Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kuba Castillo de la Real Fuerza

Letenka Kuba Castillo de la Real Fuerza


Kuba Castillo de la Real Fuerza je monumentální pevnost nacházející se v centru staré Havaně na Kubě. Tato historická památka je považována za jednu z nejstarších dochovaných pevností na americkém kontinentu a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Stavba Kuby Castillo de la Real Fuerza byla dokončena v roce 1577 a sloužila jako obranná pevnost proti nepřátelským útokům zejména ze strany pirátů a nepřátel španělského impéria. Měla strategickou polohu na pobřeží a tvořila součást opevnění města Havana. Její dominantou je četná kulatá věž, která dodnes převyšuje okolní budovy a nabízí návštěvníkům úchvatný výhled na přístav a okolní části města.

V 18. století byla pevnost přestavěna a rozšířena, aby lépe vyhovovala novým vojenským požadavkům. Na Kuba Castillo de la Real Fuerza se nachází také námořní muzeum, které poskytuje informace o historii lodí a námořnictva v regionu Karibiku. Zde můžete vidět různé artefakty spojené s plavbou, jako jsou staré navigační nástroje, modely lodí a dokonce i staré harpy.

Celý komplex pevnosti je obklopen malebnými a dobře udržovanými zahradami, které nabízejí příjemné procházky a relaxační prostředí. Pro turisty je Kuba Castillo de la Real Fuerza oblíbeným místem, které přináší jedinečný pohled do minulosti a přibližuje historii Kuby.

Památka zůstává důležitým symbolem doby, kdy Kuba byla součástí španělské koloniální říše, a nabízí návštěvníkům možnost pochopit a prozkoumat historický význam ostrova. Kromě toho je Kuba Castillo de la Real Fuerza také důležitým místem pro pořádání kulturních a společenských událostí, jako jsou koncerty, výstavy a festivaly.

Pokud se chystáte navštívit Kubu, nezapomeňte zařadit Kuba Castillo de la Real Fuerza do svého itineráře. Tato pevnost je nejenom ohromující z architektonického a historického hlediska, ale také nabízí úžasný výhled na Havanský záliv a okolní město. Navíc se v ní nachází fascinující muzeum, které rozšiřuje vaše znalosti o námořní historii regionu.

Kuba Castillo de la Real Fuerza je opravdu jedinečným místem, které vás vrátí v čase a přiblíží vám historii Kuby. Při návštěvě pevnosti budete mít možnost prozkoumat bohatou kulturu a umění, které jsou spojeny s touto dávnou dobou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Castillo de la Real Fuerza


Kuba Castillo de la Real Fuerza je historická pevnost nacházející se v Havaně, na Kubě. Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se této pevnosti:

1. Jak dlouho trvá prohlídka Kuby Castillo de la Real Fuerza?
Prohlídka trvá přibližně jeden až dvě hodiny, v závislosti na tom, kolik času věnujete jednotlivým expozicím a zákoutím pevnosti.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Kuby Castillo de la Real Fuerza?
Pevnost je otevřena denně od 9:30 do 17:00 hodin.

3. Jaká je vstupní cena na Kuba Castillo de la Real Fuerza?
Vstupné se pohybuje podle sezóny, dospělí platí zhruba 4-5 CUC, děti a senioři mají nižší vstupné.

4. Kde se nachází Kuba Castillo de la Real Fuerza?
Pevnost se nachází na adrese C. Obrapía, La Habana, Kuba.

5. Jaký je historický význam Kuby Castillo de la Real Fuerza?
Kuba Castillo de la Real Fuerza je nejstarší pevností v Americe, postavenou ve 16. století. Sloužila jako obrana před útoky pirátů a nepřátelských námořních sil.

6. Jak se dostanu na Kuba Castillo de la Real Fuerza z centra Havaně?
Pevnost se nachází v centru Havaně, a proto je snadno dostupná pěšky nebo taxíkem. Je také možné využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo historické tramvaje.

7. Nabízí Kuba Castillo de la Real Fuerza průvodce?
Ano, na místě je možné najmout průvodce, kteří vám poskytnou podrobné informace o historii pevnosti a okolních památkách.

8. Je možné fotografovat v Kuba Castillo de la Real Fuerza?
Ano, fotografie je povolena ve většině částí pevnosti. Nicméně v určitých expozicích nebo oblastech může být fotografování omezeno.

9. Nabízí pevnost Kuba Castillo de la Real Fuerza občerstvení a suvenýry?
Ano, v pevnosti se nachází občerstvení a suvenýrový obchod, kde si můžete koupit něco k jídlu nebo si odnést suvenýry jako památku.

10. Je Kuba Castillo de la Real Fuerza přístupná pro vozíčkáře a handicapované osoby?
Vzhledem ke starobylému charakteru pevnosti může být přístup pro vozíčkáře a handicapované osoby omezený. Nicméně na místě jsou snahy zlepšit přístupnost pro všechny návštěvníky.


Ubytování Kuba Castillo de la Real Fuerza


Kuba Castillo de la Real Fuerza je nejen historický, ale také krásný hotel, který se nachází v centru starého města v Havaně na Kubě. Hotel byl postaven v roce 1577 a je považován za jeden z nejstarších budov v Havaně.

Castillo de la Real Fuerza se nachází na nábřeží a nabízí úchvatné výhledy na moře i na staré město, které je plné historických památek. Hotel nabízí různé typy pokojů, včetně deluxe pokojů, apartmánů a suit, které jsou velmi prostorné a pohodlné.

Hotel má také nádhernou střešní terasu s bazénem, kde si můžete užít skvělé výhledy na okolní památky, stejně jako na modré moře. Pokud hledáte relaxaci a uvolnění, můžete se zde vykoupat v bazénu nebo si objednat masáž.

Kuba Castillo de la Real Fuerza je situován v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako je například náměstí Plaza de Armas, kde se konají každý týden trhy s antikvami, nebo přístav, kde můžete vyrazit na výlet lodí.

Pokud se chystáte navštívit Kubu, určitě neváhejte zvolit Kuba Castillo de la Real Fuerza pro své ubytování. Kromě nádherného historického prostředí a pohodlných pokojů zde najdete také skvělou lokalitu s vynikajícím výhledem na město i moře. Navíc si zde můžete vychutnat pravou kubánskou kuchyni a potkat zajímavé lidi z různých částí světa.


Dovolená Kuba Castillo de la Real Fuerza


Kuba je ostrov plný historie, kultury a krásné přírody. Jedním z nejzajímavějších míst na Kubě je Castillo de la Real Fuerza, impozantní pevnost nacházející se ve starém havanském přístavu.

Castillo de la Real Fuerza, což znamená "Pevnost královské síly", byla postavena v roce 1577 a je jednou z nejstarších pevností ve Střední Americe. Sloužila jako ochrana před piráty a nepřátelskými námořními silami, které ohrožovaly tuto strategickou lokalitu.

Pevnost byla navržena italským inženýrem Battista Antonellem a stavba začala za vlády španělského krále Filipa II. Sloužila nejen jako obranná pevnost, ale také jako skladiště zlata, stříbra a jiných drahých kovů, které se uchovávaly během přepravy z Ameriky do Španělska.

Castillo de la Real Fuerza je zajímavou kombinací různých architektonických stylů, včetně renesance, baroka a neoklasicismu. Pevnost se pyšní výraznou kamennou fasádou s obrannými věžemi a bastiony. Její nejvíce rozpoznatelnou a ikonickou částí je světoznámý La Giraldilla, socha ženy, která symbolizuje starou ropnou věž v Seville.

Během své existence Castillo de la Real Fuerza přežila mnoho přírodních katastrof a válek. Byla svědkem histórických okamžiků, jako je dobytí havanského přístavu britskou flotilou v roce 1762, nebo hnutí za nezávislost na Kubě v 19. století.

Dnes je pevnost Castilla de la Real Fuerza otevřena veřejnosti jako muzeum. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout expozice zobrazující kubánskou námořní historii, stavební techniky a dokumenty zachycující historické události, které se zde odehrály.

Navštěvování pevnosti je jedinečnou příležitostí vychutnat si úžasný výhled na přístav a havanskou panorámu. Pohled z vrcholu pevnosti nabízí mistrovská díla architektury ve městě, samotnou pevnost a karibský pobřežní krajinný ráj.

Kuba je oblíbenou turistickou destinací, přičemž Castillo de la Real Fuerza je jednou z nejštědřeji zdobených památek ostrova. Pevnost je symbolem odolnosti a historie Kuby a představuje důležitou součást kulturního dědictví země.

Pokud plánujete svou dovolenou na Kubě, nezapomeňte navštívit Castillo de la Real Fuerza. Tato pevnost vám umožní prozkoumat bohatou historii ostrova a ocenit jeho architektonickou kvalitu.


Počasí Kuba Castillo de la Real Fuerza


Kuba je krásný karibský ostrov, který se pyšní tropickým podnebím a slunečnými dny většinu roku. V průměru dosahují teploty na Kubě 25°C, přičemž v letních měsících se teploty mohou vyšplhat až na 32°C a v zimě klesnout na 19°C. Zatímco v období letních dešťů (květen až říjen) jsou deštivé dny běžné, v zimě (listopad až duben) zažijete na Kubě spíše suché období s méně vlhkým vzduchem.

Kuba se nalézá v oblasti Atlantiku, která je často postižena hurikány a tropickými bouřemi. Nejvyšší riziko hurikánu je v září a říjnu, avšak vyplatí se sledovat předpovědi počasí i v dalších měsících a připravit se na případné náhlé změny počasí.

V hlavním městě Havani jsou průměrné teploty v létě kolem 30°C a v zimě kolem 20°C. Deštivé období zde nastává zhruba od května do října, přičemž nejvyšší srážky jsou v červenci a srpnu. V zimních měsících je pak méně deštivých dní a teploty jsou příjemnější.

Dalším zajímavým místem na Kubě je město Castillo de la Real Fuerza, které leží na západním pobřeží ostrova. Průměrné teploty jsou zde stejné jako v Havani, avšak díky své poloze u moře je zde méně dusno a méně vysoké teploty. Srážky jsou zde mírně menší a deštivé období nastává především v květnu a červnu.

Pokud se chystáte na Kubu, je vhodné si s sebou vzít lehké oblečení, plavky, sandály a ochranný krém na slunce. Není od věci mít s sebou i nepromokavou bundu a deštník v případě překvapivých dešťů či bouřek. Sledování předpovědi počasí během vaší cesty vám umožní přizpůsobit se místním podmínkám a užít si plně svou dovolenou na krásném karibském ostrově.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky