Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Keňa Naivasha Lake

Počasí Keňa Naivasha Lake


Keňa je země ležící na východě Afriky a je známá svou bohatou přírodní scenérií a různorodým klimatem. Mezi nejznámější geografické útvary patří jezero Naivasha, které se nachází asi 90 kilometrů severozápadně od hlavního města Nairobi.

Jezero Naivasha se rozkládá na ploše přibližně 139 km² a je jedním z největších sladkovodních jezer v Keni. Je obklopeno krásnou krajinou, kterou tvoří pláně, savany a kopce v pozadí. Díky své poloze v nadmořské výšce 1884 metrů je klima v okolí jezera Naivasha poměrně příjemné.

V oblasti jezera dominuje teplé a suché klima, které se dělí na dvě hlavní roční období - deštivé a suché. Deštivé období se obvykle vyskytuje od dubna do října, kdy jezero Naivasha zažívá vydatné srážky. Tyto deště přinášejí osvěžující změny krajiny, která se zářivě zazelená.

Během suchého období, které trvá od listopadu do března, se srážky výrazně snižují a vegetace začíná ztrácet svou živost. Teploty se v tomto období pohybují kolem 25-30 °C, což znamená, že jezero Naivasha je oblíbenou destinací pro turisty, kteří sem přijíždějí odpočinout si a užít si slunečné počasí.

Místní obyvatelé jsou závislí na jezeře Naivasha pro své zemědělské a rybářské potřeby. Okolní krajina je bohatá na písčité pláže, které jsou oblíbené pro pikniky, grilování a různé vodní aktivity, jako je plavání, windsurfing a rybaření.

Jezero a jeho okolí také představují životní prostředí pro mnoho druhů ptáků, které sem migrují nebo se zde trvale usazují. Mnoho turistů přijíždí speciálně za účelem pozorování ptactva, což je jedinečná příležitost vidět vzácné druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí.

Jezero Naivasha je také známé svou bohatou faunou, včetně hipopótamů a krokodýlů. Tyto zvířata jsou obvykle nejlépe pozorovatelná na malém ostrůvku Crescent Island, který se nachází v jezeře. Turisté mohou již od blízka sledovat tyto impozantní tvory, zatímco si procházejí ostrůvkem.

Celkově je počasí u jezera Naivasha v Keni považováno za příjemné s mírnými teplotami a přecházejícími obdobími dešťů a sucha. To všechno vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří sem přijíždějí objevit krásu přírody a uvolnit se od každodenního stresu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Naivasha Lake


1. Jak se dostat na jezero Naivasha?
- Je možné cestovat autobusem, taxíkem nebo pronajmout si vlastní dopravu, jako jsou automobily, motorky apod.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na jezeře Naivasha?
- Mezi nejlepší aktivity patří plavba po jezeře, procházka mezi divokými zvířaty v Národním parku Hell's Gate nebo navštívení půvabného malého města Naivasha.

3. Mohu plavat v jezeře Naivasha?
- Plavání v jezeře Naivasha není doporučeno, protože je tam mnoho krokodýlů a hrochů.

4. Jaké zvířata jsou v jezeře Naivasha?
- Na jezeře můžete vidět krokodýly, hrochy, ryby, vodní ptáky, pelikány a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Existují na jezeře Naivasha ubytovací možnosti?
- Ano, existuje mnoho hotelů, ubytování s malými talkami, apartmány a kempech.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu jezera Naivasha?
- Nejlepší doba k návštěvě jezera je od října do března, protože počasí je příjemné a je méně pravděpodobné, že dojde k dešti.

7. Existují na jezeře Naivasha různé restaurace a obchody?
- Ano, na jezeře jsou různé restaurace a obchody, které nabízejí jídlo a suvenýry.

8. Jsou na jezeře Naivasha turistické průvodce?
- Ano, jsou k dispozici turistické průvodci, kteří umožní návštěvníkům objevovat a poznávat více o fauně a flóře oblasti.


Dovolená Keňa Naivasha Lake


Keňa je jihoafričtí země s bohatou přírodní a kulturní pestrostí. Jeden z nejznámějších turistických cílů v této zemi je jezero Naivasha, které se nachází v regionu Velké příkopové propadliny. Toto jezero je ideálním místem pro dovolenou, nabízí totiž řadu aktivit pro turisty a nezapomenutelné zážitky.

Naivasha Lake je slané jezero, které se rozprostírá na ploše přibližně 139 km2. Je jedním z největších jezer ve východní Africe. Jezero je významným centrem biodiverzity a je domovem mnoha druhů vodního ptactva, včetně pelikánů a volavek. Turisté zde mohou pozorovat tyto ptáky v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek jako žádný jiný.

Další aktivitou, kterou můžete na jezeře Naivasha Lake podniknout, je plavba lodí. Můžete si půjčit lodku a vyrazit na vodu, abyste si prohlédli okolní krajinu z jiné perspektivy. Během plavby můžete pozorovat místní zvířata, jako jsou hroši a kapybary, a také si vychutnat krásu jezera a jeho okolí.

Jezero Naivasha Lake je také skvělým místem pro milovníky přírody a turisty, kteří se chtějí projet na kole. V okolí jezera jsou vybudovány cyklostezky, které vás provedou překrásnou krajinou s výhledy na jezero a okolní hory. Můžete si půjčit kolo a vydat se na výlet po této malebné oblasti, zastavit se na plážích jezera, kde se můžete vykoupat, nebo navštívit nedaleké přírodní rezervace s divokými zvířaty.

Pro turisty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu možnost vyzkoušet si vodní sporty jako je windsurfing nebo jachting. Na jezeře Naivasha Lake jsou také organizovány rybářské výlety, během kterých si můžete vyzkoušet rybolov a chytit si vlastní večeři.

Pokud plánujete dovolenou na jezeře Naivasha Lake, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích možností. Okolí jezera nabízí širokou škálu hotelů, od luxusních resortů až po jednoduché kempy, které vám umožní zažít autentický pocit z pobytu v přírodě.

Keňa je země bohatá na přírodní krásy a jezera Naivasha Lake je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou zde, určitě nebudete litovat. Budete mít možnost zažít nádhernou přírodu, pozorovat místní fauna a provádět různé aktivity. Vaše dovolená na jezeře Naivasha Lake bude jedním z nezapomenutelných zážitků, který vás naplní krásou přírody a obnoví váš duch.


Letenka Keňa Naivasha Lake


Naivasha Lake: Klenot Keňského jezerního regionu

Keňa, země slavná pro svou divokou přírodu a pozoruhodnou faunu, nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících míst. Jedním z nich je překrásné Naivasha Lake, rozkládající se v Panonské kotlině mezi Nairobi a Nakuru. Toto jezero, které je jedním z největších sladkovodních jezer v Keni, je populárním cílem turistů, kteří si přejí zažít kouzlo africké přírody.

Pro cestovatele hledajícího něco mimořádného, je Naivasha Lake neodolatelným lákadlem. Letenka do této části Keňského jezerního regionu nabízí nejen nezapomenutelné pohledy na okolní krajinu, ale také příležitosti k pozorování zvířat ve volné přírodě a úžasným outdoorovým aktivitám.

Naivasha Lake a jeho okolí jsou domovem bohaté a různorodé divoké zvěře. Na březích jezera jsou vzácně vidět sloni, buvoli a žirafy, kteří přicházejí se napít. Mezi dalšími druhy zvířat, které můžete potkat při procházce kolem jezera, jsou buvoli mořští, zebry, impaly a antilopy Thomsonovy. Pro milovníky ptactva je Naivasha Lake rájem, protože na březích jezera a v přilehlých mokřadech se nachází více než 400 druhů ptáků, včetně plameňáků růžových, pelikánů, gypsových volavek a mnoha dalších.

Jestliže plánujete navštívit Naivasha Lake, není nic lepšího než vydat se na nezapomenutelnou plavbu po jezeře. Projíždět se po hladině jezera vám umožní vstoupit do útočiště těchto neuvěřitelných zvířat a ptáků a poznat jejich přírodní prostředí. Pro ty, kteří se chtějí dostat blíže k přírodě, je k dispozici i možnost kajakování a windsurfingu. Takto můžete blíže poznat toto nádherné jezero a vychutnat si neuvěřitelně klidnou atmosféru, která vás obklopuje.

Kromě pozorování zvířat a vodních aktivit můžete také navštívit Hells Gate Národní park, který se nachází nedaleko jezera. Park nabízí nádherné pohledy na sopky, rokle a geotermální jevy. Peší turistika a cyklovýlety jsou v parku velmi oblíbené, díky nimž si můžete vychutnat úchvatnou přírodu a fascinující krajiny.

Naivasha Lake je nejen rájem pro cestovatele, ale také pro milovníky přírody a fotografie. Toto jezero a jeho okolí poskytuje nespočet příležitostí pro focení a zachycení obrazových záberů, které vám navždy utkví v paměti.

Takže pokud hledáte letenku do fascinujícího jezerního ráje, Naivasha Lake v Keni je tu pro vás. Připravte se na jedinečnou zkušenost, která vám nabídne neopakovatelné okamžiky v kontaktu s africkou přírodou a zvířaty. Naivasha Lake vás přivítá svými úchvatnými krajinami a ochotně vám naservíruje nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Keňa Naivasha Lake


Lake Naivasha je krásný sladkovodní jezero nacházející se v Keni, které je oblíbené jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Vzhledem k tomu, že jezero je velké a má mnoho malebných pláží, nabízí mnoho možností ubytování. Zde jsou některé z nejlepších možností, které si můžete pro svůj pobyt na Lake Naivasha zvolit.

1. Sopa Lodge

Sopa Lodge je luxusní hotelový komplex na břehu Lake Naivasha, který nabízí nádherný výhled na okolní krajiny. Hotel má mnoho pokojů, z nichž mnohé mají vlastní balkon nebo terasu, odkud můžete pozorovat ptáky a jinou místní faunu. Kromě toho má Sopa Lodge také bary a bazény a turistické aktivity, jako jsou safari, pěší túry nebo jízda na koni.

2. Lake Naivasha Country Club

Lake Naivasha Country Club je krásný hotel s pergolou, který je skutečným rájem pro milovníky přírody. Hotel nabízí výhled na jezero a zahrnuje několik vil s výhledem na zahradu. Tyto vily se hodí pro rodiny nebo skupiny turistů, kteří chtějí mít své soukromí. Kromě toho má hotel také krytý bazén, golfovým hřiště a nádherně upravené zahrady.

3. Enashipai Resort & Spa

Enashipai Resort & Spa je luxusní hotel a wellness centrum v centru kenyského jezera Naivasha. Resort nabízí mnoho příležitostí k relaxaci a zábavě, včetně bazénu, golfového hřiště, masáží a dalších wellness procedur. Navíc má hotel také vynikající restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční kuchyni nebo další mezinárodní speciality.

4. Olerai House

Olerai House je stylový hotel s pohodlnými a dobře vybavenými pokoji. Hotel se nachází na břehu jezera a nabízí návštěvníkům klid a přímý kontakt s přírodou. Hotel také nabízí osobní průvodce, kteří vás provedou okolo okolních kopců.

5. Lake Naivasha Simba Lodge

Lake Naivasha Simba Lodge je krásný a pohodlný hotel, který je ideální pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Tento hotel má pohodlné pokoje s výhledem na okolní krajiny, včetně jezera. Kromě toho je zde také restaurace a bazén.

V Lake Naivasha najdete mnoho dalších skvělých možností ubytování, jedno je však jisté – kdekoliv se rozhodnete zůstat, budete mít kolem sebe překrásnou přírodu a mnoho aktivit a atrakcí, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z Keňského jezera Naivasha.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky