Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Laos Nam Ngum Lake

Dovolená Laos Nam Ngum Lake


Laos je země obklopená nádhernou přírodou a je ideálním místem pro dovolenou, zejména pro ty, kteří hledají klid a ticho. Nam Ngum Lake je jedním z nejkrásnějších míst v Laosu a díky svému krystalicky čistému vodě a nápaditým horizontům je oblíbeným turistickým cílem jádrem země.

Nam Ngum Lake je úžasným místem pro ty, kteří hledají přírodní krásu a klid. Nachází se v provincii Vientiane, asi 80 km západně od hlavního města a je obklopen zelenými kopcemi, ale také představuje jednu z nejprostornějších nádrží v Laosu.

Na Nam Ngum Lake si můžete vypůjčit loď nebo kánoi a plout po jeho krystalicky čisté vodě. Cesta na vodu vám umožní vidět oblast z jiného pohledu a najít skryté perly, které byste jinak přehlédli. Můžete se také vydat na rybaření a ulovit některý z druhů ryb, které obývají jezero.

Přestože jezero bylo vytvořeno přehradou na řece Nam Ngum, stále v sobě ukrývá velké množství přírodních krás. V okolí jezera jsou totiž pozoruhodné kopce a hory a velká část okolní krajiny je pokryta zelenými lesy. Existují zde taktéž nekonečné řady rýžových polí a malých vesnic s přátelskými místními obyvateli, kteří vás vítají.

Nam Ngum Lake rovněž nabízí skvělou možnost koupání a potápění. Voda je krásně čistá a křišťálově modrá. Pokud se podíváte do vody, můžete zahlédnout ryby a rybáře, jak rozdávají své sítě, aby si zajistili svůj pokrm na večer.

Mnoho turistů také využívá příležitosti k výletům do okolí Nam Ngum Lake. Můžete si naplánovat pěší výlet po horách, navštívit velký počet vesnic a měst v okolí nebo se prosedět na pláži.

Pokud se chcete vystřídat z města a užít si klid a ticho, Nam Ngum Lake je ideální místo pro vaši volnou dobu. Užijete si přírodu, pohodu a pokoj, jaké jinde na světě nenajdete.

Jsou to ideální místa pro každého, kdo hledá klid, pohodu a krásu přírody. Nam Ngum Lake vám umožní vychutnat si to nejlepší z Laosu - krásnou přírodu a přátelské obyvatele.


Ubytování Laos Nam Ngum Lake


Laos je jednou z nejkrásnějších zemí jihovýchodní Asie, která láká návštěvníky svou neporušenou přírodou a bohatou kulturou. Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v zemi patří nádherné jezero Nam Ngum, které se nachází ve střední oblasti Laosu. Toto jezero nabízí návštěvníkům nejen úchvatné výhledy, ale také idylické a pohodlné ubytování.

Nam Ngum je jedním z největších umělých jezer v Laosu, které vzniklo v roce 1971 přehrazením řeky Nam Ngum. Jeho plocha činí více než 250 km² a je obklopena nádhernou horskou krajinou a zelenými lesy. Toto jezero představuje ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě.

Pokud máte v plánu navštívit jezero Nam Ngum, máte na výběr z různých typů ubytování. Jednou z nejoblíbenějších možností je pronájem plovoucí chaty. Plovoucí chaty jsou zde obvyklým způsobem ubytování a nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Tyto chaty jsou umístěny na pontonech a pohybují se po jezeře, takže můžete prozkoumávat různé části jezera během svého pobytu. Plovoucí chaty jsou vybaveny základními vybaveními a poskytují vám pohodlí, jaké potřebujete během svého pobytu. Co ještě lepší, můžete si vychutnat nádherné výhledy z chaty přímo na jezero.

Další možností ubytování je pobyt v jednom z okolních příjemných resortů. Tyto resorty nabízejí různé druhy pokojů a vybavení, které uspokojí různé potřeby návštěvníků. Pokoje jsou čisté, prostorné a elegantně zařízené, aby poskytovaly komfort a pohodlí. Některé z resortů mají vlastní soukromé pláže nebo bazény, ve kterých si můžete užít osvěžující koupel.

Během pobytu u jezera Nam Ngum se nemůžete nudit. Můžete si pronajmout loď a prozkoumávat okolní ostrovy a vesnice nebo se vydat na rybaření. Jezero je také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je windsurfing nebo kajak. Pokud se rozhodnete pro odpočinek a relaxaci, můžete si prostě sednout na pláži nebo si odpočinout na slunečníku a vychutnat si klid a klidnou atmosféru.

Laos a jeho jezero Nam Ngum jsou skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného a spojit se s přírodou. Nezáleží na tom, zda zvolíte plovoucí chaty nebo resort, ubytování v této oblasti vám poskytne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat na celý život. Navštivte jezero Nam Ngum a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v srdci krásného Laosu.


Letenka Laos Nam Ngum Lake


Nam Ngum Lake je jedním z nejkrásnějších míst v Laosu, které stojí za to navštívit. Tento umělý jezero se nachází asi 90 km severovýchodně od hlavního města Vientiane a je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu a řadu aktivit.

Nam Ngum Lake bylo vytvořeno v roce 1971 vybudováním přehrady na řece Nam Ngum. Šířka jezera je přibližně 250 km² a jeho úroveň naplnění až 100 metrů. Nemusíme ani zdůrazňovat, že jezero je obklopeno nádhernou krajinou, zahrnující stovky ostrůvků a malebné hory.

Jezero je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Můžete se pokochat jízdou lodí po jezeře, plachtěním, rybařením, vodním lyžováním a dokonce i potápěním. Potápěči zde najdou úžasnou podvodní flóru a faunu. Pro ty, kteří jsou trochu dobrodružní, existuje také možnost skákat z nedalekých skal do jezera.

Pokud preferujete souš, klidný výlet na kole nebo pěší turistiku po okolních horách vám poskytne úchvatný pohled na panoráma jezera a okolní krajiny. Můžete také navštívit několik malých vesnic, které se nacházejí v okolí jezera, a poznat autentický život místních obyvatel.

Kromě zábavy na jezeře si můžete také projít okolními lesy a objevit pestrou faunu a flóru. Existuje mnoho pěších stezek, které vás zavedou do srdce divočiny Laosu. Můžete zde obdivovat mnoho endemických druhů rostlin, jako jsou orchideje, nebo zahlédnout vzácná zvířata, jako je tygr nebo slon Asijský.

Pokud přemýšlíte, kdy je ten nejlepší čas na návštěvu Nam Ngum Lake, doporučuje se přijet během období sucha, které zpravidla trvá od listopadu do května. V tomto období jezero nabízí nejlepší podmínky pro koupání a vodní sporty.

Pokud se chystáte navštívit Laos, nezapomeňte zařadit Nam Ngum Lake do svého plánu. Toto nádherné místo nabízí opravdový únik od rušného městského života a nabízí mnoho příležitostí k odpočinku a relaxaci v přírodě. Navíc si můžete vychutnat autentický laoský život a poznat místní kulturu a tradice.


Počasí Laos Nam Ngum Lake


Laos je jednou z nejméně rozvinutých zemí jihovýchodní Asie, ale svou krásou a půvabem dokáže překvapit i návštěvníky z vyspělejších zemí. Jedním z příkladů takových krás je oblast kolem Nam Ngum Lake - čarovného jezera, které se sice nachází v blízkosti hlavního města Vientiane, ale svým vzhledem působí jako zcela jiný svět.

Počasí v oblasti Nam Ngum Lake

Pokud chcete v oblasti Nam Ngum Lake využít solární energii, musíte započítat deštivé období, které trvá od května do září. V této době může být návštěva oblasti namáhavá kvůli občasným záplavám a rozbahněným cestám. V období sucha, které začíná v listopadu a končí v březnu, je však oblast ideální pro cestování a využití solární energie.

Nam Ngum Lake je obzvláště populární u turistů, kteří se zajímají o vodní sporty, jako je windsurfing a rybolov. V oblasti je mnoho lodí, které jsou k dispozici pro přepravu turistů a k pronájmu pro vodní sporty. Kromě toho je oblast plná skal a hor, což umožňuje pohodlné turistické výlety a horolezecké výpravy.

Zkušenosti návštěvníků

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Nam Ngum Lake, často popisují nádhernou atmosféru a krásnou přírodu oblasti. Hassan, turista z Maroka, řekl: "Bylo to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy navštívil. Jezero bylo klidné, krystalicky průzračné a plné ryb. Viděl jsem krásné krajiny a byl jsem okouzlen zvukem ptáků a dalších zvířat."

Navzdory tomu, že oblast Nam Ngum Lake je méně známá než jiné turistické atrakce v Laose, její krása a klid dokážou zaujmout i ty nejnáročnější návštěvníky. V oblasti je mnoho krásných a pohodlných ubytovacích kapacit, kde si můžete užít krásy a klid této oblasti. Ať už hledáte adrenalinové sporty, klidné výlety nebo útěku od města, určitě najdete způsob, jak si užít tuto krásnou a nezapomenutelnou oblast.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Nam Ngum Lake


1. Jak se dostat k jezeru Laos Nam Ngum?
Odpověď: Je možné se dostat k jezeru buď lodí nebo po silnici z Vientiane.

2. Jaká je vzdálenost od Vientiane k jezeru Laos Nam Ngum?
Odpověď: Je to přibližně 80 kilometrů.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na jezeře Laos Nam Ngum?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity patří plavba lodí, rybaření, kajakování, windsurfing a pěší turistika.

4. Existují na jezeře Laos Nam Ngum ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, existuje zde několik hotelů a resortů k ubytování.

5. Potřebuji vízum, abych mohl navštívit jezero Laos Nam Ngum?
Odpověď: Záleží na vaší národnosti a délce pobytu v Laosu. Pro více informací kontaktujte konzulát Laosu v zemi, kde se momentálně nacházíte.

6. Je nutné si předem rezervovat místo na plavbu lodí po jezeře?
Odpověď: Není nutné si místo předem rezervovat, ale doporučuje se to, protože v sezóně je mnoho turistů a kapacita lodí může být omezená.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě jezera Laos Nam Ngum?
Odpověď: Nejlepším obdobím k návštěvě jezera jsou měsíce od listopadu do února, kdy je počasí suché a příjemné.

8. Jak se vypořádat s moskyty na jezeře Laos Nam Ngum?
Odpověď: Doporučuje se použití repelentu proti hmyzu a nošení dlouhých rukávů a nohavic. Také byste měli mít s sebou sítě proti hmyzu pro ubytování.

9. Existují na jezeře restaurace?
Odpověď: Ano, existuje zde několik restaurací nabízejících tradiční laoskou kuchyni.

10. Můžu na jezeře navštívit nějaké ostrovy?
Odpověď: Ano, jsou zde některé menší ostrovy, na které se lidé mohou dostat lodí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky