Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


1. Potřebuji vízum pro vstup do Bali?
- Většině cestovatelů stačí mít pas platný minimálně dalších šest měsíců od data vstupu do země, ale záleží na délce pobytu a národnosti. Víza lze získat i při příletu na letišti v Denpasaru (Bali) za poplatek.

2. Jaké jsou populární pláže na Balu?
- Nejpopulárnější jsou Kuta, Legian a Seminyak, avšak stojí za návštěvu i pláže na jihu (Jimbaran, Nusa Dua, Uluwatu) nebo východě (Amed, Candidasa).

3. Kde nejlépe nakoupit suvenýry?
- Suvenýry lze nakoupit v mnoha turistických obchodech nebo na místních trzích. Nejvíce je prodávají v oblasti Ubudu, Denpasaru a Kuty.

4. Jaká je indonéská kuchyně?
- Indonéská kuchyně je velmi pestrá a zahrnuje mnoho jídel, jako je např. nasi goreng (směs rýže, masa, vajec a zeleniny), satay (kousky masa na špejli), gado-gado (směs zeleniny s arašídovou omáčkou) nebo bakso (polévka s masovými koulemi).

5. Jak se nejlépe dopravit po Bali?
- Nejpohodlnější způsob je taxíkem nebo privátním vozem s řidičem. Alternativou je motorka nebo skútr, kterými se lze snadno dostat mezi městy a k plážím. Také je možné využít místní autobusovou dopravu nebo organizované výlety.

6. Jaký je ideální čas na návštěvu Bali?
- Bali je celoročně turisticky zajímavá destinace, avšak nejlepší období jsou měsíce červenec a srpen (suché počasí) a březen a duben (menší dav lidí). V období listopad až únor lze očekávat vyšší srážky a horskou oblastí Seminyaku mnohonásobně chladnější klima než na plážových oblastech (Kuta, Legian).

7. Má Bali nebezpečné zvířata?
- Bali je relativně bezpečná země pro turisty a místní zvířata nejsou pro turisty nebezpečná. Avšak je třeba dávat pozor při koupání v oceánu na možné přítomnosti žraloků.

8. Kde najdu nejlepší noční život na Bali?
- Nejznámější noční kluby a bary se nacházejí v oblastech Kuta, Legian a Seminyak.

9. Můžu si pronajmout auto na Bali?
- Ano, ale je třeba mít platný řidičský průkaz a být obeznámen s místními zákony a dopravními předpisy. Doporučuje se pronajmout si auto společnosti s dobrými referencemi.

10. Jaký je místní zvyk.tedy kulturní rozdíly, o kterých bych měl/a vědět?
- Indonésie je islámská země, avšak Bali se vyznačuje převážně hinduistickou vírou, tudíž zde platí jiné kulturní zvyklosti. K základním patří respektovat místní kulturu a náboženství, a to např. zákazy alkoholu, kouření, nevhodného oděvu a fyzického kontaktu mezi lidmi opačného pohlaví (v některých kostelích je ženám dokonce zakázáno vstoupit).

*Odpovědi jsou platné k datu psaní a mohou se s postupem času změnit.


Letenka Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie je země plná nádherných přírodních scenérií, výjimečné kultury a fascinující historie. Jedním z nejznámějších turistických cílů v této zemi je Bali. Tato malá ostrovní provincie na jihovýchodě Indonésie přitahuje návštěvníky z celého světa díky své bohaté a rozmanité kultuře, úchvatnému pobřeží a výjimečné atmosféře.

Jedním z nejoblíbenějších míst na Bale je hlavní město Denpasar. Přímo v něm se nachází mezinárodní letiště Ngurah Rai, které je hlavním vstupním bodem do Bali. Díky dobře vybavenému letišti je cestování sem z celého světa pohodlné a jednoduché.

Po příletu na Bali si návštěvníci mohou užít nádherné pláže a úchvatné slunce. Jednou z nejznámějších pláží je Kuta, která je bohatá na aktivity a nabízí také živou noční scénu. Turistický ráj Seminyak také nabízí úchvatné pláže, ale je o něco klidnější a je oblíbeným místem pro luxusní rezorty a stylové bary a restaurace.

Ubud, situovaný ve vnitrozemí Bali, je dalším populárním místem k návštěvě. Slavné pro své rýžové terasy a umělecký festival, město nabízí zklidňující atmosféru a bohaté kulturní zážitky. Zde se návštěvníci mohou ponořit do balinského umění, tradičních tanců a prohlédnout si místní chrámy.

Z letiště Ngurah Rai se do ubytování v těchto oblíbených oblastech dostanete snadno. Na letišti jsou dostupné taxislužby a také je možné si pronajmout auto nebo motorku a prozkoumat ostrov na vlastní pěst.

Pokud chcete prozkoumat více než jen pláže a města, Bali nabízí mnoho přírodních a dobrodružných aktivit. Můžete se vydat na slavný sopečný vrchol Gunung Agung, nebo navštívit vodopády v blízkosti Ubudu. Je také populární projížďka na kole okolo rýžových teras nebo potápění se v křišťálově čistém moři.

Bali je také známé pro svou bohatou a exotickou kuchyni. Můžete ochutnat tradiční balíské pokrmy jako je babi guling (pečené prase), satay, nebo populární nasi goreng (smažená rýže). Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, jsou zde i místní trhy, kde si můžete vyzkoušet odvážné jídlo a ochutnat místní speciality.

Celkově vzato, Bali je přítulný a fascinující kousek ráje, který nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Od úchvatných pláží a nádherných slunečných západů, přes dobrodružné aktivity až po bohatou kulturu a kulinářské lahůdky. Výlet na Bali je nezapomenutelný zážitek a určitě stojí za to.


Počasí Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie, konkrétně Bali, patří mezi oblíbené turistické destinace ať už díky duchovním a kultovním zážitkům, perfektním plážím nebo všudypřítomné exotice. Avšak jeden z důležitých faktorů, který může být rozhodující pro Vaše plány, je počasí. Pokud plánujete návštěvu Bali, určitě by Vás měly zajímat informace o tom, kdy je nejlepší čas ji navštívit.

Obecně lze říci, že pro návštěvu Bali až na několik výjimek není příliš podstatné, kdy tam pojedete. Když se podíváme na průměrné teploty v různých měsících, můžeme zjistit, že v průměru je Bali celoročně horké s teplotami dosahujícími i 30°C a v noci s průměrem okolo 22°C. Nicméně vlhkost a srážky mohou být pro některé návštěvníky dost důležitými faktory.

Bali má dvě základní sezóny: suchou a mokrou. Suchá sezóna je v období duben až říjen a je charakterizována nízkou vlhkostí a v podstatě bez dešťů. Mokrá sezóna začíná v listopadu a končí v březnu a jedná se o období dešťů. Avšak i během této sezóny se nejedná o návalové deště, ale spíše o období, kdy se mohou vyskytovat krátké přeháňky.

Ubud, Seminyak a Kuta jsou tři z nejoblíbenějších míst na Bali. V Ubudu lze obecně očekávat mírně nižší teploty než v ostatních částech ostrova, zejména v noci, kdy může teplota klesnout na 18°C - 20°C. Období dešťů zde začíná v říjnu a trvá až do března s ročním průměrem srážek 1346mm.

Seminyak a Kuta, které se nachází na jihu Bali, se vyznačují vysokou teplotou a vlhkostí po celý rok. Průměrná teplota v Seminyaku a Kutě je kolem 27°C a vlhkost dosahuje až 85%. V období dešťů se srážkami v průměru 700mm za rok.

Celkově lze tedy říci, že Bali je vhodné a otevřené pro návštěvu po celý rok, ačkoli v období dešťů mohou návštěvníci očekávat větší vlhkost a několik krátkých přeháňek. Pokud chcete vyrazit na dovolenou chtějí, neváhejte, Bali je jistou volbou.


Dovolená Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie Bali patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace v Asii a každoročně přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Jedná se o ostrov plný kouzla a exotiky, který nabízí nejen nádherné pláže, teplé moře a vynikající jídlo, ale také bohatou kulturu a tradice.

Ubud, Seminyak a Kuta jsou tři oblíbená místa na ostrově, která nabízejí různé zážitky a atrakce pro turisty. Každé z těchto míst má své vlastní specifika a jsou vhodné pro různé druhy cestovatelů.

Ubud, umístěné ve vnitrozemí ostrova, je známé jako kulturní a umělecké centrum Bali. Můžete si zde prohlédnout tradiční taneční představení, navštívit trhy s místními řemeslníky, vyzkoušet si lázeňské procedury nebo se projít po nádherných rýžových terasách. Ubud je také domovem mnoha umělců, galerií a muzeí, kde se můžete seznámit s místním uměním a kulturou.

Seminyak je oblíbenou částí Bali pro ty, kteří hledají luxusní a stylové ubytování, výbornou gastronomii a moderní pláže. Zdejší pláže jsou ideální pro surfování a vyhřívání se na slunci. Seminyak je také známý pro svou pestrou noční scénu s množstvím barů, klubů a restaurací. Můžete si zde dopřát indulgenci v luxusních lázních nebo nakupovat v místních buticích plných módy, umění a designu.

Kuta je oblast, která je často označována za nejživější část Bali. Díky svým cenově dostupným ubytovacím zařízením, levnému jídlu a nepřebernému množství barů a klubů, sem míří především mladí cestovatelé a milovníci nočního života. Kuta také nabízí písečné pláže s vysokými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Navíc zde najdete mnoho obchodů s tradičním uměním a suvenýry, které jsou skvělou připomínkou vaší dovolené.

Všech tři místa na Bali mají své specifické kouzlo a nabízejí různé zážitky. Nezáleží na tom, jestli jste nadšenec do umění a kultury, milovník luxusu a moderního životního stylu, nebo hledáte více dobrodružství a zábavy, Bali má pro každého něco.

Ať už se rozhodnete navštívit Ubud, Seminyak nebo Kutu, nezapomeňte prozkoumat okolní krásy Bali. Známým místem je například chrám Uluwatu, kde můžete pozorovat ohromující západ slunce nad oceánem. Dalšími must-see atrakcemi jsou například hinduistický chrám Tanah Lot, sopka Batur nebo vodopády Gitgit.

Bali je zkrátka fascinujícím ostrovem plným kontrastů a nabízí nádherné zážitky nejen na plážích, ale i ve vnitrozemí. Nechte se unést atmosférou indonéského ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Indonésii Bali.


Ubytování Indonésie Bali (včetně Ubudu, Seminyaku a Kuty)


Indonésie je země s bohatou kulturou, krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Indonésii patří ostrov Bali, který nabízí širokou škálu zajímavých míst k návštěvě. V tomto článku se zaměříme na tři oblíbené oblasti na ostrově Bali - Ubud, Seminyak a Kuta - a poskytneme vám informace o ubytování v těchto oblastech.

Ubud je známý svou zelenou krajinou, rýžovými terasami a duchovní atmosférou. Tato oblast je vhodná pro ty, kteří hledají odpočinek a harmonii v přírodě. Naleznete zde mnoho stylových a luxusních hotelů, které nabízejí ubytování s výhledem na rýžová pole nebo tropickou zahradu. Existuje také mnoho privátních vil a bungalovů, které poskytují velkou míru soukromí a klidu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, většina hotelů v Ubudu má vlastní bazén, spa a restaurace.

Seminyak je moderní a stylovou oblastí, která je populární mezi mladými cestovateli a milovníky módy a nočního života. Zde najdete mnoho trendy butikových hotelů a směsici luxusních resortů a elegantních plážových vil. Ubytování v Seminyaku vám nabídne luxusní služby, jako je privátní bazén, soukromý plážový přístup, soukromé stoly v restauracích a další. Tato oblast je také známá svou bohatou nabídkou stylových restaurací, barů a nočních klubů, které jsou snadno dostupné z většiny hotelů.

Kuta je nejživější a nejrušnější částí Bali. Tato oblast je plná surfařů, mladých cestovatelů a party nadšenců. Přestože je Kuta známá spíše svou noční zábavou a živými plážemi, nabízí také širokou škálu ubytování pro každý rozpočet. Zde najdete od jednoduchých hostelu a penzionů po luxusní hotely a resorty. Pokud hledáte levné a cenově dostupné ubytování, ve kterém byste mohli strávit noc nebo dva, Kuta je pro vás skvělou volbou.

Při hledání ubytování na Bali, bez ohledu na oblast, je nutné mít na paměti, že ostrov je velmi populární turistickou destinací, zejména v hlavní sezóně. Proto se doporučuje rezervovat ubytování co nejdříve, abyste si zajistili své místo. Bali nabízí mnoho možností ubytování, od jednoduchých a cenově dostupných možností po luxusní rezorty a vily, které vám zajistí nezapomenutelný pobyt.

Při plánování cesty do Indonésie a ostrova Bali si pamatujte, že každá oblast má své specifické charakteristiky a nabízí různé zážitky. Ubud vám nabídne klid a harmonii v přírodě, Seminyak vám poskytne trendy a stylové prostředí a Kuta je centrem zábavy a akce. Ať už si vyberete kterýkoli z těchto míst, jedno je jisté - Bali vám nabídne bohatý kulturní zážitek a nezapomenutelný pobyt.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky