Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Bordeaux

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Bordeaux


Co je Bordeaux?
Bordeaux je město ležící ve Francii, hlavní město departementu Gironde a regionu Nouvelle-Aquitaine. Taktéž je to název pro jedno z nejznámějších vinařských regionů ve Francii.

Jak se dostat do Bordeaux?
Do Bordeaux se dá dostat letecky, vlakem, autem nebo autobusem. Město má vlastní letiště, které je propojeno s různými evropskými a mezinárodními destinacemi. Vlakové spojení je dobré a město je dobře propojeno s ostatními částmi Francie. Pokud preferujete vlastní dopravu, můžete do Bordeaux dorazit po dálnici.

Co vidět a dělat v Bordeaux?
V Bordeaux je mnoho zajímavých památek a míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří Grand Théâtre, které je jedním z nejkrásnějších divadel ve Francii, bazilika Saint-Michel, katedrála svatého Ondřeje, náměstí Place de la Bourse s Fontánou Trois Grâces nebo nábřeží Quai des Chartrons.

Jaká je klasifikace vín v Bordeaux?
Vína z Bordeaux jsou hodnocena a klasifikována na základě různých faktorů, jako je kvalita, historie a původ. Nejznámější klasifikace je tzv. Grand Cru Classé, která platí pro vína z regionu Médoc. Existují také další klasifikace, například Cru Bourgeois nebo Saint-Émilion Grand Cru.

Kde ochutnat víno v Bordeaux?
V Bordeaux je mnoho vináren a vinných sklepů, kde si můžete vychutnat místní vína. Doporučené místa k návštěvě jsou La Cité du Vin, interaktivní muzeum vína, nebo nábřeží Quai de Paludate, které je často nazýváno "maličkým Napa Valley" a nabízí mnoho vináren.

Jakou kuchyni najdete v Bordeaux?
Bordeaux je známé svou bohatou a vyhlášenou kuchyní. Jídla často zahrnují mořské plody, jako jsou ústřice, mušle a krevety, ale také uzeniny, sýry a tradiční pokrmy jako je Entrecôte bordelaise (svíčková s vinnou omáčkou). K oblíbeným dezertům patří například canelés, malé karamelové koláčky.

Jaké jsou typické festivaly v Bordeaux?
V Bordeaux se koná mnoho festivalů po celý rok. Mezi nejvýznamnější patří Festival Bordeaux Fête le Vin, který se koná každé dva až tři roky a je věnován vínu. Dalšími oblíbenými festivaly jsou Bordeaux So Good, Festival Novo Cinéma a Bordeaux Rock Festival.


Počasí Francie Bordeaux


Jihozápadní Francie je oblast s mírným klimatem. Město Bordeaux se nachází v oblasti známé jako Akvitánie a je zde pozorováno oceánské klima, které obvykle znamená mírné zimy a mírné léta. Toto klima v Bordeaux spočívá v tom, že jsou zde mírné a vlhké zimy a poměrně horká, vlhká léta.

V zimě v Bordeaux se očekává průměrná teplota kolem 7°C, přičemž teplota se může snížit i k nule. Díky své poloze při pobřeží Atlantiku a díky mírnému klimatu, se sněhové srážky většinou neobjevují, ale pršet zde může celý rok. Zimy jsou většinou vlhké a deštivé, což se může promítat do zamokřených ulic a přísloví hodných brodů v Bordeaux.

Jaro je období, kdy se Bordeaux probouzí k životu. Temperature se začínají zvyšovat od března, kdy teploty stoupají přibližně na 15°C. Období mezi březnem a květnem je optimálním obdobím na návštěvu Bordeaux, protože počasí je poměrně velkorysejší a turistická sezóna ještě nezačala. Je zde méně lidí a proto je město klidnější a turisti mohou snadno objevovat krásy a památky Bordeaux.

Léto v Bordeaux je často horké a vlhké, s teplotami, které se mohou pohybovat mezi 25-30°C. Průměrná horká teplota v létě se však může snadno dostat i přes 30°C. Léto v Bordeaux je ideální pro ty, kteří si chtějí užít letní aktivity, jako je plážový volejbal a hvězdné noci na nábřeží Garonne. Pláže jsou snadno přístupné a nacházejí se v dosahu cca 1 hodiny jízdy autem.

Podzim v Bordeaux je období, kdy se začínají formovat listy na vinohradech. Počasí je stále vlhké a může být chladné, ale obvykle je méně deštivé než v zimě. Temperature se stále pohybují na teplotách kolem 20°C, čímž se stává ideální pro lidi, kteří by chtěli jet na víkendový výlet do Bordeaux, aby ochutnali místní vína a třeba prozkoumali nějaké památky.

Celkově vzato, počasí v Bordeaux je velmi příjemné pro turisty, kteří mohou těžit z mírného oceánského klimatu. Mírné zimy a horká léta jsou ideální pro aktivitu plánování budoucích cest do města. Podzim a jaro pak nabízí mírné počasí a menší množství turistů, což umožňuje podrobné objevování města a jeho krás.


Letenka Francie Bordeaux


Bordeaux je jedno z nejvíce fascinujících měst ve Francii. Kromě svého bohatého kulturního dědictví nabízí i úchvatné vinařské oblasti a okouzlující architektonickou scenérii. Pokud se chystáte na cestu do této části Francie, zakoupě letenky do Bordeaux je skvělou volbou.

Bordeaux je hlavním městem regionu Nouvelle-Aquitaine a nachází se poblíž Atlantského oceánu. Letecké spojení do Bordeaux je velmi dobré, s mnoha přímými lety z různých částí Evropy. Mezinárodní letiště Bordeaux-Mérignac je jedním z nejfrekventovanějších letišť ve Francii a nabízí širokou škálu přímých letů ze světových destinací.

Po příletu do Bordeaux se ocitnete v krásném městě plném historických památek, které byly vyhlášeny součástí světového dědictví UNESCO. Celé historické centrum města je plné malebných uliček, kamenných budov a monumentálních náměstí. Dominantou je neo-římská katedrála sv. Ondřeje, která přitahuje pozornost svou architekturou a velkolepou vnitřní výzdobou.

Bordeaux je také známé svým bohatstvím vinařských oblastí. Mnoho vinic je roztroušených po krajině a turisté se mohou účastnit ochutnávek vín, prohlídky vinic a dokonce i výukových seminářů o umění vinařství. Po celý rok jsou pořádány různé festivaly a akce spojené s vínem, což přináší zcela jedinečný zážitek.

Pokud máte rádi gastronomii, nebudete zklamáni. Bordeaux je proslulé svou renomovanou kuchyní, která se opírá o lokální produkty a recepty. Většina restaurací nabízí na svém jídelním lístku speciality z regionu, jako jsou čerstvé mořské plody, foie gras, vepřové maso z Iberických prasat a samozřejmě úžasné sýry a dezerty.

Okolí Bordeaux také nabízí mnoho možností pro ty, kteří si chtějí užít rekreační venkovský pobyt. Lahodné krajiny, malebné vesnice a historicky významná místa jsou jen krátkou jízdou autem od města. Projížďky na kole nebo procházky jsou skvělým způsobem, jak objevovat bohaté přírodní a kulturní dědictví regionu.

Rezervace letenky do Bordeaux vám otevře dveře do tohoto nádherného francouzského města, které nabízí tak mnoho. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný kultury, vína a gastronomie. Přejeme vám bezstarostnou cestu a příjemný pobyt v Bordeaux!


Dovolená Francie Bordeaux


Francie je země, kterou by každý milovník vína měl navštívit. Když se řekne Francie, většinou si lidé hned vybaví Paříž, ale já bych vám ráda představila město Bordeaux a jeho okolí, které je pro své vynikající víno a kulturní dědictví světově známé.

Bordeaux se nachází v jihozápadní Francii a je hlavním městem regionu Nouvelle-Aquitaine. Kromě svého vynikajícího vína je město také bohaté na historii, kulturu a architekturu. Od 18. století, kdy byl Bordeaux jedním z nejvíce prospívajících obchodních center v Evropě, se zde nachází mnoho nádherných staveb, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější patří Place de la Bourse, katedrála Saint-André a most Pierre.

Jedním z hlavních lákadel Bordeaux je především jeho víno. Francouzi jsou známí svým víne, ale to, co proslavilo Bordeaux, jsou především jeho červená vína. Region Bordeaux vyniká zejména svými víny ze tří odrůd hroznů - Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc. Na prohlídkách místních vinohradů si můžete vyzkoušet degustační menu, kde ochutnáte různé druhy vína, a zažijete jedinečnou atmosféru, která vládne v této oblasti. Kromě toho můžete navštívit také muzeum místního vína, kde se dozvíte všechny detaily o jeho výrobě.

Pokud se rozhodnete navštívit Bordeaux, nedá se nevyužít okolních krás. Kousek od města se nachází například oblast Medoc, která je plná vinic a nádherných zámků. Zahájení návštěvy Medoc se obvykle koná v Pauillacu nebo Margaux, a pokračuje návštěvou některé z vinic, kde si zájemci mohou vychutnat nejen skvělé víno, ale i pohled na atmosféru jihozápadní Francie.

Další zajímavou oblastí v okolí Bordeaux je Sauternes, která se specializuje na sladké víno. Viniční oblast Sauternes leží na soutoku řeky Garonne a jejího přítoku Ciron, což tvoří ideální předpoklady pro růst hroznů. Pokud si budete chtít vychutnat tento žlutý elixír, můžete navštívit některou z místních vinic, kde se budete moci seznámit s procesem výroby sladkého vína.

V závěru lze tedy říci, že Bordeaux a jeho okolí jsou vynikajícím cílem pro vinařské turisty, kteří si chtějí užít vynikající krajiny a ochutnat některá z nejlepších vín světa. Kromě toho můžete navštívit také mnoho památek, takže i ti, kteří nejsou velkými fanoušky vína, zde najdou mnoho zajímavých míst k prozkoumání.


Ubytování Francie Bordeaux


Francie je známá svou bohatou kulturou, historií a vínem, a město Bordeaux není výjimkou. Nachází se v jihozápadní části země a je hlavním městem regionu Nová Akvitánie. Bordeaux je jedním z největších a nejlidnatějších měst ve Francii a nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro návštěvníky.

Při plánování návštěvy Bordeaux je důležité vybrat si správné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo cenově dostupné hostely. Výběr ubytování záleží na vašich preferencích, rozpočtu a požadavcích.

Pro ty, kteří si chtějí dopřát pohodlný pobyt, je zde řada luxusních hotelů s vyhlídkou na město, jako je například hotel InterContinental Bordeaux - Le Grand Hotel. Tento historický palác z 18. století nabízí elegantní pokoje, wellness centrum a služby na vyšší úrovni.

Pokud hledáte více útulné a domácí prostředí, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu. V Bordeaux najdete mnoho penzionů s bohatým snídaním a přátelským personálem, jako je například Le Chai de Marguerite. Tento penzion se nachází jen kousek od centra města a nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kdo chtějí poznat nové lidi, je hostování skvělou volbou. Bordeaux má několik moderních a stylových hostels, jako je například Backpacker Hostel, který nabízí sdílené pokoje, společné prostory a příjemnou atmosféru.

Bordeaux je známé svými mnoha památkami, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější atrakce patří například historické centrum města, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Tady můžete procházet úzkými uličkami, obdivovat krásné historické budovy a ochutnat místní speciality v restauracích a kavárnách.

Další must-see památkou je Katedrála svatého Ondřeje, jedna z největších a nejlépe dochovaných gotických katedrál ve Francii. Interiér katedrály je jedinečný a střecha nabízí úchvatný výhled na město.

A samozřejmě nezapomeňte ochutnat víno! Bordeaux je jedním z nejdůležitějších vinařských regionů ve světě a nabízí mnoho vinařských statků a vinných sklepů, které můžete navštívit. Zde si můžete vychutnat vynikající víno a dozvědět se více o výrobě tohoto prestižního moku.

Bordeaux nabízí skvělé možnosti ubytování pro každého návštěvníka. Ať už si vyberete luxusní hotel, útulný penzion nebo příjemný hostel, v tomto městě budete mít skvělou základnu pro objevování bohaté kultury, historie a vína Francie.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky