Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Hakoně

Dovolená Japonsko Hakoně


Japonsko, země s bohatou historií, fascinující kulturou a úchvatnou přírodou, láká turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější destinace v zemi vycházejícího slunce patří Hakone - malebná oblast ležící nedaleko Tokia, která nabízí jedinečnou kombinaci hor, jezer, horkých pramenů a historických památek.

Hakone se nachází v prefektuře Kanagawa na jihovýchodním pobřeží hlavního japonského ostrova Honšú. Oblast je známá pro své překrásné výhledy na horu Fudži, kterou můžete obdivovat z různých úhlů pohledu - z vrcholů hor, z jezera Aši či při pohledu z klasických japonských horkých pramenů (onsen). Právě tato jedinečná kombinace hor a vodních prvků činí z Hakone oblíbené místo nejen pro turisty, ale také pro místní, kteří sem rádi vyrážejí na víkendové výlety.

Jednou z hlavních atrakcí Hakone je právě jezero Aši, které je obklopené nádhernou přírodou a nabízí úchvatné výhledy na horu Fudži. Můžete si pronajmout malý člun a proplouvat po hladině jezera za pohledů na okolní horské scenérie. Další zajímavostí je řada malebných útesů, které se táhnou podél jezera a jsou ideálním místem pro procházky a fotografování.

Na turisty čekají také termální lázně, tzv. onseny, kde si můžete užít regenerující koupel ve vodě bohaté na minerály. Hakone je známé pro své horké prameny a mnoho hotelů a ubytovacích zařízení zde má vlastní onseny, které jsou vybaveny jak venkovními, tak i vnitřními bazény. Zážitek z relaxace v teplé vodě pod širým nebem je nezapomenutelný a jistě přispěje ke zklidnění vašeho těla i mysli.

Historické památky patří také k nejvýznamnějším turistickým atrakcím Hakone. V oblasti se nachází například starobylý cestovní kontrolní úřad (Hakone Sekisho), kde si návštěvníci mohou prohlédnout expozici o starých japonských silničních systémech. Další zajímavou památkou je Hakone-jinja, svatyně, která je zasvěcena bohyni bohatství a věrnosti. Je možné zde zakoupit omamori - amulety, které jménem bohyně chrání své nositele.

Pro milovníky přírody a pěší turistiky nabízí Hakone také několik krásných tras, které vedou přes hory a lesy. Můžete se vydat na procházku po starobylé Tokaido cestě, která kdysi spojovala Tokio s Kjótem, nebo se vydat na jeden z pěších okruhů, které vede ve vyšších nadmořských výškách. Tyto trasy vás zavedou do nitra lesů, kde můžete objevovat malebné vodopády, krásné výhledy a klidné a tiché prostředí, které je v ostrém kontrastu s rušným Tokiem.

Hakone je tedy místem, které nabízí vše, co si na dovolené v Japonsku představujete - krásu přírody, historii, kulturu a možnost relaxace. Nechte se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Japonsku. Z Hakone si odvezete nejenom krásné fotografie, ale také nezapomenutelné vzpomínky na jedinečnou japonskou kulturu a pohostinnost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Hakoně


1. Jak se dostanu z Tokia do Hakony?
- Nejjednodušší způsob je vlakem z Tokia do Odawary a odtud dál vlakem nebo autobusem do Hakony.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hakony?
- Závisí na vašich preferencech, ale nejkrásnější dobu tvoří podzim, kdy jsou listy stromů zbarveny do červena a oranžova, a jaro, kdy se rozkvétají sakury.

3. Co musím vidět v Hakoně?
- Nejvíce navštěvovaná místa jsou jezero Ashi, horské ropuchy Owakudani a chrám Hakone-jinja.

4. Jsou v Hakoně horké prameny?
- Ano, Hakone je známý svými horkými prameny a lázeňskými městy jako je Tounosawa nebo Gora.

5. Jaká je cena vstupenky do muzea uměleckého skla v Hakoně?
- Vstupenka stojí 1500 jenů (asi 12 eur) pro dospělého.

6. Kde si můžu půjčit kimono v Hakoně?
- Kimono si můžete půjčit např. v oblastech Gora nebo Hakone-Yumoto.

7. Je v Hakoně mnoho hotelů?
- Ano, Hakone je oblíbeným místem pro turisty, a proto zde najdete mnoho různých druhů hotelů a výletních zařízení.

8. Je v Hakoně mnoho restaurací?
- Ano, Hakone nabízí širokou škálu restaurací, od tradiční japonské kuchyně po západní a místní speciality.


Letenka Japonsko Hakoně


Japonsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Jeho bohatá historie, unikátní kultura a krásná příroda přitahují miliony návštěvníků každý rok. Jedním z nejzajímavějších míst v Japonsku je Hakone, malebné město ležící v regionu Kanagawa.

Hakone se nachází asi 80 kilometrů od Tokia a je snadno dostupné jak z hlavního města, tak z dalších částí Japonska. Ideálním způsobem, jak se dostat do Hakone, je letecky. Existuje několik možností letu do blízkého mezinárodního letiště, jako je například Tokio Haneda nebo Narita.

Pro cestovatele, kteří se chtějí co nejrychleji dostat do Hakone, je let na letiště Tokio Haneda ideálním řešením. Většina mezinárodních letů přistává na Narita, ale z Hanedy je možné do Hakone přímo přestoupit na rychlé vlaky nebo autobusy.

Po příletu do Tokia Haneda je nejlepším způsobem, jak se dostat do Hakone, využít japonského rychlovlaku Shinkansen, známého také jako vlak bullet. Shinkansen je rychlý, spolehlivý a pohodlný způsob přepravy mezi Tokiem a Hakone. Cesta trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kterou trasu zvolíte.

Další možností je jet přímým autobusem z letiště Haneda do Hakone. Tyto autobusové linky jezdí přímo z letiště až do Hakone, což je velmi pohodlné a časově efektivní řešení. Cesta autobusem trvá obvykle přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

Jakmile dorazíte do Hakone, čeká na vás celá řada zajímavých aktivit a památek. Tato oblast je známá svými horkými prameny a nádherným výhledem na horu Fudži, která je světoznámá pro svou dokonalou symetrii. Můžete si užít relaxaci ve slavných lázních onsen, projet se lanovkou nad kráterem sopky Owakudani, procházet se okolo krásných jezer nebo navštívit některé z mnoha historických chrámů a svatyní.

Hakone je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu dalších okolních měst a turistických zajímavostí, jako je například hlavní město Tokio, historické město Kamakura nebo Mount Fuji. Díky své strategické poloze a dobrým dopravním spojům je Hakone skvělým místem pro objevování východu Japonska.

Letenka do Japonska a do Hakone je tedy skvělou volbou pro cestovatele, kteří si chtějí užít to nejlepší z japonské kultury, historie a přírody. Ať už se rozhodnete využít rychlovlak Shinkansen nebo přímý autobus z letiště, čeká vás nezapomenutelná dovolená v jednom z nejkrásnějších regionů Japonska.


Počasí Japonsko Hakoně


Hakone je malebné městečko ležící v prefektuře Kanagawa, v regionu Kanto, v Japonsku. Jeho okouzlující atmosféra a fascinující přírodní scenérie lákají návštěvníky z celého světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Hakone tak populární, je jeho jedinečné počasí. Město se nachází v příjemném podnebném pásu, což znamená, že zde panuje mírné a příjemné počasí po většinu roku. Nicméně, jelikož je město obklopeno horami, počasí může být ve zdejších oblastech velmi proměnlivé a rychle se měnit.

Hakone je známé pro svou významnou historii termálních pramenů a přírodních lázní. Tato oblast je bohatá na geotermální aktivity a je domovem několika aktivních sopouchů. To ovlivňuje i počasí v oblasti. Teploty v Hakone se pohybují mezi 5°C-25°C během roku, což poskytuje ideální podmínky pro relaxaci v termálních pramenech a procházky po krásných přírodních parkách.

Jednou z nejzajímavějších meteorologických jevů v Hakone je tzv. "otaku", což je mlhovina, která občas obklopí město. Toto tajemné a atmosférické zjevení dodává Hakone zvláštní kouzlo. Místní obyvatelé a návštěvníci si toto jevy velmi oblíbili a často se vypravují na okolní hory, aby si tento úžasný pohled zúčastnili.

Během jara a podzimu je Hakone pokryt květinami a listím, což dává městu ještě více jedinečný a krásný vzhled. Návštěvníci se mohou těšit na nádherné sakury (třešňové květy) v jarních měsících a ohromující barevné listí stromů v podzimních měsících. Toto je ideální čas pro romantické, procházky a fotografování.

V létě může být ve vnitrozemských částech Hakone docela horko a vlhko, proto je ideální se vydat na vyšší polohy do hor, kde je chladnější a osvěžující. Stejně jako v ostatních částech Japonska, v zimě může být v Hakone občas dost sněhu. Tato zasněžená krajina vytváří nádherné výhledy a poskytuje ideální podmínky pro zimní sporty jako lyžování a snowboarding.

Kromě přírody a počasí si návštěvníci mohou také užívat bohaté kulturní dědictví Hakone. Město je známé pro své tradiční japonské ryokany, které nabízejí autentické ubytování a kulinářské zážitky. Můžete si vychutnat tradiční jídlo, jako je sushi, sukiyaki a horký hrnec hot-pot.

Celkově vzato, Hakone je ohromujícím místem pro ty, kteří milují přírodu, relaxaci a pohodu. Jeho jedinečné počasí a fascinující atmosféra ho činí jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Japonsku. Ať už se rozhodnete navštívit tuto malebnou oblast v jakémkoli ročním období, máte jistotu, že vás přivítá nádherné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Japonsko Hakoně


Hakone je malé město nacházející se v prefektuře Kanagawa, na jihovýchodě od Tokia. Toto místo je velmi oblíbené u turistů jako místo pro relaxaci a odpočinek od hlučného městského života.

V Hakoně jsou k dispozici různé typy ubytování od luxusních hotelů až po soukromé pokoje v tradičních japonských strukturách. Zde je pár z nabízených možností pro turisty, kteří se rozhodnou pro dovolenou v Hakoně:

Pokoj v ryokanu – Ryokan je typické japonské ubytování, pocházející z období Edo. Tyto tradiční domy jsou nádherně zařízené a nabízejí autentický japonský zážitek. V mnoha ryokanech můžete obléct tradiční yukatu (lehká kimona) a viklat v tatami pokojích. Kromě toho vám zde bude podávána tradiční japonská snídaně a večeře. Pokud chcete zažít pravou atmosféru japonského stylu bydlení, ryokan je ideální volbou.

Hotel – V Hakoně můžete nalézt hotely různých kategorií, od levných hostelu až po luxusní hotely s termálními lázněmi. Některé hotely nabízejí poutavý výhled na sopku Fuji, která se nachází nedaleko.

Minshuku – Minshuku jsou tradiční japonské pokoje, které jsou pronajímány turistům. Tyto pokoje jsou obvykle vydány jako celý balíček, včetně stravy a ubytování. V porovnání s ryokany jsou minshuku levnější a méně formální, ale stále nabízejí autentický japonský zážitek.

Ryokan, hotel nebo minshuku jsou skvělé možnosti pro každého, kdo hledá tradiční japonskou atmosféru během své dovolené v Hakoně. Jsou umístěny v krásném přírodním prostředí, které nabízí vynikající výhled na sopku Fuji a na hory kolem.

Hakone je zárukou jedinečné dovolené s naprostým zážitkem z japonské kultury. Vyberte si ubytování, které budete potřebovat a nechte se unášet tichem, krásou a kultutrou Japonska.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky