Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indie Mount Abu

Letenka Indie Mount Abu


Mount Abu je krásné horské letovisko, které se nachází v západní části Indie. Své kouzlo si uchovalo díky malebnému prostředí a příjemnému klimatu. Mnoho turistů si vybírá Mount Abu jako své oblíbené místo pro dovolenou díky jeho nádherné přírodě, historickým památkám a klidné atmosféře.

Pokud se rozhodnete navštívit Mount Abu, jednoduše si můžete zakoupit letenku do nedalekého letiště v Udaipur. Udaipur je známý jako jedno z nejkrásnějších měst v Indii a je od Mount Abu vzdálené pouhých 160 kilometrů. Po příletu na letiště v Udaipuru můžete využít dopravy veřejnými autobusy, vlaky nebo si pronajmout taxi, které vás dopraví přímo do Mount Abu.

Během vaší návštěvy v Mount Abu určitě navštivte hory Aravalli, které obklopují toto letovisko. Tyto hory nabízejí nádherné výhledy, možnosti pro pěší turistiku a příležitosti pro pikniky. Můžete si také vychutnat romantické vycházky po malebných cestách a objevovat krásu přírody.

Kromě přírodních krás nabízí Mount Abu také mnoho historických památek. Mezi nejznámější patří Dilwara Jain Temple, který je pokládán za jedno z největších a nejkrásnějších svatostánků v Indii. Tento chrám je známý svými vyřezávanými mramorovými sloupy a elegantními sochami. Dalšími zajímavými památkami jsou Achalgarh Fortress, nakupní centra a trhy, kde můžete objevit tradiční indické zboží a místní speciality.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydát na jednodenní výlet do Národního parku Nakki Lake. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Můžete tu vidět divoce žijící tygry, nosorožce indického nebo dokonce prasat jakobsburských.

Při procházce po ulicích Mount Abu si vychutnejte mistrovská díla místní kuchyně. Rajasthánská kuchyně je známá svými výraznými a kořeněnými pokrmy, které určitě oceníte. Ochutnejte různé druhy curry, dal-bati-churma nebo tradiční indické sladkosti, které vám navždy změní chápání indické kuchyně.

Není pochyb o tom, že Mount Abu je ideálním místem pro relaxaci a únik od každodenního shonu. Jeho krásná příroda, historické památky a příjemné prostředí vytváří zázemí pro dokonalou dovolenou. Než se rozhodnete zakoupit letenku do Mount Abu, doporučuji udělat si plán vaší návštěvy a objevit všechno, co toto horské letovisko nabízí.


Ubytování Indie Mount Abu


Mount Abu je krásné horské město v indickém státě Rádžasthán, které najdete v blízkosti hranic s Gujratem. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších turistických destinací Rádžasthánu a nabízí mnoho úžasných zážitků pro návštěvníky.

Když už máte naplánovanou cestu do Mount Abu, určitě se budete potřebovat ubytovat. Město nabízí mnoho možností ubytování, které se liší jak cenou, tak vybavením a umístěním. Zde je pár možností od jednoduchých hostels až po luxusní hotely.

PROTIP: Pokud plánujete návštěvu v letních měsících, dejte přednost ubytování poblíž jezera Nakki, neboť zde se nachází nejchladnější místo v Mount Abu.

Jednoduchá ubytování

Pro ty, kteří hledají jednoduché a levné ubytování, jsou k dispozici několik hostels a guesthousy.

Horník Hostel Mount Abu nabízí ubytování již od 200 INR (cca 7 Kč) za noc a přestože je za nízkou cenu, poskytuje slušné vybavení. Hostel je umístěn v blízkosti jezera Nakki.

Další možností jsou Uday Bhuvan a Hotel Shiv Villa, které najdete také poblíž jezera Nakki. Tyto guesthousy nabízejí ubytování od 500 INR (cca 17 Kč) za noc.

Středně drahá ubytování

Pokud máte rádi výhledy, pak je pro vás vhodné ubytování v hotelu Mount Regency, který se nachází na kopci s krásným výhledem na okolní hory. V této kategorii je to jeden z nejlepších hotelů v Mount Abu. Ceny za pokoj se pohybují od 2000 INR (cca 680 Kč) za noc.

Další vhodnou volbou je hotel Lake Palace, který najdete u jezera Nakki. Cena za jednu noc se pohybuje kolem 3000 INR (cca 1 000 Kč). Tento hotel je velmi oblíbený pro svou atraktivní polohu a poskytuje pokoj s nádherným výhledem na jezero.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte luxusní a vysoce kvalitní ubytování, pak máte několik možností.

Nejluxusnější hotel v Mount Abu je Palace Hotel Bikaner House, který se nachází v krásné koloniální budově z 19. století. Hotel se nachází v srdci města a nabízí svým hostům vysoce kvalitní služby. Ceny za pokoj se pohybují od 10 000 INR (cca 3 400 Kč) za noc.

Další luxusní volbou je The Fern Residency, který se nachází na kopci s krásným výhledem na okolní hory. Hotel nabízí vysoce kvalitní služby a pohodlí a ceny se pohybují od 6 000 INR (cca 2 000 Kč) za noc.

Výběr správného ubytování v Mount Abu závisí na vašich individuálních potřebách a cenovém limitu. Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, v Mount Abu vás určitě čeká nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Indie Mount Abu


V Indii je mnoho krásných míst, která lákají turisty z celého světa. Jedním z takových míst je Mount Abu, což je malebné město ležící v pohoří Aravalli v západní části Indie. Toto místo je oblíbené mezi turisty, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a neotřelého. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti Indie, níže naleznete několik informací, které vám pomohou při plánování vaší cesty.

Mount Abu nabízí návštěvníkům vysokohorskou krajina, bohatou flóru a faunu, klidnou atmosféru, starodávné chrámy a nádherná jezera. Mnoho turistů do regionu přichází během monzunu, kdy je krajina pokrytá zelenou a podnebí je stále příznivé pro turistiku. Pokud se plánujete zúčastnit některé z kulturních událostí, během období festivalu Shivratri se město doslova promění v festivalové centrum.

Jeden z největších turistických lákadel - Achalgarh Fort - je tažen zdaleka, a to díky svému umístění a architektuře. Fort byl postaven v 15. století a je posazen na vrcholku kopce, a poskytuje tedy exkluzivní výhled na okolní krajinu. Fort je součástí historie města a stává se jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí pro turisty od celého světa.

Další zajímavé místo, které si zaslouží podrobnější prozkoumání, je Dilwara Temple. Tento chrám je jedním z nejznámějších hinduistických chrámů v Indii a jedním z nejdůležitějších náboženských památek. Chrám je známý svou nezaměnitelnou architekturou a detailním řezbářstvím, které zobrazuje různé hinduistické motivy.

Pokud se chcete zaměřit na přírodní krásy města, navštivte nakolik přírodní park Mount Abu Wildlife Sanctuary. Tento park poskytuje ukázku neuvěřitelné přírodní krásy města, a nabízí turistům možnost vidět mnoho druhů divoké zvěře, jako jsou například leopardi, hulmani a srnky.

Aby vaše dovolená v Mount Abu byla úplná, nezapomeňte vyzkoušet spoustu místních specialit, které jsou pro tuto oblast typické. Zkuste zdejší kuchyni, která je známá svými lahodnými a harmonickými chutěmi. Takže pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou, kde si můžete vychutnat nezapomenutelné zážitky a relaxaci obklopeni přírodou, pak je Mount Abu skvělou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Mount Abu


1. Jak se dostanu do Indie Mount Abu?
Odpověď: Nejbližší letiště je Udaipur, které je vzdálené přibližně 200 km od Mount Abu. Z Udaipuru je možné dorazit do Mount Abu taxíkem nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší hotely v Indii Mount Abu?
Odpověď: Některé z nejlepších hotelů v Mount Abu zahrnují The Hilltone, Hotel Hillock, Hotel Chacha Inn, The Jaipur House Hotel a Hotel Hilltone.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Indii Mount Abu?
Odpověď: Hlavními atrakcemi v Mount Abu jsou Dilwara Jain Temple, Nakki Lake, Toad Rock, Sunset Point, Achalgarh Fort, Guru Shikhar a Mount Abu Wildlife Sanctuary.

4. Kolik času bych měl strávit v Indii Mount Abu?
Odpověď: Většina turistů stráví v Mount Abu 2-3 dny, aby mohli navštívit hlavní atrakce a prozkoumat okolní oblast.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Indie Mount Abu?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Mount Abu je od března do června a září do listopadu, kdy je počasí příjemné a není mnoho deště.

6. Má Indie Mount Abu nějaká historická místa?
Odpověď: Ano, Mount Abu má několik historických památek, včetně Achalgarh Fort, který pochází z 14. století, a Džainistického chrámu Dilwara, který je z 11. až 13. století.

7. Jaké aktivity jsou k dispozici v Indii Mount Abu?
Odpověď: V Mount Abu je možné podnikat různé aktivity, jako je procházka po Horách Aravali, výlety na lodích po jezeře Nakki, divoká zvěř ve Mount Abu Wildlife Sanctuary, a nákupy tradičních řemeslných výrobků na tržišti Nakki.

8. Kde mohu ochutnat místní kuchyni v Indii Mount Abu?
Odpověď: Místní kuchyně je možné ochutnat v různých restauracích a stáncích s jídlem v Mount Abu, jako jsou Mulberry Tree Restaurant, Arbuda Restaurant, Jodhpur Bhojanalaya, a Curries Restaurant.

9. Jaké jsou možnosti ubytování v Indii Mount Abu?
Odpověď: V Mount Abu je široká škála ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, středních tříd a levných hostelů. Je však doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména během turistické sezóny.

10. Které další destinace jsou poblíž Indie Mount Abu?
Odpověď: Poblíž Mount Abu se nacházejí další zajímavá místa, jako je Udaipur, Ranakpur Jain Temple, Chittorgarh a Jodhpur, která stojí za návštěvu.


Počasí Indie Mount Abu


Indie má rozmanité klimatické podmínky, které závisí na geografickém umístění různých částí země. V případě hory Mount Abu se můžeme těšit na jiný druh počasí, než je tomu v jiných částech Indie.

Mount Abu, nacházející se v indickém státě Rádžasthán, je jediným horským střediskem v této pouštní oblasti a toto místo nabízí útočiště před horkým a suchým klimatem ostatních částí státu. Díky své nadmořské výšce přesahující 1 200 metrů Mount Abu nabízí příjemné letní teploty a zimy jsou zde také chladnější než v jiných částech Indie.

Léto v Mount Abu, které trvá od dubna do června, je příjemné, přičemž maximální teploty se pohybují kolem 36°C. To je docela výhodné, protože v některých částech Indie v této době mohou teploty dosahovat až 45°C. Návštěvníci mohou na hoře najít útočiště před tímto úžasně horkým počasím. Při návštěvě Mount Abu v létě se nemusíte obávat přílišného potu a žízně, což činí toto místo turisticky atraktivním.

Na druhé straně zima v Mount Abu, která trvá od listopadu do února, může být poměrně chladná. Minimální teploty klesají na úroveň kolem 12°C. Navíc jsou hoře během zimy občas pokryty sněhem, což poskytuje nádherný pohled na panoramata. Turisté mají také možnost se zapojit do zimních sportů, jako je například sáňkování.

Srpen a září jsou deštivé měsíce v Mount Abu. Průměrné srážky se pohybují kolem 120 mm. Deštivé počasí dodává horám krásu a zelenou atmosféru, což přináší úlevu od vedra letních měsíců. Květena a fauna dosahují svého vrcholu během deštivého období, což znovu přidává k atraktivitě místa.

Vzhledem k těmto povětrnostním podmínkám se Mount Abu stává oblíbeným cílem turistů, zejména v letních měsících, kdy můžete uniknout přílišnému teplu a horku. Návštěvníci si užívají přírody, krásných výhledů a místní kultury v této oblasti.

Indie a její pestré klima nabízejí různé možnosti pro cestování. Mount Abu je výjimečným příkladem místa, které má příjemné klima po celý rok. Bez ohledu na to, jestli vyrazíte v létě, v zimě nebo během deštivého období, máte jistotu, že počasí v Mount Abu vás nenechá zklamané.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky