Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Marseille

Letenka Francie Marseille


Přemýšlíte o tom, že si koupíte letenku do Marseille ve Francii? Pokud jste fanouškem jihu a máte rádi slunce, moře, dobré jídlo a víno, nedělejte nic jiného. Marseille a jeho okolí jsou jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na jihu Francie.

Marseille, které se nachází na jihovýchodě Francie, je největším přístavem a druhým největším městem v zemi. Má bohatou historii, krásnou přírodu a mnoho turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je nejspíše starý přístav Vieux-Port, který je místem mnoha rybářských lodí, jachet a místních trhů.

V okolí Marseille se nachází mnoho krásných měst a obcí, které stojí za návštěvu. Mezi nimi nejznámější jsou Aix-en-Provence, Cassis a Avignon. Aix-en-Provence je vynikající pro ty, kteří se chtějí dostat kultury a umění. Cassis nabízí návštěvníků krásné pláže a maják, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. Avignon je známý pro svůj historický střed a sídlo papežů v 14. století.

Jako třešnička na dortu můžete vyzkoušet mnoho skvělých jídel a vín, za které je tento region známý. Mezi nejznámější pokrmy patří bouillabaisse, tradiční rybí polévka, a salade niçoise, salát se zeleninou a tuňákem. Francie je také známá pro svá skvělá vína, zejména z oblasti Provence.

Koupit letenku do Marseille není problém, nabídky máte na výběr hodně. Důležité je si vybrat tu správnou aerolinii a případně také vhodný termín, abyste si užili co nejvíce krajiny a kulturních památek.

Vzhledem k tomu, že Marseille má velký přístav, můžete se kromě letadla dostat do města také lodí. Tuto možnost využívají návštěvníci, kteří chtějí vidět krásu tohoto města i z moře.

Své letovisko však Marseille není pouze v letním období, ale můžete sem přijet klidně i na podzim či zimu. Tento čas je přeci jen o něco klidnější než sezóna a tak si zde skvěle odpočinete od všední reality.

Tak pokud se chystáte na francouzskou riviéru, Marseille je skvělým místem, které rozhodně stojí za to navštívit. Krásný výhled, skvělé jídlo, kultura a památky – to všechno pro vás bude zážitkem navíc.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Marseille


1. Můžu se dostat z letiště do Marseille vlakem?

Ano, existuje vlaková linka, která spojuje letiště Marseille Provence s centrem Marseille.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Marseille?

Nejlepší pláže v Marseille jsou Plage du Prado, Plage de la Pointe Rouge a Plage des Catalans.

3. Stojí za to navštívit Národní park Calanques?

Určitě! Národní park Calanques nabízí úžasné scenérie, kde se setkávají moře, útesy a vysoké hory.

4. Existují v Marseille nějaké památky UNESCO?

Ano, v Marseille se nacházejí dvě památky UNESCO: Fort Saint-Nicolas a Basilique Notre-Dame de la Garde.

5. Můžu se v Marseille sportovně aktivovat?

Ano, v Marseille jsou perfektní podmínky pro sportovní aktivity jako například plavání, windsurfing, potápění a vodní lyžování.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se v Marseille dopravovat?

V Marseille je doprava zajištěna městskou hromadnou dopravou, která zahrnuje metro, tramvaje, autobusy a trajekty. Pokud se chcete dostat do okolí Marseille, doporučujeme využít vlakové spoje.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Marseille?

V Marseille najdete spoustu skvělých restaurací. K některým z nejlepších patří Chez Fonfon, La Cantinetta, Le Café des Epices a L'Epuisette.

8. Co si vzít s sebou na výlet do Marseille?

Na výlet do Marseille si určitě vezměte pohodlné oblečení a pohodlné boty. Pokud plánujete navštívit pláže, nezapomeňte na plavky a ručník. Pokud se chystáte na výlet do Národního parku Calanques, nezapomeňte na dostatečné množství vody a potravin, protože v parku není dostatečná infrastruktura.


Počasí Francie Marseille


Marseille, největší město na jihu Francie, se rozprostírá na břehu Středozemního moře. Díky své poloze v jižní Francii, má Marseille slunečné a teplé počasí po většinu roku. Přestože se v zimě někdy ochladí, teploty zpravidla zůstávají mírné.

V létě, které trvá od června až do září, je převážně teplé a suché. Průměrná denní teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia, ale mohou být i dny, kdy teploty přesahují 35 stupňů. Teplá a slunečná léta jsou ideální pro návštěvu Marseille a pro využití vodních sportů na pláži.

Podzim a jaro jsou mírné a vlhké, ale oblast je stále dostatečně teplá na to, aby bylo možné se vychutnat venkovní aktivity. Průměrná denní teplota v těchto sezónách se pohybuje mezi 15 až 20 stupni Celsia, ale mohou nastat také chladnější dny, kdy se teploty pohybují kolem 10 stupňů.

Zima je nejchladnější období v roce v Marseille. Průměrná teplota v tomto období je kolem 10 stupňů Celsia, ale někdy teploty klesnou i pod bod mrazu. Přestože je zima v Marseille chladnější než v létě, teploty jsou stále mírné a není to období, kdy by bylo velmi studené.

V obecném popisu počasí v Marseille je třeba poznamenat, že město je známé svými silnými větry, které mohou během letních měsíců dosahovat až 70 km/h a v zimě až 100 km/h. Nicméně tyto větry jsou spíše než problémem, v Marseille jsou považovány za přírodní zdroj energie a příležitost k využití větrné energie.

Celkově má Marseille příjemné počasí po většinu roku a je ideálním místem pro návštěvu pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře.


Ubytování Francie Marseille


Marseille je jedním z nejvýznamnějších měst Francie. Leží na jihovýchodě země, na pobřeží Středozemního moře, a nabízí nádherné pohledy na odpočívající moře, živé přístavy, středověké památky a moderní architekturu.

Pokud se chystáte navštívit Marseille, určitě byste měli zvážit, kde se budete ubytovávat. Ve městě najdete mnoho možností, od luxusních hotelů až po levnější ubytování. Záleží na vašem rozpočtu a očekáváních.

Luxusní hotely

Pokud hledáte něco opravdu speciálního a nevadí vám investovat peníze do vašeho ubytování, Marseille má několik krásných luxusních hotelů, jako jsou InterContinental Marseille - Hotel Dieu, Le Petit Nice - Passedat a Sofitel Marseille Vieux-Port. Tyto hotely nabízejí nejen prvotřídní pohostinství a vybavení, ale také nádherné výhledy na moře a město.

Středně drahé hotely

Marseille nabízí mnoho středně drahých hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zůstat na úrovni, ale nechtějí utrácet tolik peněz. Například Holiday Inn Marseille, NH Collection Marseille, Grand Hotel Beauvau Marseille Vieux-Port a Mercure Marseille Centre Vieux-Port nabízejí pohodlná ubytování v centru města.

Hostely a levná ubytování

Pokud jste na rozpočtu, ale stále chcete zůstat ve městě, Marseille má mnoho hostels a levných hotelů, které vám mohou nabídnout skvělou hodnotu. Například Mama Shelter Marseille, Vertigo Vieux-Port a Hotel Azur Marseille Vieux-Port jsou skvělým výběrem pro ty, kteří hledají levné ubytování.

Airbnb

Další možností je pronajmout si byt nebo pokoj přes Airbnb. To je skvělá volba pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti centra města a chtějí mít více svobody a soukromí než v hotelu.

Celkově lze říci, že Marseille nabízí mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a vkus. V závislosti na vašich preferencech si vždy můžete najít ideální ubytování, které vám umožní užít si všechno, co Marseille nabízí.


Dovolená Francie Marseille


Marseille - kultura, historie a jedinečná atmosféra na vaší dovolené

Francie je země, která láká nespočet turistů každý rok svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a půvabnými městy. Jedním z těchto měst je i Marseille, které je nejen významným přístavem, ale také centrem kulturního dění.

Marseille leží na francouzském pobřeží Středozemního moře a nabízí návštěvníkům pestrou směsici tradic, historických památek a moderního života. S více než 2 600 lety historie je Marseille jedním z nejstarších a nejživějších měst v Evropě.

Přístav v Marseille je malebný a plný života. Je to ideální místo pro procházky po dlouhém mole, pozorování lodí a nočních procházek podél světelné promenády. Současně je to také místo, kde se setkávají obyvatelé města a turisté, kteří se mohou projít po historickém starém přístavu, známém jako Vieux-Port. Tady můžete ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody, nebo si posedět na terase jednoho z mnoha kaváren a restaurací a pozorovat městský ruch.

Ve městě se nachází také mnoho historických památek, které po mnoho století přitahují pozornost návštěvníků. Mezi nejvýznamnější patří bazilika Notre-Dame de la Garde, která se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na celé pobřeží a město. V blízkosti se nachází také historická čtvrť Le Panier, která je plná úzkých uliček, malých tržnic a starých kostelů, které ukazují typickou architekturu tohoto regionu.

Milovníci umění si také přijdou na své. Marseille je známý svou bohatou kulturní scénou a nabízí mnoho muzeí a galerií, které představují nejen francouzské, ale i světové umění. Mezi nejznámější patří Muzeum europeměsta, Muzeum historie Marseille a MUCEM, které je věnované středomořskému umění a civilizacím.

Kromě toho Marseille leží v blízkosti nádherných pláží, které jsou ideální pro dovolenou u moře. Jeden z nejznámějších je pláž Prado, která je vybavena vším potřebným pro relaxaci a zábavu. Tady si můžete zaplavat ve Středozemním moři, opalovat se na písku nebo si zahrát plážový volejbal s přáteli.

Marseille je takovým skrytým pokladem Francie, který si zaslouží být objeven. Jeho bohatá historie, kulturní scéna a pohodová atmosféra z něj dělají ideální místo pro dovolenou plnou zážitků a relaxace. Takže pokud plánujete cestu do Francie, nezapomeňte zařadit Marseille do svého itineráře a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto překrásného města.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky