Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodou a jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v zemi je rezervace St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východě Jihoafrické republiky, v provincii KwaZulu-Natal, a je jedním z devíti světově dědictví UNESCO. Je to přirozené mokřady, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Když se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, najdete zde mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby různých cestovatelů. Od luxusních rekreačních středisek až po útulné rodinné penziony, St. Lucia Wetlands nabízí variety ubytování, které vám umožní plně si užít krásy tohoto místa.

Luxusní rekreační střediska jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát něco více. Tyto střediska nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Můžete se těšit na prostorné pokoje s výhledem na moře nebo mokřady, vlastní bazén a vysoce kvalitní služby. Tato střediska často také nabízejí širokou škálu vyžití, jako jsou plavání s delfíny, vodní sporty a pozorování ptáků.

Pro ty, kteří preferují intimnější a přátelštější atmosféru, jsou tu rodinné penziony a malé hotely. Tyto ubytování často nabízejí pohodlné a útulné pokoje za dostupnější ceny. Majitelé těchto penzionů a hotelů jsou často místní obyvatelé, kteří vám mohou poskytnout cenné informace a tipy na nejlepší místa k návštěvě v této oblasti. Můžete se tedy těšit na osobní přístup a teplou atmosféru.

Klíčovou výhodou ubytování ve St. Lucia Wetlands je jeho blízkost k přírodě a unikátním ekosystémům. Nejbližší pláže jsou vzdáleny pouhých 2 km od rezervace, což vám umožní strávit den na pláži se slunečním zářením a relaxací u oceánu. Můžete také podniknout lodní výlety na jezero St. Lucia, které je domovem mnoha druhů ptáků, krokodýlů a hrochů. Jedinečná flóra a fauna této oblasti udělají z vašeho pobytu ve St. Lucia Wetlands nezapomenutelný zážitek.

V současné době se tato rezervace stala také oblíbeným místem mezi milovníky ekoturistiky. Existují zde různé ekologické provozovny, které nabízejí ubytování ve speciálních chatách nebo kempování v blízkosti mokřadů. Tyto ekologií zaměřená ubytovací zázemí vám umožní lépe poznat a ocenit jedinečnou biodiverzitu této oblasti.

Když plánujete svou cestu do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit rezervaci St. Lucia Wetlands do svého itineráře. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost objevit krásu tohoto místa a přiblížit se k přírodě.


Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací na světě, a jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východním pobřeží země a je jedním z největších pobřežních mokřadů na světě.

St. Lucia Wetlands je domovem rozmanitých ekosystémů, které si získaly status přírodní rezervace a byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Představuje unikátní kombinaci pobřežních lesů, bažin, sladkovodních jezer, mangrovových porostů a pláží, které poskytují útočiště pro řadu vzácných a ohrožených druhů.

V tomto odlehlém ráji můžete pozorovat obrovský výběr divokých zvířat. St. Lucia Wetlands je známé především pro svou populaci lamantinů, také známých jako mořských krav. Tyto přátelské a mírumilovné tvory lákají návštěvníky z celého světa, kteří si chtějí vychutnat unikátní zážitek potápění nebo jízdu na lodi, která jim umožňuje pozorovat tato ohrožená zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kromě lamantinů je St. Lucia Wetlands také domovem mnoha dalších ohrožených druhů, jako jsou želvy, krokodýli, nilští koně, apod. Můžete si vychutnat safari a pozorovat tyto vzácné tvory při jejich denních aktivitách. K vidění jsou také více než 350 druhů ptáků, což činí toto místo rájem pro ornitology.

Aby si návštěvníci mohli co nejvíce užít pobyt v této přírodní rezervaci, je k dispozici centrum pro návštěvníky, kde dostanete informace o rezervaci a možnostech, jak ji prozkoumat. Kromě toho existuje mnoho vyznačených tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi mokřadu a umožní vám objevovat jeho jedinečnost a krásu.

St. Lucia Wetlands je nejen ideální pro příznivce přírody, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout na krásných plážích. Region nabízí neuvěřitelné bílé a písečné pláže s tyrkysově modrými vodami Indického oceánu, které jsou perfektní pro relaxaci a opalování. Můžete si také užít nejrůznější vodní sporty jako potápění, šnorchlování nebo rybaření.

Dovolená v Jihoafrické republice St. Lucia Wetlands je jedinečným zážitkem plným přírodní krásy a vzrušení. Tato oblast vás překvapí svou rozmanitostí a unikátností, ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody. Staňte se součástí tohoto ohromujícího prostředí a objevte skryté poklady Jihoafrické republiky.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands, ležící na východním pobřeží Jižní Afriky, je fascinující destinací, která se pyšní bohatstvím přírodních krás a biodiverzity. Tato oblast, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a dobrodružství v srdci divoké přírody.

St. Lucia Wetlands se rozkládají na rozloze přibližně 332 000 hektarů a tvoří nejen rozsáhlou močálkovou krajinu, ale také jezera, mangrovník a pobřežní lesy. Tato pestrost prostředí umožňuje útočiště pro různé druhy rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené a vzácné. Mezi nejznámější obyvatele této oblasti patří sloni, nosorožci, hroši, krokodýli a různé druhy ptáků.

Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky je bezpochyby prohlídka sladkých vod St. Lucia Estuary, které se rozlévají na ploše 85 km². Turisté mají možnost se vydat na lodní výlety nebo prozkoumávat okolí na kánoích. Během plavby je možné pozorovat vesmírný svět zvířat, jako jsou krokodýli, hroši, vodní ptáci a dokonce i delfíni. Zpátky na pevnině lze pozorovat vzácné druhy opic, jako jsou makak s loupeží zlaté a kolobřík bělochytný.

Další zajímavou aktivitou, kterou St. Lucia Wetlands nabízejí, je safaritou ve vozidlech 4x4. Během tohoto putování návštěvníci mají možnost vidět různé velké savce ve volné přírodě a prozkoumat různé ekosystémy oblasti. Jednou z hlavních atrakcí tohoto zážitku je pozorování slonů, kteří si většinou přicházejí dopřát do místních vodních ploch.

Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a ochotu prozkoumávat oblast na vlastní pěst, St. Lucia Wetlands nabízí širokou síť stezek. Můžete se projít po značených trasách, které vás zavedou do různých částí rezervace a umožní vám objevovat to nejkrásnější a nejpůsobivější prostředí. Během procházky budete mít možnost spatřit mnoho zajímavých druhů ptáků a dalšího drobného živočicha a vtáhnout se do atmosféry divočiny.

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je nejen přírodní rezervace s nepopsatelnou krásou, ale také důležitým ekosystémem, který je třeba chránit a udržovat. Místní vláda a organizace se snaží zabezpečit trvalou udržitelnost tohoto území a zároveň poskytují turistům možnost objevovat a vychutnávat si jeho jedinečnost. Každý návštěvník se musí podřídit pravidlům a etickým zásadám, aby se zajistila ochrana přírodního dědictví, který St. Lucia Wetlands představují.

Pokud se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, určitě nezapomeňte zařadit do svého plánu návštěvu St. Lucia Wetlands. Tato úchvatná lokalita nabízí neuvěřitelně mnoho možností pro pozorování divokého života a prožití nezapomenutelného dobrodružství v přírodě. Avšak nezapomeňte, že návštěva tohoto území přichází s velkou odpovědností a povinností chránit a zachovat jeho jedinečné a ohrožené ekosystémy.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je země, která se pyšní svým krásným a různorodým počasím. Jedním z nejzajímavějších míst v Jihoafrické republice je destinace známá jako St. Lucia Wetlands, která svou přírodní krásou přitahuje turisty z celého světa.

St. Lucia Wetlands je biosférická rezervace nacházející se na východním pobřeží Jihoafrické republiky, ve vzdálenosti přibližně 275 kilometrů od Durbanu. Tato oblast je vyhlášena za své ekosystémy, které zahrnují rozsáhlá sladkovodní jezera, estuáry, mangrovníkové porosty a duny. Jedná se o jedno z největších mokřadů na světě, které je domovem pro mnoho druhů vzácných rostlin a živočichů.

Vzhledem k tomu, že se nachází v tropickém pásmu, má St. Lucia Wetlands velmi příjemné počasí po celý rok. Letní měsíce, které se rozkládají od listopadu do března, jsou mírně vlhké a teplé, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. Srážky jsou v tomto období obvykle dostatečné, což přispívá k zachování místního mokřadního ekosystému a podporuje růst rostlin a vegetace.

Naopak, zimní měsíce, které trvají od června do srpna, jsou suché a chladnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Srážky jsou v této době minimální, což umožňuje turistům vychutnat si slunné a suché dny.

St. Lucia Wetlands je také známá pro svou různorodou faunu, která se vyskytuje v této oblasti. Zde najdeme mimo jiné sloni, žirafy, buvoly, krokodýly, hipopotamy a mnoho druhů ptáků, jako jsou například ibisové, plameňáci, rybáři a pelikáni. Pozorování těchto zvířat je jednou z nejoblíbenějších aktivit mezi návštěvníky.

Pokud chcete navštívit St. Lucia Wetlands a vychutnat si její krásy, ideálním obdobím je období od května do září, které nabízí příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia, a srážky jsou minimální. Toto období je také nejvhodnější pro pozorování volně žijících zvířat, která se potulují mokřady.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Jihoafrické republice, konkrétně v oblasti St. Lucia Wetlands, je příjemné po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto krásnou destinaci navštívit, budete mít příležitost objevit jedinečné přírodní krásy a setkat se s fascinujícími druhy flóry a fauny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je známá svou úchvatnou přírodou a bohatým zvířectvem. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí, které se týkají tohoto místa:

1. Jak se dostanu do Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky do letiště King Shaka International v Durbanu a poté autem na národním parkovišti v St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě je v období od května do září, kdy je suché období a je možné vidět spoustu zvířat.

3. Jaké zvíře je nejčastěji vidět ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Nejčastěji viděným zvířetem je hipopotam.

4. Jaká je cena vstupenky do St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku a státu. Pro dospělého turistu je cena přibližně 150 jihoafrických randů (k roku 2021).

5. Jaké aktivity jsou k dispozici ve St. Lucia Wetlands?
Odpověď: V St. Lucia Wetlands jsou k dispozici různé aktivity, jako je safari na hipopotamy, projížďka lodí po řece, rybaření, procházky po přírodě a potápění.

6. Existují ubytovací možnosti v St. Lucia Wetlands?
Odpověď: Ano, v St. Lucia Wetlands je řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a kempů.

7. Je St. Lucia Wetlands bezpečným místem pro turisty?
Odpověď: Ano, St. Lucia Wetlands je považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a dobře se informovat o aktuálních podmínkách a doporučeních.

8. Je nutné si rezervovat aktivity a ubytování předem?
Odpověď: Je vhodné si rezervovat aktivity a ubytování předem, zejména v nejrušnějších obdobích, aby se zajistilo, že budete mít místo.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jihoafrické republiky St. Lucia Wetlands. V případě dalších otázek se obraťte na místní informační centrum nebo cestovní kancelář.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky