Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Katar Museum of Islamic Art

Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Museum of Islamic Art


1) Jaké jsou otevírací doby muzea?
Otevřeno je v neděli, pondělí, středu a čtvrtek od 10:30 do 17:30, v pátek od 14:00 do 20:00 a v sobotu od 12:00 do 18:00.

2) Kolik stojí vstupné do muzea?
Vstupné pro dospělé je 50 katarských riyálů (cca 375 Kč), studenti a důchodci mají zvýhodněné vstupné za 25 (cca 190 Kč) katarských riyálů.

3) Kde se muzeum nachází?
Muzeum se nachází v centru Dauhá, v blízkosti Corniche promenády.

4) Co je k vidění v muzeu?
Muzeum nabízí jednu z nejvýznamnějších sbírek islámského umění na světě. Návštěvníci mohou vidět klenotnice, keramiku, řemeslné výrobky, šperky, textil a mnoho dalších exponátů.

5) Je nutné předem rezervovat vstupenky?
Vstupenky není nutné předem rezervovat, lze je zakoupit na místě v pokladně.

6) Existují nějaké omezení pro fotografování?
Fotografování je povoleno pouze v určených částech muzea a samostatné bleskové světlo není povoleno.

7) Nabízí muzeum prohlídky v anglickém jazyce?
Ano, muzeum nabízí prohlídky s průvodcem v angličtině dvakrát denně od neděle do čtvrtka.

8) Existuje nějaká omezení pro návštěvu muzea kvůli oblečení?
Návštěvníci by měli být vhodně oblečeni pro návštěvu muzea a není povoleno nošení krátkých šortek či topů bez rukávů.

9) Nabízí muzeum parkování pro návštěvníky?
Ano, muzeum nabízí parkoviště pro návštěvníky.

10) Je možné v muzeu najít občerstvení?
Ano, muzeum má několik občerstvení, včetně kavárny s výhledem na Dauháský záliv.


Letenka Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art se nachází v Dauhá, hlavním městě Kataru, a je považován za jedno z nejvýznamnějších muzeí islámského umění na světě. Jeho elegance a umístění na umělém ostrově u pobřeží Kataru ho činí nezapomenutelným místem jak pro mezinárodní, tak i místní návštěvníky.

Museum of Islamic Art bylo otevřeno v listopadu 2008 a je domovem nad 14 000 uměleckých děl, která pocházejí z více než tisíce let islámské historie. Muzeum je umístěno v impozantní budově navržené světově proslulým architektem, I. M. Pei. Jeho architektonický styl kombinuje tradiční prvky arabského designu s moderními liniemi, čímž vytváří nejenom nádhernou stavbu, ale také dokonalé prostředí pro prezentaci sbírek islámského umění.

Expozice muzea je rozdělena do tří podlaží, přičemž každé poskytuje jedinečný pohled na různé aspekty islámské kultury a umění. Návštěvníci zde naleznou rozmanité artefakty, jako jsou cenné keramiky, peržské koberce, islámské malby, kaligrafie, sochy i šperky. Některá umělecká díla zahrnují drahokamy, drahé kovy a vzácné dřevo, které zdobí například nádherné truhly a nádobí. Všechny tyto předměty jsou pečlivě uspořádány a prezentovány tak, aby návštěvníci mohli ocenit krásu a bohatství islámského uměleckého dědictví.

V muzeu se nenacházejí pouze sbírky uměleckých děl, ale také knihovna, která obsahuje tisíce knih, rukopisů a dokumentů týkajících se islámského umění, historie, náboženství a kultury. Tato knihovna je cenným zdrojem informací pro badatele, studenty a všechny, kteří mají zájem se dozvědět více o islámské kultuře a umění.

Ať už jste milovník umění nebo historie, nebo jednoduše hledáte inspiraci, Katar Museum of Islamic Art je vynikajícím místem pro vaši návštěvu. Vstup do muzea je zdarma a turisté z celého světa přicházejí obdivovat krásu a rozmanitost islámského umění. Samotná budova muzea je také výjimečnou atrakcí, která stojí za vidění.

Katar Museum of Islamic Art je zároveň symbolem kulturního bohatství tohoto malého země s obrovskou historií a tradicemi. Je to místo, kde návštěvníci mohou zažít jedinečnou kombinaci minulosti a současnosti, tradice a inovace. Pokud máte příležitost navštívit Katar, nikdy nezapomeňte zahrnout toto úžasné muzeum na svůj itinerář.


Počasí Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art přístupné na https://www.qm.org.qa/en/project/museum-islamic-art

Katar Museum of Islamic Art se nachází na nábřeží Doha Corniche v Kataru. Jedná se o nejlepší muzeum islámského umění na světě, které bylo otevřeno pro veřejnost v roce 2008.

Počasí v Kataru je typické pro oblast Perského zálivu, s vysokými teplotami a malým množstvím srážek. Letní teploty se pohybují kolem 40 °C a v zimě se snižují na 20-25 °C. Výhodou návštěvy Kataru v zimě je tedy mnohem příjemnější klima pro turisty.

Když se podíváme na budovu muzea, zaujme nás moderní architektura ve tvaru kónického vázu, který je inspirován tradiční keramikou islámských zemí. Budova vyniká především hlavní vstupní halou, která se svým mramorovým schodištěm a mohutnými sloupy z červeného italského travertinu návštěvníka ohromí.

Muzeum nabízí výstavu islámského umění z vážení sběrateli umění Dr. Sheikh Hassan Bin Mohammed Bin Ali Al Thani a prezentuje některé z nejkrásnějších artefaktů ze zlatých časů islámu a také základní principy islámské kultury.

Své návštěvníky tedy přivítá nejen s bohatou sbírkou uměleckých děl, ale také s dějinami islámu od příchodu proroka Muhammada v roce 610 n.l. až po 19. století. To vše prezentováno prostřednictvím interaktivních výstav a multimediálních prezentací.

Katar Museum of Islamic Art je bezesporu jedním z nejlepších muzeí v regionu, což je díky jeho vynikající sbírce i originálně navržené architektuře. V každém případě je to místo, které by měl vidět každý, kdo se nachází v Kataru.


Dovolená Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art je jedním z nejvýznamnějších muzeí islámského umění na světě. Nachází se v katarském hlavním městě Dauhá a patří mezi hlavní turistické atrakce této země.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a bylo navrženo architektem I. M. Pei. Stavba budovy samotné je přitom fenomenální a stojí za prozkoumání. Jedná se o moderní stavbu, která využívá tradičních prvků islámské architektury. Z venku je možné obdivovat jeho impozantní fasádu, která je vyrobená z bílého mramoru a vytváří úchvatný kontrast s modrou barvou moře, na které muzeum stojí.

Muzeum samotné má výstavní prostory rozložené na třech podlažích. Jeho sbírka zahrnuje umělecká díla z celého islámského světa, počínaje 7. stoletím a konče 19. stoletím. Mezi vystavenými předměty je možné nalézt keramiku, textilie, nábytky, sklo, zbraně a další předměty každodenního použití, které byly vyrobeny v různých částech islámského světa.

Návštěvníci mají možnost procházet jednotlivými výstavními síněmi, které nabízejí pohled na krásu a bohatství islámského umění. Jeden z nejvýznamnějších exponátů je nádhera proslulého marockého karafátu z 14. století. Tento karafát je vyrobený z cínu a pokrytý vrstvou zlata a zdobený diamanty a perletí. Je to jeden z nejvzácnějších a nejlépe vybavených karafátů na světě.

Dalšími významnými exponáty jsou například výšivky z osmanské říše, perské miniaturní malby, misky z islámského Egypta a mnoho dalších. Každý exponát je pečlivě umístěn a je doplněn informačními tabulkami, které nabízejí bližší pohled na historii a význam daného předmětu.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět ještě více o uměleckých dílech, je k dispozici rovněž knihovna. Zde je možné studovat různé publikace, které se zaměřují na islámské umění a historii.

Katar Museum of Islamic Art je opravdu jedinečným místem, které přináší návštěvníkům fascinující pohled na bohatství a rozmanitost islámského umění. Jeho umístění poblíž pobřeží dává návštěvníkům skvělou příležitost prozkoumat i krásu perského zálivu. Pokud se vydáte na dovolenou do Kataru, nezapomeňte navštívit toto muzeum, které vás zcela jistě nadchne svou krásou a bohatou sbírkou.


Ubytování Katar Museum of Islamic Art


V Kataru se nachází ohromující muzeum islámského umění, které je známé jako Museum of Islamic Art. Toto architektonické mistrovské dílo je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě, které se specializuje na umělecká díla z islámského světa.

Katar Museum of Islamic Art je situován na uměle vytvořeném poloostrově v zálivu Doha. Jeho majestátní stavba je dílem renomovaného architekta I. M. Peiho, který toto muzeum navrhl ve spolupráci s místními architekty. Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a od té doby se stalo jednou z nejnavštěvovanějších kulturních atrakcí v zemi.

Pevnostně vyhlížející stavba na břehu zálivu je samotná uměleckým dílem. Je postavena z bílého mramoru a připomíná architekturu z islámského období. Moderní prvky jsou promíchány s tradičními arabskými prvky, čímž je vytvořen jedinečný vizuální zážitek. Budova je nápadná svou minimalistickou elegancí, která dokonale kontrastuje s bohatstvím uměleckých děl uvnitř.

Samotné muzeum obsahuje více než 1400 let staré umělecké předměty pocházející z islámského světa. Součástí sbírek jsou drahé koberce, zlaté šperky, keramika, rukopisy a další umělecké předměty. Každý kousek v muzeu je pečlivě vybrán a vystaven tak, aby podtrhoval své umělecké kvality. Návštěvníci mají možnost obdivovat mistrovská díla ze zemí jako Egypt, Írán, Turecko, Indie nebo Španělsko.

Expozice muzea jsou rozděleny do tématických prostorů, které návštěvníkům umožňují prozkoumat různé aspekty islámského umění a kultury. Muzeum také nabízí různé edukační programy, workshopy a přednášky, které si kládou za cíl zvýšit povědomí o umění a bohaté historii islámu.

Kromě toho, že je Museum of Islamic Art světoznámou turistickou atrakcí, přitahuje také místní komunitu, která sem chodí hledat klid a inspiraci. Muzeum je vybaveno také kavárnou a restaurací, které nabízejí návštěvníkům možnost relaxace a občerstvení při obdivování uměleckých děl.

V neposlední řadě, Museum of Islamic Art hraje také důležitou kulturní roli pro Katar. Vedle výstav a programů muzeum spolupracuje s dalšími institucemi s cílem propagace umění a kulturního dědictví Kataru. Je to důkazem toho, že muzeum není jen pasivním průvodcem historií, ale aktivním aktérem v kulturním dění země.

Katar Museum of Islamic Art je proto jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě a must-see pro každého milovníka umění a historie. Jeho architektura, umělecké sbírky a kulturní angažovanost ho činí jedinečným místem, které stojí za to navštívit.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky