Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Cork

Dovolená Irsko Cork


Irsko je země, která láká turisty z celého světa. Přestože největšími turistickými atrakcemi jsou Dublin a hojně navštěvovaná Cliffs of Moher, pokud hledáte klidnější a méně turistickou destinaci, měli byste se podívat do města Cork.

Cork je druhé největší město v Irsku a leží ve stejnojmenném hrabství na jihozápadě země. Město je obklopeno řekou Lee a nabízí mnoho historických památek, skvělých restaurací a barů, a samozřejmě přátelskou atmosféru, za kterou jsou Irové známí.

Při návštěvě Corku byste neměli minout návštěvu katedrály sv. Finnbara. Tato gotická katedrála je středem města a nabízí výhled na řeku Lee. Dalšími zajímavostmi jsou City Gaol - stará věznice, která je nyní muzeem, a Cork Opera House - divadlo z roku 1855, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Corku.

Procházejte se starými uličkami města, kde můžete najít spoustu butiků, kaváren a hospůdek. Pro ty, kteří chtějí ochutnat irské pivo, je zde několik pivovarů, které nabízejí ochutnávky svých produktů, jako je například Franciscan Well Brewery.

Pokud máte rádi přírodu, neváhejte a navštivte Blarney Castle, který se nachází nedaleko Corku. Hrad pochází z roku 1446 a uvnitř se nachází slavný Blarney Stone, o kterém se říká, že ten, kdo jej políbí, získá schopnost umět mluvit slovy lichotek.

Pokud jste milovníky vína, nezapomeňte navštívit také oblast Kinsale, která je nejvýznamnější vínařskou oblastí v Corku. Zde je možné ochutnat lahodná vína a procházet se malebnými vinicemi.

Celkově se dá říci, že Cork je ideální destinací pro ty, kteří hledají kousek nevšedního Irska. Město nabízí skvělé možnosti pro návštěvu historických památek, kulturních center, ale i pro poznávání irské kultury a přírody. V každém případě se jedná o skvělou destinaci pro rodiny i páry.


Letenka Irsko Cork


Irsko je krásná a nezapomenutelná země plná přírodních divů, historických měst a vynikajících hospůdek. Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, určitě si nenechte ujít návštěvu města Cork.

Letenky na Cork můžete snadno sehnat na internetu. Cork je druhým největším městem v Irsku a zároveň je to hlavní město hrabství Cork. Město se nachází na jihu Irska, což z něj dělá ideální základnu pro vaše dovolenou v této oblasti.

Cork má velmi bohatou historii a kulturu. První zmínky o městě pocházejí až z 6. století, kdy sem dorazil svatý Finbar. V průběhu staletí se z Corku stal důležitý přístav, což z něj udělalo prostředek pro obchodování se zbožím a surovinami.

Dnes si můžete prohlédnout řadu historických památek v Corku, včetně katedrály svatého Finbara, která byla postavena v 19. století na místě starších kostelů. Dalšími zajímavými místy jsou zámek Blarney, jehož největší atrakcí je Blarney Stone – kámen, při jehož polibku získáte dar řečnění. V centru města najdete také řadu galerií a muzeí, které vám poskytnou pohled na místní kulturu a historii.

Cork je také ideálním místem pro milovníky přírody, protože jižně od města se nachází Biosférická rezervace UNESCO, která zahrnuje národní park Killarney a parky komářích jezer. Pokud se rozhodnete navštívit tyto oblasti, můžete se těšit na neuvěřitelnou krásu irské krajiny, která vás jistě ohromí.

V Corku můžete také ochutnat pravou irskou kuchyni a užít si skvělé hospody. Irsko je proslulé vynikajícím pivem a whisky, takže si můžete dopřát skvělou chuť tohoto místního nápoje.

Celkově lze říci, že Cork je skvělým cílem pro vaši dovolenou v Irsku. Díky letenkám na Cork můžete jednoduše a rychle přiletět do tohoto krásného města a zažít nezapomenutelný pobyt plný historie, kultury a přírodní krásy.


Ubytování Irsko Cork


Irské město Cork, nacházející se na jihozápadním pobřeží Irska, je jedním z nejživějších a nejpopulárnějších míst pro turisty, kteří chtějí poznat krásy tohoto zeměpisného útvaru. Kromě svých historických památek, bohaté kultury a nádherného přírodního prostředí, Cork také nabízí rozmanitou nabídku ubytování pro své návštěvníky.

Od luxusních hotelů až po útulné penziony a hostely, Cork má pobytové volby pro každý rozpočet a vkus. Nejluxusnější hotely se nacházejí v samotném centru města a nabízejí nejvyšší standard ubytování. Hosté zde mohou očekávat prvotřídní služby, prostorné pokoje se všemi moderními vybaveními a nádherným výhledem na město. Tato ubytovna je ideální pro ty, kteří touží po luxusu a pohodlí během svého pobytu v Corku.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, jsou zde také rodinné penziony a bed and breakfast provozovny. Tyto útulné ubytovací zařízení nabízejí vřelou atmosféru a útulné pokoje. Mnohé z nich jsou provozovány rodinami, které se snaží poskytnout svým hostům autentický irský zážitek. Návštěvníci zde mohou ochutnat místní kuchyni a poznat více o irské kultuře.

Pro mladší cestovatele a ty s menším rozpočtem jsou v Corku dostupná také hostely. Tyto levnější varianty ubytování jsou ideální pro ty, kteří se chtějí seznámit s dalšími cestovateli a zažít přátelskou atmosféru. Hostely obvykle nabízejí sdílené pokoje, ale také možnost privátních pokojů pro ty, kteří preferují větší soukromí. Hosté hostelu mohou využívat společné kuchyňky a sociální prostory, což je skvělá příležitost k setkání s novými lidmi.

Mimo centrum města nabízí Cork také možnost ubytování v krásném přírodním prostředí. Pastviny, zelené louky a malebné vesnice jsou jen několik kroků od města. Zde mohou hosté zůstat na venkovských usedlostech nebo tradičních irských cottages. Tato venkovská ubytování nabízejí klid a jedinečný pohled na irskou krajinu.

Cork je skutečně místem, kde si každý návštěvník může najít své ideální ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo přátelský hostel, Cork nabízí různé možnosti, které splní očekávání všech typů cestovatelů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cork


1. Kam se mohu podívat v Corku?
V Corku najdete mnoho zajímavých turistických atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří Malá Svatyně, historický vězeňský ostrov Spike Island, katedrála sv. Finbarr, trh English Market a mnoho dalších.

2. Jak se dostanu z letiště do centra města?
Z letiště v Corku se můžete dostat do centra města autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozem. Cesta trvá přibližně 15-20 minut.

3. Kde se dá v Corku dobře najíst?
Cork nabízí mnoho restaurací a hospůdek, kde si můžete vychutnat irskou kuchyni. Mezi populární patří Franciscan Well Brewery & Brewpub, Elbow Lane Brew & Smokehouse a Farmgate Café v trhu English Market.

4. Jakou měnu používají v Irsku?
V Irsku se používá euro.

5. Je bezpečné cestovat do Corku?
Cork je poměrně bezpečné město, ale stejně jako všude ve světě byste měli být opatrní na své věci a neopouštět je nehlídané.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Corku?
Nejlepší doba na návštěvu Corku je od dubna do září, kdy je teplo a slunečno. Nicméně i mimo tuto sezónu má Cork co nabídnout.

7. Jaká je nejlepší doprava v Corku?
V Corku se můžete přesouvat autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozem. Centrum města je poměrně malé a můžete ho pohodlně projít pěšky.

8. Kde se dají najít ubytování v Corku?
V Corku najdete mnoho hotelů, penzionů a hostelů, které nabízejí ubytování v různých cenových relacích. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.


Počasí Irsko Cork


Irsko je známé svým proměnlivým a nepředvídatelným počasím. A město Cork není výjimkou. Ležící na jihozápadě Irska, Cork má oceánské podnebí, což znamená, že se zde setkáváte s častými srážkami, oblačnými dny a mírnými teplotami.

Srpnové léto je nejteplejším obdobím v Corku, s průměrnými teplotami kolem 18-20 °C. Je to také nejsušší období, když se srážky snižují na přibližně 80 mm za měsíc. Mnoho lidí využívá tuto příležitost a tráví čas venku, v parcích nebo na pláži.

Avšak nenechte se zmást srpnovým sluncem, protože počasí se může rychle změnit. Mraky se mohou rychle objevit a přinést srážky, takže si vždy přibalte do kabátu a deštníku.

Podzim v Corku je období, kdy začíná být častější déšť. Teploty se pohybují od 12 do 16 °C a srážky se obvykle pohybují kolem 100-150 mm za měsíc. Mlhy jsou také běžné v této době roku, dávají městu něco z tajemna a romantiky.

Zima v Corku je mírná, s teplotami okolo 8-10 °C. Srážky jsou stále časté, ačkoli možnosti sněhu jsou obvykle vzácné. Je důležité mít teplé oblečení a nepromokavou obuv, protože mokro a vlhkost jsou běžnými každodenními stavy.

Jaro je obdobím, kdy se můžete začít těšit na vracející se slunce a oteplování. Teploty se pohybují kolem 10-14 °C a srážky se postupně snižují. Květinové pole, které se rozkládá po celém Corku, začíná kvést a oživovat krajinu po dlouhé zimě.

Celkově lze říci, že počasí v Corku je stále proměnlivé a vyžaduje přizpůsobivost. Je dobré být připraven na dešťové přeháňky a změny teploty. Ale ať je počasí jakékoli, Cork je krásné město s bohatou historií, kulturou a přátelskými obyvateli, kteří vás přivítají bez ohledu na podmínky venku.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky