Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)


1. Kde se nachází ostrov Komodo a Komodo National Park?
Ostrov Komodo se nachází v Indonésii, konkrétně v provincii Východní Nusa Tenggara. Komodo National Park zahrnuje ostrovy Komodo, Rinca a Padar, stejně jako několik menších ostrůvků.

2. Jak se mohu dostat na ostrov Komodo?
Nejbližší letiště je na ostrově Flores. Z Florese je možné se dostat lodí nebo lodním taxíkem do přístavu Labuan Bajo, odkud jsou organizovány výlety na ostrov Komodo. Existují také některé přímé lety do malého letiště na ostrově Komodo.

3. Jakou divokou zvěř mohu vidět na ostrově Komodo?
Na ostrově Komodo a v Komodo National Park žijí komodoští draci, největší ještěři na světě. Mohou dosahovat délky až 3 metrů a hmotnosti až 70 kilogramů. Také je zde bohatá fauna, včetně jiných druhů ještěrů, ptáků, vodních živočichů a podmořského života.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Komodo a Komodo National Park?
Nejlepší doba na návštěvu je v období sucha od dubna do října. V tomto období jsou počasí stabilní, teploty jsou vysoké a pravděpodobnost srážek je nízká. Během deštivého období od listopadu do března může být možnost dešťových bouřek a silných větrů.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Komodo National Park?
Prohlídka Komodo National Park může trvat od několika hodin až po několik dní, v závislosti na plánu a preferencích návštěvníka. Někteří se rozhodnou pro jednodenní výlety, zatímco jiní raději stráví několik dní na výletní lodi, aby prozkoumali více ostrovů a podmořského života.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě Komodo National Park?
Ano, je povinné mít průvodce během návštěvy Komodo National Park. Průvodci mají znalosti o místní fauně a zabezpečení a také mají schopnost zajistit vysvětlení a informace o ostrově Komodo.

7. Existuje nějaké nebezpečí při návštěvě ostrova Komodo?
Komodoští draci jsou divoké zvířata a mohou být nebezpeční. Je důležité dodržovat pokyny průvodce a nepřibližovat se k nim příliš blízko. Také je třeba dodržovat hygienická opatření ve vztahu k jejich kousnutí, protože obsahují silné bakterie.

8. Jaké další aktivity mohu dělat na ostrově Komodo a v Komodo National Park?
Mimo prohlídky komodoštích draků a pěší turistiky po ostrově Komodo je možné si zahrát vodní sporty, jako je šnorchlování nebo potápění v jejich krásné korálové zahradě. Také je možné se vydat na výlet po okolních ostrovech, jako je Rinca nebo Padar.

9. Kde se mohu ubytovat během návštěvy ostrova Komodo?
V přístavu Labuan Bajo na Floresu a na ostrově Komodo jsou k dispozici různá ubytování, včetně hotelů, bungalovů a hostelů. Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v období vrcholové turistiky.

10. Jak je s cenovým rozpětím stravy a ubytování na ostrově Komodo?
Ceny stravy a ubytování na ostrově Komodo se liší a závisí na zařízeních a úrovni služeb. Existují cenové možnosti pro různé rozpočty, od levných bungalovů po luxusní hotely. Je také možné si najmout výletní loď, která poskytuje ubytování a stravu.


Počasí Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)


Indonésie je země s bohatou biodiverzitou a jedním z nejznámějších ostrovů v zemi je ostrov Komodo. Nachází se východně od Bali a je domovem jedinečných druhů živočichů, včetně ohrožených draků komodských.

Komodo má tropické podnebí, což znamená, že zde vládne horké a vlhké počasí po většinu roku. Teploty se pohybují mezi 25°C až 35°C a relativní vlhkost vzduchu je vysoká, okolo 80%. Počasí na ostrově Komodo je proto obecně horké a vlhké.

Na rozdíl od většiny Indonésie má Komodo dvě hlavní období - suché a deštivé. Suché období nastává od května do října, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky minimální. Průměrné teploty se pohybují okolo 30°C a srážky jsou vzácné. To je ideální období pro návštěvu Komodo National Park.

Na druhou stranu deštivé období panuje od listopadu do dubna, kdy na ostrov přichází monzunové deště. Srážky jsou intenzivní a mohou být doprovázeny bouřemi. Teploty v deštivém období jsou mírnější a pohybují se mezi 25°C až 30°C. I přes deštivé počasí je Komodo National Park ve skutečnosti v této době nádherný, protože deště způsobují, že příroda je plná života a ostrov je zelenější.

Komodo National Park je jedním z hlavních turistických cílů na Komodu. Návštěvníci mají možnost vidět draky komodské ve volné přírodě, což je velká atrakce a jedinečná příležitost. Při návštěvě parku je však důležité mít na paměti počasí a přijít vybaveni vhodným oblečením a obuví. Během horských tříd se může vyskytnout bláto a dešťové přívaly, takže je nezbytné být na turistických stezkách opatrný a opatrný.

Při návštěvě Komoda a Komodo National Park je také dobré se vybavit ochrannými prostředky proti hmyzu, protože na tropickém ostrově se vyskytují komáři a další hmyz. Je také důležité mít na paměti, že park je chráněnou oblastí a je třeba respektovat pravidla ochrany a zacházet s přírodou ohleduplně.

Vzhledem k tomu, že ostrov Komodo a Komodo National Park jsou vyhledávanými turistickými destinacemi, doporučuje se plánovat návštěvu s předstihem a získat informace o aktuálním počasí. Zahrnutí počasí do plánování vaší cesty vám pomůže vychutnat si tento úžasný přírodní raj a zároveň se připravit na specifické podmínky ostrova Komodo.

Celkově lze říci, že počasí na ostrově Komodo je většinu roku teplé a vlhké. Každé období má své specifické charakteristiky a návštěvníci by se měli přizpůsobit aktuálním podmínkám. Bez ohledu na počasí je však Komodo a Komodo National Park fascinujícím místem, kde se lze setkat s unikátními druhy živočichů a prozkoumat nádhernou přírodu.


Ubytování Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)


Komodo, jedinečný ostrov v Indonésii, je známý svou ohromující přírodou a fascinujícími obyvateli - drakem komodským. Nachází se v souostroví Malých Sund a je domovem jediného místa na světě, kde můžete pozorovat tyto ohromné plazy v divočině. Komodo je hlavním ostrovem v rámci Komodo National Parku, nezapomenutelného místa pro příznivce přírody.

Již při příjezdu na ostrov Komodo se návštěvník ocitá v naprostém úžasu nad jeho krásou. Jeho dramatické, kamenité pobřeží, zelené kopce a krystalově čisté modré vody přitahují turisty z celého světa. Ostrov je zároveň domovem tropického pralesa, pláží s bílým pískem a mnoha živočichů, včetně exotických ptáků a opic.

Hlavní atrakcí Komodo National Parku jsou samozřejmě draci komodští. Tito obři s délkou až 3 metry jsou největší plazi na světě. Jejich robustní tělo, šupinatá kůže a ostré zuby, dokážou vyvolat respekt u každého. Návštěvníci se v parku mohou přidat k průvodcům a vydávat se na trek, aby spatřili tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Je však důležité dodržovat bezpečné vzdálenosti, protože tyto draky mohou být nebezpečné.

Dalšími atrakcemi parku jsou úžasné potápěčské lokality. Komodo National Park je jednou z nejlepších potápěčských destinací na světě. Pod hladinou jsou rozlehlé korálové zahrady, útesy, jeskyně a zbytky starých vraků. Potápěči se mohou těšit na pestrý podmořský život, včetně korálů různých druhů, malých a velkých ryb, žraloků, želv, mant a dalších exotických tvorů.

Aby příroda na ostrově Komodo a v Komodo National Parku zůstala nedotčena, indonéská vláda provádí opatření k ochraně tohoto unikátního místa. Bylo omezeno množství návštěvníků, aby se minimalizoval negativní dopad na životní prostředí. Je vyžadováno, aby turisté dodržovali pravidla, aby se minimalizoval kontakt s draky komodskými a přírodními stanovišti. Tím je zajištěno, že se tento kouzelný ostrov a jeho obyvatelé uchovají pro budoucí generace.

Pokud plánujete návštěvu Komodo National Parku a ostrova Komodo, je vhodné si zarezervovat ubytování předem. V okolí parku najdete různé možnosti, od luxusních hotelů po jednoduché bungalovy. Některá ubytování dokonce nabízejí výhled na oceán a možnost pozorování draků komodských přímo z vašeho pokoje.

Komodo, ostrov a národní park, je pokladem Indonésie a místo, které si návštěvníci jistě zamilují. Skvělé místo pro pěší turistiku, potápění a objevování přírody v její nejčistší podobě. Nechte se očarovat krásou tohoto místa a připravte se na nezapomenutelný zážitek s draky komodskými a všemi dalšími divy, které Komodo National Park nabízí.


Letenka Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)


Indonésie je jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii, která láká miliony turistů každý rok. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Ostrov Komodo a Komodo National Park, který je domovem jedné z nejvzácnějších a nejohroženějších živočišných druhů na světě - draka komodského.

Ostrov Komodo se nachází v souostroví Malé Sundy a je součástí indonéské provincie Východní Nusa Tenggara. Je to horský ostrov s nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Nejvíce je však proslavený díky drakům komodským, kteří zde žijí ve volné přírodě.

Komodo National Park, který zahrnuje ostrovy Komodo, Rinca a Gili Motang, byl založen v roce 1980 a stal se součástí světového dědictví UNESCO. Park chrání tyto ohrožené draky, ale také další vzácné živočišné druhy, jako jsou buvoly, divoká prasata, vodní ještěři nebo plazi.

Pro turisty z celého světa je navštívení Komodo National Parku jedinečným zážitkem. Existují různé způsoby, jak se sem dostat, přičemž nejjednodušší je využití letecké dopravy. Letenky do Indonésie jsou relativně dostupné a let z hlavního města Jakarty trvá zhruba dvě hodiny. Po přistání v Labuan Bajo na ostrově Flores je třeba se přepravit na Komodo trajektem nebo loďkou.

Po příjezdu do parku mohou turisté zažít fascinující chvíle při pozorování draka komodského. Průvodci je provedou přes ostrovy Komodo nebo Rinca a ukážou jim, jak tito ohromující tvorové žijí a loví svou kořist. Jejich obrovská velikost a nádherně zbarvené šupiny jsou dojemné a zanechávají nezapomenutelné vzpomínky.

Komodo National Park je také proslavený svou bohatou podmořskou faunou a flórou. Milovníci potápění zde najdou neuvěřitelné korálové útesy, kde mohou objevovat pestrou škálu exotických mořských živočichů. Ve vodách kolem ostrovů lze vidět manty, žraloky nebo dokonce i želvy.

Kromě toho mohou turisté také prozkoumávat krásu parku při turistice nebo trekkingu. Vychutnat si panoramatické výhledy na západ slunce, hory a přírodní útvary je opravdu kouzelné.

Je však důležité mít na paměti, že draci komodští jsou divocí a mohou být nebezpeční. Navštěvujícím je proto doporučováno dodržovat bezpečnostní pokyny a pravidla parku, aby se minimalizovalo riziko nebezpečí.

Ostrov Komodo a Komodo National Park jsou skutečným pokladem Indonésie. Jejich unikátní příroda a vzácná zvířata přitahují turisty, kteří hledají dobrodružství a nezapomenutelné zážitky. Ať už jste milovníkem přírody, nebo jste jen zvědaví, Komodo je místo, které stojí za návštěvu. Stačí si zajistit letenku a vydat se na cestu do této indonéské oázy.


Dovolená Indonésie Ostrov Komodo (včetně Komodo National Park)


Indonésie je země bohatá na exotické destinace, které přitahují miliony turistů z celého světa každý rok. Jedním z těchto neuvěřitelných míst je i ostrov Komodo, který se nachází v Komodo National Parku. Tato oblast je známá svou ohromující přírodou a unikátními druhů živočichů, včetně ohrožených varanů Komodo.

Ostrov Komodo se nachází v provincii Východní Nusa Tenggara. Jedním z hlavních důvodů, proč se sem turisté sjíždí, je právě přítomnost varanů Komodo. Tito obří plazi jsou největšími žijícími ještěry na světě a byli prohlášeni za přírodní div světového dědictví UNESCO. Jejich velikost a síla jsou opravdu úchvatné a setkání s nimi je jedinečným zážitkem.

Komodo National Park byl zřízen v roce 1980 a zahrnuje jak ostrovy sama, tak i oceán kolem nich. Nachází se zde přes 2000 druhů ryb, 14 druhů korálových útesů a řada dalších mořských živočichů. Park je také domovem několika dalších ohrožených druhů, jako jsou obří rejnoci, karety obecné, četné druhy delfínů a želv mořských.

Pro turisty, kteří navštěvují ostrov Komodo, je zde možnost vychutnat si mnoho outdoorových aktivit. Mezi nejpopulárnější patří potápění a šnorchlování, které umožňují návštěvníkům prozkoumat korálové útesy a pozorovat různé druhy ryb a dalších mořských tvorů. Další aktivity zahrnují trekking po ostrově a pozorování varanů Komodo, kteří žijí hlavně v několika lokalitách.

Kromě fascinující přírody nabízí Komodo také malebné pláže a příjemné ostrovní atmosféru. Návštěvníci mohou relaxovat na bílém písku, koupání v teplých vodách nebo prozkoumávat okolí na místních lodích. Je zde také možnost navštívit sousední ostrov Rinca, který je také součástí Komodo National Parku a je domovem další populace varanů Komodo.

Aby byla zajištěna ochrana území a životního prostředí, existují pravidla, kterým musí návštěvníci ostrova Komodo dodržovat. Je povinné mít průvodce, který zajišťuje bezpečnost a řídí návštěvu, a je zakázáno se přibližovat varanům Komodo na vzdálenost menší než 4 metry. Je důležité respektovat tato pravidla a chovat se ohleduplně k přírodě.

Pokud plánujete dovolenou v Indonésii a hledáte neuvěřitelné místo s bohatou biodiverzitou a fascinujícími živočichy, pak je ostrov Komodo a Komodo National Park tím pravým místem pro vás. Tato exotická destinace nabízí neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které budete mít na paměti navždy.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky