Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Jökulsárlon

Ubytování Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon je jedním z nejúchvatnějších míst, které můžete na Islandu navštívit. Nachází se v jižní části ostrova a je jedním z hlavních turistických cílů. Toto místo je proslulé svým krystalicky čistým ledovcem, který se láme z obrovského ledovce Vatnajökull a plave na povrchu ledovcové laguny.

Ubytování v této oblasti je snadno dostupné, protože zde funguje několik možností. Turisté mají na výběr mezi luxusními hotely, útulnými chatami a kempy pro stanování. Všechny tyto možnosti nabízejí fantastický výhled na ledovcovou lagunu a mají blízkost k místům, které stojí za návštěvu.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, můžete si vybrat z řady kvalitních hotelů, které se nacházejí v okolí Jökulsárlonu. Tyto hotely poskytují moderní a pohodlné pokoje se všemi vybaveními, které byste mohli potřebovat. Některé z nich mají také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni. Navíc většina hotelů nabízí také zážitkové či vzdělávací aktivity jako například ledovcové túry a rafting po řece.

Pro ty, kteří preferují intimnější a rustikálnější atmosféru, jsou tu také malé chatky a bungalovy. Tyto ubytovací jednotky nabízí jednoduché vybavení, ale poskytují výhodu útulnosti a soukromí. Většinou mají také venkovní terasy, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na ledovcovou lagunu.

Pro dobrodružnější turisty nebo ty, kteří chtějí ušetřit peníze, je zde také možnost kempování. V okolí Jökulsárlonu jsou k dispozici kempy s veškerými potřebnými vybaveními jako jsou sprchy, toalety a grily. Kempy jsou často umístěny v překrásných lokalitách, což umožňuje cestovatelům zažít nezapomenutelnou noc pod hvězdami a snadný přístup k přírodě.

Je důležité si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících, kdy je turistická sezóna na Islandu v plném proudu. Většina ubytování nabízí rezervace prostřednictvím svých webových stránek, což je nejlepší způsob, jak si zarezervovat váš pobyt. Cena ubytování se může lišit v závislosti na typu a vybavení, takže je důležité provést porovnání před rezervací.

Pokud se tedy chystáte navštívit Island a prozkoumat krásy Jökulsárlonu, nebude pro vás problém najít vhodné ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, útulnou chatku nebo kemp pro stanování, Island Jökulsárlon vám poskytne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárlon


Dotazy a odpovědi týkající se ledovcové laguny Jökulsárlon na Islandu:

1. Jak se dostat do Jökulsárlonu?
- Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Jökulsárlonu, je autem. Cesta z Reykjavíku trvá přibližně 4 až 5 hodin. Je také možné do Jökulsárlonu dojet autobusem, avšak frekvence spojů je omezená.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Jökulsárlon?
- Nejlepší čas pro návštěvu Jökulsárlonu je v létě (květen až srpen), kdy je přístup k laguně nejsnadnější a k vidění jsou i ledové kry.

3. Jakou částku bude stát vstup do Jökulsárlonu?
- Vstup do Jökulsárlonu je bezplatný. Parkoviště stojí 700 ISK (asi 160 Kč) na den.

4. Mohu plavat nebo se potápět v ledovcové laguně?
- Plavání nebo potápění v ledovcové laguně Jökulsárlon není povoleno z důvodů bezpečnosti. Voda je velmi studená a proudy mohou být nebezpečné.

5. Mohu si pronajmout člun a projet se po laguně?
- Ano, je možné si pronajmout člun a projet se po laguně s místním společností, která nabízí takovéto výlety. Výhled na ledovce z člunu je úžasný zážitek.

6. Existuje nějaké ubytování v blízkosti Jökulsárlonu?
- Ano, v blízkosti Jökulsárlonu se nachází několik hotelů, penzionů a kempů, kde si můžete rezervovat přenocování. Doporučuje se včas rezervovat ubytování, zejména v letních měsících.

7. Jak dlouho je doporučená délka pobytu v Jökulsárlonu?
- Doporučuje se strávit v Jökulsárlonu alespoň 1 až 2 hodiny, abyste měli dostatek času prozkoumat lagunu a pozorovat ledovce. Pokud si vyberete například člunový výlet, může trvat déle.

8. Jsou zde stravovací zařízení a toalety?
- Ano, v Jökulsárlonu se nachází kavárna, kde si můžete koupit občerstvení a toalety jsou také k dispozici.

9. Kolik stupňů je voda v ledovcové laguně?
- Teplota vody v ledovcové laguně Jökulsárlon je obvykle kolem 5 °C až 8 °C.

10. Existují nějaké bezpečnostní opatření, která je třeba dodržovat v Jökulsárlonu?
- Je důležité dodržovat značení a pokyny, které jsou umístěny v Jökulsárlonu. Nedotýkejte se ani nevlezte na ledovce a zůstaňte bezpečnou vzdálenost od vody a krajiny laguny. Pamatujte, že ledové kry se mohou nebezpečně rozpadnout.


Dovolená Island Jökulsárlon


Jökulsárlon je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších turistických cílů na Islandu a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek při dovolené. Toto malé jezero se nachází na jihovýchodě země a je obklopen ledovci, což mu dává jeho charakteristický vzhled. Jökulsárlon je také jedním z nejhlubších jezer na Islandu, s hloubkou dosahující až 248 metrů.

Nejvíce fascinujícím prvkem Jökulsárlonu jsou obrovské ledovce, které se oddělují od ledovce Breiðamerkurjökull a plují do jezera. Tyto kusy ledu pak plují po jezeře, vytvářejí dramatické scenérie a prostor pro nezapomenutelné fotografie. Někteří návštěvníci si dokonce mohou zakoupit krátkou plavbu na lodi, která je provede kolem těchto impozantních ledovců a umožní jim vidět je zblízka.

Jökulsárlon je také domovem bohaté fauny a flóry. V jezeře plavou tuleňové, kteří si zde nacházejí útočiště a klid pro odpočinek. Je to jedním z nejlepších míst na Islandu, kde je možné pozorovat tyto ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kteří mají rádi ptáky, je Jökulsárlon také rájem, protože se zde nachází mnoho druhů mořských ptáků, včetně racků a labutí.

Pokud se rozhodnete navštívit Jökulsárlon, je důležité se dobře připravit na změnlivé počasí na Islandu. I když je toto místo jedno z nejkrásnějších na světě, počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Můžete se setkat s mírnými dešti, silnými větry a dokonce i sněžením, dokonce i během letních měsíců. Doporučuje se proto vzít si s sebou dostatek zimního oblečení, nepromokavé boty, teplou bundu, rukavice a klobouk.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, v okolí Jökulsárlonu je také možnost prozkoumat ledovec. Existuje několik společností, které nabízejí ledovcové túry s průvodcem, které vás provedou ledovcem a ukážou vám jeho nádherné jeskyně a pukliny. Tato zkušenost je nejen vzrušující, ale také vás seznámí s křehkostí ledovce a jeho citlivostí na klimatické změny.

Jökulsárlon je přístupný autem a je vzdálen asi 370 kilometrů od Reykjavíku, což je hlavního města Islandu. Na cestě sem se také můžete zastavit na dalších zajímavých místech, jako je národní park Vatnajökull, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, nebo pláž Reynisfjara s černým pískem.

Celkově je Jökulsárlon jedním z nejúchvatnějších a nezapomenutelných míst na Islandu a je přímo vybízí křesťanům, aby zde strávili dovolenou. Jistě si zde odpočinete a nabijete svou duši energií z jedinečné přírody a scenérií.


Letenka Island Jökulsárlon


Island je jedinečným ostrovem plným dechberoucích přírodních krás a jedním z nejznámějších míst, které si můžete na této poloostrově užít, je Jökulsárlon. Toto úžasné místo se nachází na jižním pobřeží Islandu a je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi. Ale co je to vlastně Jökulsárlon a proč byste si měli rezervovat letenku právě sem?

Jökulsárlon je jezero ledu, které se nachází na okraji ledovcové laguny Vatnajökull. Ledovcová laguna je vytvořena tání ledovců, které se oddělují od obří ledovcové desky a plují do jezera, vytvářejíce úžasnou krajinu plnou ledových krychlových tvarů. Jökulsárlon se rozkládá na ploše přibližně 18 km² a je nejhlubším jezerem na Islandu, s maximální hloubkou téměř 250 metrů.

Tato ledovcová laguna je jedinečným místem, které si návštěvníci Islandu jednoduše nemohou nechat ujít. Když se ocitnete u jezera Jökulsárlon, budete překvapeni neobyčejnou krásou a fascinujícím pohledem na tuto přírodní scenérii. Kromě toho, že můžete vidět neuvěřitelné ledovcové kry a klouzat po hladině jezera, máte také možnost vyrazit na krátkou plavbu mezi ledovcovými krami. To vám umožní zažít pocit, jak to musí být být obklopen ledovými stěnami a vodou a zároveň získat dokonalý pohled na okolní krajinu.

Další zajímavostí Jökulsárlonu je, že se jedná o populární kulisu pro natáčení filmů. Mnoho známých snímků bylo natočeno právě v této úchvatné krajině, včetně slavného filmu "James Bond: Die Another Day". Pokud jste filmový nadšenec, určitě oceníte možnost vidět místo, které jste již mohli vidět na velkém plátně.

Aby se dostali na Jökulsárlon, mohou návštěvníci využít lety z hlavního města Reykjavíku. Existuje celá řada leteckých společností, které nabízejí lety do blízkého letiště Hofn, které se nachází jen pár kilometrů od ledovcové laguny. Po příletu na toto letiště bude možné buď využít místní dopravu nebo si pronajmout auto a snadno dorazit k Jökulsárlonu.

Jeden den strávený u ledovcové laguny Jökulsárlon bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Ponoření se do této magické přírodní scenérie vás uchvátí a poskytne vám jedinečný pohled na krásy Islandu. Ať už jste přírodovědec, dobrodruh nebo jenom turista hledající jedinečné zážitky, navštěva Jökulsárlonu je nezbytnou součástí vašeho putování po Islandu.


Počasí Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon je jedinečná lokalita na Islandu, která nabízí úchvatný pohled na ledovou lagunu a ledovce. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Islandu a je jedním z nejznámějších turistických míst na ostrově.

Jökulsárlon je ledová laguna vytvořená táním ledovce Breiðamerkurjökull, který je jmenován podle stejnojmenného ledovce. Ledový výběžek se nachází na úpatí největšího ledovce na Islandu - Vatnajökull. Tato oblast je významnou přírodní atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa svou nádhernou scenérií.

Když se přiblížíte k Jökulsárlonu, okouzlí vás průzračně modrá voda, která je naplněna velkým množstvím třísek a plujících ledových krys. Voda je úzkým kanálem spojená s Atlantským oceánem, což umožňuje ledovcům a třískám pohybovat se sem a tam. Pohled na tuto ledovou lagunu je ohromující a snad lze říci, že se jedná o skutečné ledovcové divadlo.

Nejlepší doba pro návštěvu Jökulsárlonu je během léta, kdy jsou dny delší a teploty mírnější. Turisté mají možnost projet se na lodích po ledové laguně, což je fascinující zážitek. Lodě projíždějí mezi ohromnými ledovci, které se tříští a tříští se před vámi. Tato plavba nabízí nádherné fotografické příležitosti a umožňuje návštěvníkům spatřit ledovce zblízka.

Jedinečnou vlastností Jökulsárlonu je také fakt, že na pláži poblíž se nacházejí rozptýlené ledovce. Tato část pláže se nazývá Diamond Beach, protože třísky a ledovce na ní vypadají jako křišťálové diamanty. Je to velmi fotogenické místo, které láká fotografy a milovníky přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Jökulsárlon, je důležité mít na paměti, že se jedná o chráněnou oblast. Je důležité respektovat přírodní prostředí a nepoškozovat ani neodnášet žádná ledová sousta. Led je mnohdy křehký a nebezpečný, a tak je bezpečnější zůstat na bezpečné vzdálenosti od nich.

Island Jökulsárlon je jedním z nejúchvatnějších kousků přírody, které můžete na Islandu vidět. Jeho ledová laguna, plavby na lodích a diamantová pláž nabízejí nezapomenutelný zážitek. Toto místo vás okouzlí svou krásou a učí nás vážit si nedotčené přírody.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky