Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gambie Abuko Nature Reserve

Letenka Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie nabízí mnoho překrásných a fascinujících míst k návštěvě a jedním z nich je Abuko Nature Reserve. Toto rezervace, nacházející se v blízkosti města Serrekunda, je jednou z nejstarších a největších chráněných oblastí v zemi. Abuko Nature Reserve je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, a je tedy ideálním místem pro milovníky přírody a ochrany životního prostředí.

Letenka do Gambie je skvělým způsobem, jak se dostat k tomuto úžasnému přírodnímu rezervaci. Abuko Nature Reserve se rozprostírá na ploše více než 100 akrů a hostí mnoho druhů divoké zvěře. Mezi nejznámější obyvatele této rezervace patří opice, jako například zelené opice a babuinky. Návštěvníci mohou pozorovat tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Opice však nejsou jedinými obyvateli Abuko Nature Reserve. Do oblasti přilétají různé druhy ptáků, jako jsou papoušci, volavky a pestrobarevní orli. Pozorování ptáků je populární aktivitou mezi návštěvníky tohoto místa a díky mnoha ptačím observatořím můžete získat jedinečný pohled na svět těchto fascinujících tvorů.

Abuko Nature Reserve je také domovem mnoha druhů želv a jezevců. Tyto tvory můžete spatřit v blízkosti některých z mnoha jezer a bažin, které se v rezervaci nacházejí. Procházka po jejích chodnících a stezkách vás přivede k nejrůznějším biotopům, kde se skrývají různé druhy rostlin a živočichů.

Při návštěvě Abuko Nature Reserve se setkáte s místními průvodci, kteří vám poskytnou informace o rezervaci a ukážou vám nejzajímavější místa. Naučíte se o životě zvířat, podpoříte místní ekonomiku a získáte nezapomenutelný zážitek z přírody.

Pokud cestujete do Gambie, nezapomeňte zařadit Abuko Nature Reserve do svého itineráře. Letenka vás rychle a pohodlně přivede do tohoto kouzelného místa, kde se setkáte s bohatstvím zvířat a rostlin. Abuko Nature Reserve je dokonalým útočištěm pro všechny milovníky přírody a ochrany životního prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Abuko Nature Reserve


Dotaz: Co je Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Gambie Abuko Nature Reserve je chráněné území nacházející se v Gambii v západní Africe.

Dotaz: Jaký je vstup do Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Vstup do Gambie Abuko Nature Reserve je zpoplatněn. Dospělí platí poplatek v hodnotě 100 dalasi, zatímco děti a studenti mají vstup zdarma nebo slevu.

Dotaz: Jaké zvířata se v Gambie Abuko Nature Reserve vyskytují?
Odpověď: V Gambie Abuko Nature Reserve se vyskytuje velké množství zvířat, jako jsou opice, želvy, krokodýli, hadi, leguáni a mnoho dalších. Dále jsou zde k vidění také nejrůznější druhy ptáků.

Dotaz: Je nutné v Gambie Abuko Nature Reserve mít průvodce?
Odpověď: Průvodce není nutný, ale doporučuje se mít průvodce, aby návštěvníci mohli získat co nejvíce informací o zvířatech a rostlinách, které se v Gambie Abuko Nature Reserve nacházejí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Gambie Abuko Nature Reserve je v období sucha od listopadu do května. V tomto období je možnost pozorovat zvířata větší než v období dešťů.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve?
Odpověď: Prohlídka Gambie Abuko Nature Reserve trvá zhruba 2 až 3 hodiny, ale samozřejmě záleží na tom, jak dlouho si návštěvníci chtějí užít pozorování zvířat v přírodě.


Počasí Gambie Abuko Nature Reserve


Abuko Nature Reserve je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších rezervací v Gambii. Nachází se v blízkosti hlavního města Banjul a rozkládá se na ploše přibližně 105 hektarů. Rezervace je domovem ohromného množství druhů rostlin a zvířat, které přežívají v tomto unikátním přírodním prostředí.

Jedním z aspektů, které dělají Abuko Nature Reserve tak zajímavým, je jeho rozmanité klima. Gambia je známá svými tropickými podnebnými podmínkami, což znamená horké a vlhké léto a mírné a suché zimy. Průměrná teplota v celkovém lednu se pohybuje okolo 23 stupňů Celsia, zatímco v nejteplejších měsících březnu a dubnu se mohou teploty vyšplhat až na 45 stupňů Celsia.

Dešťové období v Gambii nastává mezi červnem a říjnem, kdy jsou vydatné deště typické pro tropické klima. V tuto dobu se příroda v Abuko Nature Reserve oživuje, a rezervace se proměňuje v zelený a zářivý ráj. Rostliny rostou v plné síle, proudí vody spotřebované zvířaty a život se zde rozvíjí. Je to ideální období pro pozorování ptáků, jednoho z nejvýznamnějších aspektů rezervace. Je zde registrováno okolo 270 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology a milovníky přírody.

V suchém období, které nastává v listopadu a trvá až do května, se rezervace mění. Stromy a keře přijdou o listy a voda se ve stojatých jezerech a potocích postupně vytrácí. Zvířata musí hledat zdroje vody a potravy jinde, oázy se stávají vyhledávanými místy. I když je příroda méně nápadná než během deštivého období, stále si lze všimnout mnoha druhů rostlin a zvířat, které dokážou přežít i v těchto nepříznivých podmínkách.

Abuko Nature Reserve je pro milovníky přírody až dokonalým místem k návštěvě. Dokonalé počasí Gambie a kontrast mezi deštivým a suchým obdobím umožňuje návštěvníkům získat jedinečný pohled na různé aspekty přírody. Bez ohledu na období návštěvy však rezervace nabízí úžasné zážitky a okouzluje svou krásou a rozmanitostí.


Dovolená Gambie Abuko Nature Reserve


Abuko Nature Reserve: Tajemné dobrodružství v srdci Gambie

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje exotickou přírodu a dobrodružství, Gambie a její Abuko Nature Reserve jsou pro vás tou správnou volbou. Tato malebná země v západní Africe nabízí nádhernou divokou přírodu, fascinující zvířecí druhy a příležitosti k relaxaci u překrásných pláží. Abuko Nature Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi a nabízí unikátní zážitek pro milovníky přírody.

Nachází se jen pár kilometrů od hlavního města Banjul a rozkládá se na ploše přesahující 100 hektarů. Rezervace se rozprostírá kolem řeky Gambia a nabízí bohatý ekosystém s různými biotopy, jako jsou mokřady, lesy a pastviny. Procházka rezervací přináší možnost objevovat různé druhy volně žijících zvířat, nebo jen relaxovat a užívat si klidné atmosféry.

Jedním z největších lákadel Abuko Nature Reserve je jeho bohatství ptáků. V rezervaci bylo zaznamenáno více než 300 různých druhů, od okázalých pestrobarevných ptáků až po vzácné druhy, jako je žlutobok Arsitornis brunneus. Pro milovníky ornitologie je to opravdový ráj a rozhodně by neměli zapomenout na baterku a fotoaparát.

Zvířata jsou dalším důvodem, proč byste neměli Abuko Nature Reserve vynechat. Rezervace poskytuje domov mnoha ohroženým druhům, jako jsou žirafy, opice, krokodýli, hroši a antilopy. V centru rezervace se nachází malé opatrování, kde si můžete prohlédnout a naučit se více o místních chovancích. Průvodci jsou ochotní sdílet své znalosti o zvířatech a jejich problematice, což vám pomůže přiblížit se jim ještě více.

Procházka přes Abuko Nature Reserve je také skvělou příležitostí k ochutnávce místní flóry. Rostlinné druhy v rezervaci jsou bohaté a fascinující, od palmových stromů až po orchideje a exotické květiny. Procházka je také fantastickou příležitostí k odhalení tajemného života v místních močálech a jezerech.

Po dni stráveném v přírodě nemusíte cestovat daleko, abyste se dostali k překrásným plážím. Gambie je známá svými nádhernými pobřežími, která nabízejí nekonečné pláže s jemným pískem a azurovou vodou. Po dni stráveném prozkoumáváním přírody si můžete dopřát odpočinek na pláži, zaplavat si nebo vyzkoušet některou z vodních aktivit, jako je windsurfing či jízda na kole do vody.

Abuko Nature Reserve je tedy nejen rájem pro přírodovědce, ale také pro ty, kteří si přejí odpočinek na pláži a dobrodružství ve volné přírodě. Gambie a její unikátní rezervace nabízejí opravdu jedinečný zážitek, který nelze najít nikde jinde. Připravte si tedy fotoaparát, dalekohled a hlavně otevřený duch pro tajemnou krásu Gambie.


Ubytování Gambie Abuko Nature Reserve


Gambie Abuko Nature Reserve je neuvěřitelně krásné místo, kde lidská ruka nepřetvořila žádný kout, takže sem turisté míří hlavně kvůli přírodě a zvířatům, které v jejich přirozeném prostředí můžou pozorovat.

Abuko Nature Reserve se rozkládá na rozloze více než 100 hektarů tropického deštného lesa a vodních ploch v srdeční části Gambie. Toto jedinečné prostředí je domovem pro mnoho druhů ohrožených zvířat, jako jsou opice zelené tučňáky, papoušky, krokodýly a různé druhy hadů.

Ubytování v Gambie Abuko Nature Reserve

Ubytování v Gambie Abuko Nature Reserve je skromné, ale perfektně vybavené pro ty, kteří touží po krátkém útěku do přírody a chtějí prožít něco jiného, než klasickou dovolenou u moře. K dispozici jsou tři typy ubytování: stanování, chatky a apartmány.

Stany jsou k dispozici přímo na svahu, kde si můžete užít krásné výhledy na deštný prales a nádhernou zeleň okolo. Pokud hledáte větší pohodlí, jsou zde chatky, které jsou vybaveny základním nábytkem a mají vlastní koupelnu a sprchu. Apartmány nabízejí kompletní ubytování s kuchyní a obývacím pokojem.

Co dělat v Abuko Nature Reserve

Návštěva Gambie Abuko Nature Reserve není jen o ubytování, ale i o objevování krás a tajemných míst. Zavítejte do středu Gambie a užijte si klid a mír, které oplývá tento kus přírody.

Pro cestovatele je nejlepší začít expedici s průvodcem, který vás provede celým pralesem a ukáže vám skryté kouty a zvířata. Pokud máte v plánu jen krátký pobyt, můžete sejít po stezce, která je přístupná pro každého turistu a nabízí pohled na nejkrásnější kouty Gambie.

Pro milovníky ornitologie je Gambie Abuko Nature Reserve rájem. Jako jeden z hlavních vodních systémů v Gambii, se zde můžete těšit z pozorování tisíců ptáků, které mají zde své hnízdiště, či odpočívají při přesunu v zimních měsících.

V rekreační oblasti Gambie Abuko Nature Reserve se nikdy nebudete nudit. Nabídka zábavy je široká a turisté zde naleznou nejen krásy přírody, ale i zábavu a adrenalinové zážitky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky