Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Írán Kermanšáh (Kermanšáh)

Letenka Írán Kermanšáh (Kermanšáh)


Írán je fascinující zemí plnou historie, kultury a nádherných krajin. Pokud se chystáte na cestu do tohoto poutavého místa, měli byste zvážit letenku do města Kermanšáh. Tato destinace nabízí bohaté kulturní dědictví, malebné přírodní scenérie a pohostinnost místních obyvatel.

Kermanšáh se nachází na západě Íránu, nedaleko hranic s Irákem. Je to jedno z nejstarších měst v regionu a jeho dějiny sahají až do starověku, což je patrné z mnoha historických památek a archeologických nalezišť v okolí.

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších atrakcí v Kermanšáhu je Taq-e Bostan, což je soubor vytesaných kamenných reliéfů, které byly vytvořeny během sassanovské éry v 4. až 7. století. Tyto reliéfy zobrazují panovníky, lovy, bojové scény a různé náboženské motivy. Jsou velmi působivé a zachycují bohatství a velikost tohoto starověkého impéria.

Dalšími zajímavými místy v městě je bazar, kde si můžete prohlédnout a zakoupit tradiční řemeslné výrobky, jako jsou košiky, keramika a tkané koberce. Kromě toho si můžete také prohlédnout zbytky historických památek, jako je například středověká pevnost Kangeh.

Kermanšáh je také obklopen nádhernou přírodou. Nedaleko města se nachází pohoří Zagros, které nabízí skvělé možnosti pro turistické výlety a pěší túry. Mnoho lidí si také užívá koupání a plavání v jezeře Zarivar, které leží asi 30 kilometrů od města.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Kermanšáhu, doporučuje se přiletět na mezinárodní letiště v Teheránu a odtud pokračovat vnitrostátním letem do Kermanšáhu. Letenky do Íránu jsou obecně cenově dostupné a létá sem více leteckých společností.

Ve městě najdete také příjemné hotely a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční íránskou kuchyni. Místní jídla jsou obvykle bohatá na chuť a používají čerstvé a místní suroviny. Nezapomeňte si vychutnat také tradiční iránskou čajovou kulturu a ochutnat místní sladkosti a dezerty.

Celkově vzato, návštěva Kermanšáhu je jedinečným zážitkem, který vám umožní poznat nádherné historické památky, zároveň si užít nádhernou přírodu a poznat pohostinnost místních obyvatel. Letenka do Kermanšáhu je významným krokem k objevování této úchvatné části Íránu.


Počasí Írán Kermanšáh (Kermanšáh)


Írán je známý svým různorodým klimatem a rozmanitými přírodními krásami. Kermanšáh, jedno z hlavních měst provincie Kermánšáh, se nachází v západní části země a má unikátní podnebí.

Kermanšáh leží v horské oblasti a je obklopený kopci a vrcholy. Tato poloha má výrazný vliv na jeho klima. Hlavními charakteristikami počasí v Kermanšáhu jsou velké teplotní rozdíly mezi letním a zimním obdobím a nízké srážky.

Letní období, které trvá obvykle od června do srpna, je ve městě nesmírně horké. Průměrné teploty se pohybují kolem 35 °C, ale mohou dosáhnout až 40 °C. Kromě vysokých teplot je zde také relativně suché, což znamená, že srážky jsou vzácné a velmi malé. Lidé se často uchylují k air-conditioningu, abychom unikli tomuto horku.

Na rozdíl od letních měsíců jsou zimní měsíce (prosinec až únor) v Kermanšáhu chladné a suché. Teploty se v průměru pohybují kolem 10 °C, ale mohou klesnout i pod nulu. V některých oblastech města se dokonce může objevit i sníh, ale jen zřídka a v malém množství.

Jaro a podzim jsou obdobími, kdy je počasí v Kermanšáhu nejvíce mírné a příjemné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C a srážky jsou tu o něco vyšší než během letního období. Je to ideální čas pro turisty navštívit město a poznat jeho bohatou historii a kulturu.

Přes všechny tyto variation v počasí je město známé svou krásnou přírodou a malebnými vyhlídkami. Kermanšáh je obklopen horami, což z něj dělá ideální destinaci pro horskou turistiku a trekking. Turisté se zde mohou těšit na krásné pohledy na údolí a rovněž navštívit mnoho historických a kulturních památek.

Kermanšáh je tedy úžasným místem pro cestovatele, kteří mají zájem o poznávání přírodního bohatství a kultury. Bez ohledu na roční období však je třeba mít na paměti extrémní podnebí a přizpůsobit se tomu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kermanšáh (Kermanšáh)


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kermanšáhu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Kermanšáhu, je letecky. Existují pravidelné lety z Teheránu, Isfahánu a dalších měst v Íránu. Dále lze Kermanšáh navštívit po silnici, buď s vlastním automobilem nebo autobusem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kermanšáhu?

Nejlepším časem k návštěvě Kermanšáhu je jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a příjemné. V létě mohou být teploty velmi vysoké, a v zimě mohou být mrazy.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Kermanšáhu?

Mezi nejznámější turistické atrakce v Kermanšáhu patří Taq-e Bostan, Baba Taherův mauzoleum, Kermánšáního dům, Moaven-ol-Molk Caravanserai a národní muzeum Kermanšáh.

4. Co bych měl vědět o místní kuchyni a gastronomii v Kermanšáhu?

Místní kuchyně Kermanšáhu je typická pro celý region Kurdistan. Mezi nejznámější jídla patří Berian polo, Dandeh kebab, Qeyme polo a Faloudeh se zmrzlinou. Navíc je známý pro svá sladká jídla, jako je Halva Ardeh a Ghotab.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybovat po Kermanšáhu?

V Kermánšáhu se nejlepším způsobem přepravy je vlastní automobil nebo taxi. Dále lze využít také místní autobusovou dopravu. Pro turisty je vhodné využít také služeb místních turistických průvodců, kteří vám poskytnou dopravu a provedou vás po městě.


Dovolená Írán Kermanšáh (Kermanšáh)


Írán je jednou z destinací, které jsou jedinečné svým bohatým kulturním dědictvím a malebnou krajinou. Mezi mnoha zástupci těchto míst se nachází i Kermanšáh, hlavní město stejnojmenné provincie. Tato oblast nabízí širokou škálu atrakcí pro turisty, kteří se rozhodnou sem vydat na dovolenou.

Jedním z hlavních turistických lákadel v Kermanšáhu je historická lokalita Taq-e Bostan. Nachází se zde několik do skály vytesaných basreliéfů a významných historických památek. Turisté sem přicházejí obdivovat preciznost a detaily sochařských děl, která pocházejí z doby Sásánovců. Nejznámější reliéfy zobrazují krále a jeho dvůr. Tato historická lokalita je skvělým místem pro fotografování a poznávání starověku.

Dalším důležitým místem, které byste neměli při návštěvě Kermanšáhu vynechat, je Bazar Vakíl. Je to jeden z nejstarších a největších trhů v celém Íránu. Na bazar se v minulosti jezdilo nakupovat z celého regionu. Dnes můžete zdejší atmosféru prozkoumat a zažít autentický zážitek. Bazar nabízí mnoho obchodů s tradičními keramikou, koberci, šperky a dalšími suvenýry, které můžete vzít domů jako památku na svou cestu. Navíc si zde můžete vychutnat místní kuchařské speciality a ochutnat tradiční perskou kuchyni.

Přírodou závislí turisté budou nadšeni z návštěvy národního parku Dena. Jedná se o jednu z největších chráněných oblastí Íránu a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tentýž park byl také vyhlášen jako biosférická rezervace UNESCO. Dena nadchne návštěvníky nádhernou horskou krajinou, vodopády, rozlehlými lesy a řekami. Turisté si mohou užívat pěší turistiku, stanování, pikniky a pozorování místních druhů rostlin a živočichů.

Kermanšáh také nabízí řadu historických památek, z nichž mnoho je zapsáno na seznamu UNESCO. Tento seznam zahrnuje například historické město Bisotun, které obsahuje důležité skalní reliéfy z perského období. Reliéfy líčí příběh Daria Velikého a jeho vítězství nad povstáním.

Kromě těchto úžasných turistických atrakcí má Kermanšáh také živou a bohatou kulturu. Místní lidé jsou vstřícní a přátelští a rádi přivítají zahraniční návštěvníky. Jejich tradice a zvyky jsou návštěvníkům jistě zajímavé a nezapomenutelné.

Pokud jste zvědaví na nové destinace a rádi objevujete fascinující místa, nezapomeňte zařadit Kermanšáh do svého seznamu. Tato oblast vám nabídne nezapomenutelné zážitky od historie a kultury, po krásnou přírodu. Ať už se zajímáte o starověkou historii nebo se chcete jenom odpočinout v nádherné přírodě, Kermanšáh zcela jistě uspokojí vaše touhy po dovolené.


Ubytování Írán Kermanšáh (Kermanšáh)


Írán je země bohatá na historii a kulturou a pokud se plánujete vydat na jeho západ, zvažte návštěvu města Kermanšáh. Město leží v provincii Kermanšáh, která je známá svými památkami na UNESCO a překrásnou přírodou. Pokud budete hledat ubytování, máte několik možností.

Luxusní ubytování

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou a nevadí jim si připlatit, je v Kermanšáhu k dispozici řada luxusních hotelů. Patří k nim například hotel Parsian, hotel Grand Saadat nebo hotel Khosravi. Tyto hotely nabízejí nejen luxusní pokoje a koupelny, ale také restaurace s velkým výběrem místních jídel a bary. Některé z těchto hotelů také nabízejí fitness centra, bazény nebo wellnes zóny.

Středně drahé ubytování

Pro ty, kteří hledají přiměřenější cenu, je v Kermanšáhu k dispozici řada středně drahých hotelů a hostinců. Patří k nim například hotel Shahriar nebo hostinec Behrooz. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemné pokoje a koupelny, některé z nich i snídaně v ceně. Hostel Jabaliyeh nabízí levnější způsob ubytování, ale s kvalitním standardem se základními doplňky pro cestovatele a mladé lidi, kteří rádi tráví čas s ostatními.

Levné ubytování

Pokud hledáte to nejlevnější ubytování, v Kermanšáhu najdete i několik hostelů a levných hotelů. Například hostel Keshishmeh nebo Hostel Zeina nabízí cenově dostupné pokoje s možností sdílené koupelny. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro mladé cestovatele nebo ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději je utratit za další zážitky.

V Kermanšáhu tak máte na výběr z mnoha různých typů ubytování podle vašich potřeb a financí. Město je ideálním výchozím bodem k návštěvám, jako je klášter Château Deutsches, úžasná pohoří Zagros Mountains a nejznámější památky v Íránu - Persepolis a Naqsh-e Rustam, zatímco v samotném Kermanšáhu můžete procházet parky a náměstí místních trhů a potravin se zkušenými kuchaři, kteří vám nabídnou pokrmy se vzácnými kořením a ochutnávkami . Tak,že, pokud plánujete návštěvu Kermanšáhu, vyberte si své ideální ubytování a užijte si krásy a bohatou kulturu země.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky