Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Jvaři Monastery

Letenka Gruzie Jvaři Monastery


Gruzie je krásnou zemí s bohatou historií a kulturou, shlukem malebných měst a fascinující přírodou. Jedním z mnoha fascinujících míst, která by stály za návštěvu, je klášter Jvaři, který se nachází nedaleko města Mtskheta v blízkosti Tbilisi. Navštívíte-li Gruzii, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít tuto krásnou stavbu, která je jedním z významných míst země.

Jvaři Monastery je v pořadí nejstarší klášter v Gruzii, vybudovaný již ve 6. století. Nachází se na kopci nad řekou Kura a nabízí spektakulární výhled na okolní krajinu a město Mtskheta. Svatyně byla vybudována nejspíš na místě, kde staletí předtím stával posvátný javor, a to právě dalo klášteru jeho jméno.

Jvaři Monastery byl během své existenci mnohokrát zničen, avšak v 16. století byl obnoven na svou původní krásu. Klášter je obklopen hradbou a jeho věže dodávají celé stavbě mohutnost a záměrně působí impozantně.

Návštěvník kláštera se může těšit na velice zajímavou architekturu, která v sobě spojuje prvky gruzínského a byzantského stylu, stejně jako na krásné fresky, které jsou v klášteře uloženy. Během návštěvy si také může poutník prohlédnout klášterní kostel zasvěcený Bohu Matčině a nádherný klášterní portál, který je prý zavražděným bratrem bojovníka Davida, který se stal později svatým.

Jvaři Monastery je důležitým místem poutníků gruzínské ortodoxní církve a návštěvník si během své návštěvy může vychutnat klid a klášterní atmosféru tohoto místa. Doporučujeme navštívit klášter v létě, kdy se klášterní parkem nese zpěv ptáků a v čemž můžete těšit své oko na mnoho krásných květin, které zde rostou.

Jvaři Monastery je dosažitelný pro návštěvníky z Tbilisi, Mtskheta, stejně jako z jiných okolních měst, a to díky zajištěnému dopravnímu spojení a množství informací o cestě na internetu. Pro cestovatele z Evropy a dalších zemí světa, bude klášter jedním z vrcholů jejich gruzínské cesty plné zážitků a zážitků z nezapomenutelné krajiny.

Věříme, že vás náš článek pobavil a dostali jste chuť navštívit jedno z nejkrásnějších míst Gruzie. Pokud hledáte zajímavý a duchovní zážitek, pak je Jvaři Monastery ideálním prostorem, který skvěle zapadne do vašeho plánu návštěvy Gruzie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Jvaři Monastery


Dotaz: Kde se nachází Jvaři Monastery?
Odpověď: Jvaři Monastery se nachází ve městě Mccheta, v Gruzii.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Jvaři Monastery?
Odpověď: Jvaři Monastery je otevřené každý den od 9:00 do 18:00.

Dotaz: Je nutné zaplatit vstupné do Jvaři Monastery?
Odpověď: Ano, je nutné zaplatit vstupné do Jvaři Monastery. Cena se liší podle věku a národnosti návštěvníka.

Dotaz: Je možné se dostat do Jvaři Monastery veřejnou dopravou?
Odpověď: Ano, je možné se dostat do Jvaři Monastery veřejnou dopravou. K dispozici jsou autobusy a taxíky, které vás z centra města Mccheta přivezou až k samotnému klášteru.

Dotaz: Je možné fotografovat nebo natáčet ve Jvaři Monastery?
Odpověď: Fotografování a natáčení je povoleno ve vyhrazených oblastech Jvaři Monastery. Nicméně je důležité respektovat pokyny klášterního personálu a dodržovat pravidla ohledně použití blesku či stativu.


Dovolená Gruzie Jvaři Monastery


Jvaři Monastery se nachází v Gruzii a patří mezi nejvýznamnější historické památky země. Tato klášterní budova se stala předmětem obdivu místních obyvatel i turistů z celého světa.

Jvaři Monastery je jedním z nejstarších klášterů v Gruzii, který byl postaven v 6. století. Nachází se v údolí řeky Mtkvari na kopci nad městem Mtscheta. Monastery bylo původně postaveno jako katedrála, ale později bylo přestavěno na klášter.

Klášter je postaven z kamene a může se pochlubit krásnou architekturou. V jeho stěnách najdete mnoho různých ozdob, ať už se jedná o malby či klasicistní reliéfy. V blízkosti kláštera se nachází řeka Mtkvari a pobřeží nabízí úchvatné výhledy.

Jvaři Monastery je ideálním místem pro každého turistu, který se zajímá o dějiny a architekturu. Uvnitř kláštera najdete mnoho historických artefaktů a nádherných fresk. Okolí kláštera pak nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, stejně jako na vzdálený Kavkaz.

Pokud se rozhodnete, že si během své dovolené v Gruzii navštívíte Jvaři Monastery, měli byste si zkontrolovat otevírací dobu. Vstup do kláštera je zdarma a turisté mohou klidně strávit několik hodin prohlížením této úchvatné památky.

Pokud máte rádi historii, architekturu a krásné výhledy, pak je dovolená v Gruzii a návštěva Jvaři Monastery tím nejlepším, co si můžete během svého pobytu v této krásné zemi dopřát.


Počasí Gruzie Jvaři Monastery


Jvaři Monastery se nachází v Gruzii a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v regionu. Je situován v blízkosti města Mtscheti, v oblasti Kazbegi, a jeho poloha v horách Kavkazu přispívá k unikátnímu a proměnlivému počasí v této oblasti.

Počasí v okolí Jvaři Monastery je charakteristické svou různorodostí a náhlými změnami. Celkově lze říci, že oblast má kontinentální klima, s horkými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Mezi letními měsíci červencem a srpnem je průměrná teplota okolo 25 stupňů Celsia, ale může se dostat až k 35 stupňům. Tyto letní měsíce jsou také relativně suché a slunečné.

Na rozdíl od toho jsou zimy v oblasti Jvaři Monastery chladné a vlhké. Průměrná teplota v prosinci, lednu a únoru je kolem -2 stupňů Celsia, ale může klesnout i pod -10 stupňů. Sníh je běžný a pokrývá okolní krajinu, přičemž zimní scény s hořícími svíčkami v klášteře jsou nádhernou podívanou pro návštěvníky.

Jedním z nejzajímavějších aspektů počasí v Jvaři Monastery je jeho schopnost měnit se během jednoho dne. Rána mohou začít chladně a mlhavo, ale jakmile vyjde slunce, teplota rychle stoupá a obloha se vyjasní. Odpoledne může být horko a slunečno, ale k večeru se počasí může opět změnit a nastat bouřky, doprovázené deštěm a silným větrem.

Tyto náhlé změny počasí jsou způsobeny geografickým umístěním kláštera v horské oblasti. Kavkazské hory mají vliv na místní klima a vytvářejí výrazné rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Rovněž se zde setkávají studené vzdušné proudy z Ruska a teplé vzdušné proudy z Kaspického moře, což může způsobit nestabilitu počasí.

Pro turisty a návštěvníky Jvaři Monastery je důležité být připraven na nepředvídatelné počasí. Doporučuje se mít s sebou lehkou nepromokavou bundu, pokrývku hlavy proti slunci, ale také pláštěnku pro případ deště. Podzim a jaro jsou obdobími, kdy je počasí nejvíce proměnlivé, a může docházet ke změnám za krátkou dobu.

Navštívit Jvaři Monastery je zážitkem sám o sobě, ale za různých povětrnostních podmínek se toto místo může jevit ještě působivější. Bez ohledu na počasí je však klášter Jvaři jedním z nejvýznamnějších náboženských a kulturních míst v Gruzii a stojí za to vidět.


Ubytování Gruzie Jvaři Monastery


Gruzie, země bohatá na historii a kulturální dědictví, láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Mezi mnoha zajímavými místy, které stojí za to navštívit, se nachází i Jvaři Monastery, poutní místo a klášter v blízkosti Tbilisi, hlavního města Gruzie. Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou gruzínskou atmosféru a pobýt v klidném prostředí, je možnost ubytování přímo na klášteře ideální.

Jvaři Monastery, známý také jako Holy Cross Monastery, je jedním z nejstarších klášterů v Gruzii. Byl postaven v 6. století na vrcholu kopce nad řekou Mtkvari a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Klášter sloužil jako centrum spiritualita a uctívání a stále přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pro ubytování na klášteře Jvaři je k dispozici několik možností. Nejpopulárnější volbou je pobyt v klášterních celičkách, které poskytují autentickou atmosféru a jedinečný zážitek. Celičky jsou jednoduše zařízené s postelí, stolkem a často jsou vybaveny ikonami a dalšími náboženskými předměty. Pokud jde o soukromí, nečekejte zde luxusní pohodlí jako v hotelu, ale spíše jednoduchý a přitom klidný prostor pro odpočinek a meditaci.

Kromě celiček je možné také využít ubytování v blízkém hostinci, který je spravován klášterem. Hostinec nabízí modernější vybavení a pohodlnější podmínky než klášterní celičky. Pokoje jsou čisté a odpovídají standardům ubytování turistů. Hostinec také poskytuje možnost stravování, což je velkou výhodou, zejména pro ty, kteří chtějí ochutnat tradiční gruzínskou kuchyni.

I když je pobyt na klášteru Jvaři zážitkem samotným o sobě, nezapomeňme na jeho okolí. Návštěvníci mají možnost prozkoumat klášter a obdivovat jeho architekturu a nádherné fresky. Kousek od kláštera se nachází i menší kostelík s názvem Svetitskhoveli, který je známým poutním místem pro mnoho věřících. Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je tato lokalita také ideálním místem pro turistiku a procházky po kopci.

Pokud plánujete návštěvu Gruzie a zajímá vás historie, kultura a náboženství, pobyt na klášteře Jvaři je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v klášterních celičkách nebo si rezervujete pokoj v hostinci, budete mít možnost objevit bohatství gruzínského dědictví a zároveň se zcela ponořit do klidné atmosféry kláštera. Věříme, že tato zkušenost vás naplní emocemi a zanechá vás s nezapomenutelným zážitkem.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky