Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kazachstán Kolsai Lakes

Ubytování Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je zemí s bohatou přírodou a jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních záznamů jsou Kolsai jezera. Nacházejí se na východě země, v pohoří Tian Shan, nedaleko hranic s Kyrgyzstánem.

Kazachstán je obecně znám svou rozsáhlou stepí a pouští, ale Kolsai jezera nabízejí návštěvníkům krásný přírodní kontrast. Jezera jsou tři - Kolsai první, druhé a třetí. První jezero se nachází asi 1 800 metrů nad mořem a je největším z celého komplexu. Druhé jezero je vzdáleno přibližně sedm kilometrů od prvního jezera a dosahuje výšky 2 250 metrů. Třetí jezero je nejmenší a nachází se ve výšce téměř 2 800 metrů.

Kromě panoramatického výhledu na okolní hory a lesy nabízejí Kolsai jezera také ideální podmínky pro turistiku a rybolov. Turisté mohou vychutnat výlety do okolních hor, včetně národního parku Kolsay-Kөl, který leží v těsné blízkosti jezer. Tam si mohou vychutnat procházky po horských stezkách a obdivovat mnoho druhů flóry a fauny, které obývají tuto oblast. Mezi ně patří vzácné druhy květin a zvířat, jako jsou medvědi, vlci, lišky a sokoli.

Rybolov je další populární aktivitou na Kolsai jezerech. Jezero je domovem mnoha druhů ryb, včetně pstruhů, ježků a karasů. Návštěvníci se mohou vydat na rybářské výlety s místními průvodci a užít si klidného odpočinku u vody a snadno se dostat k jedinečnému zážitku.

Pokud si turisté přejí zůstat v této oblasti na delší dobu, mohou si pronajmout ubytování v okolních horských chatách a penzionech. Tyto zařízení jsou dobře vybaveny a nabízejí pohodlné ubytování pro turisty, kteří si chtějí užít přírodního prostředí.

Kolsai jezera jsou dosud poměrně nedotčeným turistickým cílem, což znamená, že návštěvníci se mohou těšit na klidné a nerušené prostředí. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným turistickým atrakcím a strávit čas v přírodě, jsou Kolsai jezera perfektním místem k návštěvě.

Navštěvování Kolsai jezer v Kazachstánu je nepopiratelným zážitkem pro přírodní nadšence a cestovatele. Tato nádherná a malebná místa nabízejí výjimečný pohled do přírodního bohatství Kazachstánu a jsou pro každého turistu nezapomenutelnou zkušeností.


Dovolená Kazachstán Kolsai Lakes


V Kazachstánu se nachází mnoho krásných a nedotčených přírodních rezervací a území, které těžko najdeme kdekoli jinde v Evropě. Jedním z těchto míst jsou Kolsai Lakes, které se nachází v jihovýchodní části Kazachstánu v oblasti Almaty. Pokud máte rádi přírodu a chcete navštívit něco mimořádného, Kolsai Lakes budou určitě tím pravým místem pro vaši dovolenou.

Kolsai Lakes jsou tři jezera navzájem spojená řekou Kolsai. Voda v jezerech je krásně azurová a čistá, okolní hory poskytují nejen nádherné výhledy, ale také dávají prostor pro většinu zdejších aktivit. Jezera se nacházejí v nadmořské výšce 1 700 až 2 800 metrů nad mořem. První Kolsai jezero je nejsnazší a nejčastěji navštěvované, druhé Kolsai jezero vyžaduje trochu náročnější pěší túru a třetí Kaindy Lake je přístupné pouze po silnici.

Nejlepší čas na návštěvu Kolsai Lakes je v letních měsících od června do září, kdy jsou teploty příjemné a kvetou zdejší louky plné květin. Mezi populární aktivity patří pěší túry, horská kola, rybaření a vodní sporty na jezeře. V létě lze zde taktéž tábořit a užívat si krásy okolní přírody.

V okolí Kolsai Lakes najdete mnoho horských turistických stezek, z nichž některé vedou až k divokým říčkám na konci kaňonů. Některé trasy vedou i k místům s vysokým vodopádem, odkud můžete nejen pozorovat panoramatický výhled, ale také si užít osvěžující ochlazení. Kolsai Lakes jsou tedy ideálním místem pro aktivní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kazachstánu, určitě byste neměli vynechat Kolsai Lakes. Kromě krásných výhledů a neopakovatelného přírodního zážitku zde najdete také vynikající možnosti pro odpočinek a sportovní aktivity. V Kolsai Lakes se můžete naplno těšit krásám tohoto malého koutku Kazachstánu a odejít zde s nezapomenutelnými zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Kolsai Lakes


1. Jak se dostat k jezeru Kolsai v Kazachstánu?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k jezeru Kolsai, je letecky dojet do Almaty, které je největším městem v Kazachstánu, a odtud pokračovat autobusem nebo taxi.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu jezer Kolsai?
- Nejlepší období pro návštěvu jezer Kolsai je v létě, konkrétně od června do září, kdy je počasí teplé a jezera jsou nejvíce příjemná k prozkoumání.

3. Kde se dá ubytovat v blízkosti jezer Kolsai?
- V blízkosti jezer Kolsai se nachází několik rodinných hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování. Město Saty je nejbližším větším sídlem, kde je možné nalézt různé možnosti ubytování.

4. Jaké aktivity lze vykonávat u jezer Kolsai?
- U jezer Kolsai je možné se věnovat různým aktivitám, například pěší turistice, kempování, rybaření či jízdě na kajaku. Okolní příroda je nádherná a je ideální pro dobrodružné aktivity.

5. Existuje nějaký vstupní poplatek k jezerům Kolsai?
- Ano, pro vstup k jezerům Kolsai je vybírán vstupní poplatek. Aktuální ceny můžete zjistit u místních turistických informačních center.

6. Kolik času je nutné vyhradit pro návštěvu jezer Kolsai?
- Doporučuje se vyhradit minimálně 2-3 dny pro návštěvu jezer Kolsai, abyste měli dostatek času na prozkoumání všech jezer a okolní přírody.

7. Jaká je nejlepší doprava mezi jednotlivými jezery Kolsai?
- Nejlepší způsob, jak se přesouvat mezi jednotlivými jezery Kolsai, je pěšky. Existují vyznačené turistické stezky, které vedou z jednoho jezera na druhé.

8. Jsou jezera Kolsai vhodná k plavání?
- Ano, jezera Kolsai jsou vhodná k plavání, ale voda je poměrně chladná, zejména na začátku léta. Doporučuje se plavat v adekvátním vybavení.

9. Existují veřejné toalety a zázemí u jezer Kolsai?
- U jezer Kolsai se nachází několik veřejných toalet a zázemí pro turisty, ale na některých místech může být omezená dostupnost. Doporučuje se mít s sebou vlastní hygienické potřeby.

10. Jaké jsou místní předpisy pro ochranu přírody u jezer Kolsai?
- Při návštěvě jezer Kolsai je důležité dbát na ochranu přírody a dodržovat místní předpisy. Je zakázáno odhazovat odpadky a poškozovat okolní přírodu. Mějte respekt k životnímu prostředí a zachovejte čistotu.


Letenka Kazachstán Kolsai Lakes


Kazachstán je jednou z těch zemí, které stále ještě zůstávají skrytým pokladem cestovatelů. A jednou z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací v této zemi jsou jezera Kolsai.

Letenky do Kazachstánu se mohou zdát jako neobvyklá volba pro mnoho cestovatelů, kteří se obvykle soustřeďují na populárnější destinace. Avšak ti, kteří se odhodlají navštívit Kolsai Lakes, se nebudou litovat.

Kolsai Lakes byla kdysi zahrnuta mrazem a velkými ledovými masami během poslední doby ledové. Toto přírodní zázrak se nachází v severní části pohoří Tian Shan, nedaleko hranic s Kyrgyzstánem. Jeho tři jezera jsou obklopena kopci a horami a nabízejí nádherné výhledy a téměř nedotčenou přírodu.

První jezero, nazývané Kolsai I, je největší z celého komplexu. Jeho voda je průzračně modrá a září jako drahokam na slunci. Okolní kopce jsou pokryty hustými lesy a příroda je tu divoká a nezávislá. Tady můžete plavat, rybařit nebo jen relaxovat na břehu a obdivovat krásu přírody.

Druhé jezero, Kolsai II, je trochu menší, ale stále stejně působivé. Nachází se ve vzdálenosti necelého kilometru od prvního jezera a je obklopeno horskými vrcholy. Tady se můžete vydat na krátký trek k jezeru i po okolních kopcih a vychutnat si neuvěřitelné výhledy.

Poslední, třetí jezero Kolsai III, je nejvzdálenější a jeho cesta je poněkud náročnější. Ale všechno úsilí bude odměněno, protože toto jezero je opravdu nejvíce neporušené a klidné. Její voda je tak čistá, že je vidět až na dno. Kromě toho můžete na tomto jezeře potkat i místní stádo koní, které se zde pasou.

Pokud si zakoupíte letenku do Kazachstánu a rozhodnete se navštívit Kolsai Lakes, měli byste také zvážit výlet do okolních oblastí. Například město Almaty je ideálním výchozím bodem, který nabízí moderní infrastrukturu, ale stále si udržuje půvab staré sovětské éry.

Nabídka letenek do Kazachstánu je stále ještě poměrně omezená, ale s rostoucím zájmem o tuto zemi se to může brzy změnit. Pokud hledáte dobrodružství a únik od typických turistických tras, letenka na Kolsai Lakes by mohla být pro vás to pravé. Tato odlehlá a krásná destinace vás ohromí svou divokou přírodou a naplní vaše srdce radostí a úžasem.


Počasí Kazachstán Kolsai Lakes


Kolsai Lakes je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních lokalit v Kazachstánu. Nachází se východně od města Almaty a představuje skutečný ráj pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Kolsai Lakes se skládá ze tří jezer, která se nacházejí v horách severně od pohoří Tian Shan. První jezero, známé jako Kolsai 1, je snadno dostupné a nabízí návštěvníkům úžasný výhled na okolní krajinu. Druhé a třetí jezero, Kolsai 2 a Kolsai 3, jsou méně přístupná a vyžadují delší a náročnější trek. Každé jezero má svou vlastní specifickou krásu a nabízí možnost rybaření, kajakářství a turistiky.

Co se týče počasí, Kolsai Lakes leží ve vysokohorské oblasti, což znamená, že počasí je velmi proměnlivé a nevyzpytatelné. Letní měsíce červen až srpen jsou obecně nejsušší a nejteplejší, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Nicméně, pokud chcete navštívit jezera během těchto měsíců, měli byste si být vědomi možnosti přívalových dešťů a bouřek.

Podzim (září a říjen) je také populárním obdobím návštěvy Kolsai Lakes. Teploty se postupně snižují a pohybují se kolem 15-20 °C. Toto období je také charakteristické pestrou paletou podzimních barev a nabízí nádherné scenérie pro fotografy a milovníky přírody.

Zima (listopad až březen) je obdobím nejnižších teplot v Kazachstánu. V Kolsai Lakes může teplota klesnout až na -20 °C a jezero se může zcela zmrznout. Toto období je ideální pro milovníky zimních sportů, jako je například lyžování nebo skialpinismus. Nicméně, kvůli obtížnějšímu přístupu a náročným podmínkám je třeba být připraven na extrémní podmínky a dodržování bezpečnostních opatření.

Jaro (duben a květen) je obdobím probouzení přírody a nového života v Kolsai Lakes. Teploty se zvyšují a pohybují se kolem 10-15 °C. V této době je jezero opět přístupné a nabízí nádherný kontrast mezi sněhem na horách a rozkvetlou přírodou.

Bez ohledu na roční období je vždy důležité si před návštěvou Kolsai Lakes zkontrolovat předpověď počasí a obléknout se vhodně. Hory mají také své vlastní mikroklima, takže se mohou rychle změnit podmínky. Při plánování vaší cesty se proto obraťte na místní průvodce nebo turistické centrum, kteří vám poskytnou nejaktuálnější informace a tipy pro vaši návštěvu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky