezi státy, kde se setkávají různé klimatické podmínky, a to díky geografické poloze země. Jde o stát na východním pobřeží Středozemního moře, který na jihu hraničí s Izraelem a na východě s Sýrií.

Jedním z měst, které se nachází na pobřeží Libanonu, je Jbeil, známé také pod názvem Byblos. Jde o jedno z nejstarších měst v celém Libanonu a v minulosti sloužilo jako významné přístaviště pro obchodníky. Dnes se jedná o město s bohatou historií a zajímavými památkami.

Pokud se podíváme na počasí v Jbeilu, tak zpravidla jde o teplé a vlhké podmínky. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují mezi 25 až 33 stupni Celsia, což se může zdát jako příjemné počasí pro dovolenou u moře. Nicméně, s vysokou vlhkostí vzduchu, která se pohybuje v oblasti okolo 80 procent, může být pro některé lidi trochu stifling.

V zimě se teploty snižují na průměrně 12 až 18 stupňů Celsia, s občasnými srážkami. Nicméně, na rozdíl od jiných oblastí Blízkého východu, se zde většinou nevyskytují extrémně nízké teploty nebo silné sněžení.

Celkově lze říci, že Jbeil nabízí ideální podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít jedinečné prostředí historického města a přitom zažít příjemné počasí u Středozemního moře. Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o turistické středisko, najdou se zde i moderní hotelové zařízení, restaurace a zábavní aktivity pro celou rodinu.


Dovolená Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je země plná historie, kultury a nádherné přírody, která nabízí mnoho možností pro skvělou dovolenou. A jedním z nejatraktivnějších míst k návštěvě je starobylé město Byblos, známé také pod arabským názvem Jbeil.

Byblos se nachází na pobřeží Středozemního moře, pouhých 35 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu. Je to jedno z nejstarších osídlených míst na světě a jeho historie se datuje více než 7000 let do minulosti. Město je také jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v této části světa a bylo zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Při procházení úzkými uličkami a starobylými stavbami můžete cítit duch minulosti, který se snoubí s moderním Libanonem. Jednou z nejznámějších pamětihodností v Byblosu je hrad, postavený křižáky v 12. století. Tento impozantní hrad nabízí úchvatný výhled na město a moře. V samotném městečku také najdete starobylou bezpečnostní bránu, chrám Baalbek a další historické stavby.

Byblos je ale také místem, které nabízí krásné pláže. Můžete se tedy ponořit do Středozemního moře a užívat si slunečních paprsků a čistého písčitého pobřeží. Pokud máte rádi potápění, můžete se v této oblasti potápět a objevovat úžasné korálové útesy a podmořskou faunu.

Jinou zajímavostí je, že v Byblosu se nachází také velké množství restaurací a tradičních kaváren, kde si můžete pochutnat na libanonské kuchyni. Lahodné jídlo, jako je hummus, tabbouleh, kebab nebo falafel, je zde připravováno s místními přísadami a představuje skvělou příležitost ochutnat autentické libanonské pokrmy.

Byblos je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a zábavu. Město nabízí mnoho artefaktů, starých kostelů, muzeí a bohatý noční život. Navštívíte-li tuto malou starobylou část Libanonu, budete mít možnost poznat jeho jedinečnou atmosféru a zažít překrásné dovolené na Středozemí.

Závěrem lze říci, že dovolená v Byblosu je vysoce doporučována pro ty, kteří hledají kombinaci historických památek, odpočinku na pláži a skvělé libanonského jídla. Připravte si tedy svůj kufr a vydejte se do tohoto kouzelného města, které nabízí mnoho krás a nezapomenutelných zážitků.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky