Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Grenada Mt. Qua Qua

Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku a nabízí zcela jedinečnou kombinaci pláží, lesů a horských vrcholů. Pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je horu Mt. Qua Qua nutné zařadit na seznam míst, která musí navštívit. Navíc, dostat se sem není vůbec těžké, jelikož existují letenky, které zajišťují pohodlnou cestu do tohoto karibského ráje.

Mt. Qua Qua se nachází v horském pohoří St. George, které je největším na ostrově. Na této hoře se můžete těšit na nádherné výhledy na okolní krajinu a nedotčenou přírodu, která ještě více podtrhuje krásu tohoto místa. Pro všechny milovníky krásné přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je Mt. Qua Qua tou pravou volbou.

V zásadě existují dvě možnosti, jak na Mt. Qua Qua vystoupat, buď si zaplatit místního průvodce, nebo se vydat sám. Pokud se rozhodnete pro první možnost, můžete si místní průvodci pronajmout za cenu okolo 50 až 80 USD. Pokud chcete dobrodružství a přitom ušetřit na výdajích, můžete se sami vydat na cestu. Průvodce by Vám nicméně zpříjemnil cestu místními historkami a naučil by Vás o ostrovu mnoho.

Než budete chtít vyrazit na Mt. Qua Qua, je dobré se připravit na celodenní výlet. Do batohu si dejte dostatek vody, dobré jídlo, sluneční krém a plášť proti dezinfekcím. Oblečení by mělo být pohodlné a vhodné pro turistiku do hor. Cesta na Mt. Qua Qua je krásná a příjemná, ale zároveň náročná. Nejprve musíte projet autem nebo taxíkem z města St. George až k obci Concord. Zde položenou cestou se dostanete do hor a začíná náročná pěší výstup. Budete putovat stále výš a výš, dokud nedojdete na vrchol.

Když pozorně sledujete okolní krajinu, uvidíte jehličnaté lesy, křišťálově čisté řeky a nedotčenou přírodu Karibiku. Díky těmto krásám ostrovů a Mt. Qua Qua se staly mezi turisty velmi populární, takže existuje mnoho způsobů, jak se dostat na toto místo. Nejlepší volbou jsou letenky, které Vám poskytnou nejrychlejší a nejkomfortnější způsob, jak se na ostrov dostat.

Letenky na Grenadu si můžete objednat přes internet a dostupné jsou prakticky po celý rok. Díky levným letenkám se mohou připravit na návštěvu tohoto horského vrcholu a vychutnat si krásu přírody všech koutů Karibiku. Navíc, při cestování s letenkou na Mt. Qua Qua si můžete užít nejen Barbados, ale i další ostrovy Karibiku, jako je Trinidad, Tobago nebo Aruba. To vše s pohodlím a luxusem nejmodernějších letadel.


Počasí Grenada Mt. Qua Qua


Grenada, ostrovní země v Karibiku, je známá svou nádhernou přírodou a malebnými krajinami. Jedním z nejimpozantnějších míst na ostrově je hora Qua Qua, která nabízí ohromující výhledy a jedinečný zážitek pro milovníky přírody.

Hora Qua Qua je součástí národního parku Grand Etang, který se nachází na západě ostrova Grenada. Tato hora je druhou nejvyšší na Grenadě a její vrchol se tyčí ve výšce 748 metrů nad mořem. Výstup na vrchol je nenáročný a není potřeba žádné horolezecké dovednosti. Cesta je dobře udržovaná a nabízí mnoho výhledových bodů a příležitostí k fotografování.

Počasí na hoře Qua Qua je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Většinou je zde vlhké a tropické klima s teplotami kolem 25-30 stupňů Celsia. Hora je proslulá svými častými dešti, zejména v období dešťů mezi červnem a listopadem. Tyto deštivé období vytváří na hoře velmi zelené a bujně rostoucí vegetace, která je typická pro Karibik.

Navzdory dešťovým obdobím je návštěva hory Qua Qua stále možná, a dokonce může být velmi fascinující. Právě kvůli dešťům se zde tvoří nádherná vodopády a pěkné potůčky, které dodávají horskému prostředí jedinečný a magický pocit. Je však důležité se správně připravit na tuto cestu a vzít si s sebou voděodolné oblečení a obuv.

Pokud plánujete výstup na horu Qua Qua, je nejlepší vyrazit brzy ráno, abyste unikli horkému slunci a měli více času na prozkoumání. Výstup na vrchol trvá zhruba 2-3 hodiny a cestou se budete potýkat s různými druhy rostlin a zvířat, včetně opic a kolibříků.

Z vrcholu hory Qua Qua je ohromující panorama na celý ostrov Grenada. Můžete zde vidět jeho úchvatné pobřeží s bílými plážemi a tyrkysovými vodami Karibského moře. Také se vám otevře nádherný výhled na hustě zalesněné údolí Grand Etang a na zcela opačnou stranu na vulkány ostrova Saint Vincent.

Hora Qua Qua je skutečnou perlou Karibiku, která nabízí jedinečný a vzrušující zážitek. Při návštěvě Grenady byste proto neměli vynechat toto nádherné místo. Vydejte se na horu Qua Qua a získejte nezapomenutelné vzpomínky na tuto krásnou část světa.


Ubytování Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malý ostrov v Karibiku s krásnými plážemi a tropickou krajinou, ale co mnoho lidí neví, je že má také nádherné pohoří, které stojí za prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších treků v Grenadě je výstup na hory Mt. Qua Qua. Pokud se rozhodnete toto dobrodružství podstoupit, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám umožní dobře se vyspat a nabrat sílu na celodenní turistiku. V tomto článku vám představíme nejlepší ubytování v blízkosti Mt. Qua Qua.

Clarke's Court Bay Marina & Hotel

Clarke's Court Bay Marina & Hotel se nachází asi 20 minut jízdy od pohoří Mt. Qua Qua a je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti oblasti, ale touží po klidném pobytu u moře. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na Karibské moře a venkovní bazén. Kromě toho je zde také restaurace, která nabízí vynikající karibskou kuchyni a přátelskou obsluhu.

Mount Cinammon Resort

Mount Cinammon Resort se nachází necelých 10 minut jízdy od Mt. Qua Qua a je ideální pro milovníky přírody a dobrodruhů. Na resortu se nachází luxusní vily a apartmány, které nabízejí krásný výhled na pohoří a soukromý bazén. Hosté se zde mohou věnovat široké škále aktivit, jako jsou například plavání, tenis nebo jízdě na koni.

The Flamboyant Hotel and Villas

The Flamboyant Hotel and Villas se nachází v horské oblasti Grenady a nabízí krásné výhledy na pobřeží a Karibské moře. Hotel má elegantní pokoje s moderním vybavením, velký venkovní bazén a vlastní pláž, kde si hosté mohou užít slunce a relaxovat. Díky své vynikající poloze je hotel ideálním místem pro pohodlný přístup na Mt. Qua Qua.

Mango Bay Cottages

Mango Bay Cottages jsou velmi oblíbenou volbou mezi turisty, kteří chtějí prozkoumat Mt. Qua Qua. Tyto plně vybavené chaty jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružství v přírodě, ale nemají rádi velké hotely. Chatičky jsou situované v tropické zahradě a nabízí krásný výhled na moře a horu Mt. Qua Qua. Hosté zde mohou využít venkovní bazén, WiFi a soukromou pláž.

Nyní již víte, kam se ubytovat, když plánujete výstup na Mount Qua Qua. Vyberte si z výše uvedených možností a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Grenadě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Qua Qua


1. Kde se nachází vrchol Mt. Qua Qua na Grenadě?
Mt. Qua Qua se nachází na západním pobřeží ostrova Grenada v přírodním parku Grand Etang.

2. Jaká je nadmořská výška vrcholu Mt. Qua Qua?
Vrchol Mt. Qua Qua dosahuje výšky 748 metrů nad mořem.

3. Jaká je délka a obtížnost výstupu na Mt. Qua Qua?
Výstup na Mt. Qua Qua je přibližně 4,5 kilometry dlouhý. Obtížnost trasy je střední až těžká, a proto je vhodná pro zkušenější turisty s dobrou fyzickou kondicí.

4. Jak se dostanu na začátek stezky vedoucí na Mt. Qua Qua?
Z hlavního města Grenady, St. George's, se lze dostat na začátek stezky Mt. Qua Qua autem. K dispozici jsou také veřejné autobusy a taxíky, které vás mohou tam dopravit.

5. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Mt. Qua Qua?
Doba trvání výstupu na Mt. Qua Qua se liší v závislosti na zdatnosti jednotlivců. Obecně se odhaduje, že výstup a návrat trvá asi 4 až 6 hodin.

6. Jaké vybavení je nutné pro výstup na Mt. Qua Qua?
Pro výstup na Mt. Qua Qua je důležité mít pevnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, dostatek vody, sluneční ochranu (například opalovací krém a klobouk) a ochranný sprej proti hmyzu.

7. Jaké jsou nejkrásnější výhledy z vrcholu Mt. Qua Qua?
Z vrcholu Mt. Qua Qua je panoramatický výhled na vnitrozemí Grenady, Grand Etang a vzdálené pobřeží. Výhled je obzvláště okouzlující v jasný den, kdy je možné vidět až na sousední ostrovy v Karibiku.

8. Je nutné mít průvodce při výstupu na Mt. Qua Qua?
I když není povinné mít průvodce, doporučuje se najmout si zkušeného místního průvodce, který dobře zná trasu a může poskytnout informace o flóře, fauně a kulturní historii této oblasti.

9. Je možné na Mt. Qua Qua kempovat?
Na vrcholu Mt. Qua Qua nejsou kempovací místa. Nicméně v okolí přírodního parku Grand Etang je možné najít několik kempů a ubytování.

10. Existují nějaká omezení nebo pravidla týkající se návštěvy Mt. Qua Qua?
Návštěvníci by se měli řídit pokyny místních úřadů a dodržovat pravidla týkající se ochrany přírody. Je důležité zachovat čistotu, nedotýkat se zvířat ani rostlin a respektovat přírodní prostředí.


Dovolená Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malebný ostrov v Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a jedinečnými přírodními zázraky. Jedním z nejimpozantnějších míst na ostrově je hora Mt. Qua Qua, která je oblíbenou turistickou atrakcí a láká návštěvníky z celého světa.

Hora Mt. Qua Qua se nachází v údolí Grand Etang Rainforest, což je chráněný národní park překypující džunglí vegetací, vodopády a tropickou flórou a faunou. Je to ideální místo pro ty, kteří si přejí uniknout od rušného městského života a prožít jedinečnou dovolenou v přírodě.

Při výstupe na Mt. Qua Qua se návštěvníci mohou těšit na okouzlující pohledy na nedotčenou krajinu Grenady. Cesta je pomerančově označena a velmi dobře udržovaná, takže není těžké se orientovat. Můžete očekávat, že budete procházet hustými pralesy, překonávat útesy a potoky a obdivovat vodopády, které se zde ztrácejí v dálce.

Po cestě na Mt. Qua Qua budete mít také jedinečnou příležitost spatřit místní endemickou flóru a faunu. Rezervace Grand Etang Rainforest je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně opic, orchidejí a kolibříků.

Na vrcholu hory se návštěvníci mohou těšit na malebný výhled na okolní ostrovy a karibské moře. Je to ideální místo pro odpočinek a obdivování nádhery přírody. Mnoho turistů se sem dokonce vydá na piknik a stráví zde celý den, přičemž si užívají klidu a pohody.

Pro všechny dobrodruhy nabízí hora Mt. Qua Qua také možnost dalších aktivit, jako je horolezectví nebo paragliding. Zdejší horský terén poskytuje ideální podmínky pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek a chtějí se ponořit do přírody.

Chcete-li si vychutnat návštěvu Mt. Qua Qua na vlastní pěst, je vhodné mít dobré boty a oblečení, které vás ochrání před hmyzem a sluncem. Turisté by měli také vzít dostatek vody a jídla, protože na vrcholu hory není žádný občerstvovací stánek.

Dovolená na Grenadě u hory Mt. Qua Qua je jedinečným zážitkem, který zaručuje nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky. Tato oblast je dosud zachována v přirozeném stavu a poskytuje návštěvníkům možnost objevovat nedotčenou krásu karibské přírody.

Pokud jste příznivcem dovolené v přírodě a toužíte po výjimečných zážitcích, přidejte si Grenadu a horu Mt. Qua Qua na svůj seznam must-see míst. Nejenže si užijete krásnou přírodu a úžasné výhledy, ale také si osvěžíte duši a tělo v klidu a pohodě nedotčené přírody.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky