Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Nice

Počasí Francie Nice


Francouzské město Nice je známé svým slunečným počasím a krásným pobřežím. Nachází se na jihu Francie, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí turistům jedinečnou kombinaci městského a plážového života.

Nice má typicky středomořské klima, což znamená, že léta jsou horká a suchá a zimy mírné a vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu činí kolem 27°C a v zimě se pohybuje okolo 10°C.

Město leží v údolí, obklopené horami, což znamená, že může být v létě velmi dusno. Avšak vlhkost je nízká, což znamená, že i když jsou teploty vysoké, pocitová teplota není tak intenzivní.

I když je počasí Nice slunečné po většinu roku, může přijít občasné deště a bouřky. Nejlepší čas na návštěvu Nice je od května do října, kdy je pravděpodobnost dešťových srážek menší.

Díky své polohě na pobřeží Středozemního moře má Nice hladké moře, které je ideální pro koupání. Hladina moře se může pohybovat kolem 20°C až 25°C, což je dostatečně teplé pro plavání, skákání z lodi a surfování.

Celkově lze říci, že počasí Nice je velmi příjemné a láká turisty z celého světa. Mezi hlavní turistické atrakce v Nice patří Promenade des Anglais, která se táhne podél pobřeží, a staré město s úzkými uličkami a kavárnami.

Procestujte Francii a zkontrolujte si počasí v Nice!


Letenka Francie Nice


Francie je země plná krásných měst a fascinujících památek. Pokud se chystáte navštívit tento úžasný kousek Evropy, jedním z nejlepších míst na začátek vaší cesty je město Nice. V tomto článku se podíváme na to, co vše vás čeká v Nice a jak si můžete zajistit levné letenky.

Letenky do Nice jsou dostupné z mnoha míst Evropy. Pokud se nacházíte v blízkosti okolí, můžete se rozhodnout pro autobus nebo vlak, ale pokud chcete ušetřit čas a užít si pohodlí, letenka do Nice je tou nejlepší volbou. Některé z levných aerolinek poskytují levné letenky téměř po celý rok. Pokud můžete být pružní s daty cesty, můžete najít levnou cestu i v sezoně.

Hned po příletu tu hned najdete slunce, moře a různorodou kulturu. Nice je metropolí na jihovýchodě Francie a nachází se na pobřeží Středozemního moře. Nachází se zde husté palmy, pozoruhodné historické památky a bohatá kulinární scéna, což vše Nice činí ideálním místem pro dovolenou.

První místo, které byste určitě neměli vynechat při návštěvě Nice, je staré město. Můžete si projít úzkými uličkami, které vypadají, jako by se tu zastavil čas. V parku Colline du Chateau najdete nezapomenutelný výhled na celou oblast a nedaleko odtud se nachází i největší tržnice v Nice. Tato tržnice se jmenuje Cours Saleya a můžete zde koupit čerstvé ovoce, zeleninu nebo i některé kousky místního umění.

Další skvělým zážitkem, který poskytuje Nice, je procházka po slavném Promenádě des Anglais. K promenádě se můžete dostat přímo z pláže, kterou můžete navštívit během dne a relaxovat na ní, anebo si užívat příjemných pohledů na azurové moře.

Nicméně, Nice nabízí mnohem víc, než jen slunce a moře. Návštěva muzeí a galerií nabízí nezbytné porce kultury. Muzeum Matisse je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se tam sbírka více než 1500 obrazů, soch a kreseb, které vytvořil Henri Matisse, jeden z největších malířů 20. století.

Pokud chcete užít nějakou dovolenou ve Francii, Nice je skvělým místem k zahájení. Je snadné se tam dostat a nabízí mnoho zajímavostí, jak pro milovníky kultury, tak pro ty, kteří chtějí jen relaxovat na pláži a užívat si slunce a moře. Pokud hledáte levnou letenku do Nice, existuje mnoho aerolinek, které nabízejí skvělé ceny a některé z nich poskytují vynikající služby pro cestující. Tak neváhejte a začněte plánovat svou návštěvu Nice hned teď!


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Nice


1. Jak se dostanu z letiště do centra Nice?
- Z letiště je možné se dostat do centra Nice autobusem, který jezdí pravidelně. Také je možné využít službu taxislužby nebo pronajmout si auto.

2. Jaká je v Nice místní měna a jak si mohu vyměnit peníze?
- Oficiální měnou v Nice i ve zbytku Francie je euro (EUR). Vyměnit peníze je možné v bankách, směnárnách a také v některých hotelích.

3. Které jsou nejlepší pláže v Nice?
- Nejznámější pláže v Nice jsou Plage Beau Rivage, Plage du Ruhl, Plage du Castel a Plage Voilier. Všechny jsou veřejné a nabízejí různé služby a vybavení.

4. Kde se nachází nejlepší obchodní čtvrť v Nice?
- Oblast autour Promenade des Anglais, Rue Masséna a Place Masséna je považována za nejlepší obchodní čtvrť v Nice s množstvím butiků, obchodů a restaurací.

5. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nice?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Nice patří Promenade des Anglais, historické centrum Villefranche-sur-Mer, park Colline du Château, muzeum moderního a současného umění MAMAC a katedrála Sainte-Réparate.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nice?
- Nejlepší čas na návštěvu Nice je obvykle během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a není tak přeplněno turisty. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být velmi rušné.

7. Jak se dostanu z Nice do Monaka?
- Nejjednodušším způsobem, jak se dostat z Nice do Monaka, je využít vlakového spojení, které je rychlé a pohodlné. Také je možné využít autobusovou linku nebo si pronajmout auto.

8. Jaké jsou typické jídla v Nice?
- Mezi typická jídla v Nice patří ratatouille (zeleninový pokrm), socca (placka z cizrny), pissaladière (cibulová pizz, která se podobá pizzě) a salade niçoise (salát s tuňákem, vajíčky a zeleninou).

9. Existují nějaké festivaly nebo události, které bychom měli v Nice navštívit?
- Ve městě se koná množství festivalů a událostí během roku. Mezi nejznámější patří karneval v Nice, festival jazzu v Nice, festival světelného umění Nice a Svátek vína a masopustu v Nice.

10. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Nice?
- Veřejnou dopravu v Nice zajišťují autobusy a tramvaje. Město má dobře vybudovanou síť veřejné dopravy, která pokrývá většinu oblastí. Také je možné využít taxislužbu a půjčit si kolo nebo skútr.


Ubytování Francie Nice


Francouzské město Nice patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější turistické destinace nejen v Evropě, ale i po celém světě. Svoji popularitu si získalo především díky své krásné polohy na pobřeží Středozemního moře, a také díky množství uměleckých a historických památek, které město nabízí. Pokud plánujete navštívit Nice, jistě se budete zajímat o možnosti ubytování. Následující řádky se proto budou věnovat různým typům ubytování, které v Nice najdete.

Luxusní hotely v Nice

Pokud nechcete nic šetřit a chcete si užít naplno luxusní dovolenou, můžete si vybrat některý z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které ve městě najdete. Tyto hotely nabízejí nejen útulné a prostorné pokoje, ale také širokou škálu služeb a vybavení, jako jsou spa a wellness centra, fitness centra, bazény, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Mezi nejznámější hotely v Nice patří například Hôtel Negresco, Le Royal, Hôtel Boscolo Exedra Nice a Hôtel Palais de la Méditerranée.

Levná ubytování v Nice

Pokud se chcete ubytovat levněji, můžete zvolit jedno z mnoha ubytování v kategorii 2 a 3 hvězdiček, jako jsou kempy, penziony, apartmány a hostelové pokoje. V Nice najdete například populární hostel Villa Saint Exupéry Beach, kde si můžete pronajmout hostelský pokoj nebo apartmán za přijatelnou cenu. K dispozici je zde také vybavená kuchyňka pro hosty, kteří si chtějí ušetřit na stravování.

Byty a apartmány v Nice

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít větší nezávislost, jsou k dispozici ubytování ve formě pronájmu bytů a apartmánů. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí sdílet společné prostory a zároveň mít soukromí svého vlastního pokoje. Pronájem bytu nebo apartmánu může být také výhodnější než ubytování v hotelu, protože si můžete uvařit vlastní jídlo a ušetřit tak na restauračních službách.

Krásné pobřeží a kulturní bohatství Nice nabízejí mnoho možností pro zajímavou a relaxační dovolenou. Proto pokud plánujete cestu do Francie, neváhejte a vyberte si z množství nabízených variant ubytování v Nice.


Dovolená Francie Nice


Dovolená v Nice, Francie: Skvost na francouzské riviéře

Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a mnoho turistů se rozhodne strávit svou dovolenou na francouzské riviéře. A jedno z nejkrásnějších měst na této riviéře je Nice.

Nice je krásné město ležící na pobřeží Středozemního moře. Má slunné počasí téměř po celý rok a nabízí mnoho zajímavých a zábavných aktivit pro turisty. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Nice je Promenade des Anglais, což je dlouhá a malebná promenáda, která se táhne podél moře. Je to ideální místo pro procházky, cyklistiku nebo jen relaxaci na pláži. Promenade des Anglais je také domovem mnoha luxusních hotelů a restaurací.

Další z hlavních atrakcí v Nice je historické centrum, známé jako Vieux Nice. Tento starobylý čtvrť je plný úzkých středověkých uliček, malebných náměstí a historických budov. Zde můžete objevovat křivolaké uličky plných kaváren, butiků a trhů nabízejících čerstvé mořské plody a místní speciality. Na náměstí Place Rossetti najdete také slavnou katedrálu Sainte-Réparate, která je jednou z nejvýznamnějších památek v Nice.

Pro milovníky umění je v Nice také mnoho muzeí a galerií. Nejznámější z nich je Musée Matisse, které je věnováno životu a dílu slavného malíře Henriho Matisse. Muzeum také obsahuje rozsáhlou sbírku děl dalších umělců. Další významné muzeum je Musée Marc Chagall, které je zasvěceno životu a dílu slavného malíře Marc Chagalla.

Kromě toho je Nice také skvělým výchozím bodem pro cestování do dalších částí Francie, jako je Monako, Cannes nebo Saint-Tropez. Monako je známé svými luxusními kasiny a slavným závodem Formule 1 na okruhu Monte Carlo. Cannes je proslulé svým filmovým festivalem, který přitahuje známé tváře z celého světa. Saint-Tropez je malebné přímořské město, které je oblíbené mezi bohatými a slavnými lidmi.

Dovolená v Nice je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Krásné pláže, úžasná architektura, úžasné gastronomické zážitky a bohatá kulturní scéna činí z Nice ideální destinaci pro každého turistu. A s jeho položením na francouzské riviéře je to také skvělé místo pro prozkoumání dalších přilehlých destinací.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky