Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Surabaya

Dovolená Indonésie Surabaya


Indonésie je zemí, která je pro turisty velmi atraktivní. Nabízí skvělou atmosféru, nádherné pláže, bohatou kulturu a fascinující historii. Mezi jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Indonésii patří i Surabaya.

Surabaya je druhým největším městem Indonésie a hlavním městem provincie Východní Jáva. Je to město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Surabaya je známá svou silnou náboženskou tradicí a množstvím historických památek.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů Surabaye je Monument Hrdinského lidu. Tento obelisk s výškou více než 40 metrů je postaven ku poctě indonéských hrdinů, kteří se zasloužili o nezávislost země. Je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Surabaye a nabízí úchvatný výhled na celé město.

Dalším turistickým lákadlem je krásný budhistický chrám Cheng Hoo. Tento chrám je postavený v čínském stylu a je jedním z největších budhistických chrámů v Indonésii. Navštěvníci zde mohou obdivovat nádhernou architekturu a prozkoumat bohatou historii chrámu.

Pro milovníky přírody je zase skvělou volbou návštěva zoologické zahrady Surabaya. Tato zoologická zahrada je jednou z největších v Indonésii a nabízí domov pro mnoho vzácných a ohrožených druhů. Návštěvníci zde mohou vidět slony, tygry, orangutany a mnoho dalších zajímavých zvířat.

A když již budete v Surabaye, nenechte si ujít ani návštěvu historické čtvrti Arab. Tato čtvrť je domovem pro velkou arabskou komunitu a nabízí bohatou historii, tradiční architekturu a nepřeberné množství obchodů a stánků s tradičními produkty. Je zde také známý trh součástí čtvrti, kde návštěvníci mohou ochutnat místní pokrmy a nakoupit suvenýry.

V neposlední řadě je Surabaya skvělým místem pro milovníky gastronomie. Město nabízí širokou škálu míst, kde můžete ochutnat tradiční indonéská jídla. Surabaya je známá svými chuťovými specialitami, jako je například Rawon - bohatá polévka z vepřového masa, Tempeh - tradiční jídlo z fermentovaných sójových bobů, a Gado-gado - směs zeleniny s arašídovou omáčkou.

Surabaya je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentickou indonéskou dovolenou. Nabízí bohatou historii, překrásnou přírodu a skvělou gastronomii. Nezapomeňte se vydat na cestu do Surabaye a objevte krásu tohoto fascinujícího indonéského města.


Počasí Indonésie Surabaya


Surabaya, největší město na jihovýchodě Indonésie, se nachází na ostrově Jáva a má vlivné kulturní a obchodní dědictví. Město má tropické klima, takže obvykle má vysokou vlhkost a teplotu v průměru kolem 30 ° C po většinu roku.

V období dešťů od října do března, dochází v Surabayě k častým dešťům a záplavám. Míra srážek se v průměru pohybuje kolem 180 mm za měsíc. Během tohoto období může být přístav Surabya zavřen kvůli vysokým vlnám a silnému větru.

V období sucha od dubna do září je v Surabayě sucho a suché období se obvykle spojuje s obdobím intenzivního horka a vysokého slunečního záření. Teploty se v noci obvykle pohybují mezi 25-27 ° C, zatímco v nejteplejších dnech dosáhnou až 35-37 ° C.

Během období sucha se mohou v Surabayě vyskytnout také silné větry, známé jako "Kuda Lumping", které se mohou blížit k rychlosti 45 km/h. Tyto větry mohou způsobovat poškození budov a narušení vodních dopravních spojení.

Surabaya je také ohrožena přírodními katastrofami, jako jsou zemětřesení a sopečné erupce. V roce 2006 se v okolí města zemětřesení dosáhlo síly 6,2 stupňů Richterovy škály, ale v Surabayě nebylo hlášeno žádné větší škody.

Ačkoliv se může Surabaya zdát v případě silných dešťů a katastrof jako nehostinné místo, lidé jsou zde odolní a vytrvalí. Jejich kreativní a pozitivní přístup ke všem překážkám jim pomáhá přežívat vysoké teploty, vlhkost a katastrofy, které přináší počasí v této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Surabaya


Níže najdete několik nejčastěji kladených dotazů a odpovědí na ně týkající se Indonésie Surabaya:

1. Jak se dostat do Surabayi?
Surabaya je druhé největší město Indonésie a je dobře připojeno k ostatním částem země i zahraničí letecky, vlakem, autobusem nebo lodí. Můžete se sem dostat přes mezinárodní letiště Juanda, vlakové nádraží Pasar Turi, autobusové nádraží Bungurasih nebo přístav Tanjung Perak.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Surabayi?
Surabaya je vlhké tropické město, a proto je nejlepší navštívit ho během jarních nebo podzimních měsíců (březen až květen nebo září až listopad), kdy je méně pravděpodobný výskyt dešťových srážek a teploty jsou příjemné.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Surabayi?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Surabayi patří památník hrdinů v Bitevě v Surabayi, buddhistický chrám Kong Co Kong Tik Cun Ong, CasaMia Mansion, městský park Bungkul, zábavní park Ciputra Waterpark a Surabaya Zoo.

4. Jaká je místní měna v Surabayi? Může se použít kreditní karta?
Místní měnou v Indonésii je indonéská rupie (IDR). Kreditní karty jsou v některých obchodech a restauracích přijímány, ale je vhodné mít také hotovost pro menší nákupy nebo trhy.

5. Můžu pít vodu z vodovodu?
Ne, doporučuje se nepít vodu z vodovodu v Surabayi. Je lepší pít balenou vodu, kterou si můžete zakoupit v obchodech.

6. Jaké jsou místní speciality, které bych měl ochutnat v Surabayi?
Při návštěvě Surabayi byste měli ochutnat místní speciality, jako je "rawon" (jedno z nejznámějších jídel v Surabayi), "gado-gado" (smíšený zeleninový salát s arašídy), "soto ayam" (kuřecí polévka) a "lontong kupang" (mořské plody s rýží v košíčku ze bambusu).

7. Jak je s dopravou v Surabayi?
Surabaya nabízí širokou škálu dopravních možností, včetně taxíků, motorkářských taxíků (bajaje), veřejných autobusů, Uberu/Grabu a půjčování motorky. Nicméně, místní doprava bývá často rušná a dopravní zácpy jsou běžné ve větších částech města.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Surabayi. Pokud máte jakékoli další otázky, je nejlepší se obrátit na místní cestovní kancelář nebo informační centrum, které vám ochotně poskytne další specifické informace.


Ubytování Indonésie Surabaya


Surabaya je hlavním městem provincie Východní Jáva v Indonésii. Je to druhé největší město v Indonésii a jedno z nejvýznamnějších ekonomických center v zemi. Město nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a turistických zajímavostí a je domovem mnoha hotelů a resortů.

Pokud hledáte ubytování v Surabayi, máte na výběr z různých typů hotelů. Od luxusních resortů až po cenově dostupnější ubytování, které splní požadavky každého návštěvníka.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Surabayi je Shangri-La Hotel. Tento hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na město a moře, nekonečné bazény a fitness centrum. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční indonéské jídlo a mezinárodní speciality.

Dalším luxusním hotelem v Surabayi je JW Marriott. Tento hotel nabízí prostorné pokoje, moderní vybavení a exkluzivní služby. K dispozici jsou také bazény, vířivky a wellness centrum, kde si můžete příjemně odpočinout.

Pro turisty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou k dispozici různé možnosti v Surabayi. Například hotel Novotel, který nabízí prostorné pokoje a bazén, je ideální volbou pro rodiny. Jinou možností je hotel Ibis Styles, který je moderní a pohodlný, s mnoha vybaveními včetně fitness centra a restaurace.

Na závěr, Surabaya je město s mnoha možnostmi pro ubytování. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní nebo cenově dostupné ubytování, máte na výběr z řady hotelů a resortů. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z nich, budete moci vychutnat krásy Surabayi a užít si příjemné a pohodlné ubytování.


Letenka Indonésie Surabaya


Surabaya, která se nachází na východě Indonésie, je druhé největší město této země a považuje se za jedno z nejdůležitějších obchodních center jihovýchodní Asie. Je to moderní a rozvíjející se metropole s bohatou historií a živou kulturou.

Pokud plánujete cestu do Surabaye, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Indonésie je letecky dobře propojená s mnoha zeměmi a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Surabaye.

Při výběru letenky do Surabaye byste měli zvážit několik faktorů. Jednou z možností je cestování přímým letem z vaší země do Surabaye. Tento druh letu je obvykle rychlejší a pohodlnější, ale může být také dražší. Další možností je zvolit let s jedním či více přestupy, což může být levnější, ale trvá déle.

Existuje mnoho leteckých společností, které operují lety do Surabaye. Mezi nejznámější patří Garuda Indonesia, největší letecká společnost Indonésie. Garuda Indonesia nabízí kvalitní služby a pohodové lety s mnoha různými možnostmi jízdenek.

Další populární leteckou společností, která operuje lety do Surabaye, je AirAsia. Tato nízkonákladová letecká společnost je známá pro své levné letenky a dostupnost v mnoha destinacích. Dalšími možnostmi jsou společnosti Lion Air, Batik Air a mnoho dalších.

Surabaya má moderní mezinárodní letiště s názvem Letiště Juanda. Nachází se asi 15 kilometrů od centra města a nabízí dobrou infrastrukturu a pohodlné služby pro cestující. Po příletu do Surabaye si můžete pronajmout automobil, využít taxi nebo veřejnou dopravu, které vás dopraví do vašeho cílového místa.

Surabaya je město s bohatou historií a mnoha zajímavými atrakcemi. Mezi nejznámější patří památník hrdinů revoluce, který připomíná oběti indonéského boje za nezávislost. Budova městské věže je další ikonická atrakce, která nabízí panoramatický výhled na celé město.

Navštivte také historické centrum Surabaye, známé jako Kampoeng Arab. Zde najdete tradiční arabské domy, mešity a mnoho obchodů s tradičními suvenýry. Surabaya je také známá pro svou bohatou gastronomii a můžete si vychutnat některá z místních jídel na slavném trhu hrnců a pánví.

Při nákupu letenky do Surabaye dejte pozor na sezónní rozdíly a doporučuje se rezervovat letenku předem, abyste získali nejlepší cenu a dostupnost. Ohledně povinných víz se poraďte s indonéským zastoupením ve vaší zemi.

Surabaya je fascinující destinací, která nabízí bohaté kulturní dědictví, moderní zázemí a vřelé přijetí od místních obyvatel. Při plánování vaší cesty nezapomeňte zjistit více o letenkách do Surabaye a těšte se na nezapomenutelnou dovolenou v této barvitěm městě.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky