Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jemen Jabal Haraz

Počasí Jemen Jabal Haraz


Jabal Haraz je malebné horské údolí nacházející se v jemenské provincii Hajjah, která leží na severozápadě země. Toto údolí se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem a je obklopeno rozlehlými horami, které dosahují výšky až 3600 metrů.

Klima v údolí Jabal Haraz je typické pro jemenskou vysočinu. V letních měsících zde panuje teplé a suché podnebí s vysokými teplotami dosahujícími až 35 °C. V zimních měsících jsou teploty mírnější, avšak stále poměrně horké kolem 20 °C. Srážky jsou zde velmi omezené a většina z nich spadne v období od listopadu do ledna. Právě díky této kombinaci nízkých srážek a vysokých teplot je Jabal Haraz vhodným místem pro pěstování kávy.

Vzhledem k horské poloze je v Jabal Haraz vzduch čistý a svěží. Pro tuto oblast je charakteristická neuvěřitelná krása přírody. Hory jsou zde pokryty zelenou vegetací v podobě kávovníků, fazolovníku nebo fíkovníků. Rozlehlé plantáže kávovníků vytvářejí nezapomenutelný pohled a uvozují atmosféru míru a klidu.

Navštívit údolí Jabal Haraz je jako otevřít bránu do jiného světa. Turisté se mohou projít po zelených polích kávovníků a obdivovat nádherné výhledy na okolní hory. Tato oblast je také domovem velkého množství ptáků, které zde nacházejí přírodní útočiště, což dělá z Jabal Haraz ideální místo pro milovníky přírody a birdwatching.

Zdejší obyvatelé jsou známi svou pohostinností a vřelým přístupem k návštěvníkům. Místní tradiční vesnice s bílými domky a úzkými uličkami vás přenese do časů minulých. V této oblasti je také možné ochutnat autentickou kávu, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Nicméně, posledních pár let přináší údolí Jabal Haraz nejen turistickou krásu, ale i problémy s povětrnostními jevy. Suché a horké léto, které trvá déle než obvykle, má negativní dopady na pěstování kávy, což je pro místní farmáře a ekonomiku oblasti velký problém. Nedostatek srážek a nadměrné vystavení slunečnímu záření mohou způsobit nižší sklizeň a špatnou kvalitu kávy.

Jabal Haraz je jedním z mnoha míst na světě, které jsou postiženy klimatickými změnami. Je zde důležité sledovat, jak se vývoj počasí bude měnit v následujících letech, abychom mohli vyvinout opatření a pomoci místním komunitám v přizpůsobování se novým podmínkám.

Ačkoli počasí v údolí Jabal Haraz může být náročné, tato oblast stále představuje jedinečnou a krásnou část Jemenu. Její vznešený horský charakter a fascinující krajina si zaslouží naši pozornost a péči. Doufejme, že místní farmáři najdou způsoby, jak se přizpůsobit současnému stavu počasí a že Jabal Haraz bude mít i nadále svůj půvab a magii.


Ubytování Jemen Jabal Haraz


Jabal Haraz je malebné horské údolí, které se nachází v regionu Jemenu. Toto údolí je bohaté na krásnou přírodu, historická místa a tradice. Nabízí také různé možnosti ubytování pro turisty, kteří sem přijíždějí objevovat krásy této oblasti.

Ubytování v oblasti Jabal Haraz je poměrně rozmanité a poskytuje možnosti od jednoduchých a cenově dostupných možností až po luxusní hotely a resorty. Turisté, kteří preferují autentický zážitek, mají možnost ubytovat se v místních domech, které jsou poskytovány jako součást místního programu nazývaného "Homestay". Tato možnost umožňuje turistům poznat místní kulturu, zvyky a gastronomii přímo v rodinném prostředí.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější pobyt, jsou k dispozici různé hotely, penziony a turistické chaty. Tyto zařízení jsou často navrženy tak, aby zapadaly do okolní přírody a nabízely impozantní výhledy na údolí Jabal Haraz. Většina těchto ubytovacích zařízení je vybavena moderními pohodlnostmi a nabízí různé služby, jako jsou restaurace, bazény, wellness centra a možnost organizovat výlety do okolí.

Mezi velmi oblíbenou možností ubytování v této oblasti jsou také kempování a glamping. Vzhledem k nádherné přírodě a odlehlé poloze jsou k dispozici různé kempovací a glampingové resorty s různorodými možnostmi ubytování. Turisté si zde mohou vychutnat atmosféru táboření pod hvězdami a probudit se sám v srdci přírody.

Jedním z důvodů, proč turisté volí Jabal Haraz jako svou destinaci, je jeho blízkost k historickému městu Sanaa, což je hlavní město Jemenu a zároveň světového dědictví UNESCO. Turisté mohou strávit den v Sanaa a navštívit historické památky, jako je například Velká mešita, Staré město, hrady a muzea. Jabal Haraz je ideálním výchozím bodem pro ty, kteří chtějí kombinovat přírodu s kulturou.

Celkově lze říci, že Jabal Haraz nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby a preference různých typů turistů. Bez ohledu na to, zda preferujete autentický zážitek v domácnosti, nebo pohodlí luxusního hotelu, toto údolí v Jemenu má pro každého návštěvníka něco k nabídce. S jeho malebnou krajinou, bohatou historií a pohostinnými lidmi se Jabal Haraz stává stále více oblíbenou destinací mezi turisty.


Dovolená Jemen Jabal Haraz


Jemen je zemí plnou fascinujících a malebných míst, která lákají milovníky dobrodružství a exotiky. Jedním z nejkrásnějších a překvapivých míst, které Jemen nabízí, je region známý jako Jabal Haraz. Tato oblast leží ve vysočině západního Jemenu a láká turisty svými úchvatnými krajinami, malebnými vesnicemi a starobylými památkami.

Jabal Haraz je známý především svými terasovými políčky, která se táhnou podél svahů hor. Tato nádherná krajina je vytvořena místními farmáři, kteří si vydláždili cestu do kopce, aby vytvořili systém korýtka pro zemědělské účely. Políčka jsou obvykle využívána pro pěstování kávy, koření, cereálií a mnoha dalších plodin. Je to jeden z největších systémů teras na světě a místní farmáři se starají o tyto úrodné pozemky již po staletí.

Jednou z nejkrásnějších vesnic v tomto regionu je Manakhah, která se nachází ve výšce přes 2000 metrů nad mořem. Tato tradiční horská vesnice je známá svými starobylými domy se spojitými střechami a úzkými uličkami dlážděnými kameny. Procházka těmito úzkými uličkami vám umožní cestu časem a nechat se unést atmosférou minulosti.

Dalším fascinujícím místem, které lze v tomto regionu najít, je město Shibam. Toto město je často nazýváno "Manhattanem pouště" kvůli jeho výraznému vzezření. Stovky starobylých domů se zde vypínají do výšky a vytvářejí překrásnou a impresivní siluetu. Mnoho z těchto domů je postaveno z hlíny a vápence a pochází z 16. století. V roce 1982 bylo město zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Při návštěvě Jabal Haraz nemůžete vynechat přírodní památku zvanou Wadi Dhar. Tato údolí jsou známá svými zelenými oázami v kontrastu s okolní pouští. Průzkum těchto krásných údolí je zážitkem sám o sobě, včetně návštěvy malebných vesnic a pozorování místních obyvatel při práci na svých farmách. Místní prameny a vodopády vytvářejí nádherné scenérie a dávají vám možnost zažít Jaderné přírodní krásy Jemenu.

Jabal Haraz je unikátním místem na dovolenou, které poskytuje nádherné výhledy, fascinující historii a autentickou jemenskou kulturu. Tato oblast je ideální pro ty, kdo hledají méně zaběhlou turistickou destinaci plnou dobrodružství. Přestože Jemen prošel těžkými časy kvůli politickým a bezpečnostním problémům, region Jabal Haraz je relativně bezpečnou oblastí, vhodnou pro turisty. Než vyrazíte na dovolenou do Jemenu, samozřejmě se ujistěte, že máte platná cestovní pojištění a průvodce, který vám pomůže s organizací vašeho výletu.

V Jemenu je mnoho jiných nádherných míst k objevování, ale Jabal Haraz je určitě jedním z těch, které byste neměli vynechat. Dovolená v této fascinující oblasti nabízí jedinečný pohled do jemenského života, historie a krajiny. Takže pokud hledáte dobrodružství a toužíte po odlišné dovolené mimo tradiční turistické kouty světa, Jabal Haraz by mohl být ideální destinací pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Jabal Haraz


1. Kde se nachází Jemen Jabal Haraz?
Jabal Haraz se nachází v Jemenu, v regionu Haraz, v provincii Mahrajah.

2. Jaký je nejvyšší vrchol v oblasti Jabal Haraz?
Nejvyšší vrchol v Jabal Haraz je Dschabal an-Naby, který dosahuje výšky 3 666 metrů.

3. Jak se dostat do oblasti Jabal Haraz?
Do oblasti Jabal Haraz se lze dostat letecky z hlavního města Sana'a, nebo po silnici z dalších částí Jemenu.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jabal Haraz?
Nejlepší dobou na návštěvu Jabal Haraz je na jaře a na podzim, kdy je teplota příjemná a příroda je nejkrásnější.

5. Co je možné vidět v Jabal Haraz?
V Jabal Haraz můžete vidět krásné horské krajiny, údolí, terasovitá pole, horské vesnice a historická místa jako je například město Manakhah.

6. Jaká je tam teplota?
Teplota v Jabal Haraz se pohybuje mezi 10 až 25 °C, s většími výkyvy v horských oblastech.

7. Je v té oblasti bezpečno?
Bezpečnostní situace v Jemenu je nestabilní a cestování do země se nedoporučuje. Před cestou se doporučuje získat aktuální informace o bezpečnostní situaci.

8. Jaký je tam řeč?
Oficiálním jazykem v Jemenu je arabština.

9. Jak dlouho trvá návštěva Jabal Haraz?
Doba návštěvy Jabal Haraz závisí na zájmech cestovatele. Může trvat několik dnů nebo i týdnů, aby si cestovatel mohl prohlédnout hlavní atrakce v této oblasti.

10. Jsou tam ubytovací možnosti?
Ano, v oblasti Jabal Haraz jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů a penzionů v blízkých vesnicích a městech.


Letenka Jemen Jabal Haraz


Letenka do Jemenu je v současné době velmi žádaná. A to zejména díky Jabal Haraz, nejvyššímu vrcholu v této arabské zemi. S výškou 3 066 metrů nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Jabal Haraz se nachází na severozápadě země, poblíž města Sana'a. Pro turisty je možné se na vrchol vystoupat od ledna do března, kdy je teplota příjemná a sníh nebrání výstupu. Nejedná se o náročný výstup, ale doporučuje se provázet se horským průvodcem kvůli orientaci v terénu.

Kromě výstupu na Jabal Haraz má Jemen mnoho dalších turistických atrakcí. K oblíbeným patří Hvarf Sufian a Wadi Dhar. Hvarf Sufian je pohoří, které se nachází na západ od města Taizz. V tomto regionu se nachází vulkanické krátery a skalní hřebeny. Wadi Dhar je kaňon, který se nachází jihozápadně od Sana'a a nabízí krásné výhledy na okolí.

Vzhledem k nestabilní politické situaci v Jemenu v posledních letech však cestování do této země není bez rizika. Ministerstvo zahraničí ČR nedoporučuje cestovat do Jemenu kvůli teroristické hrozbě a aktivitám ozbrojených skupin.

Zájemci o výlet do této exotické země si proto musí důkladně promyslet rizika a konzultovat možnosti cesty s odborníky. Pokud se rozhodnete vydat se do Jemenu, měli byste být připraveni na obtížné podmínky, jako jsou například omezení pohybu, sociální neklid a další bezpečnostní rizika.

Většina turistů si pro cestu do Jemenu sjednává letenky přes specializované cestovní kanceláře s dlouholetou zkušeností s cestováním do této oblasti. Tyto společnosti poskytují také informace o bezpečnostních opatřeních a rizicích, které jdou s cestou do této země.

Cestování do Jemenu může být nezapomenutelným zážitkem, ale vyžaduje pečlivé plánování a zvážení rizik. Pokud se vám podaří vystoupit na Jabal Haraz a užít si krásné výhledy na okolní krajinu, bude to určitě zážitek, který nezapomenete.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky