Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Městí

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Městí


1. Jaké jsou nejznámější památky v Gruzii?
- Mezi nejslavnější památky v Gruzii patří například klášter Davida Garedža, starobylé město Mtscheta, skalní město Uphlistsikhe nebo pevnost Ananuri.

2. Jaká je gruzínská kuchyně?
- Gruzínská kuchyně je bohatá a rozmanitá. Mezi nejtypičtější pokrmy patří chinkali (plněné knedlíky), chachapuri (sýrový chléb), kachapuri Adjarská (sýrová nádoba s vejcem), gruzínský chléb a kjachapuri Megrelska (sýrový chléb s masem).

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gruzie?
- Nejlepší doba na návštěvu Gruzie je na jaře (březen - květen) a na podzim (září - říjen). V těchto obdobích je příjemné počasí a mnoho kulturních a historických akcí.

4. Jaké jsou v Gruzii úřední jazyky?
- Úředními jazyky Gruzie jsou gruzínština a abcházština.

5. Potřebuji vízum pro vstup do Gruzie?
- Většina návštěvníků nepotřebuje vízum pro vstup do Gruzie. Víza jsou povinná pro některé země, jako například Rusko, Indie nebo Bangladéš. Doporučuje se ověřit si aktuální vízovou politiku před cestou.

6. Jaké jsou nejznámější gruzínské vína?
- Gruzie je známá svou dlouhou tradicí výroby vína. Mezi nejznámější druhy vína patří například Saperavi (červené víno), Kindzmarauli (sladké červené víno) nebo Rkatsiteli (bílé víno).

7. Která města v Gruzii jsou nejpopulárnější turistické destinace?
- Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Gruzii patří Tbilisi (hlavní město), Batumi (pobřežní město na Černém moři), Kutaisi (historické město) a Sighnaghi (malé město v regionu Kakheti).

8. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Tbilisi?
- V Tbilisi byste neměli vynechat návštěvu starého města, Narikala pevnosti, Metekhi kostela, Národní muzeum Gruzie a Kv


Ubytování Gruzie Městí


Gruzie je země bohatá na krásné a historické památky, malebnou přírodu a pohostinné lidi. Pokud plánujete navštívit tuto zajímavou zemi, musíte se samozřejmě také zamyslet nad ubytováním.

Pokud preferujete rušná města, Gruzie má tolik možností, že si najít to pravé ubytování není problém. Největším a hlavním městem je Tbilisi. Zde najdete širokou škálu nabídek od luxusních hotelů až po levnější hostely. Jednou z nejoblíbenějších částí města je Staré Město, kde se nachází mnoho historických památek, restaurací a kaváren. V této oblasti můžete najít několik stylových boutique hotelů, které nabízejí vynikající služby a skvělé ubytování.

Dalším skvělým městem, které stojí za návštěvu, je Batumi. Toto město se nachází u Černého moře a je známé svými moderními budovami a kasiny. Máte možnost si vybrat z mnoha hotelů s výhledem na moře, které nabízejí luxusní vybavení a nezapomenutelné zážitky.

Pro ty, kdo preferují menší města, je tu mnoho dalších možností. Například Kutaisi, druhé největší město Gruzie, je známé svými historickými památkami, především katedrálou Bagrati a klášterem Gelati. V Kutaisi najdete různé hotely a penziony, které vyhovují různým rozpočtům.

Dalším zajímavým městem je Město Sighnaghi, které se nachází v regionu Kachetie. Toto město je známé svými malebnými vinicemi a nádhernými výhledy na Kavkazské hory. Pokud se vám líbí romantika a malebná atmosféra, můžete si zde pronajmout ubytování v jednom z tradičních mnohokoledových domečků.

V neposlední řadě je tu také mnoho možností pro ty, kteří preferují přírodu a odpočinek. Například můžete se ubytovat v přírodní rezervaci Borjomi-Kharagauli, která je jednou z největších přírodních rezervací v Evropě. Zde najdete různé chaty a horské hotely, které jsou ideální pro milovníky trekkingu a horských výletů.

V Gruzii je mnoho dalších zajímavých měst, které nabízejí různé možnosti ubytování. Pokud se rozhodnete navštívit tuto nádhernou zemi, nezapomeňte si vybrat to pravé ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu. Ať už preferujete luxusní hotely nebo tradiční a autentické ubytování, Gruzie nabízí rozmanitost, která potěší každého návštěvníka.


Počasí Gruzie Městí


Gruzie, země v Kavkazu, má různorodé klima a počasí, které se liší v závislosti na geografické poloze. Zde je několik informací o počasí v některých nejvýznamnějších gruzínských městech.

Tbilisi
Tbilisi, hlavní město Gruzie, má kontinentální klima, což znamená horká léta a chladné, suché zimy. V letních měsících mohou teploty dosáhnout až 40 °C, zatímco v zimě se může stát, že teplota klesne pod -10 °C. Sníh je v Tbilisi ustálenou součástí zimy a lze se setkat se všemi druhy povětrnostních jevů – od bouřlivých letních bouřek až po silné zimní vichřice.

Batumi
Batumi, město na pobřeží Černého moře, má subtropické klima, což znamená, že zde máte možnost se setkat s celoročním sluncem. Léta jsou horká a vlhká, s teplotami dosahujícími až 30 °C, zatímco zimy jsou mírné a vlhké se středními teplotami mezi 5-10 °C. Chůze městem v zimním období se stává velmi příjemnou díky podnebí, hlavně kvůli absenci sněhu.

Kutaissi
Kutaissi, třetí největší město Gruzie, má vlhké podnebí. Léta jsou teplá a vlhká s teplotami okolo 25 °C, zatímco zimy jsou chladné a deštivé s teplotami klesajícími na 0 °C. V Kutaissi si snadno můžete navlhčit obuv a oblečení kvůli velkému množství vody, kterou město dostává.

Mtskheta
Mtskheta, historické město plné památek UNESCO, má kontinentální klima podobné tomu v Tbilisi. Léta jsou horká a suchá s teplotami dosahujícími až 35 °C, a zimy jsou chladné a suché s teplotami klesajícími až na -10 °C. Mtskheta je také často pod sněhem během zimních měsíců, což dělá z procházky městem opravdu zimu.

Celkové shrnutí
I když počasí v Gruzii není tak předvídatelné jako třeba v USA, může být velmi krásné, různorodé a přívětivé. Ať už jste příznivcem horkých, letních dnů nebo chcete zažít pohádkovou zimní atmosféru, určitě si najdete oblíbené období v průběhu roku v některém z gruzínských měst.


Letenka Gruzie Městí


Letenka do Gruzie je nejenže skvělý způsob, jak si užít kouzla Tbilisi a dalších měst v této zemi, ale také je to vynikající příležitost pro objevování místních zvyklostí, kultur a tradičního jídla.

Gruzínská republika je bohatá na přírodní krásy, historické památky a působivou kuchyni. Tbilisi, hlavní město Gruzie, je nejlépe známé pro své kouzlo, zahrnující křivolaké uličky, barokní a klasicistní budovy a pestrobarevné bazary. V místních tržištích můžete ochutnat různá jídla, jako je například chinkali, plněné knedlíky vyrobené z vepřového, hovězího či jehněčího masa, nebo khachapuri, tradiční sýrová pita.

Pokud máte rádi přírodu, pak určitě navštivte Svanetii, oblast ve vysokých horách, která je domovem jedné z nejstarších kultur v Evropě. Tato oblast se může pochlubit nejvyšší horou Gruzie, Šcharou, a překrásnými horskými jezery a řekami. Zajímavou zastávkou na vaší cestě by mohla být i překrásná jeskyně Prometheus.

Pokud si užijete pobyt v Tbilisi a Svanetii, zkuste se podívat i na další místní klenoty, jako je například Kachetie, vinařská oblast, která láká návštěvníky nejen krásou, ale neuvěřitelně chutným vínem. Samozřejmě nezapomeňte též navštívit Batumi, největší balneologické letovisko na pobřeží Černého moře.

Jelikož Gruzie nabízí neuvěřitelné množství krás a památek, vaše cesty se budou ubírat na jih, na sever, na východ i na západ. Musíte si vynaložit spoustu energie a času, abyste všechny tyto krásy spatřili, ale navštívit Gruzii je něco, co by měli udělat jednou v životě všichni nadšenci kultury a dobrodružství.

Letenka do Gruzie je ideální pro milovníky dobrodružství, kteří hledají nová místa, nové zážitky a nová dobrodružství. Zkuste vrhnout svůj strach přes palubu a vydat se na cestu do této země nádherné krajiny, a určitě nebudete litovat.


Dovolená Gruzie Městí


Gruzie je země plná historie a krásných měst, která čekají na objevení. Pokud hledáte dovolenou, kterou si budete pamatovat navždy, Gruzie je ideálním místem pro vás.

Jedním z nejvíce fascinujících měst v Gruzii je hlavní město Tbilisi. Tbilisi je kombinací starověké a moderní architektury, která se prolíná ulicemi a vytváří unikátní atmosféru. Staré město Tbilisi je plné úzkých kamenitých uliček a malebných domů s tradičními balkony, které zaplavují návštěvníky místním uměleckým životem. Nezapomeňte navštívit Narikala Fortress, která stojí na kopci nad starým městem a poskytuje úžasný výhled na celé město.

Dalším fascinujícím městem je Batumi, které se nachází na pobřeží Černého moře. Batumi je známé svými moderními architektonickými stavbami a je považováno za jedno z nejvíce kosmopolitních měst v Gruzii. Můžete procházet dlouhým korzo, obdivovat stavby jako je Batumi Piazza nebo podnikat výlety na okolní pláže.

Dalším ideálním místem pro dovolenou ve městě je Kutaisi, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii. Město je plné historických památek, jako je Bagrati katedrála a Gelati klášter, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Kutaisi se nachází také blízko přírodních atrakcí, jako je přírodní rezervace Sataplia, která nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Dalším místem, které byste si neměli nechat ujít, je město Mtskheta. Mtskheta je staré město, které bylo prvním hlavním městem Gruzie a je plné historických památek. Zde najdete ikonickou Svetitskhoveli katedrálu, která je považována za jeden z nejdůležitějších křesťanských kostelů v Gruzii. Navštivte také klášter Jvari, který se nachází na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na údolí.

Gruzie nabízí mnoho dalších malebných měst a, bez ohledu na to, které si zvolíte, budete mít jistě nezapomenutelnou dovolenou. Můžete si prohlédnout starověké památky, ochutnat tradiční gruzínskou kuchyni a vychutnat si pohostinnost místních obyvatel. Ať už cestujete s rodinou, partnerem nebo přáteli, Gruzie je skvělou volbou pro vaši dovolenou plnou dobrodružství a objevování.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky