Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indie Kolkata (Calcutta)

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Kolkata (Calcutta)


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí o indickém městě Kolkata (dříve Calcutta):

1. Jak se dostanu z letiště do centra Kalkaty?
Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště Netaji Subhash Chandra Bose do centra Kalkaty. Nejběžnější možností je využít taxík, který je snadno dostupný před hlavním terminálem. Další možností je využít veřejnou dopravu, včetně autobusu nebo vlaku.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kolkatě?
Kolkata nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří chrám Kali (Kalighat), indické muzeum, Victoria Memorial, Howrah Bridge, Birla Planetárium, muzeum indického umění a Botanická zahrada Acharya Jagadish Chandra Bose.

3. Můžete mi doporučit tradiční kolkatské jídlo?
Kolkata je známá svou bohatou kuchyní. Mezi tradičními jídly, které stojí za ochutnání, patří rosogolla (sladkost), phuchka (křehký koláč naplněný brambory a čočkou) a kathi rolls (rolky plněné masem nebo zeleninou).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Kalkatu?
Nejlepší čas na návštěvu Kalkaty je od října do března, kdy je počasí příjemné s nižšími teplotami a nižší vlhkostí. Během tohoto období se také konají největší festivaly, jako je Durga Puja, který je jedním z největších festivalů ve městě.

5. Jaká je doprava v Kolkatě?
Doprava v Kolkatě je rozmanitá. Město má rozsáhlou veřejnou dopravu, která zahrnuje autobusy, metra, vlaky a tramvaje. Taxíky jsou také oblíbenou možností transportu. Doporučuje se využívat dopravní prostředky s licencí a vyhnout se nepodporovaným dopravcům.

6. Jsou v Kolkatě bezpečné turistické oblasti?
Většina turistických oblastí v Kolkatě je obecně považována za bezpečné. Nicméně, jako v jakémkoliv jiném velkém městě, je důležité být obezřetný a chránit své cennosti. Doporučuje se vyhnout se temným a neosvětleným ulicím v noci a používat licencovanou dopravu.

7. Jak dlouho by měla být mé pobyt v Kolkatě?
Pobyt v Kolkatě záleží na vašich zájmech a plánech. Obvykle si lidé prohlídku města užijí během 2 až 3 dnů, aby mohli navštívit nejznámější atrakce a vychutnat si místní kulturu a jídlo.


Letenka Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, dříve známá jako Calcutta, je jedním z nejvýznamnějších měst v Indii a hlavním městem indického státu Západní Bengálsko. Toto město je plné kulturního dědictví, historických památek a živého ducha, který ho odlišuje od jiných indických destinací. Pokud máte zájem navštívit Kolkata, letenka do tohoto města je prvním krokem k objevování jeho unikátních atrakcí.

Letenka do Kolkaty je snadno dostupná, protože město disponuje mezinárodním letištěm, které je propojeno s mnoha významnými světovými letišti. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Kolkaty, včetně některých z největších světových dopravců.

Jakmile dorazíte do Kolkaty, nenechte si ujít její hlavní turistické atrakce. Jednou z hlavních zastávek je slavný golfové prostranství Maidan, které je považováno za největší městský park na světě. Tento park je oblíbeným místem pro pikniky a rekreační aktivity pro místní obyvatele i návštěvníky.

Další nedílnou součástí pozemské Kolkaty je Victoria Memorial, majestátní památník postavený na památku britské královny Viktorie. Tato stavba je ukázkou anglo-indické architektury a ukrývá umělecké a historické sbírky, které dokreslují dějiny Calcutty.

Pokud se zajímáte o kulturu a umění, určitě byste neměli vynechat navštívení Kalkaty, která je domovem legendární indické filmové produkce Bollywood. Filmový průmysl Indií má neobyčejný vliv na společnost a Kolkata je známá svou bohatou filmovou scénou. Můžete se zde podívat na některý z místních kin, kde jsou promítány filmy v hindštině a bengálštině.

Oficiálním jazykem v Kolkata je bengálština, ale většina obyvatel mluví anglicky, takže se nemusíte bát komunikace. Pokud si přejete ochutnat místní kulinářské speciality, Kolkata je rájem pro gurmány. Slavným jídlem města je bengálský krevety kari, který je plný exotických indických koření a chutí.

V Kolkata se také konají různé festivaly a oslavy, které jsou pro místní kulturu typické. Nejznámějším festivalem je Durga Púdžá, který je zasvěcen bohyni Durgě a je slaven po celé město s velkou pompou a slávou.

Celkově vzato, Kolkata je městem, které si získá vaše srdce svojí bohatou kulturou, historickými památkami a upřímnými lidmi. Jestliže plánujete cestu do Indie, letenka do Kolkaty je rozhodně vhodnou volbou pro prozkoumání tohoto fascinujícího a rozmanitého města.


Ubytování Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, dříve známé jako Calcutta, je jedno z největších měst v Indii a je hlavním městem západobengálského státu. Město je známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a živými ulicemi, které ho činí jedinečným cílem pro turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Kolkata, můžete očekávat pestrou paletu ubytovacích možností, které splní všechny vaše potřeby a preference.

Kolkata nabízí širokou škálu hotelů a ubytovacích zařízení v různých cenových kategoriích. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po cenově dostupné penziony a hostely, je zde možnost, která se hodí každému cestovateli. Veřejná doprava v Kolkata je také snadno dostupná, což umožňuje snadnou dostupnost všech hlavních turistických atrakcí, bez ohledu na místo vašeho ubytování.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, Kolkata nabízí mnoho pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními zařízeními a službami. Tyto hotely často nabízejí prostorné pokoje s výhledem na město, soukromými bazény, luxusními wellness centry, restauracemi s místní i mezinárodní kuchyní a mnohem více. Taková ubytování jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí během svého pobytu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Kolkata také bohatá na cenově dostupná ubytovací zařízení. Penziony a hostely jsou v tomto městě běžně k dispozici a poskytují jednoduché a pohodlné pokoje za přijatelnou cenu. V těchto zařízeních můžete očekávat základní vybavení, jako je čistý pokoj s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyní nebo posezením. Tyto místa jsou skvělou příležitostí k setkání s ostatními cestovateli a sdílení zážitků a dojmů z cestování.

Pokud preferujete autentický zážitek, měli byste zvážit pobyt v tradičních indických domovech, známých jako "homestays". Tyto ubytování vám umožňují proniknout do místní kultury a života daleko více než standardní hotelový pobyt. Hostitelé vás uvítají do svých rodin a poskytnout vám pohodlný pokoj, často s možností výběru mezi tradičními nebo modernějšími zařízeními.

Je však důležité mít na paměti, že Kolkata je hustě zalidněné město a některá ubytovací zařízení v centru města mohou být hlučná a rušivá. Při výběru svého ubytování si proto důkladně přečtěte recenze ostatních cestovatelů a zvažte své preference.

Kolkata poskytuje širokou nabídku ubytování, která vyhovuje všem cenovým kategoriím a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní zážitek, cenově dostupnou možnost nebo autentický pobyt, Kolkata má nabídku, která vám zajistí příjemný pobyt v tomto fascinujícím indickém městě.


Počasí Indie Kolkata (Calcutta)


Indie Kolkata, dříve známá jako Calcutta, je jedním z nejvýznamnějších měst v Indii a je známá svým rozmanitým klimatem. Leží na východě země, nedaleko od zálivu Bengal. Toto město zažívá poměrně teplé podnebí po většinu roku.

Léto v Kolkatě začíná v dubnu a trvá až do poloviny června. Toto období je charakterizováno velmi vysokými teplotami, často přesahujícími 40 °C. Vnímáme zde vysokou vlhkost vzduchu a bránit se horku se stává téměř nemožným úkolem. Období letních dešťů pak přináší očekávanou úlevu od tepla, ačkoli přichází za cenu občasných bouří a záplav. Přesto je srpen a září považováno za příjemnější měsíce vhodné pro návštěvu Kolkaty.

Podzim, který trvá od října do listopadu, nabízí mírné a příjemné počasí v Kolkatě. Denní teploty se pohybují mezi 27 °C až 30 °C, zatímco noční teploty klesají na příjemné 20 °C. To je ideální období pro turisty, kteří se chtějí vyhnout extrémním teplotám.

Zima v Kolkatě přichází v prosinci a trvá až do února. Přestože to není typická chladná období, teploty klesají na příjemných 10 °C až 15 °C, hlavně v noci. Pro místní obyvatele je to dostatečně chladno na nošení teplejšího oblečení a je pro ně příležitostí vychutnat si venkovní aktivity. V tomto období se v Kolkatě také konají různé festivaly, které jsou velmi populární mezi domorodci i turisty.

Jaro přichází do Kolkaty v březnu a trvá až do května. Toto období je charakteristické zvýšenou vlhkostí a teploty se začínají zvyšovat na letní úrovně. Nejlepší je se tejto doby vyhnout, pokud nejste fanoušky horka.

Celkově lze říci, že počasí v Kolkatě je nejlepší během podzimu a zimy, kdy jsou teploty příjemné a neexistuje vysoká vlhkost vzduchu. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného města, je dobré se informovat o aktuálních podmínkách počasí a připravit se přiměřeně na nejlépe vhodné oblečení.


Dovolená Indie Kolkata (Calcutta)


Kolkata, známá také pod názvem Calcutta, je jedno z nejlepších míst na dovolenou v Indii. Tato město, které se nachází v západní části země na břehu řeky Hugli, je kulturním, historickým a uměleckým centrem Indie. Má bohatou historii a poutá turisty svou atmosférou, památkami a skvělou kuchyní.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Kolkatě je Victoria Memorial, impozantní budova postavená na počest královny Viktorie. Toto nádherné mauzoleum leží v rozlehlém parku a je domovem muzea s bohatou sbírkou umění a historických předmětů.

Další nezapomenutelnou památkou je Kaliho chrám v Dakshineswaru. Tento hinduistický chrám proslavil světově známý spisovatel a básník Rabindranath Tagore, který zde často hrával na sitar. Tento chrám je místem modlitby pro milióny věřících a turistů fascinuje svojí architekturou a klidem.

Kolkata je také známá svými trhy, z nichž nejznámější je nedělní trh v Mardanové hale. Zde můžete nakoupit vše od oblečení a šperků po různá exotická jídla. Tento trh je plný barev, vůní a zvuků a prozkoumávání zdejších stánků a obchodů je jedinečným zážitkem.

Pro ty, kteří se zajímají o literaturu a umění, Kolkata nabízí mnoho galerií, muzeí a knihkupectví. Nachází se zde také známá Universita Jadavpur, která je jednou z nejuznávanějších v Indii a již od svého založení v roce 1955 produkovala mnoho talentovaných umělců a vědců.

Ať už jste zde na dovolené nebo jen na krátké návštěvě, neměli byste vynechat příležitost ochutnat místní kuchyni. Kolkata je známá svou bohatou nabídkou lahodných jídel, jako jsou masala dosa, biryani, macher jhol (rybí kari) nebo slavné sladkosti rosogolla. Nezapomeňte si vychutnat tradiční čaj Chai v jednom z místních čajoven.

Pokud rádi trávíte čas na pláži, můžete se vydat do nedaleké oblasti Sundarbans, která je domovem proslulých mangrovových lesů a nabízí příležitost k pozorování divoké zvěře, jako jsou tygři a krokodýli. Sundarbans je zároveň jedním z největších přírodních chráněných území na světě.

Při návštěvě Kolkaty byste měli také zavítat na slavný stadion Eden Gardens, který je jedním z nejstarších a největších stadionů v Indii. Tento stadion je známý svou vášní pro kriket a navštěvuje ho každoročně mnoho fanoušků z celé země.

Kolkata je jedinečným městem s bohatou historií, kulturou, uměním a nezapomenutelnou atmosférou. Bez ohledu na to, zda přijíždíte za historií, uměním, kulinářskými zážitky nebo přírodou, Kolkata vás zaručeně nezklame.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky