Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kolumbie Barranquilla

Dovolená Kolumbie Barranquilla


Barranquilla, Kolumbie - skrytý klenot pro dovolenou ve Střední Americe

Když se řekne Kolumbie, většina lidí si vybaví obraz bujných amazonských deštných pralesů, exotických pláží na pobřeží Karibského moře a historických koloniálních měst. Ale tato nádherná jihoamerická země má ještě mnohem více k nabídnutí. Jedním z těchto skrytých pokladů je město Barranquilla.

Barranquilla je druhé největší město Kolumbie a představuje jedno z nejvýznamnějších přístavů celé země. V posledních letech se stalo stále populárnější destinací pro turisty, kteří hledají autentický kolumbijský zážitek mimo hlavní turistické trasy.

Za pravděpodobně nejznámější událost v Barranquille se považuje jeho každoroční karneval, který je druhým největším na světě hned po karnevalu v Riu de Janeiro. Toto festivalové období, které trvá po dobu čtyř dní, je plné barevných kostýmů, tanečních představení, hudby, ohňostrojů a všeobecné radosti. Místní obyvatelé i návštěvníci se zapojují do tance a festivit, a tím vytvářejí vzrušující atmosféru a nepopsatelné zážitky.

Barranquilla je také domovem mnoha kulturních akcí a festivalů po celý rok. Navštivte například muzeum Karibiku, kde se dozvíte o bohaté historii a kultuře této oblasti. Prožijte atmosféru místního umění a hudby v divadle Teatro Amira de la Rosa nebo se projet historickou tramvají La Troja a prozkoumejte staré čtvrti města.

Pokud máte rádi přírodu, Barranquilla vám nabídne mnoho možností k objevování. Navštivte národní park Sierra de San Fernando, kde si můžete vychutnat klidnou procházku přírodou a pozorování místní flóry a fauny. Pobřeží Karibského moře je jen krátkou jízdou od města a nabízí nádherné pláže, na kterých můžete relaxovat a slunit se.

Pokud jde o gastronomii, Barranquilla je synonymem pro pestrou kolumbijskou kuchyni. Vyzkoušejte tradiční pokrmy jako je mořský plod ceviche, či teplý oběd bandeja paisa, který je plný rýže, masa, fazolí, prázdninových salátů a plátů. Nezapomeňte také ochutnat slavnou místní kávu, kterou Kolumbie také proslavila.

Když plánujete svou dovolenou v Kolumbii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře návštěvu Barranquilly. Město nabízí autentický pohled do kolumbijského života a kultury, který nenajdete v hlavním městě Bogotě nebo populárních destinacích jako je Medellín či Cartagena. Barranquilla je skutečným skrytým klenotem v srdci Kolumbie, který stojí za objevování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Barranquilla


1. Jak se dostanu do Barranquilly?
– Do Barranquilly můžete přiletět přímo letadlem, nebo se sem můžete dostat autobusem nebo autem.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Barranquilly?
– Nejlepší dobu k návštěvě Barranquilly je nejlepší od prosince do února a v období mezi červencem a srpnem.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Barranquille?
– Nejlepší pláže v Barranquille jsou v Puerto Colombia a El Rodadero.

4. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Barranquille?
– Mezi nejoblíbenější atrakce v Barranquille patří katedrála Panny Marie a zátoka La Cienaga.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Barranquille?
– Mezi nejlepší restaurace v Barranquille patří El Boliche Cebichería, El Parche del León a Ohana Restaurante.

6. Jaké jsou nejlepší hotely v Barranquille?
– Mezi nejlepší hotely v Barranquille patří Radisson Hotel Diamond Barranquilla, Hilton Garden Inn Barranquilla a Movich Buró 51.

7. Co stojí za návštěvu v malebném městečku Cartagena, které se nachází poblíž Barranquilly?
– V Cartageně si můžete prohlédnout historické památky jako jsou opevnění města a kostely, procházet se po krásných náměstích a okouzlit se místní kulturou a kuchyní.

8. Musím se nechat naočkovat proti žluté zimnici před návštěvou Barranquilly?
– Ano, je doporučováno se nechat naočkovat proti žluté zimnici před návštěvou Barranquilly.


Letenka Kolumbie Barranquilla


Barranquilla je kolumbijské město ležící na severu země u Karibského moře. Je známé jako kulturní a ekonomické centrum regionu Karibského pobřeží a nabízí nádherné pláže a bohatou historii. Díky svému strategickému umístění se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Při plánování cesty do Kolumbie byste se neměli vyhýbat tomuto fascinujícímu městu.

Přestože v Barranquille neexistuje mezinárodní letiště, lze sem snadno dostat pomocí letenky do Kolumbie. Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Ernesto Cortissoz, které se nachází asi 12 kilometrů od centra města. Toto letiště nabízí přímé lety z různých destinací v Latinské Americe a také spojení s některými velkými evropskými městy.

Let do Barranquilly je zážitek sama o sobě. Při letu z výšky si budete moci vychutnat úchvatný pohled na krásnou kolumbijskou krajinu. Letadlo přistává hladce na letišti Ernesto Cortissoz a připravuje cestující na jejich dobrodružství v Barranquille.

Jakmile přistanete v Barranquille, čeká vás mnoho zajímavých aktivit a památek. Můžete se projet po městě a obdivovat jeho krásnou koloniální architekturu a malebné náměstí. Můžete také navštívit Muzeum kůže, které je jedinečné svými exponáty představujícími město a jeho historii. Pro milovníky umění je zde také Muzeum moderního umění, které uchovává díla místních umělců.

Barranquilla je také domovem karnevalu, který je považován za jeden z největších ve světě. Každoročně v únoru dochází v ulicích města k neuvěřitelnému množství tanců, hudby a barevných kostýmů. Tento festival přitahuje návštěvníky z celého světa a je skvělou příležitostí poznat kolumbijskou kulturu a tradice.

A jestliže máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat na výlet na některou z nedalekých pláží. Barranquilla leží poblíž slavné Karibského moře, které nabízí nádherně průzračnou vodu a bílé písečné pláže. Plavání, potápění nebo opalování – máte zde nekonečné možnosti pro relaxaci a odpočinek.

Pokud se chystáte navštívit Barranquillu, můžete si zakoupit letenku do Kolumbie a zažít tyto úžasné zážitky na vlastní kůži. Barranquilla je rozhodně město, které stojí za návštěvu a které vám přinese mnoho nezapomenutelných momentů a zážitků.


Počasí Kolumbie Barranquilla


Barranquilla, ležící na severním pobřeží Kolumbie, je jedním z nejteplejších měst na světě. Jeho tropické podnebí poskytuje konstantní teploty a vysokou vlhkost po celý rok. Toto město je známé svými dlouhými plážemi, energetickou atmosférou a bohatou historií, kterou ovlivňuje jeho zeměpisná poloha.

Barranquilla zažívá dvě hlavní roční období - suché a deštivé. Suché období, trvající od prosince do dubna, je nejběžnější období, kdy jsou teploty vysoké a srážky minimální. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 28 až 32 stupni Celsia (82 až 90 stupňů Fahrenheita), ačkoli v horkých dnech může teplota stoupat až na 40 stupňů Celsia (104 stupňů Fahrenheita).

Deštivé období, které trvá od května do listopadu, je charakterizováno vyššími srážkami a nižšími teplotami. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia (77 až 86 stupňů Fahrenheita). Během deštivého období může být intenzita srážek velmi vysoká, a proto je toto období nejlepší pro návštěvu přírodních rezervací a zachycení místních obyvatel při oslavě tradičních festivalů.

Kromě teplot a srážek je třeba také vzít v úvahu silné větry, které jsou běžné na pobřeží Barranquilly. Ty se vyskytují po celý rok a mohou dosahovat rychlosti 20 až 30 km/h (12 až 18 mil za hodinu). Tito větři často snižují pocitovou teplotu a poskytují mírný úlevu od vysokých teplot.

Klimatické podmínky v Barranquille jsou ideální pro pěstování ovoce, jako jsou mangovníky, banánovníky a citrusové stromy. Díky svému polořadí na pobřeží Karibského moře tvoří město také ideální podmínky pro sporty na vodě, jako je surfování, windsurfing a jachting.

Barranquilla je místo, kde je počasí nevyzpytatelné. I když jsou průměrné teploty vysoké a srážky dobře definované, může se přesto rychle změnit. Proto je vždy dobré být připraven na možný déšť nebo silný vítr.

Při plánování návštěvy Barranquilly byste měli zvážit tato místní klimatická fakta. Dobře si rozmyslete, zda chcete zažít horké a suché období s menšími srážkami, nebo se přijďte těšit na svěží zelené prostředí a živé festivaly během deštivého období. Každopádně vás Barranquilla přivítá svou jedinečnou atmosférou a nádhernými plážemi bez ohledu na to, kdy se rozhodnete ji navštívit.


Ubytování Kolumbie Barranquilla


Kolumbie je zemí, která láká turisty ze všech koutů světa svým pestrým kulturálním dědictvím a krásnou přírodou. Mezi mnoha destinacemi, které stojí za návštěvu, je i město Barranquilla. Nachází se na pobřeží Karibského moře a je to čtvrté největší město v Kolumbii. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, zde jsou některé varianty ubytování, které by vám mohli být užitečné.

V centru města

Pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti památek, kaváren a restaurací, by mohlo být ubytování v centru města nejlepší volbou. V centru města je mnoho hotelů a hostinců, které nabízejí různé typy pokojů a služby. Cena ubytování se pohybuje od rozpočtových možností až po luxusní hotely.

Jeden z nejlepších hotelů, které se nacházejí v centru Barranquilly, je Hotel Dann Carlton Barranquilla. Hotel je velmi luxusní a nabízí mnoho služeb, jako jsou fitness centrum, bazén a odpočinková zóna. Pokoje v hotelu jsou prostorné a zařízeny elegantně. Pro turisty, kteří chtějí v centru města zůstat, ale nemusí mít luxus, stojí za zmínku hostel Masaya. Hostel byl postaven v koloniálním stylu a nabízí prostorné společné prostory a cenově dostupné pokoje.

U pláže

Pokud hledáte ubytování blízko pláže v Barranquille, měla by být vaší volbou čtvrť El Prado. Tato čtvrť je vzdálená pouhých několik minut pěšky od pláže a je obklopena stromy a zelení, což vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. V této čtvrti jsou mnohé hotely a resorty, které nabízejí bezprostřední přístup k pláži, sportovním aktivitám a různým vodním atrakcím.

Jeden z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Estelar Alto Prado. Hotel je velmi luxusní a nabízí úchvatný výhled na Karibské moře. V hotelu jsou bazén, fitness centrum a různé restaurace. Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, stojí za zmínku hotel Hotel Atrium Plaza. Hotel se nachází pouhých pár minut od pláže a nabízí pohodlné pokoje a stravování v cenově dostupných cenách.

Krátkodobé ubytování

Pokud hledáte krátkodobé ubytování v Barranquille, mohou vám vyhovovat byty a apartmány, které lze snadno najít přes Airbnb. Tyto byty a apartmány nabízejí zcela soukromé ubytování a mohou být vhodné pro rodiny nebo větší skupiny lidí. Ceník těchto ubytování závisí na velikosti, lokalitě a vybavení.

V Barranquille najdete mnoho možností ubytování podle vašich preferencí. Ať už hledáte luxusní hotely, krátkodobé ubytování, nebo cenově dostupnější trendy hotely, v Barranquille určitě najdete to, co hledáte. Navštivte toto krásné město a užívejte si jej s nádherným ubytováním, které máte v nabídce.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky