Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Írán Kordestan Province

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kordestan Province


1. Jaká je hlavní město Íránské provincie Kordestan?
Odpověď: Hlavním městem provincie Kordestan je Sanandaj.

2. Kolik obyvatel má provincie Kordestan?
Odpověď: Podle posledního sčítání obyvatelstva z roku 2016 má provincie Kordestan přibližně 1,7 milionu obyvatel.

3. Jaké jsou hlavní etnické skupiny v provincii Kordestan?
Odpověď: Hlavní etnickou skupinou v provincii Kordestan jsou Kurdi, kteří tvoří většinu obyvatel.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v provincii Kordestan?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v provincii Kordestan patří památky UNESCO v Sanandaji, historické vesnice Palangan a Uramanat, Divandarehske vodopády a Gahvarehská jezera.

5. Jaké jsou hlavní hospodářské odvětví v provincii Kordestan?
Odpověď: Hlavními hospodářskými odvětvími v provincii Kordestan jsou zemědělství (pěstování obilovin, ovoce a zeleniny), chov dobytka a turistický průmysl.

6. Mluví se v provincii Kordestan anglicky?
Odpověď: Většina obyvatel provincie Kordestan hovoří kurdsky, avšak v turisticky vyhledávaných oblastech mohou někteří lidé mluvit anglicky.

7. Jaké jsou nejznámější kulturní události v provincii Kordestan?
Odpověď: Mezi nejznámější kulturní události v provincii Kordestan patří Kurdský nový rok (Nowruz), který se slaví na začátku jara, a různé folklorní festivaly a tradiční tance.

8. Jaké jsou hlavní náboženské skupiny v provincii Kordestan?
Odpověď: V provincii Kordestan převažuje muslimské náboženství, přičemž většina obyvatel jsou šíité.

9. Jaké jsou přírodní zdroje provincie Kordestan?
Odpověď: Přírodními zdroji provincie Kordestan jsou ropa, zemní plyn, dřevo, minerály (např. železná ruda) a vodní zdroje (rybníky, řeky).

10. Jaká je politická situace v provincii Kordestan?
Odpověď: Politická situace v provincii Kordestan je složitá, protože Kurdi usilují o větší autonomii a uznání svých práv. Existuje zde také politická organizace Kurdistánské demokratické strany Íránu.


Počasí Írán Kordestan Province


Na Kordestan Province v Íránu panuje unikátní klima, které je ovlivněno hory, které ji obklopují. Tato provincie se nachází na severozápadě země a rozprostírá se na území o rozloze 29 137 kilometrů čtverečních. Kordestan je jednou z nejchladnějších oblastí v Íránu a vykazuje výrazné rozdíly v teplotách během jednotlivých ročních období.

V zimě se teploty v Kordestanu pohybují okolo 0°C a často klesají pod bod mrazu. Na některých místech dokonce klesají k teplotám -20°C nebo i nižším. Sněžení je běžné a na horách se vytvářejí zasněžené vrcholky, které přitahují lyžaře a milovníky zimních sportů. Některé oblasti v Kordestanu jsou pokryty hustým lesem a jsou hojně navštěvovány turisty kvůli své krásné přírodě.

Na jaře se počasí značně mění. Během této sezóny se v Kordestanu ochlazuje. Průměrné teploty se pohybují mezi 10 až 15°C. Úrodná půda, která je zde hojná, kvete a dává provincii nádech čerstvého a zeleného prostředí. To je ideální doba na přírodní procházky a prozkoumávání horských oblastí.

V létě se Kordestan stává suchým a teplým místem. Průměrné teploty se v této sezóně pohybují kolem 25 až 30°C. Množství srážek je minimální a sucho panuje po celou letní dobu. Kvůli tomuto počasí se vytváří vhodné podmínky pro pěstování obilí, ovoce a zeleniny, které jsou hlavními zdroji obživy místních obyvatel.

Podzim v Kordestanu se vyznačuje mírným ochlazováním po celou sezónu. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 až 20°C. V tomto období se příroda mění na pestrou paletu žlutých, oranžových a červených odstínů, což dělá z Kordestanu jedinečné místo pro fotografování a pozorování přírody.

Kordestan Province je tedy oblastí, která má jedinečné počasí po celý rok. S jeho rozmanitým klimatem a krásnou přírodou nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou, turistiku a poznávání.


Ubytování Írán Kordestan Province


Írán je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, která láká návštěvníky z celého světa. Jednou z nezapomenutelných provincií v této zemi je Kordestan Province. Tato oblast leží v západní části Íránu a nabízí nádhernou krajinu, starověká města a jedinečné kulturní zážitky. Pokud se chystáte navštívit tuto provincii, je nezbytné mít informace o ubytování.

Pro účely ubytování v Kordestan Province máte několik možností. Města v této oblasti mají různé typy hotelů, hostinců a penzionů. Nejčastěji se můžete ubytovat v hlavním městě provincie, Sanandaj, kde najdete široký výběr různých typů ubytování. Od luxusních hotelů s pěti hvězdami až po příjemné a cenově dostupné penziony.

Luxusní hotely v Sanandaji vám poskytnou nejen pohodlné ubytování, ale také vysoce kvalitní služby. Tyto hotely mají moderní vybavení, bazény, wellness centra a restaurace nabízející vybraná místní jídla i mezinárodní kuchyni. Takovéto hotely jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít ubytování na nejvyšší úrovni a mít k dispozici veškeré pohodlí.

Pokud preferujete příjemné a cenově dostupné ubytování, můžete se rozhodnout pro penziony či hostince v Sanandaji. Tyto zařízení mohou být menší a jednodušší, ale zaručují přátelskou atmosféru a ochotný personál. Penziony a hostince vám také umožní blíže se seznámit s místní kulturou a tradicemi prostřednictvím interakce s místními obyvateli.

Města v Kordestan Province rovněž poskytují možnosti ubytování mimo Sanandaj. Například v městě Mahabad jsou k dispozici slušné hotely a penziony. Mahabad je známý svým bohatým historickým dědictvím a krásným okolím, které si zaslouží být prozkoumáno. Jistě oceníte, že po dni stráveném objevováním této krásné oblasti se můžete vrátit do pohodlí a klidu vašeho ubytování.

V neposlední řadě, pokud preferujete přírodu a venkovskou atmosféru, můžete si pronajmout chaty nebo domy na venkově. Tato možnost vám umožní být blízko přírody a prozkoumávat okolní kopce, údolí a řeky. Mnohé chaty a venkovské domy nabízejí také možnost zapojení se do venkovských aktivit, jako je například sběr ovoce nebo péče o domácí zvířata.

Kordestan Province nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí různé preference návštěvníků. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní hotely, pohodlné penziony nebo atmosféru venkovského života, v této provincii najdete to, co hledáte. Takže neváhejte a přijďte navštívit oblast Kordestan Province v Íránu a těšte se na jedinečné zážitky a pohostinnost místních obyvatel.


Dovolená Írán Kordestan Province


Kordestan Province v Íránu - Skvělá destinace pro nezapomenutelnou dovolenou

Írán je zemí s dlouhou historií a bohatou kulturou. Jednou z nejzajímavějších provincií v této zemi je Kordestan Province. Nachází se v severozápadní části země a nabízí mnoho přírodních a kulturních památek. Jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Kordestan Province je skvělá volba.

Přírodní krása Kordestan Province je fascinující a bezpochyby vás okouzlí. Tato oblast je domovem mnoha hor, řek a jezer. Pokud jste milovníkem turistiky, můžete se vydat na horu Zardeh, která je jednou z nejvyšších hor v Íránu. V jejím okolí se nachází také překrásné jezero Zarivar, které je oblíbeným místem pro pikniky a rekreaci. Pro ty, kteří rádi prozkoumávají podzemní svět, je tu jeskyně Palangan, která je jednou z nejdelších jeskyní v zemi.

Kulturní bohatství Kordestan Province je rovněž úchvatné. Zdejší oblast je domovem kurdské menšiny a můžete zde zažít jejich tradiční způsob života, hudbu a tance. Města Sanandaj a Saqqez jsou známá svými malebnými bazary, kde si můžete zakoupit nejen místní suvenýry, ale také tradiční kurdské šperky a koberce. Navštívte také archeologickou lokalitu Kani Shaigan, kde se nachází starověký hrob krále Qotboddin, který je jedním z nejdůležitějších historických památek v provincii.

Kulinářský svět Kordestan Province je dalším důvodem, proč byste sem měli vydat. Zdejší kuchyně je známá svými chutnými pokrmy, které jsou založeny na čerstvých a místních ingrediencích. Nezapomeňte ochutnat národní jídlo této oblasti, kterým je "Dolmeh". Je to jídlo složené z kůže brambor, naplněné mletým masem, rýží a kořením. Vyzkoušejte také místní specialitu jemně kořeněného kuřecího masa na grilu, nazývanou "Soltani".

Při návštěvě Kordestan Province byste neměli opomenout navštívit také tzv. "nomádské vesnice". Jedná se o vesnice, které jsou obývány kurdskými nomády, kteří žijí v tradičních stanových obydlích zvaných "jel". Zdejší nomádi vám rádi předvedou svůj tradiční způsob života, ukážou vám jejich tradiční oblečení a nabídnou vám k mlsání čerstvě vyroběné sýry a chlebíčky.

Kordestan Province je zkrátka fascinujícím místem, které nabízí překrásnou přírodu, zajímavou historii a jedinečnou kulturu. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, poznání a nezapomenutelných zážitků, rozhodně byste měli zvážit návštěvu této úžasné provincie v Íránu.


Letenka Írán Kordestan Province


Írán je země bohatá na historii, kulturu a nádhernou přírodu. Jednou z nejkrásnějších provincií, které stojí za návštěvu, je Kordestan. Tato provincie se nachází na západě země a je domovem pro bohatou kulturní dědictví a úchvatnou přírodu.

Při plánování cesty do Kordestanu je nejdůležitější záležitostí získat letenku. Let do této provincie je nejen rychlý, ale také pohodlný. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z různých částí země do Kordestanu. Většina letů míří na Mezinárodní letiště Sanandaj, které slouží jako vstupní brána do provincie.

Jednou z nejlepších možností leteckého spojení je využití iránského leteckého dopravce Iran Air. Tato společnost nabízí pravidelné lety ze hlavního města Teheránu a dalších větších měst jako je Isfahán a Šíráz. Jejich letadla jsou vybavena pohodlnými sedadly a moderním vybavením, což zajišťuje příjemnou cestu.

Dalším dopravním partnerem, který provozuje lety na letiště Sanandaj, je Iran Aseman Airlines. Tato společnost je známá svou spolehlivostí a bezpečností. Jejich lety jsou vysoce profesionální a cestovatelům poskytují komfortní zážitek.

Když dorazíte na Mezinárodní letiště Sanandaj, můžete se těšit na celou řadu úžasných atrakcí, které nabízí Kordestan. Provincie je známá svými nádhernými přírodními scenériemi, které zahrnují hory, vodopády, jezera a národní parky.

Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Kordestanu je národní park Zagros, který se rozkládá na ploše téměř 2 000 kilometrů čtverečních. Tento park je domovem pro bohatou rozmanitost flóry a fauny. Můžete tu potkat vzácné druhy rostlin a živočichů, jako jsou medvědi, levharti a mnoho dalších.

Další atrakcí, kterou byste neměli minout, je jezero Urmia, které se rozkládá na ploše přes 5 000 kilometrů čtverečních. Toto slané jezero je obklopeno nádhernou horskou krajinou a poskytuje návštěvníkům příležitost k relaxaci a koupání. Je také domovem pro různé druhy ptáků a další živočichy.

Kromě přírodních krás nabízí Kordestan také bohatou historii a kulturu. Ve městě Sanandaj si můžete prohlédnout staré pevnosti, mešity a tradiční domy. Místní trhy jsou plné barevných suvenýrů a místních produktů, které si můžete zakoupit jako připomínku své návštěvy.

V závěru lze říci, že návštěva Kordestanu v Íránu je nezapomenutelným zážitkem. Cesta do této provincie začíná s letenkou a vybíráte-li si let do Sanandaje, můžete si být jisti, že získáte komfortní a bezpečný zážitek. Přírodní scenerie, historie a kultura Kordestanu si zasluhují být objeveny, a letenka je vaším lístkem do této úchvatné destinace.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky