Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Genova

Počasí Itálie Genova


Genova je velké město na severozápadě Itálie, které se nachází na pobřeží Ligurského moře. Město leží v úzkém pobřežním pásu obklopeném horskými masivy, což ovlivňuje jeho klima. Genova má středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty.

Léto v Genově začíná obvykle v červnu, kdy se teploty pohybují kolem 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. V této době je v Genově velmi horko a vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. Proto je důležité se chránit před sluncem a hydratovat se.

Podzim v Genově je velmi příjemný, s mírnými teplotami a slunečnými dny. Toto období trvá nejčastěji od září do listopadu. Teploty se v této době pohybují kolem 20 °C, ale v některých dnech se mohou dostat až na 25 °C. V zimě jsou teploty v Genově mírné a obvykle se pohybují kolem 10-15 °C. Sníh pravděpodobně neuvidíte a deštivé dny jsou obvyklé.

Jaro v Genově začíná v březnu a končí v květnu. Teploty v tomto období se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální pro procházky a turistiku. V jarních měsících je v Genově obvyklé deštivé počasí, ale slunce také svítí po celém pobřeží.

Pokud plánujete cestu do Genovy, nezapomeňte si přibalit správné oblečení. V létě si vezměte lehké oblečení, ale také si s sebou vezměte ochranný krém proti slunci a hydratační nápoje. V zimě se připravte na mírně chladnější počasí a deštivé dny. V každém případě si užijete krásy tohoto velkého italského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Genova


1. Jak se dostat do centra města z letiště Genova?

Z letiště Genova se dostanete do centra města pomocí autobusu, který jezdí každých 30 minut, nebo pomocí taxislužby.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Genově?

Genova je plná turistických atrakcí, jako jsou Staré město, Aquarium, Palazzo Ducale, Galata Museo del Mare, Lanterna nebo akvadukt a mosty Staglieno Cemetery.

3. Můžu se ve městě pohybovat na kole?

Ano, to je dokonce velmi doporučeno, protože mnoho oblastí města je pro pěší nebo auta uzavřená. V Genově je mnoho cyklostezek a také můžete využít služby půjčovny kol.

4. Jaké jsou oblíbené italské speciality, které si můžu v Genově vychutnat?

Genova je známá pro svoji pesto omáčku, anchový olej, focacciu, farinatu nebo tortu al testo. Také zde můžete ochutnat národní speciality jako pizza nebo pasta.

5. Jak je to s parkováním v centru města?

Parkování v centru města může být náročné, ale je zde několik veřejných parkovišť, jako například parkoviště Piazza della Vittoria nebo Piazza delle Fontane Marose. Je také doporučeno využít parkoviště u nádraží a pak se pohybovat městem pěšky nebo na kole.


Ubytování Itálie Genova


Genova se nachází na severozápadním pobřeží Itálie a je hlavním městem regionu Ligurie. Město je známé svou bohatou historií, malebným přístavem a úchvatnou architekturou. Pokud uvažujete o návštěvě tohoto fascinujícího města, je důležité si vybrat vhodné ubytování, které vám umožní prozkoumat všechny jeho krásy.

Genova nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Základem turistického ruchu jsou zde luxusní hotely, které nabízí prvotřídní služby a pohodlné pokoje s panoramatickým výhledem na město nebo moře. Naleznete zde také levnější hotely, které poskytují základní vybavení a pohodlí za nižší cenu. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také hostely a penziony, které nabízejí cenově dostupné možnosti ubytování ve společných nebo soukromých pokojích.

Jednou z nejoblíbenějších čtvrtí pro ubytování v Genově je historické centrum, známé také jako "La Superba". Zde se nachází mnoho památek, jako je Dómský chrám sv. Vavřince, Královský palác a řada muzeí, které můžete snadno navštívit přímo z vašeho hotelu. Mnoho hotelů v této oblasti se nachází v krásných historických budovách, které odrážejí bohatou genovskou architekturu.

Další možností je ubytování v blízkosti přístavu, který je duší celého města. Tato oblast je plná života, s množstvím restaurací, kaváren a obchodů. Hotelové pokoje s výhledem na přístav nabízejí úchvatné panorama lodí a moře. Přístav je také výchozím bodem pro plavby po Ligurském moři, které vám umožní prozkoumat pobřeží a přilehlé ostrovy.

Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se ubytovat ve vzdálenějších částech města, které nabízejí klidnější atmosféru a odpočinek od shonu historického centra. V některých částech města se nachází také luxusní rezorty, které nabízejí wellness centra, soukromé pláže a další vysoce kvalitní služby.

Nezapomínejme také na možnost pronajmout si apartmán nebo pokoj prostřednictvím různých online rezervačních platforem. To vám umožní získat větší flexibilitu a pocit domova během svého pobytu. Genova je město, které nabízí nespočet možností pro ubytování, takže si můžete vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

Ať už si vyberete kterousi z variant ubytování, pobyt v Genově je jistě nezapomenutelným zážitkem. Toto historické italské město nabízí bohatou kulturu, nádhernou architekturu a vynikající kuchyni, kterou si nemůžete nechat ujít. Užijte si svůj pobyt v Genově a objevujte krásy tohoto fascinujícího místa.


Dovolená Itálie Genova


Itálie je jedním z nejkrásnějších turistických cílů na světě a nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavých a atraktivních míst k prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v Itálii je přístavní město Genova.

Genova leží na Ligurském pobřeží a je známa pro svůj historický a kulturní dědictví, bohatou mořskou historii a impozantní architekturu. Město je domovem mnoha historických památek, muzeí, galerií a malebných uliček, které vyprávějí příběhy o bohaté minulosti města.

Jednou z nejznámějších památek v Genově je Katedrála svatého Vavřince, známá také jako Duomo di Genova. Tato impozantní gotická stavba datuje až do 12. století a je jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě. Navštívte interiér katedrály a obdivujte její nádhernou architekturu a bohaté umělecké dílo.

Dalším nejvýznamnějším místem je Palazzo Ducale, který sloužil jako centrum politické moci v dějinách města. Tento honosný palác je jedním z největších paláců v Evropě a je znám svými impozantními freskami, erby a krásně zdobenými sály. Prohlédněte si nádherné fresky a projděte se rovnými chodbami, které vám umožní cestovat zpět v čase.

Pokud máte rádi umění, neměli byste vynechat navštívení Galleria Nazionale di Palazzo Spinola. Toto galerie se nachází v elegantním paláci Spinola a je domovem bohaté sbírky uměleckých děl od italských a evropských mistrů. Vychutnejte si malebné malby, sochy a dekorativní umění z různých období a stylů.

Pro milovníky přírody a krásného výhledu je zde také možnost vydat se na výlet do Cinque Terre, které je součástí národního parku. Cinque Terre je známé pro své malebné pobřežní vesničky, které jsou postavené přímo na skalnatých pobřežích a jsou spojené s úzkými stezkami a silnicemi. Procházejte se po útesech, obdivujte výhled na Tyrhénské moře a ochutnejte místní speciality v jedné z tradičních restaurací.

Genova je také městem bohatým na námořní historii a je domovem Maritime Museum, kde můžete objevovat příběhy o dobývání moře a zkoumat historické lodě a artefakty. Doplňte své dobrodružství návštěvou muzea Luigiho Ferrarise, které se zaměřuje na automobilovou historii a technologii.

Pokud chcete zažít Itálii ve své plné kráse, neměli byste zapomenout na mořské pláže, které nabízí Genova. Užijte si sluneční paprsky, teplé písky a osvěžující mořskou vodu na jedné z pláží jako Bagni Doria nebo Bagni Stabilimento Balneare.

Ať už jste zájemcem o historii, kulturu, přírodu nebo moře, Genova vás určitě nezklame. Připravte si svou italskou dovolenou a zažijte všechno, co toto nádherné město nabízí.


Letenka Itálie Genova


Genoa, město bohaté historie a nádhery, láká návštěvníky svým unikátním šarmem a okouzlujícím prostředím. Nachází se v italském regionu Ligurie, na jihovýchodě země, a je známá jako významné přístavní město a kolébka slavného objevitele Ameriky, Kryštofa Kolumba.

Pokud se chystáte na návštěvu Itálie a přemýšlíte, kam se vydat, pak je Genova bezpochyby jedním ze skvělých míst k návštěvě. Zatímco mnoho turistů se zaměřuje na Benátky, Florencii a Řím, Genova je jedním z těch nechtěných pokladů, které si zaslouží vaši pozornost.

Jedním z hlavních lákadel pro návštěvníky je malebné historické centrum města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka úzkými uličkami vás zavede do minulosti a umožní vám poznat bohatou historii tohoto města. Budovy s okouzlujícími prvky gotiky, renesance a baroka vyprávějí příběh o bohatství a prestiži, kterou město kdysi mělo.

Dalším lákadlem je akvárium v Genově, které je jedním z největších v Evropě. Toto akvárium zahrnuje ohromující množství vodních druhů, od exotických ryb až po obří žraloky. Pro milovníky přírody je to opravdová atrakce, která nabízí vzrušující a edukativní zážitek.

Přístav Genova je také velmi důležitým bodem zájmu, protože jeho historie sahá až do středověku. Dnes slouží jako jeden z nejrušnějších přístavů ve Středomoří a je hlavním centrem obchodu, turistiky a námořní dopravy v regionu. Pokud máte rádi lodi a vášnivě sledujete jejich pohyb, pak návštěva tohoto přístavu je pro vás jako raj.

Pokud jste gurmán, určitě si užijete genoskou kuchyni. Genovské speciality zahrnují pesto, focacciu, čerstvé ryby a mořské plody, které se vaří v úžasných omáčkách, jako je například bílé víno a bylinky. Pro milovníky vína je v okolí také mnoho malých vinic, které nabízejí domácí vína, která doprovází gastronomické speciality této oblasti.

Při plánování cesty do Itálie jistě zvážíte i možnosti letenek. Můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které nabízejí spojení do italských letišť včetně Genovy. Mnoho nízkonákladových společností také provozuje lety do tohoto překrásného města, což umožňuje cestovat s malým rozpočtem.

Genova je místem, které si zaslouží vaši pozornost při plánování cesty do Itálie. Jeho bohatá historie, krásné památky, skvělá kuchyně a šarmantní prostředí vás zaručeně okouzlí. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Genovy, kde vás čekají neuvěřitelné zážitky a vzrušující dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky