Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gabon Poubara Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Poubara Falls


1) Jak se dostat k vodopádům Gabon Poubara?
- Vodopády se nacházejí v národním parku Ivindo, přístupném pouze po silnici z města Makokou.
2) Je vstup do národního parku Ivindo placený?
- Ano, vstupné činí 10 000 CFA (cca 250 Kč) na osobu.
3) Jaké aktivity lze v národním parku Ivindo podniknout kromě návštěvy vodopádů?
- Lze absolvovat turistiku, safari a navštívit místní vesnice.
4) Je možné se v parku Ivindo ubytovat?
- Ano, v parku se nachází řada kempů a ubytování ve vlámských chatách.
5) Jak dlouho trvá výlet ke vodopádům Gabon Poubara?
- Výlet k vodopádům trvá přibližně 2-3 dny, v závislosti na zvoleném programu a aktivitách.


Dovolená Gabon Poubara Falls


Gabon, země ležící v západní Africe, je známá svou nádhernou přírodou a bohatým životním prostředím. Jedním z nejvíce fascinujících přírodních přírodních divů této země jsou vodopády Gabon Poubara Falls.

Gabon Poubara Falls je jedním z největších vodopádů v Gabonu a nachází se v národním parku Ivindo. Tento úžasný přírodní útvar je tvořen řekou Ivindo, která tvoří neuvěřitelný vodní obrazec, když padá z výšky do hlubokého kaňonu.

Poubara Falls je rozdělen do tří částí, z nichž každá má své vlastní kouzlo. První část vodopádu je nazývána "Mapaga", což v místním jazyce znamená "jemný". Zde se řeka vlní přes hladké kameny a vytváří kaskády, které zdobí okolní zelené hory. Tato část je ideální pro pikniky a odpočinek, kde si můžete vychutnat klidné okolí a poslouchat zvuky přírody.

Druhá část vodopádu je nazývána "Koumou" a je nejimpozantnějším úsekem. Kaskády padají z výšky 42 metrů do hlubokého kaňonu, vytvářejíce obrovskou mlhu a zvuk padající vody je slyšitelný z dálky. Místní obyvatelé věří, že toto místo je posvátné a bylo obýváno bohy v minulosti.

Třetí část vodopádu se nazývá "Mimongo" a je nejširší částí Gabon Poubara Falls. Tato část je méně strmá a umožňuje návštěvníkům procházku po okolí. Můžete zde najít různé druhy ptáků, opic a dalších zvířat, které obývají tento přírodní ráj.

Pro milovníky dobrodružství je návštěva Gabon Poubara Falls nezapomenutelným zážitkem. Můžete si pronajmout místního průvodce, který vás provede okolím a ukáže vám skrytá místa, kam se běžní turisté nedostanou. Můžete se také vydat na trekking do okolí a prozkoumat další přírodní krásy, které Gabon nabízí.

Kromě vodopádů Gabon Poubara Falls nabízí také další možnosti k aktivitám, jako je rybaření, kanoistika a pozorování zvířat. Národní park Ivindo je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně goril a slonů, které můžete vidět v jejich přirozeném prostředí.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a krásy přírody, neváhejte navštívit Gabon Poubara Falls. Tento nádherný přírodní útvar vás ohromí svojí mohutností a krásou a nezapomenutelné zážitky zde zažijete. Gabon a jeho úchvatné vodopády jsou skrytým klenotem Afriky, který stojí za objevování.


Počasí Gabon Poubara Falls


Gabon Poubara Falls se nacházejí v krásné zemi Středoafrické republiky Gabon. Tento úchvatný přírodní útvar je jedním z nejimpozantnějších vodopádů v celé zemi a je oblíbenou destinací pro turisty i domácí obyvatele.

Gabon Poubara Falls se nacházejí na řece Ogooué, která je největší řekou v Gabonu. Tento výjimečný vodopád je obklopen nádhernou tropickou vegetací a zajisté vás ohromí svou přirozenou krásou. Voda z řeky se na svém strmém sjezdu získává na síle a tvoří obrovský vodní tok, který padá z výšky více než 80 metrů. Při pohledu na tuto ohromnou vodní masu se vám bude zdát, jako by se do hlubin propadla celá planeta.

Kromě své imponující velikosti Gabon Poubara Falls nabízejí i další zážitky a aktivity. Můžete si například pronajmout loďku a projet se pod vodopádem, což je jedinečný způsob, jak si vychutnat jeho krásu zpříma. Pokud jste odvážní, můžete se také vydat na výlet po okolí vodopádu a objevovat okolní lesy a divokou přírodu.

Vzhledem ke své poloze v tropické oblasti je počasí v Gabonu celoročně horké a vlhké. Nejsušším obdobím je obvykle mezi květnem a zářím, zatímco nejdeštivější je období mezi říjnem a dubnem. Pokud se plánujete vydat k Gabon Poubara Falls, doporučuje se, abyste měli s sebou dostatek vody a ochranného přípravku proti slunci. Také se vyvarujte návštěv v obdobích dešťů, protože voda může být náročná na cestování a prohlížení vodopádu.

Gabon Poubara Falls jsou jedním z nejúchvatnějších a přírodně bohatých míst v Gabonu. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství v divočině a chtějí se ztratit v krásném prostředí. Nechte se unést ohromnou silou vody a prožijte nezapomenutelný zážitek na Gabon Poubara Falls.


Letenka Gabon Poubara Falls


Gabon Poubara Falls: Přírodní div zapadlého Gabonu

Gabon, země nacházející se na západním pobřeží Afriky, má mnoho kouzel a přírodních divů, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejúžasnějších míst, které není veřejností příliš známo, jsou Gabon Poubara Falls. Tyto vodopády, které jsou někdy označovány také jako Kongou Falls, se nacházejí v odlehlé části země a patří mezi nejimpozantnější vodopády v Africe.

Gabon Poubara Falls se nacházejí na řece Ngounié v provincii Ngounié. Jsou součástí národního parku Ivindo, který byl založen v roce 2002. Tento nádherný park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, včetně goril a slonů, a také hostí jedny z největších pralesů na světě. Je to opravdový ráj pro přírodníky a dobrodruhy.

Samotné Gabon Poubara Falls jsou tvořeny sérií vodopádů, které padají přes rozsáhlé skály a vytvářejí spektakulární obraz. Celkem je zde pět hlavních stupňů, přičemž nejvyšší z nich je vysoký přibližně 40 metrů. Když se podíváte na tyto vodopády, budete ohromeni jejich velikostí a silou. Každý příval vody je impozantní a vytváří mohutný zvuk, který se nese daleko do okolí.

Přístup ke Gabon Poubara Falls je však poměrně obtížný. Vzhledem k tomu, že se nachází v odlehlé oblasti, je nejlepší cesta k nim letecká doprava. Turisté by měli cestovat do hlavního města Libreville a poté se vydat na vnitrostátní let do blízkého města Makokou. Zde je možné si pronajmout místní průvodce, kteří vás provedou náročným trekingem přes prales až k vodopádům. Je nutné být fyzicky zdatný, protože cesta může být někdy velmi náročná.

Navštívení Gabon Poubara Falls je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Zdejší přírodní krása je ohromující a přemění vás na okamžik do jiného světa. Můžete se kochat pohledem na vodopády, příjemně se vykoupat ve vodě nebo si udělat piknik v nedotčené přírodě. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci daleko od civilizace.

Gabon Poubara Falls jsou skrytý poklad západního Gabonu. Poskytují nádherný pohled na sílu přírody a nabízejí jedinečný zážitek. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po unikátním kontaktu s přírodou, neváhejte a navštivte tyto nádherné vodopády v srdci divokého Gabonu. Budete překvapeni a fascinováni, co tato země má na nabídku.


Ubytování Gabon Poubara Falls


Gabon Poubara Falls je jedním z nejkrásnějších a nejimpozantnějších míst v Gabonu. Nachází se v provincii Ogooué-Ivindo, ve východní části země, a je považován za jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí této oblasti.

Vodopády Gabon Poubara jsou jedinečné svou velikostí a krásou. Celkem se jedná o dvě série vodopádů, které spolu vytvářejí ohromný divoký koktejl padajícího vody. První série je známa jako Cascade de la Loangue a druhá jako Cascade du Grand Poubara. Obě tyto části jsou úchvatné a nabízejí návštěvníkům neskutečné výhledy a zážitky.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Gabon Poubara Falls, je k dispozici několik možností ubytování. Nejbližší možností je Kemp Gabon Poubara Falls, který se nachází přímo u vodopádů. Tento kemp nabízí prostorná stanoviště pro karavany a místa na postavení stanů. Je zde také možnost využít přípojku na elektřinu a získat tak veškeré potřebné pohodlí pro váš pobyt. Kemp je dobře vybavený a disponuje toaletami, sprchami a dalšími potřebnými zařízeními.

Další možností ubytování je využít ubytovací kapacitu v blízkém městečku Makokou, které je vzdáleno asi 35 kilometrů od vodopádů. V Makokou najdete různé hotely, hostely a penziony, které nabízejí různé druhy ubytování. Většina z nich je vybavena veškerými nezbytnými zařízeními, jako jsou vlastní koupelny, klimatizace a Wi-Fi připojení k internetu.

Navštěvování Gabon Poubara Falls je celoročně možné, ale nejlepší období je od listopadu do května, kdy je voda nejplnější a vodopády nabízejí neuvěřitelné spektákl pro návštěvníky. Je však důležité si přinést s sebou dostatek vody, jídla a další potřeby, protože na místě není přítomna žádná občerstvovací zařízení.

Kromě návštěvy samotných vodopádů se v okolí nachází mnoho dalších turisticky atraktivních míst. Například v blízkosti vodopádů se nachází národní park Ivindo, který je domovem mnoha druhů vzácných živočichů, včetně slonů, goril, pavouků a mnoha dalších. Národní park nabízí možnost procházek po stezkách, pozorování ptáků a jiné venkovní aktivity.

Celkově lze tedy říci, že ubytování u Gabon Poubara Falls je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodní krásu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit noc v kempu u vodopádů nebo raději využít pohodlné ubytování v Makokou, nezapomenete na tento úžasný zážitek, který vám zanechá nevymazatelné vzpomínky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky