Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Jakarta

Počasí Indonésie Jakarta


Indonésie je zemí s bohatou a pestrou klimatickou diverzitou. Jakarta, hlavní město Indonésie, leží na severozápadním pobřeží ostrova Jáva a je jedním z nejvíce náročných měst na světě, co se týče počasí.

Klima v Jakartě je charakterizováno jako tropické monzunové s vyššími teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 24-33 °C (75-91 °F), ačkoli v některých měsících mohou teploty dosahovat i kolem 35 °C (95 °F).

Jakarta má dvě výrazné roční období - suché a deštivé. Suszní období je zpravidla od května do září, kdy je méně srážek a mírnější teploty. Chladnější pasáty způsobují nižší vlhkost a občasné přívalové deště. Srážky se průměrně pohybují mezi 120-200 mm měsíčně.

Na druhou stranu, deštivé období je od října do dubna, kdy je srážkově nejvíce. To je dáno přílivem teplého a vlhkého vzduchu z Indického oceánu. Srážky se v tomto období pohybují mezi 200-400 mm měsíčně. Během monzunového období mohou být srážky velmi silné a dochází k častým přívalovým dešťům.

Jeden z největších problémů, s nimiž se Jakarta potýká, je povodňové ohrožení. Město je postiženo častými záplavami kvůli nedostatečnému odvodu dešťové vody a vysokému stoupání hladiny moře. Kombinace dešťových srážek a této problematiky způsobuje v Jakartě závažné povodně.

Dalším faktorem ovlivňujícím počasí Jakarty je znečištění ovzduší. Vysoký počet vozidel a průmyslová aktivita v městě způsobují zvýšenou produkci emisí skleníkových plynů, což má za následek zhoršení kvality vzduchu.

Celkově lze říci, že počasí v Jakartě je zcela tropické, s vysokými teplotami a vlhkostí po celý rok. Pokud cestujete do Jakarty, je důležité si přinést vhodné oblečení a připravit se na občasné přívalové deště.


Dovolená Indonésie Jakarta


Indonésie je kouzelná země, nabízející nezapomenutelnou dovolenou plnou kulturních a historických zážitků. Ať už toužíte po pohádkových plážích, nebo po objevování tajemných chrámů a posvátných míst, Indonésie má pro každého něco k nabídnutí.

Jedním z nejzajímavějších měst v Indonésii je Jakarta, hlavní město země, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. V tomto článku se podíváme na to, co můžete v Jakartě vidět a co si užít.

Historická návštěva

Jakarta je plná historických památek a významných míst, které si rozhodně nenechte ujít. Mezi nejvýznamnější patří Národní muzeum Indonésie, které je největším muzeem v zemi. Zde se můžete dozvědět o historii Indonésie od prehistorických dob až do moderního období.

Další zajímavou historickou památkou v Jakartě je chrám Chandra Naya, postavený v roce 1755. V této budově se nachází muzeum, které ukazuje jak se lidé v minulosti živili a jak se oblékali podle svých profesí.

Městská zábava

Pro ty, kteří se chtějí vydat na jiné vlny, nabízí Jakart pokročilá městská centra a plno míst, kde si můžete užít zábavu. Mezi top atrakce patří zábavní a vodní parky, jako je například WTP Waterpark nebo Snowbay Waterpark. Tyto atrakce nabízejí desítky druhů zábavy pro celou rodinu.

Další možností, jak si užít městskou atmosféru, je procházka po ulicích města. Jakarta nabízí mnoho tržišť a obchodů, kde si můžete koupit kvalitní zboží za výhodné ceny, jako například balijské rukodělné produkty nebo tradiční indonéské oblečení.

Posledním tipem je návštěva kulturních center, která pořádají výstavy a divadelní představení. Jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Jakartě je soubor Taman Ismail Marzuki (TIM Arts Center), kde se konají různé kulturní akce.

Jídlo a pití v Jakartě

Pro gurmány je Jakarta naprosto ideálním ubytováním, neboť nabízí množství různých pokrmů a restaurací, které jsou k dispozici po celý den. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří Nasi Goreng (směs rýže, zeleniny a masa), Sate (grilované maso) a Rendang (kari s hovězím masem).

Mezi nejlepší restaurace, které návštěvníci v Jakartě mohou ochutnat, patří Amuz Gourmet, která je specializovaná na francouzskou kuchyni. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat tradiční indonéskou kuchyni, doporučujeme návštěvu restaurace Lara Djonggrang.

Jakarta je také známá pro své oblíbené kávové šálky. Mezi nejlepší kavárny v Jakartě patří Anomali Coffee, která nabízí různé druhy kávy z celého světa.

Jak vidíte, Jakarta nabízí mnoho zajímavých míst a zážitků, které můžete zažít během své další dovolené. Takže neváhejte a přijďte si užít atmosféru tohoto fantastického města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jakarta


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Jakartě?

Nejlepší turistické atrakce v Jakartě zahrnují Národní muzeum, Monas, Taman Mini Indonesia Indah, staré město, zábavní park Ancol, Glodok (čínský trh) a Grand Indonesia Mall.

2. Jak dlouho trvá let z Evropy do Jakarty?

Let z Evropy do Jakarty obvykle trvá 12-15 hodin, v závislosti na konkrétní destinaci a přestupu.

3. Která měna se používá v Indonésii?

Měnou v Indonésii je indonéská rupie (IDR).

4. Které jídlo je typické pro Indonésii?

Typická indonéská jídla zahrnují nasi goreng (směs rýže s masem a zeleninou), satay (grilované maso na špejli), balijský pepes ikan (váleček z balíčku listů banánovníku plněný kořením a vůní), a gado-gado (směs zeleniny s arašídovou omáčkou).

5. Je v Indonésii bezpečno cestovat?

Indonésie je obecně bezpečná země, ale je stále důležité být obezřetný, zejména v oblastech s vysokou kriminalitou a během nepokojů.

6. Jaká je tam teplota a vlhkost?

Teplota v Indonésii se obvykle pohybuje od 25 do 32 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí.

7. Jak lze získat vízum do Indonésie?

Vízum do Indonésie lze získat online nebo na letišti při příjezdu, v závislosti na vašem státním občanství a délce pobytu. Je vždy dobré prověřit konkrétní požadavky před cestou.

8. Můžu pít vodu z kohoutku?

Voda z kohoutku v Indonésii není pitná pro turisty. Doporučuje se pít pouze balenou vodu.


Ubytování Indonésie Jakarta


Indonésie, konkrétně její hlavní město Jakarta, je velmi atraktivní turistickou destinací v jihovýchodní Asii. Aby bylo vaše pobytu v této živé a rozmanité metropoli co nejpříjemnější, je důležité zajistit si kvalitní a pohodlné ubytování. V Jakartě je dostupných mnoho různých možností, které uspokojí potřeby a preference různých typů cestovatelů.

Pro ty, kteří preferují luxusní a prvotřídní ubytování, může být nejlepší volbou hotelový komplex v prostoru centrálního business distriktu (CBD). Zde najdete pětihvězdičkové hotely s elegantními a prostornými pokoji, moderními wellness zařízeními a vynikajícími restauracemi nabízejícími jak indonéskou, tak mezinárodní kuchyni. Mnoho z těchto hotelů nabízí také výhled na panenskou přírodu ve městě, jako jsou například vodopády nebo nádherné zahrady.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Jakartě také široká škála cenově dostupných hotelů a hostelu. Tyto příjemné a útulné ubytovací zařízení nabízejí čisté a komfortní pokoje za rozumné ceny. Některé z nich se nacházejí v centru města, což je velmi výhodné pro ty, kteří se chtějí pohodlně a snadno dostat na hlavní turistické atrakce v Jakartě.

Další možností ubytování v Jakartě jsou apartmány a rekreační domy, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny cestovatelů. Tyto prostorné a plně vybavené jednotky poskytují více soukromí a nezávislosti pro ty, kteří touží po vlastním prostoru a volnosti. Některé z nich mají také přístup k bazénu a dalším rekrečním prostorům.

Při hledání ubytování v Jakartě byste měli zvážit také polohu. Centrum města je dobře spojeno s veřejnou dopravou, jako jsou metra a autobusy, a je tak snadno dostupné pro ty, kteří chtějízkoumat město. Na druhou stranu, pokud preferujete klidnější a odlehlejší prostředí, můžete zvážit ubytování v okolí Jakarty, kde se nachází nádherná příroda a pláže.

Jakarta je plná fascinujících památek, živých trhů, nákupních center a kulinářských zážitků. Zvolit si správné a pohodlné ubytování je důležité pro maximální využití vašeho pobytu v této úchvatné destinaci. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel na okraji CBD, útulný hostel v centru města nebo prostorný apartmán blízko pláže, jistě najdete ubytování, které vám vyhovuje a přispěje k vašemu nezapomenutelnému zážitku z Jakarty.


Letenka Indonésie Jakarta


Pokud plánujete dovolenou v Asii a rádi byste navštívili Indonésii, jak proč nezačít svou cestu v hlavním městě Jakarta. Toto velkoměsto nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro turisty, kteří se sem vypraví, a díky letenkám, které jsou dnes k dispozici, se sem můžete dostat rychle a výhodně.

Jakarta je největším a také nejrušnějším městem Indonésie. Nachází se na západním pobřeží ostrova Jáva a má více než 10 milionů obyvatel. I přes svou velkost zde najdete mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit.

Jedním z nejznámějších míst je Monas, symbol nezávislosti Indonésie, vysoký 137 metrů. Na vrcholu kopule se nachází nádherný výhled na celé město. Vedle Monasu se nachází i národní muzeum Indonésie, kde si můžete prohlédnout rozmanité artefakty a fotografie související s historií této nádherné země.

Při návštěvě Jakarty rozhodně nesmíte vynechat návštěvu starého města Kota Tua. Zde se můžete projít po kamenitých ulicích a prohlédnout si nádherné koloniální budovy, které jsou zbytkem nizozemského koloniálního období. Mezi nejzajímavější památky patří například muzeum včelí medu, muzeum bankovnictví a historický hotel Tugu.

V centru města si můžete prohlédnout i nevšední nákupní centra, jako je například Grand Indonesia nebo Plaza Indonesia. Tyto centra nabízejí vše od obchodů s oblečením a kosmetikou až po domácí spotřebiče a elektroniku.

Jakarta je také místem, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, která se vyznačuje výraznými chutěmi a množstvím koření. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří například nasi goreng, kuře satay, rendang nebo gado-gado.

Cesta do Jakarty s letenkou má více výhod než jen to, že se dostanete na místo rychle a výhodně. Získáte také možnost poznat jinou kulturu a nahlédnout do života místních obyvatel, a k tomu ještě strávit relaxační dovolenou na krásných plážích těsně u Indického oceánu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu indonéského hlavního města, zaručeně získáte nezapomenutelné zážitky a zároveň si uděláte pohodlnou a výhodnou cestu díky dostupným letenkám. Hlavně nezapomeňte ochutnat místní speciality a nechte se unášet krásou a zvuky této malebné země.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky