Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kuba Guanabo

Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Guanabo


Odpovědi byly napsány na základě informací, které jsou zveřejněné na internetu.

1. Jak se dostat do Kubánského města Guanabo?
Do Guanabo se dá nejlépe dostat z Havanou. Z městského centra Havanou můžete jet autobusem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 30-40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Guanabo?
Nejlepší pláže Guanabo jsou Playa del Este, Bacuranao a Santa Maria.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Guanabo?
V Guanabo najdete různé hotely a apartmány. Některé z nejlepších hotelů jsou Casa Rustica, Hotel Tropicoco a Hotel Club Atlantico.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Guanabo?
V Guanabo můžete dělat různé věci jako například surfování, plavání, potápění, rybaření a projížďky na koních.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Guanabo?
V Guanabo najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční kubánskou kuchyni. Některé z nejlepších jsou El Italiano, La Maison a El Divino.


Počasí Kuba Guanabo


Kuba je ostrovem ležícím v Karibském moři a nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a živou atmosféru. Mezi nejpopulárnější letoviska na Kubě patří i malá vesnice Guanabo. Toto město se nachází pouze asi 27 kilometrů východně od Havany a je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají slunečné pobřeží a teplé moře.

Počasí v Guanabo je typické pro karibskou oblast. Převažujícím klimatem je tropické klima se dvěma hlavními obdobími - suchým a deštivým obdobím. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Guanabo je od listopadu do dubna, což je suché období. Během těchto měsíců můžete očekávat teploty kolem 25 - 30 stupňů Celsia, nízkou vlhkost a jasné nebe.

Deštivé období v Guanabo začíná v květnu a končí v říjnu. Během těchto měsíců se mohou vyskytnout časté deště, bouřky a oblačnost. Teploty však zůstávají vysoké a pohybují se kolem 30 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu se však výrazně zvyšuje, což může činit problémy při pobytu venku.

Během obou období je kombinace slunečního počasí a teplého moře ideální pro plážové vyžití. Guanabo má nádhernou pláž s jemným bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Turisté zde mohou relaxovat na slunci, koupat se ve vlnách a vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění nebo šnorchlování.

Pokud jste zájemci o vodní sporty, je vhodné si zkontrolovat předpověď počasí. V deštivém období mohou být vlny vyšší a moře nespolehlivé. Nicméně většinou jsou mořské podmínky v Guanabo klidné a přívětivé.

Kuba je také známá svými tropickými bouřemi a hurikány. Hurikánová sezóna trvá obvykle od června do listopadu a tento ostrov může postihnout silné bouře. Je důležité sledovat předpovědi počasí a získat informace o případných bouřích, které mohou ovlivnit váš pobyt v Guanabo.

Celkově vzato, Guanabo nabízí nádherné pobřeží a slunečné počasí většinu roku. Pokud plánujete navštívit toto místo, vyhnete se dešťovým měsícům a užijte si pohodu na pláži, kterou Kuba nabízí. Buďte však připraveni na případné změny počasí a dodržování bezpečnostních pokynů při výskytu bouřek.


Ubytování Kuba Guanabo


Guanabo je turisticky oblíbená oblast na Kubě, která se nachází poblíž Havany. Ubytování v této oblasti je rozmanité a vyhovuje různým potřebám a rozpočtům.

Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, jsou k dispozici moderní hotely s výhledem na moře. Tyto hotely nabízejí vysoký standard ubytování, luxusní vybavení a vynikající služby. Mezi nejznámější hotely v Guanabo patří Hotel Villa Los Pinos, Hotel MarAzul a Hotel Tropicoco.

Pokud však preferujete více autentické a zajímavé ubytování, můžete zvolit některou z místních penzionů nebo pronajmout si apartmán od místních lidí. Tyto alternativy nabízejí nejenom nižší ceny, ale i možnost zažívat kubánskou kulturu na blízko a mít více prostoru a soukromí. Penzion Casa Maribel, nebo například priváty La Casona a Hostal La Galería jsou nejvíce doporučované.

Pokud se budete rozhodovat pro pronájem apartmánu, ujistěte se, že jeho majitel má povolení pro krátkodobé pronajímání. Mnoho místních lidí si přivydělává pronájmem svých bytů, ale většina z těchto nabídek je neoficiálních a může být nebezpečná pro návštěvníky.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, v Guanabo se můžete těšit na klidné a příjemné prostředí, mírné počasí, oblázkové pláže s tyrkysovou vodou a mnoho kulturních a rekreačních aktivit.

Je nutné zdůraznit, že zázemí využívané turisty na Kubě není vždy v běžné kvalitě v porovnání se standardy, které jsou v západních zemích běžné. Proto doporučujeme návštěvníkům zohlednit tyto lokální poměry, především ve starších budovách a ubytovnách. Každopádně v Guanabo si můžete užít příjemnou dovolenou za rozumné ceny, bez přepychu, a s okolní atmosférou, kterou nabídne četné baru, místních obchodech a restauracích.


Dovolená Kuba Guanabo


Dovolená na Kubě je snem mnoha lidí. Země je známá svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a unikátní atmosférou. Jedno z míst, které byste neměli přehlédnout při své návštěvě na Kubě, je Guanabo – malebné pobřežní město, které se nachází pouhých 30 minut jízdy od Havany.

Guanabo je oblíbené místo pro místní obyvatele, kteří sem jezdí za krásnými plážemi a relaxací. Pláže v Guanabo jsou písečné a plynule se táhnou podél pobřeží, až po nedalekou oblast Santa Maria del Mar. Voda je tu průzračná a teplá, ideální pro koupání a potápění se. Pláže jsou poměrně klidné a jsou proto ideální pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou s klidem a pohodou.

Město Guanabo nabízí také mnoho dalších atrakcí a aktivit pro návštěvníky. Je známé pro své bare, restaurace a diskotéky, kde můžete ochutnat místní kubánskou kuchyni a tančit na rytmické latinskoamerické hudbě. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici široká škála aktivit, včetně potápění, windsurfingu a rybaření.

Guanabo je také výchozím bodem pro objevování místních památek a přírodních krás. Nedaleko se nachází Národní park Jardínes del Rey, který je domovem různorodé flóry a fauny. Můžete si zde pronajmout kolo a projet se po trase, která prochází nádhernou krajinou plnou palmových hájů a močálů. Jinou populární atrakcí v okolí Guanaba je město Matanzas, známé jako Athény Kuby kvůli své bohaté kulturní a literární historii.

Při plánování dovolené v Guanabo je dobré pamatovat na to, že Kuba je stále ještě rozvojovou zemí, a tak infrastruktura nemusí být vždy dokonalá. Doporučuje se si předem zarezervovat ubytování a pronajmout si auto, abyste mohli snadno cestovat mezi jednotlivými atrakcemi.

Dovolená v Guanabo na Kubě je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít kubánskou atmosféru mimo turisticky přeplněná místa. Můžete si zde užít krásné pláže, ochutnat místní kuchyni a poznat jedinečnou kubánskou kulturu. Nechte se unést tanečním rytmem salsy a vychutnejte si dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy.


Letenka Kuba Guanabo


Letenka do Kubánského města Guanabo se může stát vaším snem, který se brzy promění v realitu. Guanabo je krásné městečko na pobřeží Karibského moře s mnoha památkami a krásnými plážemi. Letenka do této oblasti Kubánského ostrova je dostupná přes různé aerolinky.

Guanabo se nachází na východním pobřeží Kubánského ostrova, asi 27 km od hlavního města, Havany. Toto oblíbené turistické místo je známé především svými divokými plážemi, místním způsobem života a kulturním dědictvím.

Letenka do Guanaba vám umožní zažít úžasnou dovolenou na plážích s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem. Kromě toho v Guanabu také najdete mnoho kulturních památek, mezi nimiž dominují historické památky z koloniální éry.

Z Havany se vydáte na cestu neuvěřitelnou krajinou. Na cestě budete mít možnost vidět místa, kde sídlila zemědělská a průmyslová města, ale také krásné horské oblasti, palmové plantáže a sady s ovocem, jako jsou arašídy, kaštanové ořechy, guavy, manga a jiné exotické plody.

Letenka do Guanaba poskytuje možnost navštívit nejkrásnější památky města a vychutnat si nádherné pláže, kde se konají vodní sporty, jako jsou například potápění, šnorchlování, rybolov a surfování. Především pak v období od února do dubna, kdy je vítr a vlny vhodné pro surfování.

Pokud jste v Guanabu, můžete se také projít po historických uličkách, rozhlédl se na Tiskárnu z 19. století nebo se podívat na řadu muzeí, které představují místní historii a kulturu. Mezi nejzajímavější patří Muzeum Gustava Muery a Muzeum Keramiky.

V Guanabu si můžete užít také místní kuchyni, kde se podávají pokrmy jako ropa vieja (rozcuchané hovězí maso), moros y cristianos (dokonale kuchařovaná rýže a černé fazole), plátanos maduros (smáčené, sladké banány) nebo masu velryby narvala.

Letenka do Guanaba tedy zahrnuje nejen dovolenou u moře, ale také kulturní zážitky a místní gastronomii. Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte a vydejte se na Kubu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky