Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Tours

Dovolená Francie Tours


Pokud hledáte destinaci v Evropě, která se vám nabídne nejen jako ideální místo k relaxaci a odpočinku, ale i k objevování nových koutů s nádhernou historií, kulturou a kulturními památkami, potom je pro vás jako stvořená dovolená ve francouzském městě Tours.

Tours je město, které se nachází v srdci francouzské historické oblasti Loire. Je to město s bohatou historií a bohatou kulturou, která se datuje už do doby, kdy zde byla římská colónie. Tours má bohaté kulturní dědictví a proto byla v roce 2000 dána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Jedním z hlavních cílů vaší dovolené v Tours bude bezesporu návštěva hradů a zámků, které jsou umístěné v této oblasti. Nejvíce navštěvované z nich patří zámek Chambord, zámek Chenonceau, zámek Azay-le-Rideau a zámek Blois, které jsou umístěné v okolí Tours.

Dalšími zajímavými místy, která rozhodně stojí za návštěvu, jsou katedrála Saint-Gatien a starobylá centra města. Katedrála je nejen krásná, ale má také mnoho historických odkazů. Starobylá centra města jsou plná uliček, které navštívíte, abyste objevili krásy tohoto místa. Navíc jsou plné skvělých restaurací, barů, obchodů a dalších zajímavých míst k návštěvě.

Pokud byste chtěli strávit dovolenou mimo město, tak si můžete vyzkoušet návštěvu okolních vesnic, které jsou mnohdy poklidnější a klidnější. Když projdete okolní vesnice, budete moci ochutnat mistrovská díla francouzské kuchyně, jako jsou sýry, vína, pečivo a další skvělé speciality.

Spojení s Tours je vynikající způsob dopravy je vlakem. Vlaky z Paříže trvají asi hodinu a půl. Pokud letíte do Francie, na letiště Charles de Gaulle se nejlepším způsobem dostanete vlakem.

Toto je krátce o dovolené ve francouzském městě Tours. Pokud se rozhodnete pro návštěvu, určitě nebudete zklamáni. Ať už jste milovníky historie, kultury nebo si užíváte krásné architektury, Tours vám nabídne dokonalou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Tours


Seznamujeme Vás s nejčastějšími dotazy ohledně cestování s Francie Tours a odpověďmi na ně:

1. Jak rezervovat svůj pobyt?

Můžete si rezervovat pobyt online přes naše webové stránky nebo nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.

2. Jaké jsou platby?

Můžete platit pomocí kreditní karty (Visa, MasterCard, American Express, Maestro, Discover), bankovním převodem či PayPal.

3. Jak mohu zrušit svoji rezervaci?

Můžete nás kontaktovat e-mailem na booking@francietours.com a my Vám poskytneme veškeré informace ohledně zrušení rezervace.

4. Jaké jsou podmínky storna?

Podmínky storna jsou stanoveny v našich obchodních podmínkách, které naleznete na našich webových stránkách.

5. Jaký je lístek do Disneylandu?

Lístek do Disneylandu můžete zakoupit na našich webových stránkách. Cena závisí na počtu osob a délce pobytu. Lístky jsou platné v předem stanovených termínech.

6. Jaké jsou předpisy ohledně přepravy zvířat v dopravě společnosti Francie Tours?

Zvířata nejsou povolena v dopravě společnosti Francie Tours.

7. Jaké jsou možnosti dopravy od letiště do Vašeho hotelu?

Můžete si zarezervovat transfer od letiště buď taxi nebo transfer autobusem, které naleznete na našich webových stránkách.

8. Jaké jsou podmínky pro skupiny?

Pro skupiny nad 20 osob platí speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

9. Jaké jsou podmínky pro děti?

Pro děti jsou stanoveny speciální ceny a podmínky, které najdete na našich webových stránkách.

10. Jak mohu získat další informace?

Pro další informace nás můžete kontaktovat e-mailem na info@francietours.com nebo telefonicky na čísle +33 (0) 1 84 25 24 84.


Počasí Francie Tours


Tours je město nacházející se v centru Francie a je hlavním městem regionu Centre-Val de Loire. Díky své poloze uprostřed Francie se zde kombinuje ovlivnění kontinentálního a oceánského podnebí, což má vliv na počasí po celý rok.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Tours obvykle velmi teplé a slunné s průměrnými teplotami okolo 25 stupňů Celsia. Koncem srpna a začátkem září se mohou vyskytnout bouřky. Podobné podmínky lze očekávat i na podzim, kdy teploty stále dosahují až 20 stupňů a den je často slunečný.

V zimě (prosinec až února) bývá v Tours chladněji, s teplotami klesajícími k průměru okolo 5 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snadno dostat pod nulu. Občas se vyskytují i sněhové bouře. Nicméně zimní krajina má v Tours svoje kouzlo.

Jaro v Tours bývá obvykle příjemné a slunečné, s průměrnými teplotami okolo 15 stupňů Celsia v březnu až květnu. Během jara však mohou být rána a večery stále poměrně chladné.

Kromě povětrnostních podmínek se počasí v Tours ovlivňuje i polohou města a jeho blízkostí k Loiře. Ta totiž aspoň částečně brání proudění chladných větrů do města a také vytváří místní vlhkost, čemuž může napomoci vzniku mlhy.

Celkově lze ale říci, že počasí v Tours mohou být poměrně velmi příjemné v jakémkoliv ročním období. Protože se však jedná o kombinaci různých klimatických typů, rozhodující slovo má více-méně jen sama příroda a tak nelze zaručit délku slunečných období. Přestože se v Tours můžete setkat s nečekanými změnami počasí, určitě Vám to město dopřeje krásné pohledy a zážitky.


Ubytování Francie Tours


Pokud plánujete návštěvu Francie a hledáte ideální ubytování ve městě Tours, máte na výběr z široké škály možností, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům.

Tours je malebné město v regionu Centre-Val de Loire, které je proslulé svým historickým a kulturním bohatstvím. Je ideálním výchozím bodem pro objevování nejznámějších pamětihodností této části Francie, jako je například Château de Chambord, Château de Villandry nebo krásný Loirský údolí.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je Tours domovem několika pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely nabízejí prvotřídní pohodlí a služby, včetně wellness center, bazénu, restaurací a prostorných pokojů s výhledem na okolní krajinu. Jedním z těchto luxusních hotelů je například Château Belmont Tours, který se nachází ve velkolepém zámku obklopeném krásnými zahradami.

Pro ty cestovatele, kteří preferují menší a útulnější ubytování, existuje v Tours také široká nabídka boutique hotelů a pensionů. Tyto zařízení poskytují příjemnou atmosféru a ochotný personál, který se postará o to, abyste se cítili jako doma. Mezi oblíbené boutique hotely v Tours patří například Hotel Colbert, který se nachází v centru města a nabízí stylově zařízené pokoje v historické budově.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují nezávislost a soukromí, je zde možnost pronájmu apartmánů a bytů. Tyto ubytovací možnosti jsou často zařízené v moderním stylu a nabízejí vám větší prostor, plně vybavenou kuchyň a další výhody. Můžete si tak vytvořit svůj vlastní rozvrh a prozkoumat Tours a jeho okolí podle vlastního uvážení.

V neposlední řadě se v Tours nachází také několik levnějších hotelů a hostelů, které jsou ideální pro mladší cestovatele nebo skupiny. Tato ubytování nabízejí základní vybavení a služby za přijatelné ceny, takže se můžete soustředit spíše na objevování města a regionu.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování ve městě Tours, budete mít jistotu, že se ocitnete v blízkosti nejvýznamnějších pamětihodností a atrakcí. Prozkoumejte historické centrum města, projděte se po malebných uličkách, navštivte místní trhy a ochutnejte místní speciality ve večerních restauracích.

Tours je skvělým místem pro ubytování během vaší návštěvy Francie. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný pension, pronájem apartmánu nebo levnější hotel či hostel, jste si jisti, že si užijete neopakovatelnou atmosféru a krásu tohoto malebného města a jeho okolí.


Letenka Francie Tours


Letenka Francie Tours je vstupenkou do jednoho z nejoblíbenějších turistických cílů v západní Evropě. Tours je hlavní město departementu Indre-et-Loire v regionu Centre-Val de Loire, které se nachází v centru Francie. Jeho slavné historické centrum je plné památek z doby středověku a renesance, které exhalují atmosféru minulosti a uchvátí srdce každého milovníka umění a kultury.

Pravděpodobně nejvýznamnějším prvkem Tours je síť uliček a náměstí, které jsou součástí středověkého centra města. Uprostřed tohoto labyrintu se nachází basilika svatého Martina. Tato stavba je jedním z nejvýznamnějších poutních míst ve Francii, kde se konají každoroční festivaly a průvody. V blízkosti baziliky se nachází nejstarší domy v Tours a také muzeum, které vám nabídne hlubší vhled do historie města.

Kromě toho jsou zde další pamětihodnosti města, jako například katedrála svatého Gatienu, zvonice Charlemagne Tower a hrad Tours. Tyto budovy jsou dokonalými příklady architektury renesance, které stojí za pozornost.

Pokud máte radi kulturu a umění, Tours je pro vás nejlepší. Zdejší muzea nabídnu nevšední zážitky pro všechny návštěvníky. Muzeum plaket nabízí sbírku starých plaket a medailí, zatímco muzeum výtvarných umění nabízí nejnovější umělecké díla od umělců z Tours a z celé země.

Takže proč si nekoupit letenky a nejít na prohlídku Tours? Prohlédnout si krásné památky, užít si umění a chuť vynikajícího francouzského jídla a vína. Tours je ideálním místem k relaxaci a zároveň ideálním místem k objevování nových zážitků. A s levnými letenkami to všechno bude možné!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky