Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve

Letenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve (KLLBWR) je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací na světě. Leží v Congu, v přírodní oblasti břehů řeky Kongo, která je známá svou pralesní vegetací a pestrou faunou. Rezervace se nachází ve středu Afriky a může být zpřístupněna pomocí letenky do hlavního města Brazzaville.

Z této destinace se lze dostat do KLLBWR jen po pevninské cestě nebo vrtulníkem. Tento okouzlující park zahrnuje přibližně 3700 km² deštného lesa, vodních cest a tropického vegetačního krytu. V této oblasti se nachází bohatá populace zvířat, včetně goril, slonů, levhartů, šelem, antilop a řady dalších druhů.

Jako jedno z největších světových chráněných území, KLLBWR zachovává populaci ohrožených druhů a umožňuje odpočinek v přírodním prostředí. Turisté jsou vítáni k návštěvě a pozorování místní fauny a flóry, a to za účelem zajištění trvalé ochrany tohoto drahocenného území.

Existuje mnoho možností, jak si užít tohoto nezapomenutelného zážitku. Turisté se mohou vydat na řady treků či výletów a chodit po značených stezkách. Tyto trasy poskytují nejen možnost seznámení se s místními druhy, ale také krásné výhledy na tropický deštný les. V poslání po místních řekách je to také zajímavá možnost objevovat nové místa a zároveň si užít zážitek z rozbouřených vln na vodě.

Krajinu nelze nacházet na žádném jiném místě na světě, a tak návštěva tohoto území si nebudete chtít nechat ujít. Existují různé možnosti, jak získat letenky do Brazzaville, včetně možnosti zakoupení přes letové společnosti a cestovní kanceláře. Navštivte přírodní klenot Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, a získáte zážitek, který budete moci pamatovat po celý život!


Ubytování Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je jednou z nejvýznamnějších ochranných oblastí v Kongu. Nachází se v severovýchodní části země a zaujímá rozlohu přes 1050 km2. Tato rezervace je známá svým bohatým biodiverzitním prostředím, které zahrnuje desítky druhů savců, ptáků, plazů a hmyzu.

Ubytování v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je zaměřeno především na ekoturistiku a nabízí různé možnosti pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásu a diverzitu této rezervace. Existují různé typy ubytování, které jsou k dispozici návštěvníkům, včetně kempů, chat a luxusních lodí.

Pro dobrodruhy a příznivce kempování je k dispozici několik táborů rozmístěných po celé rezervaci. Tyto tábory poskytují jednoduché a základní ubytování ve stanových chatkách, kde si návštěvníci mohou užít autentickou atmosféru divočiny. Tábory mají také společné sociální zařízení a kuchyně, kde se podávají tradiční kongoleské jídla.

Pro ty, kteří preferují větší pohodlí a luxus, je možné se ubytovat v soukromých chatách. Tyto chaty nabízejí moderní vybavení a pohodlné postele. Návštěvníci si mohou vychutnat výhledy na nádhernou krajinu a přírodu z prostoru soukromé terasy.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat řeky a bažiny Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, je možné se ubytovat na luxusní lodí. Tyto lodě nabízejí pohodlné ubytování s vlastní koupelnou a obývacím prostorem. Návštěvníci si mohou vychutnat výhledy na krajinu z paluby a pozorovat divoká zvířata, která žijí v blízkosti řek a bažin.

Kromě ubytování nabízí Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve také různé aktivity a zážitky. Turisté mohou podstoupit výpravy za pozorováním divokých zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi, sloni a mnoho dalších. Rezervace také nabízí možnosti pro pěší túry, rybaření a vodní sporty.

Ubytování v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásu a diverzitu divoké přírody Konga. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro kempování ve stanových chatkách, pobyt v soukromých chatách nebo na luxusní lodi, budete mít neuvěřitelnou možnost zažít jedinečné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Počasí Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je oblast vyhlášená pro svou neuvěřitelnou biodiverzitu a jedinečné ekosystémy. Nachází se na severovýchodě Konžské republiky v Středoafrické oblasti a je domovem ohromného množství druhů zvířat a rostlin.

Počasí v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je nevyzpytatelné a ovlivněno mnoha různými faktory. Region má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a vysokou teplotou v průměru kolem 30 stupňů Celsia. Průměrná roční srážková norma je okolo 1600 mm, ale množství srážek může značně kolísat v různých oblastech rezervace.

Sezónní podnebí má v oblasti velký vliv, s obdobím dešťů trvajícím od dubna do října a obdobím sucha od listopadu do března. V období dešťů jsou cesty a stezky v rezervaci mnohem obtížnější k průjezdu a některé oblasti mohou být nedostupné kvůli zaplavení. V období sucha je návštěva této oblasti mnohem příjemnější, s nižší vlhkostí vzduchu a sníženým rizikem onemocnění malárií a jinými chorobami přenášenými hmyzem.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je unikátní, protože se nachází uprostřed tropického pralesa a pod lenoškami hory Kibali. To vytváří různorodá klimatická podnebí a různé druhy rostlin a zvířat mohou být nalezeny v různých oblastech rezervace.

Mezi nejčastější druhy zvířat, které můžete v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve vidět, patří gorily, sloni, šimpanzi, levharti, krokodýli a mnoho dalších. Důležité je podotknout, že stejně jako počasí, i pozorování zvířat může být nevyzpytatelné, důležité je proto mít trpělivost a být připraven na neočekávané situace.

Celkově lze říci, že Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je jedinečné místo pro milovníky přírody a dobrodružství. Pokud se plánujete tuto oblast navštívit, je důležité být připraven na měnící se počasí a vybavit se vhodným oblečením a vybavením pro cesty do pralesa. Místní průvodci jsou také neocenitelnými zdroji informací o oblasti, a proto je vhodné si s jejich pomocí naplánovat plán vašeho pobytu v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve.


Dovolená Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve: Klenot středoafrické přírody

V srdci středoafrické džungle se nachází jedno z nejméně objevených a nejvíce fascinujících míst na naší planetě - Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. Toto unikátní chráněné území se nachází v srdci Kongo-Brazzaville, což je republika ležící na západním pobřeží Afriky. Země sama si uchovala svou divočinu a nedotčenou krásu, a právě v této oblasti se nachází přirozené útočiště pro řadu vzácných druhů zvířat.

Reservace Kongo Lesio-Louna-Bambou se prostírá na rozloze více než 2 000 kilometrů čtverečních a zabírá území pralesa, močálů a říčních toků. Je domovem pro mnoho kriticky ohrožených druhů jako jsou gorily, šimpanzi, sloni, lamantini a mnoho dalších. Tito živočichové tady žijí v harmonii a vyžívají se v přírodních zdrojích, které jim tato oblast nabízí.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve rájem na zemi. Tato oblast je těžko dostupná a neobjevená, což ji dělá ještě více atraktivním pro ty, kteří chtějí uniknout z běžného ruchu civilizace a ponořit se do divočiny. Návštěvníci mají možnost podniknout pěší túru nebo safari vedené zkušenými průvodci, kteří jsou obeznámeni s každým koutem této úžasné rezervace.

Po cestě tudy si mohou návštěvníci užít pohled na nádhernou flóru, rozmanité druhy rostlin a vstřícnou faunu. Oblohu nad rezervací obývají exotické ptáky a zvuky džungle zde vytvářejí jedinečnou atmosféru. Ztratit se mezi stromy a poslouchat tichou symfonii přírody je něco, co se nedá s ničím srovnatelného.

Další aktivitou, kterou si můžete v rezervaci užít, je safari na člunu. Při plavbě po řece Louna můžete prozkoumat přírodní krásy z jiné perspektivy a být svědkem života zvířat a ptáků, které se na březích řeky shromažďují. Jejich pestrobarevné zbarvení a nádherný zpěv jsou opravdu ohromující.

Dle posledních statistik bylo v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve identifikováno více než 5 000 druhů rostlin až 510 druhů savců. Tato rezervace je také známa svou bohatou biodiverzitou. Posezení na otevřeném prostranství a pozorování této diverzity je nezapomenutelným zážitkem, který člověka naplňuje úžasem a pokorou před silou přírody.

Pokud hledáte dovolenou, která vám poskytne únik z reality a zároveň vás přiblíží nádhernému světu divočiny, Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je tím pravým místem pro vás. Budete mít možnost zažít jedinečnou dobrodružnou cestu, kterou nebudete nikdy moct zapomenout. Rezervace nabízí trochu ztraceného ráje na Zemi, kde můžete zažít to nejautentičtější a vzácné spojení s přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Q: Co je Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?

A: Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je chráněná oblast v Kongo, která slouží jako domov pro mnoho druhů zvířat, včetně goril, slonů, leopardů a mnoha dalších.

Q: Jak se dostanu do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?

A: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do rezervace, je letecky do města Brazzaville, které je hlavním městem Kongo. Odtud je možné se dostat do rezervace autem.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?

A: Nejlepší čas na návštěvu rezervace je v období sucha od června do září. V této době jsou podmínky nejlepší pro pozorování zvířat.

Q: Je možné se v rezervaci ubytovat?

A: Ano, existuje několik možností pro ubytování v rezervaci. Ty zahrnují kempování, chaty a luxusní ubytování.

Q: Jaké aktivity jsou k dispozici v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?

A: V rezervaci jsou k dispozici různé aktivity, včetně pozorování zvířat, pěší turistiky, jízdy na koni a říčních výletů.

Q: Kolik stojí vstupné do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?

A: Vstupné do rezervace se může lišit podle typu aktivity a délky pobytu. Je doporučeno včas rezervovat ubytování a aktivity.

Q: Jaké druhy zvířat lze v rezervaci vidět?

A: V rezervaci žije mnoho druhů zvířat, včetně goril, slonů, leopardů, šelem, antilop, opic a mnoha dalších.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky