Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Nîmes

Počasí Francie Nîmes


Francie je země, která se pyšní svým pestrou krajinou a různými klimatickými podmínkami. Jedno z míst, které v tomto ohledu stojí za zmínku, je město Nîmes. Leží v jižní části země, poblíž Středozemního moře a přináší svým obyvatelům a návštěvníkům teplé a slunečné počasí.

Díky svému polohování má Nîmes středomořské klima s výraznými vlivy slunce a tepla. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 14 °C, což znamená, že zde vládne spíše mírné a příjemné podnebí. Letní teploty dosahují průměrně 30 °C, a proto je Nîmes velmi oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří touží po slunečném a tepém počasí.

Léta v Nîmes jsou suchá a slunečná, se minimálním množstvím srážek. V létě můžete očekávat pouze několik dní s deštěm a průměrné srážky se pohybují kolem 20 mm. To přispívá k tomu, že město je ideálním místem pro trávení času venku u bazénu nebo v jedné z místních kaváren.

Podzim v Nîmes je také stále teplý, ale s mírně vyšším množstvím srážek. Průměrná teplota se snižuje na 20 °C a srážky se pohybují okolo 60 mm měsíčně. To je ideální doba pro procházky historickým centrem města a návštěvu slavných památek, jako je římský amfiteátr Arena.

Zima v Nîmes je stále příjemná, s průměrnými teplotami kolem 12 °C. Teploty se zřídka pohybují pod bod mrazu a sněhové srážky nejsou běžné. Zima je klidným obdobím, kdy můžete vychutnávat okouzlující atmosféru města a navštívit jednu z místních kaváren nebo restaurací.

Jaro v Nîmes je obdobím, kdy se město začíná probouzet k životu. Teploty se zvyšují na příjemných 17–19 °C a květena se rozkvétá. Město je zahaleno stopami liliové fialové barvy, kterou tvoří levandule, která se zde hojně pěstuje.

Celkově lze říci, že Nîmes je město, které nabízí příznivé klima po celý rok. S teplými léty, mírnými zimami a příjemnými podmínkami na jaře a na podzim je to ideální destinace pro ty, kteří se chtějí vyhnout extrémně teplému nebo chladnému počasí. Ať už si vyberete kteroukoli roční dobu, jistě budete mít možnost užít si slunečného počasí a procházek po krásném historickém centru tohoto nádherného města.


Ubytování Francie Nîmes


Francie je země s bohatou historií a kulturou, a jedno z jejích nejkrásnějších a nejzajímavějších měst je Nîmes. Nachází se v jižní části země a je známé svými historickými památkami, pestrou kulturou a bohatým uměleckým dědictvím. Pokud plánujete návštěvu tohoto fascinujícího města, budete potřebovat ubytování, které vám umožní prozkoumat všechny jeho krásy a zároveň si odpočinout od celodenního turistického programu. Zde je několik možností ubytování, které můžete zvážit.

Pokud jste milovníkem luxusu a rádi se necháte hýčkat, pak si můžete zvolit jedno z mnoha nadstandardních hotelů v Nîmes. Město nabízí několik pětihvězdičkových hotelů, které poskytují veškeré pohodlí a luxus, který si můžete přát. Tyto hotely mají obvykle bazén, wellness centrum, nabízí vysoce kvalitní služby a mají vynikající restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou kuchyni. Pokud vám rozpočet dovoluje, ubytování v luxusním hotelu vám poskytne nezapomenutelný zážitek.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z mnoha boutique hotelů nebo penzionů v centru města. Tyto hotely často nabízejí jedinečný design, osobní a přátelskou atmosféru a jsou umístěny v historických budovách, které samy o sobě poskytují zážitek. Pokud preferujete menší a intimnější prostředí, boutique hotel nebo penzion je pro vás to pravé.

Pro ty, kteří preferují možnost využít vlastního prostoru, je zde také možnost pronájmu apartmánu nebo domu. Mnoho majitelů nabízí své nemovitosti k pronájmu na krátkodobý nebo dlouhodobý pobyt, což umožňuje pohodlný a soukromý pobyt. Tato možnost je obzvláště ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít společný prostor a možnost vařit vlastní jídlo.

Pokud jste na rozpočet a hledáte levnější možnosti, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelu nebo levném hotelu. Nîmes nabízí několik hostelských ubytovacích zařízení s cenově přijatelnými cenami a zároveň vám umožňuje seznámit se s dalšími cestovateli z celého světa.

Všechny tyto možnosti ubytování vám umožní prožít příjemný pobyt v Nîmes a objevit všechny jeho jedinečné krásy. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, ve městě najdete ubytování, které splní vaše požadavky. Ať už si vyberete luxusní hotel, boutique hotel, apartmán, hostel nebo levný hotel, bude to jistě skvělý základ pro váš pobyt v tomto malebném městě.


Letenka Francie Nîmes


Letenka Francie Nîmes: Objevte kouzelné jižní Francii

Francie je země, která láká miliony turistů z celého světa. A jedním z jejích krásných koutů je také městečko Nîmes, které se nachází v regionu Languedoc-Roussillon v jižní části země. Nîmes je skutečným skvostem této oblasti, která je známa svými slunce, mořem, divokou přírodou a nádhernými památkami, a to vše si můžete užít za pomoci letenky Francie Nîmes.

Nîmes – starověké město s dekadentní architekturou

Nîmes je starověké město, které má co nabídnout všem, kteří rádi objevují nová místa a poznávají historii. Ve městě se nachází řada historických památek, což ho činí dokonalým místem pro milovníky archeologie a historie. Nezapomeňte navštívit amfiteátr, který pochází z římského období a který je jedním z nejvýznamnějších archeologických památek v regionu. V Nîmes jsou také krásné starobylé fontány a budovy, což celkově vytváří dojem dekadence, jež je tady pro místní běžná.

Zábava a výlety nejen pro dospělé

Pokud máte rádi zábavu, Nîmes nabízí mnoho možností. Zkuste třeba oblast jezera Villeunevue, kde si můžete užít krásný výhled na šumivé příboje moře. Pro všechny, kteří se zajímají o místní speciality, doporučujeme ochutnat tradiční francouzskou kuchyni. Tuto gastronomickou špičku můžete ochutnat v jedné z mnoha restaurací a bistro ve městě.

Mnoho turistických atrakcí se nachází také mimo město. Doporučujeme výlet do Národního parku Cevennes, který je známý svými malebnými scenériemi s řekami, vodopády a divokou přírodou. Park také nabízí mnoho tras pro turisty a cyklisty.

Když přijedete do Nîmes

Nejlepší je cesta letadlem. Z České republiky existují několik přímých letů, které mohou být docela cenově dostupné. Jednou z nejlepších možností je z Prahy nebo Brna do Marseille a odtud pokračovat vlakem. Vlakové spojení z Marseille do Nîmes je velmi rychlé, ale i do okolních měst a vesniček, čímž je Nîmes skvělou destinací pro celkovou návštěvu regionu.

Letenka Francie Nîmes je ideální způsob, jak si užít ničím nerušenou dovolenou v krásném prostředí plném historie, zábavy a atrakcí. Díky dobré dostupnosti a zajímavému okolí se toto místo stává oblíbeným místem nejen pro turisty z celého světa, ale také pro Francouze samotné. Určitě si Nîmes zamilujete!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nîmes


1. Jak se dostat z letiště v Nîmes do centra města?
- Z letiště lze jet autobusem č. 22 do centra města. Cesta trvá přibližně 15-20 minut a cena je kolem 2 eur.

2. Kde lze najít nejlepší restaurace v Nîmes?
- V centru města se nachází mnoho restaurací a kaváren s různými kuchyněmi, nejlepší je se spolehnout na doporučení místních obyvatel nebo na online recenze.

3. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Nîmes?
- Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Nîmes je antický amfiteátr (Arènes de Nîmes) a římský chrám Maison Carrée, který je jedním z nejlépe zachovaných římských chrámů v Evropě.

4. Kam se můžu vydat na výlet z Nîmes?
- Z Nîmes lze vyrazit na výlet do Camargue, velkého přírodního parku s močály, jezery a mnoha druhy zvířat. Dále se můžete vydat do Avignonu, který se nachází asi hodinu jízdy autem.

5. Jak je nejlepší se dopravovat po centru Nîmes?
- Nejlepší je využít veřejnou dopravu jako autobusy a tramvaje, které jsou poměrně levné a pohodlné. V centru města je však nejlepší chodit pěšky, nebo si pronajmout kolo.


Dovolená Francie Nîmes


Francie je země plná krásných a historických lokalit, a jedním z těchto skvostů je město Nîmes. Nachází se v jižní části země, v regionu Languedoc-Roussillon, a je známé svou bohatou římskou historií a úžasnou architekturou.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí města je amfiteátr, známý jako Les Arènes. Tento monumentální římský amfiteátr byl postaven v 1. století a kdysi sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy a další veřejné eventy. Dnes je to jedno z nejlépe zachovalých amfiteatrů ve Francii a je otevřené pro veřejnost. Navštěvníci mohou prozkoumat areál, vychutnat si krásnou architekturu a dokonce se vydat na střechu amfiteátru, odkud mají úchvatný výhled na město.

Další ikonickou památkou je Nîmeský akvadukt, zvaný Pont du Gard. Tento starověký most byl postaven Římany pro zásobování vody a je jednou z nejznámějších památek ve Francii. Most je dlouhý 275 metrů a dosahuje výšky přes 50 metrů. Je to jedno z nejlepších míst v okolí pro piknik nebo procházku.

Město Nîmes je také známé svými římskými památkami. Kromě amfiteátru a akvaduktu zde najdete i Maison Carrée, římský chrám postavený v 1. století. Tento krásný dochovaný chrám je považován za jeden z nejzachovalejších římských chrámů na světě a je skvělým příkladem starověké architektury.

Pokud se zajímáte o umění, návštěva Musée de la Romanité v Nîmes je skvělou volbou. Tento moderní muzeum je věnované římské historii města a nabízí rozmanité sbírky výstav, které zahrnují sochy, mozaiky a další artefakty. Je to skvělé místo k prozkoumání a získání hlubšího vhledu do historie Nîmes.

Jistě nezapomeňte ochutnat také místní gastronomii. Francouzská kuchyně je známá po celém světě a v Nîmes si můžete vychutnat místní speciality, jako je Brandade de Nîmes (rybí pochoutka), Gardianne de taureau (hovězí maso dusené ve víně) a gâteau nîmois (místní dezert).

Nîmes je také výborným výchozím bodem pro další objevování regionu Languedoc-Roussillon a okolních atrakcí. V blízkosti města se nachází mnoho dalších historických měst, jako je například Avignon, Arles nebo Carcassonne.

Celkově vzato, dovolená v Nîmes je skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a krásnou architekturu. Město nabízí mnoho zajímavých památek a atraktivit, které vám umožní prozkoumat bohatou římskou historii a zároveň si vychutnat nádherné prostředí jižní Francie.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky