Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kanada Magdalen Islands

Počasí Kanada Magdalen Islands


Magdalen Islands, známé také jako Les Îles-de-la-Madeleine, jsou souostrovím nacházejícím se v zálivu Saint Lawrence v provincii Québec v Kanadě. Tento malebný ostrovní ráj je oblíbený turistickým cílem díky svému unikátnímu přírodnímu prostředí a atraktivnímu životnímu stylu.

Jednou z nejvýznamnějších determinant kanadských Magdalen Islands je jejich klima a počasí. Toto souostroví leží v oblasti studeného oceánského klimatu, což znamená, že zde vládne chladné a vlhké počasí se změnlivými podmínkami během roku.

Léto na Magdalen Islands je příjemné, ale relativně chladné. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 20 °C. Vzhledem k tomu, že ostrovy leží východně od pevninského Québecu, dochází zde často k silnému větru, který ovlivňuje vnímání teploty. Návštěvníci by měli být připraveni oblečení s dlouhými rukávy a lehkým nepromokavým oblečením.

Podzim na Magdalen Islands je obdobím, kdy se začíná projevovat chladnější počasí. Teploty klesají na průměrných 10 °C a noci mohou být chladné. To je také období, kdy se začínají objevovat bouřlivé počasí. Návštěvníci v této době by měli být připraveni na dešťové přeháňky a sníh je možný již ke konci podzimu.

Zima na Magdalen Islands je typická chladným a sněhovým počasím. Teploty v průměru dosahují -10 °C, ale mohou klesnout ještě níže během silných mrazů. Velkou výzvou pro obyvatele i návštěvníky je v této době odolávat studeným větrům. Výhodou zimy na Magdalen Islands je krása, kterou tato přírodně bohatá oblast nabízí. Ledová pokrývka na plážích a horský západ slunce poskytuje úchvatné pohledy.

Jaro na Magdalen Islands znamená probuzení přírody. Teploty začínají stoupat na průměrných 10 °C a turisté se mohou těšit na nádhernou květinovou sezónu, která začíná v květnu a pokračuje až do června. Jaro je také obdobím, kdy se začíná zlepšovat počasí a slunce se častěji objevuje.

Celkově lze říci, že počasí na Magdalen Islands je velmi proměnlivé a může se rychle měnit. Je důležité být připraven na různé podmínky a vhodně se oblékat. Bez ohledu na to, kterou roční dobu si zvolíte pro návštěvu, Magdalen Islands vás určitě ohromí svou přírodní krásou a nezapomenutelnými zážitky.


Ubytování Kanada Magdalen Islands


Pokud hledáte nevšední zážitek během svého cestování, určitě byste měli navštívit ostrovy Magdalen, které se nachází v Quebecu v Kanadě. Tyto ostrovy jsou tvořeny půl tuctem menších ostrovů, které jsou obklopeny vodami Atlantského oceánu.

Pokud se rozhodnete navštívit Magdalen Islands, nebudete určitě litovat. Tento klenot v Quebecké provincii nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí, jak si užít přírodu, zvířata a kulturní zážitky.

Ubytování na Magdalen Islands

Existuje mnoho možností ubytování a výběr záleží na Vašem rozpočtu a požadavcích. Na ostrovech jsou k dispozici hotely, motely a apartmány, které je možné rezervovat předem.

Pokud hledáte něco nezužitkovanějšího, můžete zkusit kempování na Magdalen Islands. Existují zde kempy, které jsou umístěné v okolí nejkrásnějších pláží ostrovů, jako například Havre Aubert Beach. Kempování vás bude stát mnohem méně než každý jiný druh ubytování, a navíc si můžete vychutnat krásy ostrovů při pobytu přímo pod širým nebem.

Další variantou je pronájem bytu nebo domu. Tyto možnosti ubytování vám nabídnou soukromí, pohodlí a zároveň i možnost si uvařit vlastní jídlo a ušetřit trochu peněz.

Co dělat na Magdalen Islands

Magdalen Islands nabízí mnoho aktivit, které si můžete užít během vašeho pobytu. Začněte tím, že si procházíte překrásné pláže a užíváte si sluneční paprsky a čistý vzduch. Můžete se také vydat na vodácké túry okolo ostrovů nebo si pronajmout kajak, abyste si užili krásy pobřeží z jiné perspektivy.

Pokud jste milovníky přírody, můžete si užít pozorování ptáků nebo se vydat na rybolov. Tito ostrovy jsou bohaté na ryby, tak je možné chytit několik ryb a později si je uvařit.

Navštivte také Kulturní centrum Les Pas Perdus, kde si můžete projít expozici o umění a kultuře Magdalen Islands a naučit se více o jejich historii. Pro zajímavé zážitky můžete také navštívit místní zemědělce nebo umělce nebo si prohlédnout místní trhy, kde se prodávají čerstvé produkty a řemesla.

Výlet na Magdalen Islands je nezapomenutelný zážitek, který uchováte v paměti navždy. Je to perfektní destinace pro milovníky přírody a historie, ale samozřejmě může být i štědrovým útočištěm pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si nějaký klidný čas.


Dovolená Kanada Magdalen Islands


Letošní dovolenou jsem si naplánoval/a na Kanadské ostrovy Magdalen. Tyto ostrovy jsou mezi turisty méně známé, avšak rozhodně stojí za návštěvu. Nacházejí se v Atlantiku, přibližně 100 km východně od pevninské Kanady a jsou tvořeny 12 hlavními a několika menšími ostrovy.

Před cestou jsem si na internetu zjistil/a, že ostrovy jsou nejvíce navštěvované v období letních prázdnin, takže jsem si zajistil/a ubytování s dostatečným předstihem. Volba ubytování na ostrovech je obsáhlá - od kempů až po luxusní hotely. Já jsem se rozhodl/a pro jednoduchou chatu s kuchyňkou a výhledem na moře.

První dojem z ostrovů byl úžasný. Okolo nás se táhnou rozlehlé pláže s bílým pískem a modrou vodou s množstvím vln. Na břehu se nachází skalnaté útesy, na kterých si můžete vychutnat úžasný rozhled na okolí.

Na ostrovech se kromě koupání a slunění můžete věnovat i jiným aktivitám. Nejvíce se zde praktikuje rybaření a kajakářské výlety. Můžete si také půjčit kolo a projet se po krásné národní přírodní rezervaci Forillon. Tuto rezervaci určitě doporučuji, protože nabízí nádherné procházky a úchvatný výhled na okolí.

Ostrov také nabízí různé kulturní akce, jako například festival koňských dostihů, koncerty a tradiční řemesla.

Co se týče jídla, můžete najít typickou kanadskou kuchyni, která kromě jiného zahrnuje jižankanadské speciality jako jsou poutine (horké hranolky s plátky sýra a hustou hnědou omáčkou) nebo sušené maso z soba.

Zprvu mě trochu zaskočilo, že v obchodě nebylo tolik potravin, na které jsem byl/a zvyklý/á, ale brzy jsem se naučil/a, že Kanada má své speciality a určitě stojí za vyzkoušení.

Na závěr bych chtěl/a říct, že Magdalen Islands jsou skvělým místem pro dovolenou. Pokud hledáte unikátní destinaci, která není přelidněná turisty, určitě byste neměli/a váhat. Ostrovy nabízejí krásnou přírodu, kulturní akce a skvělou gastronomii. Určitě nejsem zklamaný/a a někdy bych se rád/a vrátil/a na tyto úchvatné ostrovy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Magdalen Islands


1. Jak se dostanu na Magdalen Islands?

Existují několik možností, jak se dostat na Magdalen Islands. Nejčastěji se sem létá letadlem z Montrealu, Quebec City nebo Gaspé. Další možností je přeplout trajektem z Souris na Prince Edward Island.

2. Jak dlouho trvá let z Montrealu na Magdalen Islands?

Let z Montrealu na Magdalen Islands trvá přibližně 1,5 hodiny.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Magdalen Islands?

Na Magdalen Islands je mnoho aktivit, které můžete podniknout. Mezi nejpopulárnější patří plavání, surfování, kajakování, rybaření, jízda na kole nebo pozorování ptáků. Můžete také navštívit místní památky a muzea, procházet se po plážích nebo ochutnat místní speciality.

4. Kde se dá ubytovat na Magdalen Islands?

Na Magdalen Islands je k dispozici řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

5. Jaké je počasí na Magdalen Islands?

Počasí na Magdalen Islands je ovlivněno Atlantským oceánem, což znamená, že zdejší klima je relativně vlhké a chladnější než na pevninské části Kanady. Teploty v letních měsících se pohybují kolem 20-25 °C, zatímco v zimě může být průměrná teplota -10 až -15 °C.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Magdalen Islands?

Pokud jste občanem země, která má s Kanadou dohodu o bezvízovém styku, nebudete potřebovat vízum k návštěvě Magdalen Islands. Před cestou se však ujistěte, zda splňujete všechny požadavky pro bezvízový styk.

7. Jak mluvit s místními obyvateli?

Ve většině případů se na Magdalen Islands mluví francouzsky. Navzdory tomu většina místních obyvatel rozumí anglicky. Pokud umíte základy francouzštiny, budou místní obyvatelé oceněni, pokud budete s nimi mluvit v jejich mateřském jazyce.

8. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Magdalen Islands?

Nejlepší doba na návštěvu Magdalen Islands je v letních měsících (červen až září), kdy jsou teploty příjemné a možnosti pro venkovní aktivity jsou nejlepší. Během této doby se také koná mnoho kulturních a společenských událostí.

9. Jaké jsou místní speciality a kde je ochutnat?

Na Magdalen Islands můžete ochutnat mnoho místních specialit, jako je čerstvá mořská a říční strava, jatečnictví, sýry, pekařství a místní alkoholické nápoje. Doporučuje se navštívit místní restaurace, jídelny a trhy, abyste ochutnali tyto lahůdky.

10. Jaké jsou nejlepší místa k fotografování na Magdalen Islands?

Magdalen Islands nabízí mnoho fotogenických míst pro nadšené fotografy. Mezi nejlepší patří pláže s bílým pískem, majáky, dramatické útesy, přírodní domy a místní vesnice. Doporučuje se také vyfotografovat západ slunce nad oceánem pro spektakulární snímky.


Letenka Kanada Magdalen Islands


Magdalen Islands – Ostrovský ráj v srdci Kanady

Kanada, známá svou překrásnou přírodou a nepopsatelnou divočinou, skrývá mnoho skrytých pokladů, které stojí za objevení. Jedním z těchto pokladů jsou Magdalen Islands, souostroví ležící na východě Kanady ve vzdálenosti přibližně 215 kilometrů od pobřeží provincie Quebec. Tato odlehlá a malebná destinace láká turisty z celého světa svými nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a výjimečným atmosférickým podmaněním.

Letenky do Magdalen Islands jsou stále oblíbenější, a to díky tomu, že se toto místo stává jednou z nejžhavějších turistických destinací v Kanadě. Zájemci o přírodu, plážové milovníky a dobrodruhy láká jejich neuvěřitelné přírodní scenérie. Souostroví se rozkládá na ploše přibližně 205 kilometrů čtverečních a je tvořeno několika ostrovy, které jsou propojeny malebnými mosty a přívozy.

Jedním z největších lákadel Magdalen Islands jsou jejich pláže. S více než 300 kilometry břehů nabízí tento klenot unikátní příležitosti k relaxaci na písku a koupání v teplém oceánském vodě. Oblast je známa svými prosluněnými dní a je ideálním místem pro opalování, pikniky a vodní aktivity. Místní turistické agentury nabízejí širokou škálu aktivit, jako je šnorchlování, potápění, rybaření a plachtění, které umožňují návštěvníkům co nejlépe využít okouzlující okolní vodní prostředí.

Pro ty, kteří si přejí prozkoumat více než jen pláže, Magdalen Islands nabízí rozmanitou přírodu, která je jedinečná a impozantní. Jedním z nejznámějších míst k návštěvě je ostrov Havre-Aubert. Zde se nachází zničené vraky lodí, které lze spatřit na břehu, což představuje jedinečnou příležitost pro fotografy a milovníky historie. Oblast je také známá svými skalnatými útesy a nádhernými kopcemi, které nabízejí dech beroucí výhledy na okolní krajinu.

Magdalen Islands jsou také bohaté na faunu a flóru. Zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků, včetně papuchalků a albatrosů, kteří si vybrali toto místo jako své hnízdiště. Existuje také mnoho přírodních rezervací, kde návštěvníci mohou pozorovat a dokonce se přiblížit k místním druhům zvířat, jako jsou tuleňové a velryby.

Cestování do Magdalen Islands je nejlépe uskutečnit letecky. Existuje několik leteckých společností, které provozují přímé lety z Montrealu a Québecu, což poskytuje pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat na ostrovy. Díky stále rostoucímu zájmu cestovatelů o toto místo jsou již dostupné dobře přístupné letenky, které umožňují snadnou a pohodlnou cestu.

Magdalen Islands je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají útěk z každodenního života a chtějí objevovat nová místa plná krásy a dobrodružství. S nádhernými plážemi, překrásnou přírodou a unikátními zážitky je tato destinace něco, co by nemělo uniknout žádnému dobrodruhovi. Získejte své letenky do Magdalen Islands dnes a připravte se na nezapomenutelnou cestu, která vás okouzlí a nadchne.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky