Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Borneo (Kalimantan)

Dovolená Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie je známá svou scenérií plnou tropických rájů a exotických dovolených. A jedno z nejoblíbenějších míst k navštívení v této zemi je ostrov Borneo, který se nachází na indonéské části ostrova.

Borneo, známý také jako Kalimantan, je největším ostrovem v Asii a čtvrtým největším na světě. Je domovem obrovské rozmanitosti rostlin a zvířat, což ho činí neodolatelným pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jedno z hlavních lákadel Bornea je národní park Tanjung Puting. Tento park je známý především díky svým orangutanům, které je možné pozorovat v přírodním prostředí. Procházka v tropickém lese vás zavede do jejich domova a můžete vidět tyto ohrožené a kriticky ohrožené opice ve volné přírodě. Je to velmi unikátní zážitek, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.

Dalším významným místem k navštívení je pohoří Meratus. Toto pohoří je považováno za jedno z nejkrásnějších v Indonésii a nabízí spektakulární výhledy, rozmanitou flóru a faunu a také možnost trekkingu. Pokud jste dobrodružný typ a rádi se potápíte do přírody, výstup na vrchol Meratusu je pro vás jako stvořený.

Pro ty, kteří se chtějí dostat ještě hlouběji do přírody a zažít opravdové dobrodružství, je tu řeka Kapuas. Kapuas je nejdelší řeka v Indonésii a nabízí úžasnou přírodu a biodiverzitu. Můžete se vydat na vodácký výlet a projíždět úchvatnou krajinou, obdivovat divokou přírodou a také potkat místní obyvatele, kteří žijí na březích řeky.

Pro milovníky pláží a slunce je tu také Kuching, hlavní město Sarawaku na východním pobřeží. Toto malebné pobřežní město nabízí bílé písečné pláže, teplé tyrkysové moře a také bohatou kulturu a historii. Můžete si užívat slunečního koupání, surfování nebo relaxování u moře a zároveň se projít po malebných uličkách města a objevovat místní trhy a starobylé památky.

A nakonec, pokud se zde rozhodnete strávit svou dovolenou, nemůžete opustit Borneo bez ochutnání místní kuchyně. Indonéská kuchyně je plná exotických chutí a koření a nabízí velký výběr pokrmů včetně ryb, mořských plodů a tropického ovoce. Určitě si vyzkoušejte některá z místních specialit, jako je bakso (polévka s kuličkami), nasi goreng (restovaná rýže) nebo gado-gado (smíšená zelenina s arašídovou omáčkou).

Dovolená na indonéském Borneu vám nabídne dobrodružnou, ale zároveň relaxační zkušenost. Budete mít možnost objevovat nádhernou přírodu, setkat se s unikátní faunou a samozřejmě si užívat krásné pláže a místní kulturu. Je to destinace, která vám poskytne dovolenou na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Borneo (Kalimantan)


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Kalimantanu?
Nejlepšími místy k návštěvě v Kalimantanu jsou národní parky, jako je například národní park Tanjung Puting, kde můžete vidět orangutany, a také národní park Bako, kde můžete pozorovat divokou přírodu a mangrovníkové lesy.

2. Jak se tam dostanu?
Na Kalimantan lze cestovat letecky nebo lodí. Existují mezinárodní lety do hlavního města Kalimantanu, Pontianaku, a také do města Balikpapan. Místní doprava může být uskutečněna taxíkem, mototaxi nebo autobusem.

3. Mám nějakou povinnost k předložení před vstupem do Kalimantanu?
Ano, potřebujete platný pas s platnou vízem, abyste mohli vstoupit do Kalimantanu. Měli byste se také ujistit, že máte potřebná očkování.

4. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Kalimantanu?
Nejlepší dobou k návštěvě Kalimantanu je období sucha, které trvá od května do září. Během této doby je počasí suché a slunečné, což je ideální pro turistické aktivity.

5. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Kalimantanu?
Nejoblíbenějšími aktivitami v Kalimantanu jsou džunglové výlety, kde můžete pozorovat místní divokou faunu a floru, a také plavby na řece, aby se podívali na orangutany a další ohrožené druhy.

6. Jaké jsou místní lahůdky, které bych měl ochutnat během svého pobytu?
Během vašeho pobytu v Kalimantanu byste měli ochutnat místní speciality, jako je například rýže se syrovým rybím satayem (pečeným na rožni), čerstvé ovoce a zelenina a také místní pokrmy z mořských plodů.

7. Jaká je místní kultura a tradice v Kalimantanu?
Místní kultura a tradice v Kalimantanu je velmi bohatá a rozmanitá. Dominantní kulturou je kmen Dayak, který má vlastní unikátní tradice, hudbu a tance. Místní lidé jsou také známí pro svou řezbářskou práci a výrobu tradičního keramického i výrobu batiku.

8. Jaký druh oblečení bych měl nosit, když navštívím Kalimantan?
Při návštěvě Kalimantanu byste měli nosit lehké, vzdušné oblečení, které vás udrží chladným a pohodlným v horkém a vlhkém podnebí. Doporučuje se také nosit dobře prodyšné a pohodlné obuv.

9. Jak je tam s bezpečností?
Většina oblastí v Kalimantanu je bezpečná pro turisty. Nicméně, stejně jako v kterékoli jiné destinaci, je důležité být obezřetný ohledně svého majetku a vyhnout se nebezpečným oblastem. Doporučuje se také konzultovat aktuální cestovní rady a postupy vlády.

10. Jaké jsou nejoblíbenější suvenýry, které bych si měl koupit?
Mezi nejoblíbenější suvenýry, které si můžete koupit v Kalimantanu, patří tradiční keramika, vyřezávané dřevo, batiky, šperky a také místní koření a káva.


Ubytování Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, největší ostrov v jihovýchodní Asii, je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou orangutani, sloni a prasete šestoprsé. Tento fascinující ostrov je rozdělen mezi tři země - Indonésii, Malajsii a Brunej. Když mluvíme o indonéské části Bornea, genericky známé jako Kalimantan, jedná se o zemi s nádhernými scenériemi, přírodními rezervacemi a přátelskými obyvateli.

Jedním z hlavních aspektů, který zaujme turisty, je rozmanitost a jedinečnost ubytování na Kalimantanu. Na ostrově najdete všechny druhy ubytování, od jednoduchých ubytovacích zařízení až po luxusní hotely. Pokud se vydáte do přírody, můžete si vybrat z řady tábořišť a lodí na řece, které vám poskytnou úžasné zážitky z přírody.

Kalimantan je známý svými národními parky, jako je park Tanjung Puting, který je domovem mnoha orangutanů a dalších ohrožených druhů. V tomto národním parku najdete několik tábořišť a lodí na řece, kde se můžete ubytovat a prozkoumat krásu deštného pralesa. Probuzení v tokijském tábořišti a pozorování orangutanů, jak se pohybují z korun stromů, je příležitost, kterou si určitě nechcete nechat ujít.

Dalším oblíbeným místem k ubytování na východní části Kalimantanu je město Samarinda, hlavní město provincie Východní Kalimantan. Zde najdete širokou škálu hotelů, které vám poskytnou komfortní ubytování a moderní vybavení. Samarinda je také výchozím bodem pro několik výletů do okolních národních parků a přírodních rezervací.

Při pobytu na západní části Kalimantanu se můžete věnovat dobrodružství na stromových domech, které se nazývají "rumah panggung". Tyto jedinečné konstrukce umístěné na vysokých kůlech vám umožní užít si nádherné výhledy na řeku a deštný prales. Ubytování v rumah panggung je zážitkem, který vám umožní prožít autentickou zkušenost života v džungli.

Pokud hledáte více luxusu, najdete na Kalimantanu také několik luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely často nabízejí jedinečné služby, jako jsou wellnes centra, bazény a vynikající restaurace. Nejznámějším luxusním resortem na ostrově je Borneo Rainforest Lodge, který se nachází v srdci národního parku Danum Valley na východě Kalimantanu. Tento resort vám umožní prožít luxusní dovolenou v přírodě a zároveň přispět na udržitelnou ochranu přírody.

Ať už se rozhodnete pro jednoduché ubytování v přírodě nebo luxusní dovolenou, ubytování na indonéské části Bornea vás jistě ohromí svou jedinečností a krásou. Přírodní bohatství, které najdete na Kalimantanu, je něco, čemu se neodolá a co si zamilujete.


Letenka Indonésie Borneo (Kalimantan)


Borneo, které se nachází v indonéské provincii Kalimantan, je jednou z největších a nejkrásnějších ostrovů na světě. Pro ty, kteří touží objevovat přírodní krásy a jedinečné kultury, není lepší destinace než Indonésie Borneo.

Před začátkem dobrodružství je třeba zajistit si letenku do této exotické destinace. Indonéské aerolinie nabízejí širokou škálu letů z mnoha mezinárodních letišť po celém světě do hlavního města Bornea, do Jakarty. Zde je možné přestoupit na další lety směřující do města Pontianak, Kuching nebo Kota Kinabalu, která jsou výchozími body pro další objevování ostrova.

Když máte letenku do Bornea v kapse, čekají na vás nekonečné příležitosti k prozkoumání. Borneo je domovem pro několik národních parků, které jsou považovány za biosférické rezervace UNESCO. Patří sem například parky Kutai, Danum a Gunung Mulu National Park, které jsou bohaté na rozmanité druhy fauny a flóry. Každý z těchto parků poskytuje skvělou možnost pro trekking a pozorování divokého života.

Dalšími atrakcemi Bornea jsou jeho řeky. Plavba po řece Kapuas, která se táhne přes indonéskou provincii Kalimantan, je jedinečnou zkušeností. Během plavby budete mít možnost spatřit nádherné přírodní scenérie, vesnice tradičního původního obyvatelstva a tropickou vegetaci. Můžete také vyrazit na průzkum řek Martapura a Mahakam, které nabízejí úžasné možnosti potápění a pozorování života pod hladinou.

Návštěva Bornea by však nebyla úplná bez poznávání zdejší kultury. Borneo je domovem pro různé etnické skupiny, jako jsou Dayak, Iban, Banjar atd. Ti mají své vlastní unikátní tradice a zvyky, které vám poskytnou zajímavý pohled na místní život. Můžete navštívit vesnice těchto etnik, ochutnat jejich tradiční jídla a zapojit se do různých tradic, jako je například taneční představení nebo rytuály.

Konečným cílem pro mnoho návštěvníků Bornea je zážitek se setkáním s orangutany. Tyto ohrožené lidoopy žijí v několika rezervacích na ostrově, nejznámější z nich je centrum Camp Leakey v parku Tanjung Puting National Park. Zde máte jedinečnou příležitost vidět tyto nádherné tvory ve volné přírodě a podpořit jejich ochranu.

Celkově vzato, letenka do Indonésie Borneo (Kalimantan) je getaway pro každého, kdo touží po dobrodružství, krásné přírodě a poznávání nových kultur. Přírodní krásy, řeky, etnické skupiny a orangutani jsou jen některé z důvodů, proč stojí za to tuto destinaci navštívit. Neprošvihnete nic, pokud se rozhodnete udělat si dovolenou na této nádherné části světa.


Počasí Indonésie Borneo (Kalimantan)


Indonésie Borneo, také známý jako Kalimantan, je ostrov ležící v jihovýchodní Asii. Přesahuje přes tři země: Indonésii, Malajsii a Brunej. Toto rozlohou největší indonéské území, je proslulé svým deštným pralesem a velkým bohatstvím přírodních zdrojů.

Počasí v Kalimantanu je poměrně stabilní po celý rok. Nachází se zde tropické klima s vysokou vlhkostí a teplotou, která se pohybuje mezi 24 až 32 stupni Celsia. V období mezi listopadem a březnem je v Kalimantanu období dešťů, kdy prší velmi často a intenzivně. V této době se může stát, že deště trvají celé dny a noci, což může způsobit záplavy a sesuvy půdy.

Na druhou stranu, v období mezi dubnem a říjnem se na ostrově vyskytuje suché období. V tuto dobu teploty stoupají a vysychá většina vegetace. Vzhledem k tomu, že v lužních lesích je vždy dostatek vody, této sucho moc nerozumí. Dokonce ani v této době rostou stromy v pralese zeleně.

Přestože se zdá, že sucho a déšť jsou na tom jedno, mají oba tyto podmínky na život na ostrově velký vliv. Dešťové období pomáhá udržet vodu v řekách a proudech na ostrově, což vytváří bohaté prostředí pro značnou biodiverzitu na Kalimantanu. Na druhé straně, uprostřed suchého období se voda v řekách a proudech redukuje na minimum a mnohé rostliny a zvířata zde běžně žijící musí přežívat.

Většina Kalimantanu se nachází v tropickém deštném pralese, což má velký vliv na počasí. Vrstva hustého a mohutného vegetačního krytu pomáhá regulovat teplotu a vlhkost na ostrově. V průběhu dne je západní část ostrova, kde se nachází města Pontianak a Singkawang, obvykle o něco teplejší než východní část Kalimantanu, kde nalezneme města jako Tarakan a Balikpapan.

Vzhledem k množství dešťů a vlhkosti v pralese, je výběr vhodného oblečení na Kalimantanu velmi důležitý. Cestovatelé by měli především myslet na to, že při dlouhodobých výletech se budou muset vypořádat s mokrými podmínkami, takže by měli mít s sebou balené oblečení, které se rychle schnou.

Celkově lze říci, že počasí v Kalimantanu je obecně velmi vlhké a horké po celý rok. Dešťové období představuje často problémy, protože vysokých množství srážek, ale jinak je ostrov nádherným místem k návštěvě pro všechny, kteří mají rádi nezkrotnou přírodu a pozorování divokých zvířat.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky