Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v jihovýchodní Asii. Tato exotická série tří ostrovů ležících u pobřeží Lomboku nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré vody, bohatý podmořský život a klidnou atmosféru, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Gili ostrovů je samozřejmě ubytování. Naštěstí, tato destinace nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele, ať už hledá hostely, hotely, luxusní resorty nebo soukromé vily.

Pro ty, kteří se chtějí vypnout a relaxovat, nabízí Gili Trawangan několik luxusních rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní kvalitou služeb, nádhernou pláží a stylovým designem. Hosté mohou využívat moderních wellness center, bazénů, restaurací s výhledem na oceán a mnoha dalších příjemností.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, Gili Trawangan nabízí také velký výběr hostelského ubytování. Tyto hostely jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít společenskou atmosféru a seznamovat se s dalšími lidmi. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje, společné kuchyňky a turistické informace od místních guide.

Gili Air je středním ostrovem a také nabízí různé typy ubytování. Zde najdete vše od jednoduchých bungalovů až po luxusní vily. Vzhledem k menší velikosti ostrova má většina ubytovacích zařízení přímý přístup na pláž a hosté mohou vychutnávat úžasný výhled na západy slunce každý večer.

Gili Meno je nejmenší a nejklidnější z celého trojice Gili ostrovů. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové ubytování. Můžete si vybrat z krásných plážových bungalovů, romantických vil nebo malých rodinných resortů. Obyvatelé ostrova jsou známí svojí pohostinností a ochotou hostit turisty.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou nyní na Gili ostrovech také dostupné alternativy v podobě Airbnb. Mnoho místních obyvatel pronajímá své soukromé domy a apartmány turistům, což poskytuje autentičtější a přátelštější zážitek.

Celkově lze říci, že Gili ostrovy v Indonésii nabízí pestrou škálu ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete tu přesně to, co hledáte. Ať už se rozhodnete zůstat na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, zaručeně se vám zde bude líbit a budete se chtít vrátit k těmto krásným ostrovům znovu a znovu.


Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je známá svým tropickým klimatem, a to platí i pro oblíbené Gili ostrovy. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři hlavní ostrovy, které tvoří toto souostroví a nabízejí turistům nádherné pláže, úchvatné podmořské světy a příjemné počasí po většinu roku.

Gili ostrovy leží v Lombokském průlivu mezi Bali a Lombokem, což znamená, že jsou přímo ovlivňovány příjemnými mořskými větry. Toto přímořské umístění přináší stabilní a teplé počasí s minimem sezónních výkyvů.

Průměrná teplota na Gili ostrovech se pohybuje kolem 28-32 stupňů Celsia po většinu roku, což znamená, že je zde příjemně teplo bez extrémních vedrů nebo chladu. Lze tedy očekávat, že budete mít dostatek slunečných dní a teplotu ideální pro opalování a vodní aktivity.

Pokud jde o srážky, Gili ostrovy mají dvě hlavní období. První je suché období, které trvá od května do října, kdy se srážky snižují a obloha je většinou jasná. To je ideální období pro turisty, kteří chtějí si užít slunečné dny a prozkoumat podmořský život v moři.

Druhým obdobím je deštivá sezóna, která přichází s monzunovými větry od listopadu do dubna. Během této doby je možné očekávat časté deště a oblačné nebo zatažené oblohy. To však neznamená, že by Gili ostrovy nebyly vhodné pro návštěvu. Deštivá sezóna má své kouzlo, protože množství srážek oživuje vegetaci a ostrovy se probouzejí k životu. Není neobvyklé, že se tvoří krásné zelené pastviny a květiny, které dodávají ostrovům úžasnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete navštívit Gili ostrovy během deštivé sezóny, mějte na paměti, že deště nejsou obvykle dlouhotrvající a slunce se stále objevuje. Při plánování cestovního programu si však můžete nechat otevřená okna pro změny plánů, pokud přijde přívalový déšť.

V neposlední řadě, pokud jde o teplotu vody, Indonésie nabízí teplé a příjemné podmínky po celý rok, s teplotou kolem 27-30 stupňů Celsia. To je skvělé pro potápění a šnorchlování, protože voda je dostatečně teplá, abyste se mohli ponořit a obdivovat úžasný podmořský svět bez jakýchkoli nepříjemných pocitů.

Celkově vzato, Gili ostrovy v Indonésii nabízejí příjemné počasí po většinu roku se stabilními teplotami a teplými mořskými vodami. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, budete mít jistotu, že si užijete krásné pláže, skvělé podmořské průzkumy a nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a nespočtem nádherných ostrovů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Indonésii jsou Gili ostrovy. Sestávající ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno - tyto ostrovy lákají turisty svou nedotčenou krásou a klidnou atmosférou.

Gili ostrovy se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a jsou snadno dostupné lodí z Bali. Každý z těchto ostrovů má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí rozmanité zážitky.

Gili Trawangan je největším a nejživějším ostrovem ze všech tří. Je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a živým nočním životem. Zde najdete mnoho plážových barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a výborné jídlo. Milovníci potápění a šnorchlování budou nadšeni místními korálovými útesy a bohatstvím podmořského světa.

Na rozdíl od Gili Trawangan je Gili Air klidnější a relaxačnější. Ostrov nabízí klidné pláže a poklidnou atmosféru. Je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Můžete si zde užít krásné sluneční západy, masáže na pláži nebo si posedět v místních restauracích podávajících čerstvé mořské plody.

Gili Jméno, oproti ostatním dvěma ostrovům, je nejmenší a nejodlehlejší. Na tomto ostrově najdete prosté pláže obklopené vysokými palmami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s přírodou. Na Gili Jméno nenajdete žádné motorové vozidlo, doprava se zde odehrává buď na kole nebo pomocí koňmo. Můžete si zde také vyzkoušet surfování nebo prozkoumat místní rybářské vesnice.

Při návštěvě Gili ostrovů nezapomeňte využít možností výletů, jako je například potápění nebo šnorchlování při výletu na korálové útesy nebo plavba v tradiční indonéské lodě do okolních ostrovů.

Na Gili ostrovech najdete také různé ubytovací možnosti, od luxusních resortů až po jednoduché plážové bungalovy. Pro rezervaci ubytování doporučujeme plánovat dopředu, zejména pokud se chystáte navštívit Gili Trawangan během období hlavní turistické sezóny.

Závěrem, Gili ostrovy nabízejí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásnou přírodu, klid a romantiku. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, Gili ostrovy jsou skvělou volbou pro dovolenou v Indonésii.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy: Kousek ráje na Zemi

Indonésie je země plná překrásných přírodních scenérií, ale pokud se chcete vydat na skutečnou exotickou dovolenou, návštěva Gili ostrovů je tím nejlepším řešením. Gili Trawangan, Gili Air a Gili meno jsou tři ostrovy ležící severozápadně od Lomboku, které nabízejí idylické pláže, báječné potápěčské lokace a relaxační atmosféru.

Letenky do Indonésie jsou stále dostupnější a letoviska na Gili ostrovech se stávají stále oblíbenějšími cíly mezinárodních turistů. Ostrovy jsou protkány bílými plážemi, které se rozkládají kolem průzračného tyrkysového moře. Pokud hledáte odpočinek a únik od každodenního stresu, je Gili Trawangan tou správnou volbou.

Gili Trawangan je největším z těchto tří ostrovů a je oblíbeným místem mezi mladými turisty, protože nabízí skvělou atmosféru večerních oslav až do ranních hodin, bez aut a motorek. Na ostrově neexistují auta ani motorky, doprava je zajištěna převážně koňmi a buginami. Jednou z nejoblíbenějších aktivit zde je potápění, ostrov se nachází v blízkosti přímořských korálových útesů plných pestrobarevných korálů a ryb.

Dalším z ostrovů, který stojí za zmínku, je Gili Air. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají střední cestu mezi odpočinkem a zábavou. Zdejší pláže jsou klidnější než na Gili Trawangan, ale přesto najdete dostatek restaurací a barů, kde si můžete vychutnat koktejl při západu slunce. Moře je tu nádherné a vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro potápěče.

Nakonec tu máme Gili meno, nejmenší a nejklidnější z pěti ostrovů. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové prostředí. Oblast kolem ostrova je známá svými korálovými útesy a potápěnítu. Můžete si zde zapůjčit šnorchelovací vybavení a podívat se na život pod hladinou moře.

Ať už se rozhodnete navštívit Gili ostrovy na několik dní nebo jen na jednodenní výlet, určitě si tuto malou indonéskou oázu užijete. Nejbližší letiště je Lombok International Airport, odkud můžete využít trajekty nebo rychlé lodě, které vás přepraví na jednu z těchto tří oáza téměř ráje. Užijte si středoasijské pohostinnosti a nádhernou přírodu Gili ostrovů!


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy z Balíku?
- Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vyjet trajektem z přístavu Padangbai na ostrově Balík. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Gili Trawangan?
- Pláže na Gili Trawangan jsou obecně velmi krásné a vhodné ke koupání. Některé z nejoblíbenějších jsou pláž Halik, pláž Sunset Point a pláž Pantai Gili T.

3. Jaké aktivity mohu na Gili Air podniknout?
- Gili Air je ideální pro šnorchlování a potápění, protože v okolí jsou úžasné korálové útesy. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po ostrově, nebo si užít relaxaci na pláži.

4. Jaký je rozdíl mezi Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno?
- Gili Trawangan je největší a nejživější ostrov z trojice, s bohatým nočním životem a mnoha možnostmi zábavy. Gili Air je střední velikosti a má klidnější atmosféru, je vhodný pro rodiny a páry. Gili Meno je nejmenší a nejklidnější, ideální pro ty, kteří hledají úplný klid a odpočinek.

5. Kde se dá ubytovat na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po levnější bungalovy. Doporučuje se ubytovat se předem zarezervovat, zejména v případě návštěvy v hlavní sezóně.

6. Mohu platit kreditní kartou na Gili ostrovech?
- Některé hotely a restaurace na Gili ostrovech přijímají platební karty, ale mnoho míst přijímá pouze hotovost. Doporučuje se mít dostatek hotovosti s sebou, zejména na menších ostrůvcích jako Gili Meno.

7. Kolik dní bych měl strávit na Gili ostrovech?
- Doporučuje se strávit minimálně 2-3 noci na Gili ostrovech, aby jste mohli opravdu poznat krásu a atmosféru těchto ostrůvků. Pokud máte čas, můžete zde zůstat i déle a objevovat další aktivity a místa.

8. Můžu plavat s želvami na Gili ostrovech?
- Ano, je možné plavat a šnorchlovat s želvami na Gili ostrovech, zejména kolem Gili Meno. Lokální lodě nabízí výlety za pozorováním želv, takže si můžete vychutnat tuto úžasnou zkušenost.

9. Jaké je počasí na Gili ostrovech?
- Gili ostrovy mají tropické podnebí se dvěma sezónami - suchou a deštivou. Sušší období je od května do října, kdy jsou vyšší teploty a nižší srážky. Deštivé období je od listopadu do dubna, s vyššími srážkami a občasnými bouřemi.

10. Můžu se potápět na Gili ostrovech, i když nejsem zkušený potápěč?
- Ano, na Gili ostrovech jsou k dispozici potápěčské centra, která nabízejí kurzy pro začátečníky. Můžete se zde naučit potápět se a prozkoumat úžasný podmořský život v této oblasti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky