Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Ballina

Letenka Irsko Ballina


Hledáte letenku do krásného města na západě Irska? Pak máme pro vás tip - Ballina! Toto malebné město v hrabství Mayo je skvělým výchozím bodem pro objevování západního pobřeží Irska a jeho přírodních krás.

Letenka do Balliny je ideální pro cestovatele, kteří touží po klidu a tichu. Město se nachází v těsné blízkosti řeky Moy a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další venkovské aktivity. Ballina je také výchozím bodem pro návštěvu kláštera Moyne Abbey a hradu Enniscrone.

Letiště v Ballině je malé, ale moderní a nabízí pravidelné lety do Dublinu. Zde můžete snadno přestoupit na další lety do dalších evropských destinací. Let z Prahy trvá asi 3 hodiny.

Pokud hledáte něco opravdu zvláštního, přijměte pozvání k procházce po zelených pastvinách Irska. Cesta pokrytá mahagonovými výhledy vás zavede k neuvěřitelným scenériím – od malých, zelených vesnicek až po větry zkroucené pobřežní skály.

Pro milovníky golfového sportu je Ballina skvělým výchozím bodem pro návštěvu mnoha golfových hřišť. Toto území je skutečným rájem pro golfisty a nabízí vysoce kvalitní hřiště s úžasnými výhledy.

S Irskem se pojí i tradice a to nejen ta hudební. Pokud navštívíte naší malou zemi, magnety irských barů nejspíše uvidíte na každém kroku. Světově proslulé hospody a pivní bary jsou hodny vaší návštěvy a pamatujte si, že v Irsku pijete Guinness.

V Ballině najdete mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční irské jídlo, ale také jíst moderní evropská a světová jídla. V okolí města můžete ochutnat čerstvé ryby, které se loví v Atlantiku.

V Ballině si také můžete užít nákupy. Město má mnoho malých obchodů, kde najdete různé irské suvenýry, jako jsou ručně tkané svetry nebo keramické předměty, nebo si můžete zajít i do velkého nákupního centra.

Letenka do Balliny je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném, malebném městě plném přírodních krás a tradice. Ani vy neváhejte a vydejte se objevovat krásy západního pobřeží Irska!


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballina


1. Jak se dostat z Dublinu do Balliny?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Dublinu do Balliny, je cestovat autem nebo autobusem. Autem trvá cesta přibližně 2,5 hodiny, zatímco autobusem 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Ballině?
Odpověď: Mezi nejlepší místa k návštěvě v Ballině patří St. Muredachovy katedrála, Muzeum Jackieho Clarkea, řeka Moy, Downpatrick Head a Céide Fields.

3. Jaké jsou nejbližší pláže v Ballině?
Odpověď: Nejbližší pláže v Ballině jsou Enniscrone Beach a Ross Beach, které se nacházejí přibližně 15-20 minut jízdy autem od centra města.

4. Kde mohu najít ubytování v Ballině?
Odpověď: V Ballině je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu apartmánů. Doporučené webové stránky pro vyhledání ubytování jsou Booking.com, Airbnb a Expedia.

5. Jaké jsou tradiční irské jídla, která bych měl v Ballině ochutnat?
Odpověď: V Ballině byste měli ochutnat tradiční irská jídla, jako jsou irské maso s pečinkou (Irish bacon and cabbage), škumbrie (mackerel) a Irish stew (tradiční irský guláš).

6. Které festivaly se konají v Ballině?
Odpověď: V Ballině se každý rok koná několik festivalů, včetně Ballina Salmon Festival, který slaví každoroční migraci lososů řekou Moy, a Jackie Clarke Literary Festival, který oslavuje literaturu a kulturu.

7. Jaké aktivity mohu podniknout v okolí Balliny?
Odpověď: V okolí Balliny můžete podniknout různé aktivity, jako jsou rybaření na řece Moy, pěší túry po okolních horách, golf na místních golfových hřištích nebo prohlídky historických památek.

8. Kde mohu získat informace o turistických trasách v okolí Balliny?
Odpověď: Informace o turistických trasách v okolí Balliny můžete získat v informačních centrech pro turisty v centru města nebo na webových stránkách místní turistické kanceláře.


Ubytování Irsko Ballina


Irský Ballina láká rok co rok mnoho turistů z celého světa, kteří se chtějí ponořit do kouzla této malebné oblasti. V rámci svých příprav na cestu je vždy dobré se zaměřit na to, co se tady dá dělat, ale také jaké jsou možnosti ubytování. Pokud hledáte něco pro každou peněženku, Ballina skýtá celou řadu možností.

Jednou z možností je hlavní město kraje Mayo, které se nachází jen pár kilometrů od Balliny. V tomto městě najdete celou řadu hotelů a penzionů, mezi které se řadí například Downhill House Hotel, který se nachází na malebném místě na úpatí nejvyšší hory Irska, v Connemara. Nevýhodou tohoto hotelu jsou ovšem značně přemrštěné ceny. Další možností je například Pakenham Arms Hotel, který se nachází v příjemné a klidné části města, v blízkosti parku Belleek Woods.

Pro ty, kdo chtějí zkusit něco jiného, má v Ballině také ubytování pro hosty, jako je například Ballina Manor Hotel. Tento hotel patří k nejlepším v okolí, a to zejména díky své vynikající kuchyni a luxusním pokojům. Hotel má také čtyřhvězdičkové wellness centrum, kde si hosté mohou dopřát nějakou tu relaxaci. Ceny ovšem bývají poměrně vysoké a rezervace se doporučuje provést s předstihem.

Pokud hledáte něco více intimního a přátelského, určitě si oblíbíte bed & breakfast Park Hotel. Tento hotel se nachází přímo v centru Balliny, v blízkosti všech důležitých památek a míst, které byste při své návštěvě neměli minout. Pokoje jsou prostorné a příjemné, které vám poskytnou pocit domova.

Další velmi oblíbenou možností ubytování v této oblasti jsou apartmány. V Ballině je mnoho krásných apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří se zdržují v této krásné oblasti delší dobu. Mezi oblíbené patří například apartmány Bonniconlon, které se nacházejí v krásné přírodě daleko od shonu města.

Jak můžete vidět, Ballina nabízí mnoho možností ubytování pro turisty různých zájmů a cenových kategorií. Ať už se rozhodnete užít si luxus v hotelu nebo spát v útulném bed and breakfast, zaručujeme vám, že v této oblasti si užijete skvělého pobytu.


Dovolená Irsko Ballina


Irsko je malebná země, která nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, jedno z míst, které byste neměli vynechat, je město Ballina.

Ballina se nachází na severozápadě Irska, poblíž Atlantického oceánu a řeky Moy. Toto malebné město je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a přátelskými obyvateli. Možná jste slyšeli, že Ballina je také domovem slavného festivalu Salmon (losos), který se každý rok koná v červenci a slaví bohatství řeky Moy a regionální historii.

Jedním z hlavních lákadel Balliny je zřejmě její nádherná příroda. Město se nachází na okraji krásného přírodního parku Belleek Woods, který nabízí dlouhé procházky lesem a krásné výhledy na jezero Lough Conn. V parku také najdete historický hrad Belleek, který stojí na místě starého hradu z 18. století a nabízí fascinující výhledy na okolní krajinu.

Dalším zajímavým místem v Ballině je zřícenina Moyne Abbey. Tato benediktinská opatství z 15. století je skvělým místem pro milovníky historie a archeologie. Procestujte zříceniny a prozkoumejte jejich jedinečnou architekturu a historickou hodnotu.

Pokud rádi trávíte čas na pláži, nemůžete vynechat Killala Bay. Tato krásná písečná pláž je ideálním místem pro pikniky, písečné hrady a koupání v chladných vodách Atlantického oceánu.

Pro ty, kdo mají rádi rybolov, je Ballina doslova rájem. Řeka Moy je jednou z nejlepších rybářských lokalit v Evropě a nabízí bohatou a rozmanitou populaci lososů. Každoročně sem přicházejí rybáři ze všech koutů světa, aby se zde pokusili chytit slavného lososa z řeky Moy.

Irská kultura je také v Ballině silně zastoupena. Město je domovem mnoha tradičních irských hospod, kde můžete ochutnat nejlepší irské pivo a poslechnout si tradiční irskou hudbu živě. Místní obyvatelé jsou hrdí na svou kulturu a častokrát pořádají tradiční hudební a taneční večery, na kterých se můžete připojit a přímo se seznámit s irskými tradicemi.

Jestliže tedy hledáte dovolenou plnou malebné přírody, historie a kultury, Ballina v Irsku je určitě správnou volbou. Bez ohledu na to, zda se chystáte na dovolenou s rodinou, se skupinou přátel nebo sami, Ballina nabízí nepřeberné množství atrakcí pro každého.


Počasí Irsko Ballina


Ballina je malebné město nacházející se na západě Irska v hrabství Mayo. Jako všechny oblasti Irska, má i Ballina velmi specifické podnebí. Irsko je známé svými častými srážkami, ale v Ballině jsou tyto srážky ještě hojnější.

Celkově lze popsat počasí v Ballině jako mírné a oceánské. Průměrná teplota zde činí kolem 10°C. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 19°C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou okolo 5°C.

Srážky jsou velmi časté a pravidelné během celého roku. Nejvíce srážek spadne v průběhu podzimu a zimy, kdy se mnohdy jedná o dlouhodobé deště. Zimní měsíce jsou proto v Ballině velmi deštivé a občas i bouřlivé.

V létě je srážkových dní méně, avšak průběžné částečné srážky jsou zde stále časté. Oblíbené letní měsíce je možné využít k prozkoumání okolní přírody, procházce po krásných plážích nebo objevování malebných vesnic.

Vzhledem k blízkosti Atlantiku je v Ballině také velmi častý vítr. Převažuje západní a jihozápadní vítr, který občas přinese i silnější bouřky. Doporučuje se vzít si do svého vybavení nepromokavé oblečení i během teplejších měsíců.

I přes své deštivé počasí je Ballina velmi přitažlivou turistickou destinací. Díky srážkovému podnebí jsou zde krásně zelené louky a bohatá vegetace. Návštěvníci mohou vychutnat krásy přírody a zároveň se pokochat jedinečnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel.

Vztah obyvatel Balliny k počasí je odlišný od mnoha jiných míst. I když někteří lidé se mohou stěžovat na časté deště, většina zdejších obyvatel má ráda zelené a svěží životní prostředí, které srážky poskytují. Místní považují deštivé počasí za součást jejich identity a životního stylu.

Ballina je tedy ideálním místem pro ty, kdo mají rádi přírodu, zelené kraje a romantické scenerie. I když počasí může být proměnlivé, návštěvníci si mohou být jistí, že naleznou krásu a kouzlo Irska ve své nejautentičtější podobě.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky