Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kamerun Korup National Park

Letenka Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park je jedním z nejvýznamnějších a největších národních parků v Kamerunu. Nachází se v jihozápadní části země a zaujímá plochu přes 1 260 km². Park byl založen v roce 1986 a je od roku 1995 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Korup National Park je jedinečný svou bohatou biodiverzitou a chrání jednu z nejstarších a nejméně zasažených pralesů na světě. Park se nachází na okraji Kongoleského deštného pralesa a je domovem různorodých druhů rostlin a živočichů. V parku bylo identifikováno více než 400 druhů ptáků, 200 druhů motýlů a velké množství vzácných a ohrožených savců, jako jsou gorily, šimpanzi, leopardi, sloni a mnoho dalších.

Právě díky této rozmanitosti přírody se stalo Korup National Park populárním cílem ekoturistiky. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby zažili nezapomenutelné dobrodružství v jednom z nejméně dotčených přírodních prostředí na světě. Existuje zde mnoho trekových tras, které turistům umožňují prozkoumat hluboké lesy, řeky a malebná jezera. Návštěvníci mohou navštívit také místní vesnice a poznat živé tradice a kulturu etnických skupin, které žijí v okolí parku.

Vzhledem k důležitosti ochrany přírody je park plně zainteresován do ekologických programů a snahy o udržitelný rozvoj. Místní obyvatelé jsou aktivně zapojeni do ochranných opatření a ekonomicky profitují z turistického ruchu. V parku existuje také výzkumné středisko, které se zaměřuje na studium flóry a fauny a na nalezení nových způsobů ochrany a udržitelného využívání přírodních zdrojů.

Navštívte Korup National Park je pro milovníky přírody jedinečnou zkušeností. Procházení pralesem, poslouchání zvuků džungle a pozorování vzácných živočichů v jejich přirozeném prostředí je vzrušující a inspirující. Tento park je skutečným pokladem pro Kamerun i pro celý svět a jeho ochrana je zásadní pro zachování biologické rozmanitosti a udržitelného rozvoje regionu.


Počasí Kamerun Korup National Park


Kamerun Korup National Park se nachází v jihozápadní části Kamerunu a je jedním z nejvýznamnějších pralesů v Západní Africe. Park leží v nížinné oblasti u pobřeží Guinejského zálivu a zahrnuje téměř 126 000 hektarů tropického deštného lesa. Je domovem tisíců druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Klimatické podmínky v parku jsou velmi vlhké a tropické. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25 °C a deštivé období trvá přibližně od dubna do listopadu. Největší množství srážek padá během června a září, kdy může být déšť více než 400 mm za měsíc.

Tyto podmínky jsou ideální pro rozvinutí tropického pralesa, který je charakteristický vysokou úrovní biodiverzity a endemických druhů. V parku žijí desítky druhů primátů, jako jsou gorily, šimpanzi a mangabejové. Nacházejí se zde také říční koně, antilopy, kočkovité šelmy a mnoho dalších živočišných druhů.

Z hlediska ochrany přírody se park nachází v obtížné situaci, protože je zde stále vysoká míra nelegální těžby dřeva a pytláctví. Početná místní vesnická společenství jsou závislá na lesích pro své obživy a jsou často zapojena do těchto aktivit. Z tohoto důvodu se park potýká s řadou výzev, aby zajistil udržitelné využívání zdrojů a ochranu unikátní biologické diverzity.

Přes tyto obtíže Kamerun Korup National Park zůstává jedním z nejvýznamnějších ochranných území v Africe a poskytuje domov pro mnoho ohrožených živočišných druhů. Díky úsilí místních a mezinárodních organizací se v parku daří chránit tyto cenné zdroje pro budoucí generace.


Ubytování Kamerun Korup National Park


Korup National Park se nachází v jihozápadní části afrického státu Kamerun a je jedním z největších a nejstarších deštných pralesů na kontinentu. Park je domovem bohaté biodiverzity a poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům rostlin a živočichů, které nelze najít nikde jinde.

Jedinečná kombinace geografických faktorů, jako jsou horské masivy, řeky a mangrovníkové lesy, vytváří ideální podmínky pro různé ekosystémy. Park obklopuje oblast o rozloze přibližně 1 260 km² a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1986.

Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, bude zde pro vás dostatek ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat, včetně kempů, chatek a lodních pobytů.

Jednou z nejoblíbenějších možností je Kemp Korup. Nachází se v srdci parku a nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování ve stanových chatkách. Kemp je zcela ekologicky šetrný a nabízí různé aktivity, které vám umožní objevovat krásy parku, jako je turistika, pozorování ptáků a procházky po stezkách. V kempu také najdete společné sprchy a toalety, včetně možnosti zapůjčení vybavení pro vaše dobrodružství.

Další možností je ubytování v chatech, které jsou diskrétně rozmístěny v okolí parku. Tyto chaty nabízejí komfortnější možnost pro ty, kteří preferují lepší vybavení a soukromí. Všechny chaty mají pohodlná lůžka, vlastní koupelnu a venkovní terasu, kde si můžete užívat krásné výhledy na okolní přírodu. Chataři mají také možnost využít pronájem různého vybavení pro průzkum okolí, stejně jako průvodce, který vám pomůže s objevováním parku.

Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, je tu také možnost ubytování na lodi. Lokální průvodci nabízejí plavby po řekách, které protínají park, a umožňují návštěvníkům objevovat jeho divokou stránku. Kajutové ubytování na lodi je vybaveno veškerým potřebným vybavením a přináší nezapomenutelné zážitky při pozorování zvířat a brouzdání mezi mangrovníkovými lesy.

Korup National Park nenabízí jen úžasné zážitky, ale také možnost přispět k jeho ochraně a udržitelnému turismu. Většina ubytování v parku je provozována místními komunitami, které zde najdou zdroj obživy a mají zájem na udržitelném využívání svých přírodních zdrojů. Vaše návštěva tak pomáhá podporovat místní ekonomiku a ochranu tohoto jedinečného místa.

Korup National Park je opravdu jedinečným místem, které nabízí nezapomenutelné zážitky a velkorysou přírodu. Jeho ubytovací možnosti vám umožní plně prožít tento krásný prostředí a zároveň přispět k jeho ochraně. Navštivte Kamerun a objevte krásy Korup National Parku.


Dovolená Kamerun Korup National Park


Kamerunský Národní park Korup je jedním z nejvýznamnějších přírodních rezervací v západní Africe. Nachází se na jihozápadě Kamerunu a je považován za jeden z nejstarších tropických lesů na světě, který je stále nedotčen lidskou činností. Jeho úžasná biodiverzita a ekosystém jsou přímo ohromující.

Národní park Korup byl vyhlášen přírodní rezervací v roce 1986 a v roce 1992 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Park se rozkládá na ploše přes 1200 čtverečních kilometrů, což z něj činí jednu z nejrozsáhlejších chráněných oblastí v Africe. Jeho hlavní dominantou je tropický deštný les, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Kamerunský národní park Korup je známý svou velkou biodiverzitou. Zjistilo se, že se zde vyskytuje přes 2000 druhů rostlin, více než 300 druhů ptáků, 136 druhů plazů a 68 druhů savců. Mezi ty nejznámější patří hroši, gorily, opice, sloni a vzácné druhy stromů, jako je například kaučukovník africký. Park je také domovem pro ohrožené druhy jako je gorila nížinná a šimpanz nigerijský.

Kromě úchvatné fauny a flóry nabízí Kamerunský národní park Korup také nespočet možností pro ekoturistiku a dovolenou. Návštěvníci parku mohou podniknout procházky s průvodcem, rafting po řece nebo si zahrát golf na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v zemi. Park také poskytuje možnost pozorování zvířat, fotografování a poznávacích výletů do okolních vesnic, kde lze poznat místní kulturu a tradice.

Kromě toho park podporuje výzkum a ochranu životního prostředí prostřednictvím nevládních organizací a úřadů. Je zde také vytvořeno několik programů a projektů zaměřených na trvalou udržitelnost a ochranu přírody. Ochrana a propagace území parku je nesmírně důležitá, aby se zabránilo nelegálnímu kácení stromů a nekontrolovanému lovu, což by vedlo k devastaci a ztrátě biologické rozmanitosti.

Kamerunský národní park Korup je ohromujícím příkladem toho, jak příroda dokáže být všudypřítomná a jedinečná. Jeho krása a biodiverzita si zaslouží ochranu a oceňování nejen ze strany místních obyvatel, ale také ze strany návštěvníků z celého světa. Pokud máte rádi přírodu a cestování, není žádný důvod, proč byste neměli navštívit tento úžasný kus afrického ráje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Korup National Park


1. Co je Korup National Park?

Korup National Park je přírodní rezervace v Kamerunu, která se nachází v jihozápadní části země blízko hranice s Nigérií. Park byl založen v roce 1986 a zahrnuje rozlohu přibližně 1260 km².

2. Jak se dostat do Korup National Park?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Korup National Park, je pomocí místních guideů a turistických agentur. Park je nejlépe přístupný z měst Kumba a Mundemba, která jsou oba vzdáleny přibližně 80 km od parku. K dispozici jsou také lety z Doualy, hlavního města Kamerunu, do Kumba.

3. Jaké druhy zvířat lze v Korup National Park pozorovat?

V Korup National Park lze najít mnoho druhů zvířat, jako jsou šimpanzi, gorily, lamantini, hroši, sloni, buvoli, leopardi a mnoho dalších. Park je také domovem více než 400 druhů ptáků.

4. Je nutné mít před návštěvou Korup National Park očkování?

Před návštěvou Korup National Park vám doporučujeme získat očkování proti žluté zimnici a dalším běžným nemocem v této oblasti. Je také důležité používat repelenty proti hmyzu a chránit se před sluncem.

5. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Korup National Park?

Nejlepší čas na návštěvu Korup National Park je v období sucha, během listopadu až února. V tomto období jsou cesty pro turisty snazší a je možné pozorovat obrovské množství živočichů, kteří hledají vodu a potravu.

6. Jaké aktivity lze v Korup National Park dělat?

V Korup National Park lze dělat různé aktivity, například trekking, pozorování zvířat, potápění v korálových útesech, pozorování ptáků a navštěvování místních vesnic, kde si můžete prohlédnout tradiční kamerunskou kulturu.

7. Lze v Korup National Park ubytovat?

Ano, v Korup National Park je několik možností ubytování, včetně kempování a pobytu v malých chatkách. Většina z nich bývají využívány pomocí místních turistických agentur nebo guideů.

8. Je návštěva Korup National Park bezpečná?

Korup National Park se nachází v oblasti, která se v minulosti setkala s násilím a nestabilitou. Návštěvníci by měli být opatrní a před cestou si zjistit aktuální situaci v této oblasti. Doporučujeme cestovat s místními guidey a turistickými agenturami a informovat se o patřičných bezpečnostních opatřeních.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky