Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Petra

Počasí Jordánsko Petra


Jordánsko je zemí s teplem, suchým klimatem a Petru není výjimkou. Počasí v Petře je převážně slunečné a teplé po většinu roku. Průměrná teplota v Petře se pohybuje mezi 8 až 20 stupni Celsia v zimních měsících a od 20 až 35 stupňů Celsia v letních měsících. Nejteplejší období v Petře je od června do září, ale v tuto dobu by se návštěvníci měli připravit na velmi vysoké teploty a horké počasí.

Během měsíců března až května je v Petře jaro, kdy se ráno a večer teploty mírně snižují. V tuto dobu roku je Petráčané obvykle návštěvníky navštěvujícími turisty, kteří se chtějí vyhnout horkému letnímu počasí.

V létě je v Petře suché a horké počasí, s minimálním množstvím srážek. Návštěvníci by si proto měli vzít v úvahu, že budou potřebovat hodně tekutin a chránit se před sluncem. Nevýhodou návštěvy Petry v tomto období je velký nárůst turistického ruchu.

Podzim v Petře přináší mírné počasí, se slunečnými dny a sníženou vlhkostí. Teploty v této době klesají až na průměrnou teplotu 8 až 26 stupňů Celsia v říjnu.

Zima v Petře může být chladná a vlhká. Srážky v této době roku jsou běžné a teploty se pohybují mezi 7 až 16 stupni Celsia. Většina návštěvníků Petry preferuje návštěvu v zimě kvůli nižšímu počtu turistů a příznivějším cenám ubytování.

Celkově lze říci, že Petru mohou turisté navštívit po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch je stále poměrně nízký. V létě by si turisté měli být vědomi vysokých teplot a v zimě je nutné být připraven na chladné a vlhké počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Petra


1. Jak se dostat do Petra v Jordánsku?
Odpověď: Nejčastěji se do Petry dostaneš letecky do Ammánu nebo Akaby a odtud se můžeš přepravit autobusem nebo taxíkem do Wadi Musa, města ležícího poblíž Petra.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Petry?
Odpověď: Vstupní poplatky do Petry se mohou lišit v závislosti na délce pobytu a typu vstupenky. Pro nejaktuálnější informace navštiv webové stránky oficiálního Petra Visitor Centre.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Petry?
Odpověď: Prohlídka Petry může zabrat celý den, protože je zde mnoho atrakcí a památek k prozkoumání. Doporučuje se vstoupit do Petry brzy ráno, abys měl dostatek času na prohlídku a možnost strávit i celý den v této úžasné historické lokalitě.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Petře?
Odpověď: Nejznámějšími památkami v Petře jsou Tesářská rokle, Pokladnice (Al-Khazneh), divadlo Petra, Hřbitovní komplex, Kláštery vzestupu (Ad-Deir) a mnoho dalších.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Petry?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Petry je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a teploty nejsou tak vysoké jako v létě. Vyhnout by ses měl horkým letním měsícům, kdy mohou teploty přesáhnout 40 stupňů Celsia.

6. Je v Petře možné strávit noc?
Odpověď: Ano, v Petře je možné strávit noc. Existuje několik hotelů a ubytovacích zařízení poblíž vstupu do Petry a ve Wadi Musa. Mnoho turistů také nabízí možnost přenocování v beduínském táboře v poušti.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Petru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak prozkoumat Petru, je pěšky. Existuje mnoho tras a stezek, které tě provedou skrz úžasné skalní útvary, památky a údolí Petry. Můžeš také najmout místního průvodce, který ti poskytne podrobné informace o historii a zajímavostech Petry.

8. Je v Petře bezpečno cestovat?
Odpověď: Většina cestovatelů považuje Jordánsko a Petro za relativně bezpečné místo k návštěvě. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální cestovní varování a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenností v bezpečí a respektování místních zvyklostí a tradic.


Dovolená Jordánsko Petra


Jordánsko je krásná země plná kultury a historie, která láká mnoho cestovatelů a turistů. Vrcholnou atrakcí tohoto nádherného místa je Petra, starobylé město, které bylo vytesáno do žuly skalními řemeslníky před tisíci lety. Tento monumentální komplex je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Jordánsku a již dlouho se těší oblibě mezi milovníky architektury a historie.

Petra se nachází v samém srdci říčního údolí vjižním Jordánsku, asi 250 km od hlavního města Ammánu. Vznikla v 3. století před naším letopočtem a byla opuštěna v 5. století. Byla obnovena a znovuobjevena archeology až v 19. století. Dnes si můžete prohlédnout křižovatku řemeslnické kreativity a unikátní architektury ve formě překrásných budov z vytesaných skal a úzkých údolí. Od roku 1985 je Petra zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Největším a nejmohutnějším národním parkem v Jordánsku, Petra nabízí mnoho různých funkcí. Traduje se, že na návštěvu Petry je třeba si vyhradit celý den, jelikož moc krásných a historických památek je tady k vidění. Jednou z nejznámějších staveb je Urnovec, jejíž fasáda se nám maluje na fotografiích a ve videích, které zná snad každý ze svých počátků na Zemi.

Srpovitý a úzký příjezdový kanál, známý jako Siq, tvoří vstup do města Petra a je to jedno z nejvýznamnějších míst celého komplexu. Toto koryto měří asi 1,2 km a vede k samotnému Um el-Baroud, místu, kde je na konci Siqu. Pokud jste se odvážili projít celou cestu, máte před sebou převážně jen samé překrásné památky, které se postupně rozbíhají na obou stranách Siq.

Petra se ale neomezuje jen na skalní budovy. Překrásná přírodní krajina s korunami palm a jiných rostlin, se jim vytváří unikátní kontrast a uklidňuje turisty při prohlížení této historické lokality. Řada atrakcí v Petře, mimo jiné dobytí kopce, návštěva kostela, nebo exkurze po staré cestě mezi Petrou a Vadi Musa, navodí pocit intuitivní přístupnosti a vzdálenosti v čase, čímž se posouvají hranice tradičních turistických zážitků.

Pro cestovatele, kteří se vydají na dovolenou do Jordánska, bude Petra kouzelnou zastávkou a plně jistě si ji zamilují. Zůstaňme však stále ohleduplní k budovám a životnímu prostředí, abychom této nádherné architektuře a přírodě nezpůsobili škodu. Ať se tedy vaše cesta po Jordánsku zdaří a Petra bude jedním z největších zážitků na celém vašem výletě.


Ubytování Jordánsko Petra


Pokud plánujete návštěvu Jordánska, jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat, je slavný archeologický park Petra. Tento starověký úkryt, vytesaný do skalních stěn, je jedním z největších turistických lákadel v Jordanii a světě. Abyste si zážitek z návštěvy Petra užili naplno, je důležité vybrat si vhodné ubytování poblíž tohoto archeologického zázraku.

Jordánsko nabízí různé možnosti ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po skromné penziony, můžete si vybrat z různých možností. Pokud chcete zažít opravdu autentický dojem z Jordánska, můžete se rozhodnout pro ubytování ve stanech beduínů. Tato tradiční možnost je velmi oblíbená u turistů, kteří chtějí zažít autentickou jordánskou kulturu a zvyky.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusu, jsou k dispozici luxusní hotely v blízkosti Petry. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje, vybavení na nejvyšší úrovni a prvotřídní služby. Většina z nich má také bazény a wellness centra, abyste si po celodenním poznávání Petra mohli odpočinout a relaxovat.

Další možností jsou menší rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí příjemný a přátelský prostředí, často rodinnou atmosféru a uvolněnou atmosféru. Mají také často příjemnou zahradu nebo terasu, kde si můžete vychutnat jídlo nebo pobýt v příjemném prostředí.

Je důležité poznamenat, že nejlepším způsobem, jak se o ubytování v blízkosti Petry dozvědět co nejvíce informací, je prostřednictvím recenzí od ostatních cestovatelů. Mnoho turistů sdílí své zkušenosti a doporučení na různých cestovatelských webech, což může být užitečné při výběru ubytování.

Ať už se rozhodnete pro ubytování ve stanu beduínského tábora, luxusní hotel nebo rodinný penzion, mít základnu poblíž Petra vám umožní plně využít váš čas v této jedinečné lokalitě. Bude to také snazší pro vás, pokud plánujete několik dní atentivních výletů a prozkoumávání samotného Petra.

Jordánsko Petra je fascinujícím místem s bohatou historií a nádhernou přírodou. Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete mít skvělé zážitky a vzpomínky na vaši návštěvu Petry ještě dlouho po návratu domů.


Letenka Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinující země plná kultury, historie a nádhery. V rámci této země se nachází mnoho neuvěřitelných a ohromujících památek, mezi něž patří i město Petra. Toto úžasné město je vytesáno v skalách a díky tomu patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím v celém Jordánsku. Pokud tedy chcete navštívit tuto nádhernou zemi a prozkoumat Petra, potřebujete mít letenku do Jordánska.

Existuje mnoho způsobů, jak získat letenku do Jordánska, ale nejpohodlnější a nejrychlejší způsob je rezervovat letenku online. V dnešní době existuje mnoho webů, které vám umožní rezervovat letenky online a často nabízejí skvělé ceny. Můžete tedy sedět doma, prohlížet si různé možnosti, srovnávat ceny a vybrat si tu nejlepší nabídku.

Letenky do Jordánska jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě. Pokud máte štěstí, můžete najít přímý let do Ammánu, hlavního města Jordánska. Pokud to ale není možné, můžete zvolit let s přestupem. Pokud máte v plánu navštívit Petra, je nejlepší volbou let do města Aqaba, které se nachází v blízkosti této neuvěřitelné památky. Stojí to za to dát si s přáteli či rodinou dohromady a vyrazit společně na neobyčejné dobrodružství.

Kromě návštěvy Petry nabízí Jordánsko mnoho dalších zajímavých míst, jako je mořský park Aqaba, poutní místo na hoře Nebo, nebo královský palác v hlavním městě Ammánu. Navíc vás čekají i báječné zážitky v podobě jordánských trhů, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality a nakoupit různé suvenýry.

Výlet do Jordánska navíc není nijak náročný po finanční stránce. Místní měna, jordánský dinár, je vůči mnoha měnám poměrně levná a většina turistických atrakcí se vejde do rozumného rozpočtu. Pokud chcete ještě více ušetřit, můžete zvolit levné ubytování ve městě, nebo si najmout ubytování přímo v Petře.

Celkově lze říci, že návštěva Jordánska je jedinečný zážitek, který určitě stojí za to. Nikde jinde na světě nenajdete tak mnoho historických památek, společně s nádhernou přírodou a bohatou kulturou, která je typická pro tuto zemi. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku do Jordánska a buďte připraveni na nezapomenutelné dobrodružství, které vás čeká!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky