Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Colmar

Počasí Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve francouzské regionu Alsasko. Leží na sáze francouzského departementu Haut-Rhin, asi 64 kilometrů jihozápadně od hlavního města regionu, Štrasburku. Toto překrásné město je nejen známé svými památkami, ale také svým jedinečným počasím.

Colmar leží ve vnitrozemí, což má vliv na jeho klima. Nachází se v severní části Alsaska, který je situován mezi Vogézami na západě a Rýnem na východě. Díky této poloze je město obklopeno kopci, což ovlivňuje místní podnebí.

Colmar má oceánské klima s mírnými teplotami a vlhkostí po celý rok. Léta jsou příjemně teplá a slunná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. V horkých letních dnech se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C, avšak díky přítomnosti řeky Lauch a kanálů je ve městě dostatek vody, která pomáhá udržovat příjemný chlad.

Podzim v Colmaru je také úžasnou dobou návštěvy. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a okolní krajinu pokrývají zlaté a červené odstíny barevných listů stromů. Tuto roční dobu mohou však doprovázet deště, takže byste si měli přibalit deštník, pokud plánujete návštěvu.

Zima v Colmaru je mírná, teploty se pohybují kolem 0-5 °C. Sněhové pokrývky nejsou příliš časté, ale když napadne sníh, vytváří se kouzelná atmosféra, která se hodí k vánočnímu trhu ve městě. Tento trh je jedním z nejznámějších ve Francii a láká tisíce návštěvníků z celé Evropy.

Jaro v Colmaru je obdobím, kdy se město probouzí k životu. Teploty stoupají na příjemných 15-20 °C a kvetou květiny všude kolem. Můžete se projít malebnými uličkami města a obdivovat rozkvetlé zahrady a parky.

Celkově je počasí v Colmaru považováno za příjemné a vhodné k prozkoumávání města a okolí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Colmar, budete zde vítáni jak v horkých letních dnech, tak při zasněženém zimním pobytu.


Letenka Francie Colmar


Colmar je kouzelné město v regionu Alsasko, které se pyšní jedinečným mixem středověké a moderní architektury a je obklopeno malebnou přírodou. Pokud plánujete navštívit tuto idylickou destinaci, letenka do Francie Colmar je tím pravým začátkem vaší cesty.

Existuje několik možností, jak se do Colmaru dostat letadlem. Nejbližší letiště jsou EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg nebo letiště v Basileji, Výmaru nebo Štrasburku. Z těchto letišť můžete snadno dojet do Colmaru vlakem nebo autobusem. Pokud se rozhodnete cestovat z Paříže, letenka vás zavede na letiště Charles de Gaulle nebo Orly, odkud můžete vzít vlak nebo autobus do Colmaru.

Hlavní turistické atrakce v Colmaru jsou soustředěny v historickém centru města, kde se můžete projet kanály na lodičkách nazývaných "gondoly" a obdivovat krásné náměstí Place de l'Ancienne Douane. Návštěvníci si také nemohou nechat uniknout návštěvu Muzea Unterlinden, kde je vystavena slavná Isenheimská obrazová křídla, a katedrálu Saint Martin.

Jedinečnou atmosféru Colmaru umocňuje bohaté kulturní dědictví, které nabízí každé roční období. V prosinci, město oslavuje vánoční trhy, které patří k nejoblíbenějším v Evropě. Kromě toho se ve městě pořádají v letním období velké kulturní akce, jako jsou Colmar Jazz Festival nebo Colmar International Music Festival.

Cestovatelé, kteří se rozhodnou pro letenku do Francie Colmar, nebudou litovat své volby. Toto zvláštní město nabízí mnoho turistických atrakcí a zážitků, stejně jako bohatou historii a kulturu. Ať už navštívíte tuto destinaci za účelem putování přírodou, ochutnání místní kuchyně nebo pouhým zastavením v rámci své cesty, Colmar vám určitě nabídnete nezapomenutelnou zkušenost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Colmar


Dotazy:

1. Co je Colmar za město?
2. Jak se dostanu do Colmaru?
3. Jaké památky a atrakce stojí za návštěvu v Colmaru?
4. Kde se dá dobře najíst v Colmaru?
5. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Colmar?
6. Jaká je tradice a kultura v Colmaru?
7. Kde se dá v Colmaru ubytovat?
8. Jaké jsou možnosti dopravy ve městě?
9. Co je typické pro místní kuchyni v Colmaru?
10. Jaké jsou nejbližší okolní města, která stojí za návštěvu?

Odpovědi:

1. Colmar je historické město ve východní Francii, ležící v regionu Alsasko. Je známé svou zachovalou starou částí s křivolakými uličkami, půvabnými domky a kanály.

2. Do Colmaru se můžeš dostat letecky přes letiště v Basileji nebo EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg, které je nejbližší mezinárodní letiště. Dále je možné využít vlak nebo autobus z jiných částí Francie.

3. V Colmaru stojí za návštěvu historické centrum s křivolakými domky, Unterlinden Museum s uměleckými sbírkami, vila Bartholdi (dům slavného sochaře, tvůrce Sochy svobody v New Yorku), dominikánský klášter, stará tržnice a mnoho dalších památek.

4. V Colmaru je velký výběr restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční alsaskou kuchyni a také další mezinárodní speciality. Některé z nejlepších restaurací jsou L'Atelier du Peintre, Au Koïfhus a La Fleur de Sel.

5. Nejlepším časem na návštěvu Colmaru je období jara a léta, kdy je příjemné počasí a město ožívá různými festivaly a akcemi. V prosinci je také populární čas díky vánočnímu trhu.

6. Colmar má bohatou tradici a kulturu, která kombinuje alsaské a francouzské vlivy. Město je známé svou tradiční alsaskou architekturou, uměleckými díly a mistrovskou výrobou vína.

7. V Colmaru je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů a soukromých pronájmů. Mezi nejlepší hotely patří Hotel Le Colombier, Hotel Quatorze a Hotel Beausejour.

8. V Colmaru je doprava relativně snadná. Město má dobře fungující síť městských autobusů a také vlakové spojení s ostatními městy ve Francii. Město je také vhodné pro pěší turistiku, díky své malé velikosti a zachovalým historickým částem.

9. Typická alsaská kuchyně v Colmaru zahrnuje speciality jako tartes flambées (placky s cibulí a slaninou), choucroute (kysané zelí s masem a bramborami), baeckeoffe (dušené maso a zelenina) a kougelhopf (tradiční kynutý dort). V Colmaru najdeš také široký výběr vynikajících alsaských vín.

10. Nejbližší okolní města, která stojí za návštěvu, jsou například Strašburk, Mulhouse, Eguisheim a Riquewihr. Všechna tato města jsou známá svým historickým a kulturním dědictvím a jsou snadno dostupná z Colmaru.


Dovolená Francie Colmar


Colmar je malé město ležící ve východní Francii, v regionu Alsasko. Je to idylické místo, které si zachovává svůj rustikální šarm a bohaté kulturní dědictví. Colmar se nachází v blízkosti hranice s Německem a Švýcarskem, což ho činí ideálním cílem pro dovolenou v této oblasti.

Jednou z největších atrakcí Colmaru je jeho krásné historické centrum. Tento malebný starý městský okrsek vás okouzlí svými úzkými křivolakými uličkami, historickými domy a malebnými mosty přes řeku Lauch. Procházení tímto starobylým městem je jako cesta do minulosti, když se ocitnete uprostřed středověké architektury a pohádkových tržnic.

Colmar je také domovem mnoha překrásných kostelů a katedrál. Katedrála svatého Martina, postavená v gotickém stylu, je jednou z nejznámějších významných památek města. Navštivte také kostel svatého Matouše, který je nejstarší stavbou ve městě.

Navíc se Colmar může pyšnit i svými rozsáhlými muzei a galeriemi. Muzeum Unterlinden je jedním z nejvýznamnějších muzeí ve Francii a hostí umělecká díla starověku a středověku. Galerie Bartholdi je pak věnována francouzskému sochaři jménem Auguste Bartholdi, který vytvořil Sochu svobody v New Yorku.

Pokud navštívíte Colmar na jaře nebo v létě, nezapomeňte si užít přírodní krásy této oblasti. Okolí města nabízí nádherné krajinářské scenérie, vinice a možnosti pro pěší turistiku a cyklistiku. Procházka po Alsaském vinném trailu je zážitkem samým o sobě, protože můžete ochutnávat místní vína a objevovat malebné vesničky v okolí.

A co se týče gastronomie, Colmar nesmíte opustit bez ochutnání místních specialit. Alsaská kuchyně je považována za jednu z nejlahodnějších ve Francii a vy si můžete vychutnat tradiční pokrmy, jako je tarte flambée (nazývaná také Elsässer Flammkuchen v němčině), koupě choucroute (kysané zelí s masem a bramborami) a vynikající vína.

Colmar je skutečně kouzelným městem, které poskytuje jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Pokud plánujete dovolenou ve Francii, nezapomeňte na toto skvostné město, které si zaslouží vaši návštěvu.


Ubytování Francie Colmar


Colmar je malebné město nacházející se ve východní části Francie, v regionu Alsaska. Jeho krásná historická architektura a romantické uličky jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Pokud plánujete navštívit toto kouzelné město, měli byste zvážit také místo, kde se ubytovat během svého pobytu.

Colmar nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které jsou vhodné pro různé potřeby a rozpočty cestovatelů. Zde je několik tipů na ubytování, které vám může pomoci při plánování vaší cesty do Colmaru.

1. Hotel Le Colombier: Tento hotel se nachází v centru města a je ideální pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Nabízí elegantní a komfortní pokoje s moderním vybavením a výhledem na náměstí Place de l'Ancienne Douane. Hotel také disponuje klimatizací a Wi-Fi připojením.

2. La Maison Des Têtes: Tento hotel se nachází v historickém centru Colmaru a je umístěn v nádherně restaurované starobylé budově. Při pobytu v tomto hotelu si užijete autentickou atmosféru s elegancí a šarmem tohoto historického města. Hotel nabízí pokoje s vlastní koupelnou, televizí a minibarem.

3. Résidence Pierre & Vacances La Petite Venise: Pokud hledáte ubytování s většími možnostmi, než nabízí klasický hotelový pokoj, můžete zvážit apartmány této rezidence. Nachází se ve čtvrti La Petite Venise, kde se nachází kanál a malebné scenérie. Apartmány jsou plně vybavené vlastní kuchyní, a tak si můžete sami připravit jídlo, pokud si přejete.

4. Chambres d'Hôtes Les Têtes u Anne: Pokud preferujete přátelskou atmosféru rodinného domu, můžete zvážit pobyt v této bed and breakfast. Nabízí pokojovou službu, Wi-Fi připojení a venkovní terasu, kde si můžete vychutnat snídani. Nachází se ve čtvrti Saint-Joseph, která je vzdálena přibližně 1,5 km od centra města.

5. Camping de l'Ill: Když preferujete přírodu a táboření, je zde také možnost kempování. Camping de l'Ill nabízí prostorné a příjemné místo v přírodě, kde si můžete rozbít stan nebo pronajmout mobilní domy. Camping je obklopen zelení a nachází se jen krátkou vzdáleností od centra města.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preference máte, Colmar nabízí něco pro každého. Není nic víc vzrušujícího, než probudit se v krásném městě, které je obklopené historií a romantikou. Ubytování ve Francii Colmar vám přinese nezapomenutelný zážitek a doplní vaše cestovatelské dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky