Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je chráněné území v Ghaně, které se nachází v lese Brong-Ahafo a je známé především pro své množství opic Colobus a Cercopithecus.

2. Jak se dostanu do Ghané Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary se nachází asi 120 km severně od hlavního města Ghané, Akry. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlakem nebo autobusem a pak taxi.

3. Kolik to stojí, abych navštívil Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Vstup do chráněné oblasti stojí 10 GHc (asi 1,5 eura).

4. Jaká je nejlepší doba roku, kdy navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Nejlepší období pro návštěvu sanctuary je od října do března, kdy je období sucha.

5. Jaké druhy opic se zde vyskytují?
V sanctuary se vyskytují především opice Colobus (Colobus vellerosus), ale také opice Cercopithecus (Cercopithecus erythrogaster) a potkani.

6. Můžeme nakrmit opice?
Ne, navštěvníci nesmějí krmit opice ani jiná zvířata v chráněné oblasti.

7. Musím si s sebou vzít nějaká speciální oblečení?
Ne, není třeba mít speciální oblečení. Doporučuje se však nosit pohodlné boty a oblečení.

8. Je možné si najmout průvodce?
Ano, doporučuje se najmout si průvodce, což stojí asi 20 GHc (asi 3 eura).

9. Je zde možnost přenocování?
Ano, je zde několik možností ubytování, jako jsou kempy a apartmány.

10. Jaká je zde největší atrakce?
Největší atrakce v sanctuary jsou samozřejmě opice, ale také můžete vidět přírodní rybníky a krásné krajinu v Brong-Ahafo.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je země západní Afriky, která je známá především pro své deštné pralesy, pláže a pro svůj bohatý kulturní dědictví. Ale ne všechny turistické atrakce v Ghaně jsou takové, o jakých byste čekali. Jedním z méně známých turistických centru je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Mnoho lidí se sem přijíždí podívat kvůli místním opicím a zároveň tak podpořit ekoturistiku na místní rovině.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází asi 22 kilometrů východně od města Nkoranza, uprostřed venkovské krajiny. Jeho rozloha činí necelých 7 km2 a je domovem pro různé druhy primátů, jako jsou kolobři, černí opice, punkmažly nebo rožnové opice. Tyto opice jsou v sanctuary chráněny a je zakázáno je lovit nebo zabíjet.

Opice z Boabeng-Fiema ale nejsou obyčejnými opicemi. Na místní úrovni jsou uctívány jako posvátné tvory. Místní lidé věří, že území v okolí sanctuary je hlídáno duchy, kteří chrání zdejší opice. Pokud se stane, že opice zemře, místní ji pohřbí s úctou a někdy ji dokonce uctívají jako posvátnou.

Na návštěvu Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se můžete vydat s průvodcem. Ti vás vezmou na procházku po území sanctuary a sdílejí s vámi informace o opicích, o místním životě a o ochraně přírody v Ghaně. Uprostřed pralesa je vyhlídkový bod, ze kterého si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a pozorovat opice.

Na závěr bych chtěla upozornit, že cesta k Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary může být obtížná, ale když dorazíte na místo a uvidíte opice v přírodě, určitě to stojí za to. Mějte na paměti, že zdejší opice jsou chráněny a stále jsou to divoká zvířata, proto byste se měli k nim chovat s respektem a nikdy je neokřikovat nebo rušit.


Dovolená Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Pokud hledáte neobvyklý cíl pro svou příští dovolenou, pak Ghana a její Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary by mohli být tou pravou volbou. Tento úchvatný rezervát pro opice nabízí příležitost nejen k pozorování ohrožených druhů opic, ale také k dobrodružnému objevování krás ghanské kultury a přírody.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází v centrální části Ghany, ve vesnici Boabeng a Fiema. Rezervace se rozkládá na rozloze přibližně 5 km² a je domovem dvou druhů ohrožených opic - Mona opice a Colobus opice. Mona opice je známá svými bílými plíživými chlupy a je považována za posvátnou v místní kultuře. Colobus opice je zase jedinečná svou černo-bílou srstí a dlouhými ocasními pýchory.

Setkání s těmito opicemi je pro každého návštěvníka zážitkem na celý život. Rezervace je známá pro svou přítulnost a vzájemnou toleranci mezi lidmi a opicemi, což umožňuje návštěvníkům získat úchvatné zážitky. Můžete se ocitnout v blízkosti opic, které si jdou sednout na rameno nebo se kolem vás houpat na stromech. Jejich nezvyklé chování a bohatý sociální život jsou fascinující pozorovat. Místní průvodci vám při návštěvě rezervace poskytnou veškeré informace o opicích, jejich zvyklostech a důležitosti jejich ochrany.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary však není jen o opicích. Rezervace je také domovem různých druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou křečci, ještěrky a motýli. Návštěvníci mohou vychutnat procházky po krásných přírodních stezkách, kde je možné objevovat místní flóru a faunu. Pokud jste příznivci fotografování přírody, můžete tady najít ideální místo k zachycení úžasných záběrů.

Navštěva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je také jedinečnou příležitostí proniknout do ghanské kultury. Můžete se setkat s místními obyvateli, kteří jsou hrdými ochránci těchto opic. Objevíte tradiční vesnice, kde se můžete seznámit s jejich způsobem života, zvyky a rituály. Lokální obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a s radostí vám ukážou své řemeslné dovednosti a umělecké díla.

Pro plné využití vaší návštěvy v rezervaci je dobré mít na paměti několik tipů. Vezměte s sebou dostatek vody, pohodlnou obuv a sluneční ochranu, protože počasí v Ghane může být velmi horké. Je důležité respektovat základní pravidla rezervace a udržovat její čistotu. Nesnažte se krmít opice ani trhat rostliny, abyste jim nehrozili nebezpečí. Pamatujte, že jste hosty v jejich domově a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

Dovolená v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Zde můžete zažít unikátní spojení s přírodou a opicemi, objevovat krásy ghanské kultury a ochutnat autentickou gastonomii. Přírodní krása a pohostinnost místních obyvatel vás vtáhnou do nového světa, který si budete pamatovat navždy.


Ubytování Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je úžasné místo, které má co nabídnout pro všechny milovníky přírody a zvířat. Tato rezervace se nachází v regionu Brong-Ahafo v Ghaně a je domovem pro mnoho druhů opic, včetně vzácných druhů.

Přímo ve vesnici Boabeng-Fiema se nachází ochranná zóna pro opice, která byla založena místními obyvateli v roce 1975. Tato rezervace se stala první chráněnou oblastí v Ghaně, která byla vytvořena právě s cílem ochrany a zachování opic. Členové komunity se stali strážci přírody a právě oni hrají velkou roli ve správě chráněné oblasti.

Návštěvníci mají možnost vidět a přijít do kontaktu s opicemi, jejichž druhy zahrnují například diana a mona opice. Opice zde nejsou divoké a jsou zvyklé na přítomnost lidí, takže existuje celá řada příležitostí, kdy můžete tyto zvířata sledovat a dokonce se s nimi pohrát. Je důležité si však uvědomit, že opice jsou nacházeny ve volné přírodě a nejprve je třeba získat povolení a pokyny od průvodce, abyste si užili svou návštěvu chráněné oblasti v souladu s přírodními a ochrannými opatřeními.

Rezervace není zajímavá pouze pro opice, ale také pro přírodní krásy, které tu najdeme. Les je hustý a plný exotických rostlin a zvířat. Své oči zde můžete upřít na různé ptáky, motýli a další druhy zvěře. Existuje také menší jezero v rezervaci, které představuje domov pro několik druhů opeřenců.

Navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary vám poskytne jedinečnou příležitost poznat životní prostředí těchto vzácných a ohrožených opic. Při procházce lesem budete mít příležitost pozorovat opice při jejich denních aktivitách, jako je hledání potravy a péče o své mláďata. Budete také mít příležitost naučit se o chování a potřebách těchto opic od místních průvodců, kteří mají bohaté vědomosti a zkušenosti s těmito zvířaty.

Abyste měli co nejlepší zážitek z návštěvy, je doporučeno se připojit k organizovanému výletu s průvodcem. Průvodce vás provede rezervací, poskytne vám informace o jednotlivých druzích opic a zodpoví vaše otázky ohledně ochrany a udržitelnosti tohoto prostředí.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je nejen místem pro dobrodružství, ale také pro vzdělání. Pomáhá udržovat a chránit tyto vzácné opice a zároveň zvyšovat povědomí o důležitosti zachování přírody. Při návštěvě této rezervace si tedy odnesete nejen krásné vzpomínky, ale také nové znalosti o ochraně divokého života.

Pokud plánujete návštěvu Ghaně, nezapomeňte zahrnout návštěvu Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary do svého itineráře. Tato rezervace nabízí jedinečnou zkušenost pro každého, kdo je nadšeným milovníkem přírody a opic. Přijďte a objevte krásy této oblasti a pomozte chránit opice pro budoucí generace.


Počasí Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zemí, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je to místo plné krásné přírody, historických památek a jedinečné kultury. Jedním z unikátních míst, které stojí za návštěvu, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se rozkládá ve střední části Ghaně, ve městě Nkoranza. Tento rezervát je jedním z největších a nejstarších rezervátů opic v zemi a byl vyhlášen jako chráněná oblast v roce 1975. Jeho hlavním cílem je ochrana dvou druhů opic - mona opice bílého okruhu a mona opice několikoloké.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je fakt, že opice tady žijí ve volné přírodě a jsou zcela neohrožené. Mají zde svůj vlastní prostor, kde se mohou volně pohybovat a sdružovat se do skupin. Jejich blízký vztah k lidem je snadno patrný, protože místní obyvatelé se o ně starají a chrání je jako součást svého kulturního dědictví.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se tedy stalo cenným zdrojem turistického ruchu pro Ghanu. Milovníci přírody a zvířat sem přicházejí, aby si prohlédli tyto jedinečné opice a jejich přátelský vztah k lidem. Mohou sledovat, jak se opice věnují svým každodenním činnostem, jídlu a hře.

Rezervát je nejen důležitým centrem pro zachování těchto jedinečných opic, ale také pomáhá místnímu obyvatelstvu. Díky turistickému ruchu, který sem přináší, mají místní lidé příležitost získat příjmy z prodeje suvenýrů a zajištěním průvodce. To je zvláště důležité v rozvojové zemi jako Ghana, kde je zaměstnanost místní populace vysoce prioritní.

Pokud se rozhodnete navštívit Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, měli byste se připravit na tropické podnebí. Ghana má horká a vlhká léta, během kterých teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Deštivé období přichází od dubna do října, takže byste se měli připravit na možné lijáky. Doporučuje se tedy vzít s sebou lehké oblečení, ale nezapomeňte také na ochranu proti slunci, například krém na opalování a klobouk.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je zkrátka jedním z nejzajímavějších míst, která Ghana nabízí. Návštěva tohoto rezervace znamená nejen setkání s unikátními opicemi, ale také podporu místní ekonomiky a ochrany přírody. Je to skutečně zážitek, který stojí za to zažít.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky